trawa

Autor Wątek: Forum  (Przeczytany 4062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Forum
« dnia: Maj 25, 2007, 11:53:47 am »
Dzień dobry.
Miałbym pytanie do administratorów/modów kiedy (i czy w ogóle) to forum ma zamiar zacząć normalnie działać, bo w tej chwili za przymiotniki które bym musiał użyć aby określić stan obecny (tzn od czwartku po południu do teraz czyli piątek południe) wyleciałbym chyba zbanowany i to bez ostrzeżenia.
Dziękuję.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Frey Ikari

Forum
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2007, 11:58:14 am »
A mnie działa dobrze:p

Offline Krova

Forum
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2007, 12:00:40 pm »
Widać rzadko bywasz na forum, wczoraj cały wieczór leżało.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Forum
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2007, 12:01:26 pm »
Next time o PW proszę :)
Nie mamy na to wpływu. Przez "my" rozumiem modów i większość adminów, a pewnie Tomek odpowiedzialny za server też jest bezradny. Wątpię bym dowiedział się czegoś konkretnego, ale zostawię jeszcze przez jakiś czas ten topic otwarty. Bądźcie silni duchem i wytrwali - nadejdą kiedyś lepsze czasy ;)

ps. proszę nie spamować w tym temacie.

Offline Nitszu

Forum
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2007, 12:10:47 pm »
to jest wieeelkie forum... dlatego powinno posiadać kilka baz danych... by nie zamulało czasem... bo takie wyłączenia czasowe forum, to da się przeżyć :F
chyba, że tak jest (z tymi bazami) To zwracam honor :D
(jak to powiedziała nasza pseudo informatyczka zanim zaczeła brać mój telefon za myszke (sek750i) "masz tendencje do globalizacji....Nitszu"  :p

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Forum
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2007, 01:04:23 pm »
Ja może uściślę - wbrew pozorom, forum wciąż nie działa. W każdym razie - nie działa poprawnie.
Wczoraj wysłałem posta w temacie Higurashi (a nawet dwa razy).
Do teraz "nie doszło" chociaż jeśli się wejdzie w topic
http://forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=22628&start=105
i kliknie reply to w podglądzie widać te moje dwa posty jak najbardziej.

Podobnie jest zresztą w "jaka to melodia". W temacie jest ostatni post cll'a ale jeśli wejdziemy w tryb odpowiedzi możemy podziwiać rozpaczliwe cztery próby postów DDRake'a które próbował od wczoraj wysłać.

I o ile zwiechy forum (najczęściej w stylu nie możności wysłania odpowiedzi) były tutaj już żelazną regułą od wieków, o tyle sytuacja że po odwieszeniu wysłane posty ani się nie pojawiły ani nie przepadły tylko sobie "pokutują w czyśćcu" to jest już nowa jakość[tm]

Korzystając z okazji, chciałbym ogłosić zniesienie jakichkolwiek restrykcji czasowych w "melodii" aż do zrobienia porządków i wyjaśnienia sytuacji. Wysłałbym tą wiadomość w tamtejszym wątku, ale boje się że i tak się ona w nim nie pokaże. Albo, co gorsza, jak ją tam wyślę to całe forum wybuchnie.
Chociaż...to może i miałoby w sobie ten pozytyw w postaci postawienia czegoś porządnego od zera  :badgrin:
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline obik

Forum
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2007, 01:10:24 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"

Bądźcie silni duchem i wytrwali - nadejdą kiedyś lepsze czasy ;)

ps. proszę nie spamować w tym temacie.

Prędzej zeświruje....

Drugie o to się nie bój chyba że tamci to wyczają  :?

Offline Nitszu

Forum
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2007, 02:48:04 pm »
może tamat powinien zostać przeniesiony na inne forum?
tu jakoś nie pasuje

richie ja widze Twoje posty... (nie wiem o które Ci chodzi ale tak przypuszczam)
moze poprostu przeglądarka Ci wariuje i widzisz (mówiąc prosto) historie,

czasem się to zdarza

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Forum
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2007, 03:09:16 pm »
Nie ma po co przenosić na inne forum. Większość userów jest zaznajomiona z problemem, choć nawet starzy wyjadacze walą multi posty ;)

Trzeba uważać i tyle. Jak widać, że post się nie wysyła, to nie zamykając tego okna otwieramy nowe i wchodzimy do tematu - nasz post powinien już tam być. Wtedy można zamknąć okno wysyłania postu i jest ok.

Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje a nie inaczej. Co najśmieszniejsze, mimo że post nie chce się nam wysłać, to tak naprawdę jest już wysłany. Po prostu nie dostajemy inf. zwrotnej od serwera, a jak zamykamy okno wysyłania postu to już jej nie dostaniemy :) Choć jakby próbować napisać nowy post w danym dziale, to pod oknem pisania postu będziemy widzieć nasz "niewysłany".

Może ktoś znający się na php wytłumaczy o co tu chodzi?

Offline Krova

Forum
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 25, 2007, 03:12:31 pm »
Cytat: "Nitszu"

richie ja widze Twoje posty... (nie wiem o które Ci chodzi ale tak przypuszczam)
moze poprostu przeglądarka Ci wariuje i widzisz (mówiąc prosto) historie,

czasem się to zdarza


Widać od kiedy ja napisałem kolejnego posta w tym temacie.

To dość częste, takie 'zawieszanie' postów w połowie :\
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Nitszu

Forum
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2007, 11:34:23 pm »
tu znajomość php raczej nie pomoże... to poprostu spadek wydajności serwera...
(owszem związany pobocznie z kodem... ale na tak dużym forum to dużo zrobić nie można...) optymalizacja raczej nie pomoże... chociaż najnowsze phpbb 2 to 2.0.22

jak coś napisałem źle to prosze o osta (ale tak na serio serio - bo nie wybaczam sobie takich błędów)

Offline Frey Ikari

Forum
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 26, 2007, 12:50:54 pm »
Cytuj
To dość częste, takie 'zawieszanie' postów w połowie :\

Ja mam tak prawie cały czas i już się przyzwyczaiłem. ;)

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Forum
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2007, 01:56:00 pm »
Z tym forum nie wygrasz. I trza sie z tym pogodzić. :P
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Forum
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 26, 2007, 05:57:27 pm »
Jak dowiem się czegoś konkretnego, to napiszę, a na razie temat zamykam.

grzybek

  • Gość
Forum
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 29, 2007, 09:44:40 am »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Jak dowiem się czegoś konkretnego, to napiszę, a na razie temat zamykam.


Niu długo nie zaglądałem - wiecie, zajmuje się prawie wyłącznie Teleportem i nie mam nawet czasu tutaj połazić i z Wami pogadać.

Zdradze Wam jednak kilka tajemnic serwera.

model name      : AMD Athlon(tm) XP 2400+
pamięć             : 1 GB

I najwiekszy problem:
22912 mysql     21   5  132m  60m 4824 S  4.7  6.8  11:57.04 mysqld

Aktualnie baza jakoś działa ale w godzinach wieczornych potrafi tak zjeść zasoby, że przestaje działać sensownie, a kluczowe strony przestają funkcjonować. Na tym serwerze nie znajduje się tylko forum ale również jest tam serwis reklam oraz strona Teleportu.

Jak rozwiązany zostanie problem ? Za kilka dni zostanie forum przeniesione na nas trzeci serwer o lepszych parametrach.

Dodam, ze glowny serwer gildia.pl również zostanie niebawem zmieniony.

Co moge Wam powiedziec... Jeszcze troche cierpliowosci. Rozumiem Wasz bol, 2 lata temu czy 4 mielismy podobny problem. Jest Was coraz wiecej i coraz czesciej trzeba zwiekszac zasoby serwerow.

Forum powinno miec rowniez wylaczone opcje "przeszukiwania". Przypomne o tym Tomkowi.

pozdrawiam
Grzybek

 

anything