Autor Wątek: kacik humorystyczny :-)  (Przeczytany 7788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline [rollerboy] thorgal ;]

kacik humorystyczny :-)
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 23, 2007, 04:00:10 pm »
Cytat: "Manowar"
sandmanjr wyluzuj. Ja się już przyzwyczaiłem do myśli, że ostatnio na forum pojawił się pewien duet, który wprowadza ludzi w błąd, a nie ma zielonego pojęcia o karciankach, jedynie zna Thorgala. Gdybym był tak krótkosiężny to trzymałbym się na ich miejscu tylko odpowiedniego tematu bo na innych wprowadzają tylko zamęt.


grunt, ze mam pojecie o jednej karciance i na niej sie skupiam, nie pamientam zebym sie chwalil innymi zdolnosciami, za to ty jestes wszedzie i to nie zawsze tam gdzie trzeba  8)
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline FLY

samotnosc w sieci
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 23, 2007, 04:14:13 pm »
Cytat: "Manowar"
sandmanjr wyluzuj. Ja się już przyzwyczaiłem do myśli, że ostatnio na forum pojawił się pewien duet, który wprowadza ludzi w błąd, a nie ma zielonego pojęcia o karciankach, jedynie zna Thorgala. Gdybym był tak krótkosiężny to trzymałbym się na ich miejscu tylko odpowiedniego tematu bo na innych wprowadzają tylko zamęt.


raczej, ze duet, a co lubisz sam sie zabawiac  :shock:  a to przepraszam, daj adres, to podesle ci jakis milutki filmy biedaku, pewnie od tego w tasowaniu decka jestes mistrzem, napisz plan treningowy na dobre tasowanie :lol:
ww.thorgal.com.pl/forum
http://www.nocandy.org/

Offline kempy

kacik humorystyczny :-)
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 23, 2007, 04:30:31 pm »
Cytat: "[rollerboy
thorgal ;]"]moje kombo to max 2 wiec jestem ciekaw jak wygladaja inne super komba, ktore po przetasowaniu nagle sa razem. Jak bedziesz mi odpisywal, to napisz w thorgalu


Maks. "2"? Ale co "2"? Czego "2"?

Myślę, że powinieneś porządnie zweryfikować swoje myslenie o grach karcianych. W praktycznie wszystkich tego typu grach nie układa się talii tak, by jedna karta znajdowała się zaraz po drugiej do niej pasującej. Sztuka polega na tym, aby tak ułożyć talię, aby LOSOWO dociągane karty miały jak największą SZANSĘ współgrania z innymi kartami. Oczywiście są różne sposoby aby oszukać rachunek prawdopodobieństwa m.in korzystanie z kart, które potrafią przeszukiwać talię. W Thorgalu np. "Na kontynent" umożliwia przeszukanie deku i wyciągnięcie akurat takiej Misji, która naszym zdaniem pasowałaby do trzymanych na ręce Bohaterów/Przedmiotów. I przypominam przy okazji, że po każdym szukaniu talię tasuję się ponownie!

Wszystko rozchodzi się o ten rachunek prawdopodobieństwa. W stosie kart  składającym się z 55-ciu kart masz szansę 1 na 55 że będziesz miał poszukiwaną misję jako nastepną. Ale gdy wrzucisz do talii 3 x "Na kontynent" to już masz 3/55 na jego wyciągnięcie i tym samym trzykrotnie zwiększasz szansę  na znalezienie akurat teraz potrzebnej Misji.

Cytat: "[rollerboy
thorgal ;]"]ps. co do monovara, to on zawsze jest na fochu i musi sie przykleic, bo inaczej byloby mu zle, pozdro


To Twoje zdanie - ja czegoś takiego nie zauważyłem.
----------------- --- -- -
N  /\  M  E  T  /\  K  E  R
----------------- --- -- -


Offline Manowar

kacik humorystyczny :-)
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 23, 2007, 04:45:01 pm »
Akurat w Thorgala grałem tylko raz i nie znam tego systemu. Jednak w większości systemów jest karta, a nawet masa kart, które wyciągają karty z decku. Co do rachunku prawdopodobieństwa, ja takowego nie posiadam, szczególnie że kopii danej karty można mieć w talii zazwyczaj 4 lub 5, po prostu stawiam na szczęście. Jedynym odstępstwem jest Star Wars CCG, która jako jedyna z nielicznych nie jest grą losową, tzn. jeśli się dobrze złoży talię, z użyciem odpowiednich kart (efektów, objectivów) rzadko kiedy występuje element losowy. Poza tym jak już kiedyś gdzieś powiedziałem podstawą zwycięstwa jest znajomość oddziaływania wszystkich kart i comb.

Offline [rollerboy] thorgal ;]

kacik humorystyczny :-)
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 23, 2007, 05:35:40 pm »
Cytat: "kempy"
Cytat: "[rollerboy
thorgal ;]"]moje kombo to max 2 wiec jestem ciekaw jak wygladaja inne super komba, ktore po przetasowaniu nagle sa razem. Jak bedziesz mi odpisywal, to napisz w thorgalu


Maks. "2"? Ale co "2"? Czego "2"?

Myślę, że powinieneś porządnie zweryfikować swoje myslenie o grach karcianych. W praktycznie wszystkich tego typu grach nie układa się talii tak, by jedna karta znajdowała się zaraz po drugiej do niej pasującej. Sztuka polega na tym, aby tak ułożyć talię, aby LOSOWO dociągane karty miały jak największą SZANSĘ współgrania z innymi kartami. Oczywiście są różne sposoby aby oszukać rachunek prawdopodobieństwa m.in korzystanie z kart, które potrafią przeszukiwać talię. W Thorgalu np. "Na kontynent" umożliwia przeszukanie deku i wyciągnięcie akurat takiej Misji, która naszym zdaniem pasowałaby do trzymanych na ręce Bohaterów/Przedmiotów. I przypominam przy okazji, że po każdym szukaniu talię tasuję się ponownie!

Wszystko rozchodzi się o ten rachunek prawdopodobieństwa. W stosie kart  składającym się z 55-ciu kart masz szansę 1 na 55 że będziesz miał poszukiwaną misję jako nastepną. Ale gdy wrzucisz do talii 3 x "Na kontynent" to już masz 3/55 na jego wyciągnięcie i tym samym trzykrotnie zwiększasz szansę  na znalezienie akurat teraz potrzebnej Misji.

Cytat: "[rollerboy
thorgal ;]"]ps. co do monovara, to on zawsze jest na fochu i musi sie przykleic, bo inaczej byloby mu zle, pozdro


To Twoje zdanie - ja czegoś takiego nie zauważyłem.


elo mielismy nie pisac o thorgalu tutaj  8) co do ukladania kart to moj deck tego nie potrzebuje, musialbys zagrac ze mna, zeby sie o tym przekonac, nie mam klopotow z wyciaganiem misji ani z kombo dobrze zbilansowalem go by nie bylo z tym problemu, nie potrzebuje wyciagac misji szkoda miejsca na taka karte[slaby parametr] nie bazuje na czyms takim, ze musze miec wlasnie ta misje kiedy grasz z 3/4 dobrymi graczami to nie ma szans konczyc wczesniej [powrot do domu itp]

sory monowar za te ekscesy ponioslo mnie  :(

Co do rachunku prawdopodobieństwa, ja takowego nie posiadam, szczególnie że kopii danej karty można mieć w talii zazwyczaj 4 lub 5, po prostu stawiam na szczęście

niestety w THORGALU mozna miec tylko 3 takie same atuty ale to jest ok moim zdaniem

a teraz zarcik z kacika Alana: na lekcji nauczyciel tlumaczy uczniom, ze nie ma glupich pytan, sa tylko glupie odpowiedzi. Nagle z konca dobiega glos: " panie profesorze, czy jak jedna reka chwyce za kabel wysokiego napiecia, a nogami stane na szynach, to pojade jak tramwaj??" pozdrawiam

Maks. "2"? Ale co "2"? Czego "2"?


elo  nastawiam sie na max 2 karty wspolgrajace, a nie na tasmociag jak wpadnie, to super, ale raczej unikam tego rozwiazania, bo nie mam szczescia i musze byc elastyczny  jak sie nie zgraja, to nic sie nie stanie , moze zagramy ???  pozdro
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline [rollerboy] thorgal ;]

kacik humorystyczny :-)
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 23, 2007, 05:57:24 pm »
usuncie jak sie da pozdro
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline [rollerboy] thorgal ;]

kacik humorystyczny :-)
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 23, 2007, 06:03:22 pm »
usuncie jak sie da dzieki zibi  8)
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline MaGik

kacik humorystyczny :-)
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 30, 2007, 10:30:03 am »
Co do rachunku prawdopodobieństwa to szanse 1/55 są tylko przy wyciąganiu pierwszej kart, następne mają większe szanse.
Czasem jednak karta odpadnie i aż nie wyczerpiemy tali do dna nie będziemy mogli jej użyć. Chyba, że wyciągnięciem, misje intrygi, z kart odrzuconych itp.
url=http://s7.gladiatus.pl/game/c.php?uid=21873/]Kliknij by zrozumieć więcej[/url]

Offline Manowar

kacik humorystyczny :-)
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 30, 2007, 02:39:23 pm »
Dlatego też lepiej nie polegać na jednej kopii karty, którą ma się w talii i mieć inne rozwiązania.