Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy amerykańskie

Kaczor Donald

<< < (3/269) > >>

graves:
No dobra, powycinałem. Michi ma upomnienie - kolejne posty tego typu, od którego rozpoczął się ten spamociąg - grozi ostrzeżeniem.
Bartez - moje pisemne ostrzeżenie nie podziałało - masz Ostrzeżenie. Skoro jest to jednak 3 ostrzeżenie- zapraszamy na forum za 3 miesiące.
pozdrawiam
graves

Weil Deshalb:

--- Cytat: "C.H.U.D.Y." ---Tylko dwa komiksy o Kaczorze Donaldzie leżą na mojej półce komiksowej. Są to dwa polskie wydania "życia i czasów Sknerusa McKwacza" Carola Barksa. Mnie osobiście ta historia poruszyła. Z jak dziecinną prostotą autor ukazał piękną historię o ciężkiej pracy, relacjach rodzinnych, problemach socjologicznych. Humor wykwintny, aczkolwiek w większości wypadków sytuacyjny. I do tego jedna z najbardziej szczegółowych animowanych kresek, jakie widziały moje oczy. "Życie i Czasy Sknerusa McKwacza" to równeiz komiks, ukazujący konsekwencje bycia egoistą, zamkniętym w sobie na uczucia innych, nawet rodziny. Na szczęście komiks ten nie robi tego w sposób moralizatorski, co może być nazbyt denerwujące.

Jeżeli coś miałbym polecić z Kaczora Donalda, jeżeli coś z Kaczora Donalda miałoby przetrwać długi czas, to z pewnością jest to komiks Barksa.
--- Koniec cytatu ---


Pomijając fakt, że (jak wspomniał już Grzybiarz) ten komiks wyszedł spod ręki Dona Rosy, to się zgadzam całkowicie :)

Do Donalda mam sentyment, bo uczyłem się na nim czytać. Kaczory Donaldy wyrzuciłem, ale parę Gigantów mam wciąż. Podobały mi się różne smaczki tłumaczy, np. egzorcysta Kuba Wyndrowyncz. Polecam też komiks Co ryba zje, nie utonie z numeru 12/99.

OOllaaffeekk:
No ja też pamiętam te wszystkie sterty Kaczora Donalda. Potem stwierdziłem, że nie ma sensu wydawać tyle kasy na coś takiego (niby taki dorosły już byłem) i przestałem, a cały zbiór wyrzuciłem. Jednak kupiłem te: "Życie i Czasy Sknerusa Mckwacza" - mam 3 części, które rzeczywiście są Don Rosy. Do tego zacząłem zbierać giganty, które możę i nie bawią jak kilka lat temu, za to dalej są miłą i lekką lekturą, która przyciąga wspomnienia.

C.H.U.D.Y.:
Kurcze, mam tylko dwa tomy Sknerusa Rosy. Czy trzeci jest jeszcze gdziekolwiek dostępny?

Anonimowy Grzybiarz:
Trzeci tom to Kaczor Donald Wyadanie Specjalne 1: Sknerus. Ja mam pierwszy tom Życia, Sknerus, a trzeciego tomu (okładka przedstawia Sknerusa na Żyrafie) nie mogę nigdzie dostać :( Gdyby ktoś chciał się pozdyć piszcie na PW.

Pozdrawiam

P.S. Chudy - ostatnio na Allegro widziałem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej