Autor Wątek: muzyka dla plebsu  (Przeczytany 16180 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lieut. Col. Bill Killgore

muzyka dla plebsu
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 11, 2007, 12:58:03 am »
a mi sie wydaje, ze troche nie z tej strony ten temat nadgryzamy. wezmy siebie jako przyklad - mysle, ze bez obciachu mozna powiedziec, ze jestesmy osobami (mam tu na mysli 612, kormaka, papiesza, claymana, macieja, musleya, siebie, czyli wlasciwie osoby, ktore w miare reglarnie sie tu wypowiadaja), ktore swoje juz odsluchaly i nadal odsluc**ja i przez to majacymi dosc wyrobiony, uksztaltowany gust muzyczny i muzyczna swiadomosc. stad imo po pierwsze bierze sie czesto lekcewazacy stosunek do ludzi, ktorzy wpadaja tu i pisza: ten zespol to najlepszy zespol swiata - no i co bedziesz po raz setny udowadnial, ze sa tysiace lepszych zespolow? po co? komu sie chce i co to ma na celu? po drugie - znajac przekroj danych gatunkow, malo tego majac swoich faworytow w wielu z nich - wiekszosc z nas reaguje w taki a nie inny sposob na roznego typu nowosci - ja ci napisze -jest zajebista nowa plyta mayhem (btw wcale nie taka zajebista) a ty mi odpiszesz - a c**j mnie obchodzi jakis black metal. no i bedziesz mial racje. bo jesli nie lubisz tego gatunku to po cholere masz odsluchiwac. zreszta co tu duzo mowic, mimo, ze na id muzycznie jest, co tu duzo mowic, wybitnie, to nie powiesz, ze sporo tematow o plytach nie konczy sie wlasnie gadkami w stylu - jest nowe manowar - ja pedalstwa nie slucham. po trzecie - nalezy sobie zadac pytanie - czy rozmawiamy sobie luznie na tematy muzyczne, czasami pojezdzimy po wykonawcach, czasami ktos skrobnie cos na powaznie, czy moze chcemy zaczac tworzyc tu opiniotworcze forum muzyczne majace na celu edukowanie nieduczonego i czesto nad wyraz tepego w zakresie muzyki spoleczenstwa? wtedy w ramach misji faktycznie mozna pisac recenzje, zachecac do sluchania, sprawdzania, podsylac linki itp.
ćpać i ruchać

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
muzyka dla plebsu
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 11, 2007, 02:16:37 pm »
Ze mną sprawa jest taka, że o muzyce ostatnio piszę niewiele, częściej czytam, a jeszcze więcej odsłuc**ję. Kiedyś jeszcze miałem zajawkę, kiedy to wydawało mi się, że z polskiego hip hopu jeszcze coś będzie, później porzuciłem nadzieję po sięgnięcie po to, co się dzieje po drugiej stronie oceanu.
Może dzieje się też tak po części dlatego, że zaglądam regularnie na tematyczne forum, na którym rekomendacje wyglądają wg schematu: okładka + traklista + "sprawdźcie to!", a pod spodem posty w stylu "rzeczywiście, dobra rekomendacja". Stąd też trochę się rozleniwiłem, bo bywało tak, że pisałem coś w stylu recenzji, a pod spodem znajdywałem wypowiedzi w stylu "ok", co wybitnie zniechęciło mnie do wypacania się na piśmie w temacie muzyki.
Jeśli chodzi o Gildię, to bardziej czytam Wasze rekomendacje, niż sam Wam coś rekomenduję. Dzieje się tak dlatego, że w temacie np. post-rocka, sludge czy neofolku jestem zielony i mimo, że lubię posłuchać, to nie mam za dużo w tej kwestii do powiedzenia.
Słucham z kolei dużo hip hopu, trip hopu, jazzu i funku (ostatnio pochłaniają mnie lata 70'), ale znając Wasze gusta, większości by to raczej nie podeszło, więc i trudno mi cokolwiek rekomendować.

Offline Maciej

muzyka dla plebsu
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 11, 2007, 03:03:16 pm »
Jak dla mnie ważniejsza jest osoba rekomendująca niż to co ktoś w rekomendacji napisze. W sumie najbardziej ufam Kormakowi i Kilgorowi. Biorę poprawki na jazdy stoner rockowe u jednego i deathmetalowe mordotrzaski u drugiego i jak na razie się nie zawiodłem na ich guście muzycznym.

Zauważyłem że audioskrobler pokazuje że mam super kompatybilność muzyczną z 612  :shock:  Anweliwybyl! To chyba przez osmozę.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Kormak

muzyka dla plebsu
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 11, 2007, 03:17:48 pm »
Ej no Musleyu jak najbardziej możesz mi polecać hiphopy i funki (triphop już chyba zdechł i nic się w nim nie dzieje, ale może się mylę). Zresztą przecież nawet srogi 612 słucha rapu, więc chillax! I przestań się lenić tylko pisz.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
muzyka dla plebsu
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 11, 2007, 03:48:08 pm »
No okej! Pewnie coś na tygodniu wysmażę, bo mi się zbliża jakieś zaliczenie, więc będę unikał nauki.

Offline papiesz

muzyka dla plebsu
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 11, 2007, 08:40:08 pm »
Cytat: "612"

a zobacz dla porownania co dzieje sie na wiadomym forum - sporo tematow o plytach, zespolach, kazdy zaklada co lubi, poleca innym, ktos tam cos sciaga, wypowiada sie, interes sie kreci, tutaj tego nie ma, ale i z drugiej strony roznica w sredniej wieku przyznasz jest spora, podejrzewam ze nie jest to bez znaczenia


żeby już zakończyć ten wątek dodam tylko, że nie chodzi tylko o wiek użytkowników. tamto forum jest stricte muzyczne, do tego w zasadzie nie ma tam przypadkowych ludzi. na NG jest dokładnie odwrotnie, stąd nie mam co do niego specjalnych wymagań - wystarczy mi to, że dzięki NG poznałem parę osób, które zawsze polecą mi coś fajnego. a czy dzieje się to przez to forum, czy przez inne, czy przez priv albo last.fm nie ma dla mnie znaczenia.
nothing positive only negative

Offline 612

muzyka dla plebsu
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 13, 2007, 09:54:25 pm »
Cytat: "Maciej"
Jak dla mnie ważniejsza jest osoba rekomendująca niż to co ktoś w rekomendacji napisze. W sumie najbardziej ufam Kormakowi i Kilgorowi. Biorę poprawki na jazdy stoner rockowe u jednego i deathmetalowe mordotrzaski u drugiego i jak na razie się nie zawiodłem na ich guście muzycznym.


na guscie kormaka jeszcze NIKT NIGDY sie nie zawiodl, miej to na uwadze

Cytuj
Zauważyłem że audioskrobler pokazuje że mam super kompatybilność muzyczną z 612  :shock:  Anweliwybyl! To chyba przez osmozę.


dobrze ze ja z toba mam very low

Cytuj
żeby już zakończyć ten wątek dodam tylko, że nie chodzi tylko o wiek użytkowników. tamto forum jest stricte muzyczne, do tego w zasadzie nie ma tam przypadkowych ludzi. na NG jest dokładnie odwrotnie, stąd nie mam co do niego specjalnych wymagań - wystarczy mi to, że dzięki NG poznałem parę osób, które zawsze polecą mi coś fajnego. a czy dzieje się to przez to forum, czy przez inne, czy przez priv albo last.fm nie ma dla mnie znaczenia.


ciekawe po co w takim razie jest na gildii forum o muzyce, a ja wiem po co. otoz forum nowej gildii jako forum milosnikow fantastyki daje uzytkownikom mozliwosc porozmawiania o szerokim spektrum zainteresowan tychze - nie wylaczajac muzyki. a wiadomo, fani fantastyki lubia gotycki metal i neo punk, dyskusjom na te interesujace ich tematy mialo pierwotnie wiec sluzyc podforum muzyczne, niestety banda szyderczych milosnikow glebokiej alternatywy opanowala ten zakatek serwisu i konsekwentnie tepi cyklicznie pojawiajace sie proby przywrocenia dzialowi jego funkcji.

Offline Maciej

muzyka dla plebsu
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 13, 2007, 09:59:40 pm »
Cytat: "612"

na guscie kormaka jeszcze NIKT NIGDY sie nie zawiodl, miej to na uwadze

Wybacz, ale ja się zawiodłem gdy włączyłem "RADIO KORMAK" a tam szły same stołnery :(

Cytat: "612"
dobrze że ja z toba mam very low

Nie very low,
tylko BIG LOVE :idea:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Lieut. Col. Bill Killgore

muzyka dla plebsu
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 13, 2007, 10:12:52 pm »
Cytuj
ciekawe po co w takim razie jest na gildii forum o muzyce, a ja wiem po co. otoz forum nowej gildii jako forum milosnikow fantastyki daje uzytkownikom mozliwosc porozmawiania o szerokim spektrum zainteresowan tychze - nie wylaczajac muzyki. a wiadomo, fani fantastyki lubia gotycki metal i neo punk, dyskusjom na te interesujace ich tematy mialo pierwotnie wiec sluzyc podforum muzyczne, niestety banda szyderczych milosnikow glebokiej alternatywy opanowala ten zakatek serwisu i konsekwentnie tepi cyklicznie pojawiajace sie proby przywrocenia dzialowi jego funkcji.

zapomniales jeszcze o power metalu i muzyce filmowej, ktora fani fantastyki uwielbiaja puszczac jako podklady podczas niezwykle klimatycznych sesji rpg.
ćpać i ruchać

Offline Solitaire

muzyka dla plebsu
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 13, 2007, 10:59:37 pm »
:?
Myślałem, że znajdę tu jakieś muzyczne rekomendacje dla siebie, ale widzę, że to znowu loża szyderców się mizia.
Idę słuchać Tori.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Lieut. Col. Bill Killgore

muzyka dla plebsu
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 13, 2007, 11:09:54 pm »
luz szefie. zajrzyj do umbrelli, tam na ostatniej stronie zapuscilem kilka wakacyjnych hitow.
ćpać i ruchać

Offline Nehan

muzyka dla plebsu
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 13, 2007, 11:22:47 pm »
Cytat: "Solitaire"
:?
Myślałem, że znajdę tu jakieś muzyczne rekomendacje dla siebie, ale widzę,
.

W "muzyce dla plebsu"?

Mamy Cię! :shock:

Offline 612

muzyka dla plebsu
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 14, 2007, 12:20:09 pm »

Offline ManiaC

muzyka dla plebsu
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 30, 2007, 06:21:35 pm »
Cytat: "612"



Naśmiewał się z plebsu, a tymczasem został zbanowany  :shock:  
Mogę przejąć jego avatar?  :D  :D
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline Maciej

muzyka dla plebsu
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 30, 2007, 10:32:19 pm »
Oj, Maniac, Maniac biedaku  :(
Nie masz instynktu samozachowawczego ani odrobiny taktu.  :?
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]