Autor Wątek: Soul Calibur  (Przeczytany 20630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Soul Calibur
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 18, 2007, 10:59:02 am »
Widzisz, ja nawet terminów nie znam i takie rzeczy mylę :) W takim razie combosów jeszcze na oczy nie widziałem ;)

A co do ciosów o dalekim zasięgu. Nawet u mojej Taki znalazłem jeden, ale horizontal słaby, starczy lekki uskok i można kontrować, bo postać podchodzi blisko. A Kilik czy Mitsurugi po prostu machają tą bronią i to do nich trzeba podchodzić, a uniku nie zrobisz bo i tak zahaczy.

To są moje prywatne spostrzeżenia laika grającego dwa dni w tą grę :) Weź na to poprawkę.

Mam nadzieję, że kupię sobie niedługo PS2, CS 3 i trochę pogram (proszę nie polemizować, że lepiej na PS 3 zbierać - piszę czysto informacyjnie :) )

Offline Di

Soul Calibur
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 18, 2007, 11:16:28 am »
Skoro zaczynasz, to zarejestruj się na www.soulcalibur.xt.pl :) Na forum jest topic z legendą, która jeszcze nie jest pełna, ale można tam znaleźć wiele informacji.

Może do grania jeszcze bardziej zachęci Cię najlepszy (moim i nie tylko moim zdaniem) film z SC3: (w opisie jest link do drugiej części, bo całość trwa kilkanaście minut).

Cytat: "Wilk Stepowy"
Nawet u mojej Taki znalazłem jeden, ale horizontal słaby, starczy lekki uskok i można kontrować, bo postać podchodzi blisko.

U Taki 66B nieźle zbiera z 8WR, ale chyba można to obejść stepem. 66K dobrze łapie we wszystkich kierunkach, ale nawet jeśli tym trafimy to przeciwnik przejmuje inicjatywę (minusowe klatki na trafieniu).

Cytat: "Wilk Stepowy"
A Kilik czy Mitsurugi po prostu machają tą bronią i to do nich trzeba podchodzić, a uniku nie zrobisz bo i tak zahaczy.

Mitsurugi nie ma dobrych zasięgowych ciosów zbierających z SS/8WR o ile dobrze pamiętam. Niby 66B (przód, przód + trójkąt) na początku wygląda na bardzo dobre zagranie, ale po zablokowaniu pierwszego ciosu drugi można obejść w lewą stronę Mitsurugiego, czyli w nasze prawo.
Kilik z kolei nie ma wielu dobrych horizontali. Paradoksalnie jednym z jego najlepszych zagrań do łapania stepujących jest cios z B (czyli niby vertical), mianowicie 66B (lol, kolejne 66B o którym piszę ;] dziwne fatum). Innym jest WS A (naciśnięcie kwadrata w trakcie wstawania z pozycji kucającej).

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Soul Calibur
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 18, 2007, 12:27:34 pm »
Zarejestrowałem się, ale na razie czytam bez zrozumienia ;) Te wszystkie skróty mnie rozwalają. Może jak już dorwę pada w ręce to lepiej pójdzie mi czerpanie korzyści z porad. A jak zacznę grać to i może zacznę się wypowiadać.

EDIT: dokopałem się do legendy - powoli wszystko zaczyna nabierać sensu :)

Offline greah

Soul Calibur
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 18, 2007, 08:21:45 pm »
czytając post Di wiem jak czuli się ludzie czytając moje posty gdy rozprawiałem o D2LoD1.11 :oops:

Offline krwiak

Soul Calibur
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 02, 2008, 09:44:56 pm »
Najlepszy jest Soul Calibur na Dreamcasta,wiem bo praktycznie niewychodził z pod klapki mojej konsolki.Co do postaci to Kilik i Voldo.W trójce Voldo został skaleczony wyglądem i brakiem uników takich jak w jedynce,kilika uwielbiam za jego taniec na arenie.

Offline poooq

Soul Calibur
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 13, 2008, 02:10:09 pm »
Moje notowania:
SCIII
1) Greed
2) Kilik
3) Maxi

SCI (Dreamcast)
1) Kilik
2) Voldo
3) Rock (kozacki wygląd bykogłowego minotaura)

Offline tymonn

Odp: Soul Calibur
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 04, 2008, 01:28:46 pm »
No a co powiedziecie na nowe wydanie Soul Calibura i te wszystkie nowe postacie ?  Jak dla mnie to zaje...fajnie - Lord Vader i Kratos:)
Ogólnie ma byc 9 nowych postaci - ale nie wiem jaki to będzie miało wpływ na całą fabułę..

« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2008, 02:27:25 pm wysłana przez Gabriel »

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Soul Calibur
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 04, 2008, 02:28:33 pm »
Nie wiem... osobiście nie jestem przekonany. Heihatchiego zniosłem, nawet KOS-MOS od biedy, ale Vader to chyba trochę przesada ;)
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline DARKMAN

Odp: Soul Calibur
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 04, 2008, 04:24:58 pm »
Tak jak w wiekszosci przypadkow zapewne te bonusowe postacie raczej nie beda takie cudowne... Kto dzisiaj bowiem gra Heichachim, Linkiem albo Spawnem?

P.S. Wydawalo mi sie, ze z Kratosem to byla plotka o raczej watpliwej jakosci.
P.S.2 XBL dostalo oryginalnego SC (z DC) niestety bez trybu Challenge Mode (czy jakos tak) - tego co mielismy pokonac przeciwnikow pod okreslonymi warunkami... Szkoda tez ze nie ma trybu online (ale w oryginale tez go nie bylo)... Poza tym to nadal jest to bardzo dobre mordobicie.

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Soul Calibur
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 04, 2008, 06:21:42 pm »
Oj bardzo się mylisz. Hei jest jedną z mocniejszych postaci w SC II.
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline DARKMAN

Odp: Soul Calibur
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 05, 2008, 04:50:02 pm »
Hei nie ma zadnej broni oprocz jego "piesci" przez co skazany jest na krotki zasieg i w takim owszem jest calkiem mocny (w koncu do Heihachi!) wystarczy jednak trzymac go na dystans i voila... Nie wiem mi osobiscie te dodatkowe postacie jakos srednio tam pasowaly (Link???)...

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Soul Calibur
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 07, 2008, 08:34:44 pm »
Wcale tak krótkiego zasięgu nie miał. Miał bardzo dużo technik z "szarżą" które łatwością ten dystans niwelowały. Linka nie skomentuje poza dwoma słowami: ot Nintendo ;).
Ja osobiście i tak od początku istnienia serii gram w sumie jedna jedyną postacią... zgadnijcie jaką ;). Ku podpowiedzi: seiyu tej postaci z pierwszej części gry podkładała głos za jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci jednego z najbardziej rozpoznawalnych anime sprzed lat ;). Kto odgadnie o kogo chodzi (zarówno seiyu jak też i postać zarówno z gry jak i wymienionego anime) a wybiera się także na Telep2008 do Krakowa w tym tygodniu otrzyma drobną nagrodę ;).
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline norbertt

Odp: Soul Calibur
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 24, 2008, 05:11:16 pm »
tak z Kratosem to była plotka - nie pojawi się w grze,

ale z nowym info wynika, że Vader i Yoda będą dostępni na obydwu platformach - a nie tak jak zapowiadano wcześniej - Vader PS3, Yoda - X360, i w sumie bardzo dobrze, przynajmniej będzie bezpośredni pojedynek :D

Offline aceHood

Odp: Soul Calibur
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 25, 2008, 03:12:41 pm »
Ja uwielbiałem Kilik'a. Co do nowych postaci to jestem przekonany, że to bonus. Zawsze w tego rodzaju mordobiciach były śmieszne bonusowe postacie :) chociażby Kuma z Tekken'a.

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: Soul Calibur
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 27, 2008, 09:31:17 pm »
Widzę nikt nie podjął wyzwania. No cóż. Nagroda przechodzi tym samym na następny konkurs...żałujcie, bo była do wygrania figurka postaci o której mówiłem ;)
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).