trawa

Autor Wątek: Wasza ulubiona broń snajperska  (Przeczytany 13296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Presto

Wasza ulubiona broń snajperska
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 17, 2007, 04:14:21 pm »
SVD Dragunov! Czemu? Bo wiele snajperek nie znam, a ta ma w sobie to coś, co ma AK47. Gdyby Dragunov był filmem, byłby kultowy, bo ma w sobie klimat :D
Masz prawo do życia.
Masz obowiązek śmierci.

Offline YaSiErS

Wasza ulubiona broń snajperska
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 17, 2007, 05:02:48 pm »
Oczywiscie sznuje takie karabiny jak SWD itd, ale szczerze wole tzw "dziadki" xD
Wyobrazcie sobie początkujęcych snajperów gdy musieli oni używać (w czasie dopiero co powstawania terminu "snajper") karabinow takich jak M1 Garand, bądź 98k (Kar98k), który imo zasługuje na największy respect. Tyle lat udoskonalen, doswiadczen mauserow przyniosl wspanialy karabin czesto wykorzystywany w wielu miejscach swiata.
Cudo.

Offline Kilroy_06

Wasza ulubiona broń snajperska
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 19, 2007, 06:25:48 am »
Mechem NTW-20. Moze i nieporeczny. Moze jedynie 3 naboje w magazynku. Ale zobaczcie te wymiary ;)
http://world.guns.ru/sniper/sn55-e.htm

Offline Sir Arte

Wasza ulubiona broń snajperska
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 11, 2007, 10:00:00 pm »
ja uwazam ze najlepsza bron snajperska to "rurka oraz igła z trucizną"
używana przez plemiona amazońskie.
1.mały rozrzut
2. b. duża celność( naprawde, sam prubowalem, z prawdziwej, nie z jakiejs tandety z rynku;p)
3. cicha oraz skuteczna(jaka to trucizna wie tylko strzelec, wiec trudno znaleźć odtrudke, a z pociskiem  nigdy nie wiedomo trafi w dłoń i, przy dużym pechy tylko będzie coś złego z ręką.)

Jedyny minus to zasięg , ale jak strzelalem z "dmuchawki to mówili ze wytrawni wojownicy amazońścy potrafią posyłać strzałki na Bardzo duże odległości

;p;p;p

Offline Grzegorz973

Wasza ulubiona broń snajperska
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 14, 2007, 08:43:31 pm »
Cytuj
1.mały rozrzut
Określenie "rozrzut" nie ma zastosowania przy dmuchawce :roll:

Cytuj
2. b. duża celność( naprawde, sam prubowalem, z prawdziwej, nie z jakiejs tandety z rynku;p)
Na jaką odległość?

Cytuj
3. cicha oraz skuteczna(jaka to trucizna wie tylko strzelec, wiec trudno znaleźć odtrudke, a z pociskiem nigdy nie wiedomo trafi w dłoń i, przy dużym pechy tylko będzie coś złego z ręką.)
Uzyskanie trucizny, przenoszenie jej, nakładanie na ostrze... Masakra. A te "coś złego z ręką" to cholernie poważna sprawa. Postrzał z broni palnej, szczególnie snajperskiej, która dzięki pewnym swoim cechom charakterystycznym (długa lufa, silny pocisk) ma jeszcze lepsze właściwości, to nie sceny z Rambo, gdzie bohater... wszyscy chyba wiemy co bohater.

Cytuj
"dmuchawki to mówili ze wytrawni wojownicy amazońścy potrafią posyłać strzałki na Bardzo duże odległości
Rzędu 20 metrów max. Śmieszna odległość.

Cytuj
Ech... Niezła celność i (jak na snajperkę) dość cichy oraz niewielki odrzut.
SWD nie jest ciche. Nawet jak na "snajperkę". Celność jest znacząco gorsza od zachodnich odpowiedników, ze względu na to, że mechanizm oparty jest o rodzinę AK - jest bardzo wytrzymały i niezawodny, ale z celnością jest znacznie gorzej. Jakby tego było mało, nabój zastosowany w SWD słabo nadaje się do strzelań na dalekie odległości. Przez to zasięg jest stosunkowo mały - teoretycznie zadowalająco celny jest do około 600 metrów. Dalsze strzały to już w zasadzie loteria. Do tego jest nieporęczny (współczuje chłopakom, którzy musieli z nim pakować się do BWP), ergonomia użytkowania kuleje. No i na końcu coś jeszcze bardzo ważnego - celowniki z którymi współpracuje. Słabe powiększenie, nietrzymanie "zera" przy zdjęciu z broni, duża mechaniczna wytrzymałość, ale słabej jakości szkła. Wolę już wyselekcjonowanego podczas prób G-3, czy FALa z szynami montażowymi. A jakbym mógł marudzić, to SR-25 bym wybrał.

Offline ursmar

Wasza ulubiona broń snajperska
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 14, 2007, 08:47:45 pm »
szlojder

Offline kort

Wasza ulubiona broń snajperska
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 29, 2007, 10:01:58 pm »
A ja się zastanawiam, jak wielu z was Panowie trzymało jakąkolwiek broń palną w rękach... Strasznie mocno mnie to zastanawia... Tacy doświadczeni... :roll:

Offline my brother's son

Wasza ulubiona broń snajperska
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 31, 2007, 03:24:52 am »
pare godzin przy jagged alliance robi swoje

Offline Hang Man

Wasza ulubiona broń snajperska
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 31, 2007, 10:28:12 am »
Cytuj
A ja się zastanawiam, jak wielu z was Panowie trzymało jakąkolwiek broń palną w rękach... Strasznie mocno mnie to zastanawia... Tacy doświadczeni...


A co w tym trudnego?

Jeden koniec trzymasz, drugi kierujesz na wroga! :roll:
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline kort

Wasza ulubiona broń snajperska
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 31, 2007, 06:52:32 pm »
Cytat: "Hang Man"
Cytuj
A ja się zastanawiam, jak wielu z was Panowie trzymało jakąkolwiek broń palną w rękach... Strasznie mocno mnie to zastanawia... Tacy doświadczeni...


A co w tym trudnego?

Jeden koniec trzymasz, drugi kierujesz na wroga! :roll:


Ojjj... Hang... Wszyscy wiemy, żeś kampa wredna... Tyś się z bronią urodził... Pytałem innych ;)

Offline Szczur

Wasza ulubiona broń snajperska
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 11, 2007, 04:04:26 pm »
Cytat: "koortshack"
A ja się zastanawiam, jak wielu z was Panowie trzymało jakąkolwiek broń palną w rękach...


Zrób ankietę ;)
- Stary, co oni robią?
 - Chyba rzucają się gumowym kurczakiem.
 - O kur**..."
dwóch zszokowanych dresów, R-Kon 2004