trawa

Autor Wątek: Gry komputerowe dla erpegowców...  (Przeczytany 8328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Baralizidar

Gry komputerowe dla erpegowców...
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 09, 2003, 06:40:46 pm »
Pan nakazal powiedzieć

Ludzie wedlug mnie ostatnie cRPG (IWD2, NWN i wiele wiele innych) to juz nie to samo co kiedyś.

W sumie wiekszosc terazniejszych gier to stylowy HACK & SLASH. 0 myslenia tylko nawalka. Wydaje mi sie ze o tyle o ile wlasnie w grach FPP jest to mile widziane to w grach cRPG jest to po czesci niedopuszczalne. Kiedys gry byly z klimatem chociazby BG czy Follout ale potem juz coraz czesciej widujemy gry opierajace sie tylko na siekcie (follout tactic)

Wydaje mi sie to zenujace ze tak malo ostatnio wychodzi gier w ktorych myslenie jest najwazniejsze. No i co to za klimat kiedy dostajesz zadanie "idz zabiez wytlucz" nie mozesz nawet wczoc sie i poczuc tej klimy
size=9]RPG CODE: [ MG+++, P++, G+, SG+, SS+, SD+, K+, P++, Z--, Ś- , H*, D+, K++, F++, H---, W, CP++, SF---, L---, NS-, SC+, Kon--, D-, Gaz---, T-, S? ][ WFRP+++, Neuro+++, D&D+, ED, W:GW ][/size]

Offline Edgar

Gry komputerowe dla erpegowców...
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 11, 2003, 03:34:39 pm »
Według mnie najlepszą grą jest Saga Baldurs Gate, Diablo 1,2; dwie części IWD.
Lubię gry bardziej typu RPG, gry w których trzeba sporo myśleć ale i takie przy których się relaksuję i rozlużniam zabijając potwory np.diablo.

Anonymous

  • Gość
Gry komputerowe dla erpegowców...
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 11, 2003, 05:47:11 pm »
Baralizidar=> Masz całkowitą rację!

Edgar=> Zwróć uwagę na to, że Diablo to zręcznościówka, a nie rpg. Bo odebrałem to tak, jakby Diablo to gra 'mniej-rpg'.

Offline Michał Adam Kuc

Re: Gry komputerowe dla erpegowców...
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 11, 2003, 07:39:23 pm »
Cytat: "Artur 'Arhtu' Mathes"
Baldur's Gate [cRpg] - tą grę chyba znają wszyscy, ale zawsze warto ją jeszcze raz polecić. Cudowna saga komputerowego rpg - w tej grze wszystko jest dobre - muzyka, grafika, fabuła, dialogi (szczególnie w drugiej częśći są doskonałe, czasem można paść ze śmiechu - 'Czemu on celuje we mnie chomikiem?!') i KLIMAT. Poza tym wieeele pomysłów na sesje, szczególnie dla grających w D&D.


Naprawdę nie pojmuję zachwytów nad tą grą. Według mnie jest ona "mocno taka sobie". Dlaczego tak uważam? Nie lubię mechaniki 2 edycji AD&D, jest one według mnie kompletnie nierealna. Odpycha mnie również dziennik, fakt znikania postaci, z którymi ledwo co skończyło się rozmowę i inne drobne niedogodności. Nie zachwyciła mnie też wtórna fabuła tej gry. Znacznie lepiej odebrałem "dwójkę", choć kilka pobocznych zadań miała również ten nieszczęsny w heroic fantasy, sztampowy charakter.
Od BG i BG2 wolę znacznie serię Fallouta, choć zdaję sobie sprawę, że z technicznego punktu widzenia stoi ona znacznie niżej niż seria BG. Za bardzo dobrą grę uważam również Betrayal at Krondor i Daggerfalla. Z góry też przyznaję, że są to oceny które sformułowałem zaraz po pierwszym skończeniu danego tytułu i w dużej mierze ówczesne wrażenie ma dla mnie tutaj największe znaczenie (w grę Betrayal at Krondor nie grałem od 1996 roku).
Podoba mi się Morrowind, ale... ma on strasznie dużo bugów, które drastycznie obniżają frajdę...
Pozdrawiam

Offline Maximius

Gry komputerowe dla erpegowców...
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 12, 2003, 09:22:45 am »
Baldur 2  to dla mnie jedna z najlepszych gier w jakie było mi dane grać ,
Morrowind cudo gierka jeszcze wspomagana modami.... ( oficjalnymi jak i nie oficjalnymi )
I My musimy lecieć choć tak bardzo bolą skrzydła a przed Nami ciemność i zmęczenie
bo inaczej nawet pełzać nie pozwolą a nasza mowa zmieni się w milczenie........."

Offline Annulus

Gry komputerowe dla erpegowców...
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 12, 2003, 10:05:05 am »
Ja bardzo lubię Icewinda, Neverwintera i Baldura.
Fajowe są też Daggerfall i Arena z The Elders Scroll.
Icewinda za piekne efekty i rzeczy. Baldura za wręcz fantastyczną historię.
Neverwintera za wszystko oprócz historii. A dla mnie Daggerfall i Arena to po prostu cudo.

Anonymous

  • Gość
Re: Gry komputerowe dla erpegowców...
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 13, 2003, 06:02:14 pm »
Cytat: "Michał Adam Kuc"

Naprawdę nie pojmuję zachwytów nad tą grą. Według mnie jest ona "mocno taka sobie".


1. Ma KLIMAT
2. Wciąga jak nie wiem co
3. Ma zajebistą muzykę

A że zastosowano sporo uproszczeń - cóż, to tylko gra komputerowa.
CRPG nigdy nie przebije prawdziwego roleplaya, co to to nie.

Offline Plinks

Jagged Alliance
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 17, 2003, 03:29:52 pm »
Generalnie nie mam cierpliwości do gier komputerowych, brakuje mi w nich wątku interakcji miedzyludzkiej. jest to dobre wtedy, gdy pokłucicie się z całą drużyną., albo nudząca panna siedzi obok. Moim zdaniem grą, która oddała dla mnie klimat rpg jest -Jagged Alliance 2- i 2,5. Gra ma świetny klimat, może nie ma w niej za duzo dialogów, ale w sumie w grach komputerowych crpg, dialogi i tak są mało zyciowe, no może poza tekstami o chomiku z Baldursa
------------------------------------------------------
Najprostszym typem telewizora kolorowego jest telewizor czarno-bialy w
czerwonej obudowie.

Offline Sony

Gry komputerowe dla erpegowców...
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 18, 2003, 08:40:23 am »
Cała seria Baldurów nie jest taka powalająca, Morrowind mi się o wiele bardziej podobał, Torment też był lepszy od Baldurów i NWN, ze szczelanek, Quake (jaka fabuła ? ) jest na ostatnim miejscu, Unreale 1 i 2 , Wolfenstein i Return, są lepsze, Doom'y, Heretic I, Hexeny ze starszych, Cała seria MechWarrior (czy to szczelanka czy może symulator ? )  :D Ostatnio zmęczyłem Devastation, też fajny. Nie wiem czemu ale od Quake zawsze mnie odrzucało  :D . O i oczywiście Dark Forces i Jedi Knighty (wszystkie) Quake nie ma z nimi szans najmniejszych.

Offline waste

Gry komputerowe dla erpegowców...
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 18, 2003, 11:19:08 am »
nie bluźnij. ;)))

Offline Udo Twardke

Gry komputerowe dla erpegowców...
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 07, 2003, 12:31:43 am »
Cytat: "Edgar"
Według mnie najlepszą grą jest Saga Baldurs Gate, Diablo 1,2; dwie części IWD.
Lubię gry bardziej typu RPG, gry w których trzeba sporo myśleć ale i takie przy których się relaksuję i rozlużniam zabijając potwory np.diablo.


W życiu nie grałem w badziew większy niż BG to był koszmar, nie przepadam z AD&D ale tu przeszli samych siebie  :twisted:
Dla mnie jedynymi gierkami które choć troche przypominały rpg był stary dobry Evil Island  a potem świetny Morrowin z genialnym Tribunalem (5+ za klimat dla tych gierek)
ódl sie do Jasnego Sigmara bym nie znalazł w tobie niczego co pragnąłbyś Ukryć

Offline Ragnarok

Gry komputerowe dla erpegowców...
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 07, 2003, 10:04:24 am »
a ja czekam na Enter the Matrix :). Na razie mam za słaby komp, ale juz niedługo... :). Co wy myślicie o tej gierce?
Many that live deserve death.
And some that die deserve life."

Offline light man

POTRZEBUJE POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 08, 2003, 11:48:51 pm »
gram w Baldur's Gate II i zgbilem jeden przedmiot tzn gdzies go porzucilem a nie cche mi sie go szukac tzn nie wiem gdzie go polzoylem czy isteniej moze jaksi edytor rzeczy albo cos....porsze o pomoc..

Anonymous

  • Gość
Gry komputerowe dla erpegowców...
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 09, 2003, 05:28:12 pm »
Hmmm... w BG1 jest na to sposób - kody. Ale w BG2 nie wiem...

Offline Marfael

Gry komputerowe dla erpegowców...
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 11, 2003, 09:22:35 pm »
Baldurs 1 i 2, Icewind 1 i 2, Planescape Torment, Syndicate, Myth 1 i 2. Heroes of Might & Magic. Ale produkty Black Isle rządzą mimo wad, które wobec całości są jedynie puchem marnym. Baldurs to niesamowita historia, kocham ją.

 

anything