Ankieta

Ktora seria jest lepsza?

Forza Motorsport
1 (33.3%)
Gran Turismo
2 (66.7%)

Głosów w sumie: 3

Głosowanie skończone: Czerwiec 03, 2007, 12:21:43 am

Autor Wątek: Forza Motorsport vs Gran Turismo  (Przeczytany 3214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DARKMAN

Forza Motorsport vs Gran Turismo
« dnia: Czerwiec 03, 2007, 12:21:43 am »
W zwiazku z niedawno wydana Forza Motorsport 2 i nadchodzacym Gran Turismo 5 jak nietrudno sie domyslic niedlugo zaczna sie (zaczely sie?) dyskusje o tym ktora seria jest lepsza.

Prawdopodobnie nadchodzacy sequel Gran Turismo bedzie wygladal lepiej ale czy bedzie lepszy to ciezko powiedziec... Na pewno bedzie mial ciezko bo Forza postawila wysoko poprzeczke. Jesli nic nie zmieni sie prawdopodobnie GT bedzie mialo gorszy tryb online, ale byc moze sytuacja zmieni sie z Home.... Pozyjemy zobaczymy, a teraz pare slow o Forzie.

Tak wiec po przejechaniu ladnych kilkuset kilometrow Forza Motorsport 2 naprawde robi wrazenie. Gra wyglada dobrze, jednak widac, ze autorzy troszke za bardzo przylozyli sie do realizmu (ilosc dostepnych informacji jest ogromna) kosztem grafiki. Nie zrozumcie mnie zle, gra nadal wyglada wysmienicie i smiga w 60 klatkach animacji na sekunde, ale nie jest to taki ogromny skok w stosunku do PGR3. Dodatkowo wszystkie wyscigi odbywaja sie w ciagu dnia (czasami podczas zachodu slonca) przy idealnej pogodzie - nie ma deszczu czy tez mozliwosci scigania sie w nocy. Kolejnym minusem jest raczej mala liczba tras...

Tutaj jednak koncza sie wady i gra pokazuje swoje pazury. Ilosc dostepnych samochodow jest ogromna, podobnie mozliwosci rozbudowy auta i nastepnie jego tuningu nie maja sobie rownych. Jednak to co odroznia Forze od innych wyscigowek to mozliwosc pomalowania samochodu w unikalny sposob ktory to odrozni nas od tysiecy (milionow?) innych graczy. Mozliwosci sa ogromne, polecam obejrzec ten filmik rodem z Japonii a zobaczycie o co chodzi (od razu mowie -> nie mozna importowac plikow graficznych, to wszystko stworzone wykorzystujac narzedzie z gry).

W jakiejs recenzji ktos biadolil, ze gra jest za trudna i trafi tylko w gusta maniakow samochodowych. IMHO na poziomie medium gra jest naprawde latwa... Nawet na poziomie hard nie jest tak tragicznie.... Sytuacja zmienia sie jednak dramatycznie gdy wylaczymy TCS (Traction Control System) i ABS, musze powiedziec, ze jak dla mnie to hardcore (opanowanie 700 konnego Chargera R/T SE 69' czy Camaro Z28 69' to nie jest prosta sprawa...) ale sa ludzie ktorzy tak graja....

Dodatkowo gra oferuje calkiem niezly tryb multiplayer przez Live czy tez split screenie. Spoko mieli takze pomysl z aukcjami - mozemy sprzedawac swoje auta online :)

Ze wzgledu na mala ilosc zmian czasami ma sie wrazenie, ze jest to po prostu Forza Motorsport z ulepszona grafika, jednak nie zmienia to faktu, ze nadal jest to jedna z najlepszych gier wyscigowych dostepnych na konsole.

FORZA MOTORSPORT

P.S. Jak ktos chce moze nawet polaczyc 3 X360 i telewizory by otrzymac obraz na 180 stopni.... IMHO bajer, ale jakbym mial kupe kasy to jak najbardziej :P

---------------------------- UPDATE --------------------
Zapomnialem napisac, ze osobiscie glosuje na Forze. Jakos GT4 mniej mi przypadlo do gustu niz Forza na oryginalnego X'a.

• Gość
Forza Motorsport vs Gran Turismo
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2007, 07:12:20 pm »
Jeśli nie napotkam na żadne trudności, to być może już niedługo będę mógł z dumą powiedzieć, że ukończyłem Forzę w 97% ;)

W chwili obecnej brakuje mi jeszcze 9 amerykańskich samochodów klasy R4-R2, na które muszę uzbierać ~2 700 000$ ;) Jak mi się uda, to za jednym zamachem odblokuję: 1) Zdobądź wszystkie amerykańskie wozy 2) Zdobądź wszystkie samochody klas R 3) Zdobądź wszystkie samochody :D

Na zabawę w 1 000 000$ jakoś nie mam ochoty...

anything