trawa

Autor Wątek: 10 sposobów na zniszczenie świata  (Przeczytany 4110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rhobaak

10 sposobów na zniszczenie świata
« dnia: Czerwiec 07, 2007, 03:36:58 pm »
Mam kilka zastrzeżeń do arytułu, który ukazał się na GNP
http://www.nauka.gildia.pl/news/2007/06/10_sposobow_na_swiat_1
Tłumaczenie jest miejscami fatalne, niemal jak z translatora:

Cytuj
5. Detonacja energii w próżni

Co najwyżej "energii próżni".

Cytuj
Współczesne laboratoryjne teorie mówią nam, że coś co możemy widzieć jako próżnia jest tylko próżnią średnią i właściwie prosperującą z ogromnymi ilościami punktów materialnych i antycząstek stale ukazujących się i unicestwiających się nawzajem. To sugeruje nam, że przestrzeń zamknięta w żarówce zawiera wystarczającą energię próżni, by zagotować każdy ocean na świecie. Dlatego, energia próżni mogłaby udowodnić, że jest najbardziej obfitym źródłem energii jakiegoś rodzaju.

???

Cytuj
Nieznacznie możliwe.

To nie po polsku.

Cytuj
Jeśli się uda, powstanie szybko rozrastająca się chmura punktów materialnych, które będą zmieniać wielkość.

Punkty zmieniające wielkość. Ciekawe.

Zakładam, że autor strony http://qntm.org/destroy wyjątkowo ("This whole shebang is the original concept of, written by and copyright © Sam Hughes. Please do not copy it and post it on your website! Just take the Preamble and provide a link here.") wyraził zgodę na zamieszczenie tekstu na Livescience, ale może warto było dodać odnośnik do oryginalnego źródła?

Jeśli zamieszczane teksty mają być tak niskiej jakości, to może lepiej ograniczyć się do newsa i dać link do "tłumaczonego" artykułu?
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Yax

  • Gość
10 sposobów na zniszczenie świata
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2007, 07:17:23 pm »
Witaj Rhobaaku,
dziękujemy bardzo za zwrócenie uwagi na arta.
Właśnie jest poprawiany, miej proszę na względzie, że to nie jest wortal tworzony przez profesjonalistów a hobbystów, więc trzeba nam wybaczyć :)

Offline Rhobaak

10 sposobów na zniszczenie świata
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2007, 07:35:56 pm »
Wiem, wiem, jestem tu nie od dziś. Zazwyczaj z poziomem nie jest źle, mniejsze potknięcia są do przełknięcia, ale w takich przypadkach jak ten, to krew zalewa:)
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

 

anything