Autor Wątek: Kaczor Donald  (Przeczytany 472353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 04, 2014, 10:08:47 pm »
Jestem na 100% pewien, że to nie błąd p. Drewnowskiego. Sądzę, że on tłumaczył zgodnie z oryginałem, a po prostu redakcja wymyśliła, że należy to zmienić (i zapomniała raz zmienić).
To jest tak, że wszędzie jest napisane "osiemdziesiąt", a tylko w rysunku jest 60, co nie? Pewnie zawalił jakiś grafik, który miał to zmienić w rysunku. Chyba poza tym rysunkiem nie pada ani razu słowo sześćdziesiąt, nie? Koncertowo spieprzyli taki fajny pomysł Rosy. A nawet mieli szczęście, bo 08 da się tak samo przerobić na 80, jak 09 na 60. Wystarczyło tylko zmienić w rysunku cyfrę 6 na 8. Np. z 07 by się nie dało zachować tego pomysłu Rosy na czytanie do góry nogami, a tu mieli bez problemu. A i tak zawalili.

Nie wiecie czasem, jaki numer porządkowy ma najnowszy KD? I kto go tłumaczył? Za diabła nie mogę znaleźć tych informacji w komiksie.
http://coa.inducks.org/issue.php?c=pl%2FKD+2014-09
Żeby wyczaić jaki to numer w ogóle, w historii, to trzeba kliknąć w tym linku w listę wszystkich numerów i policzyć.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2014, 10:12:24 pm wysłana przez Death »

Deg

  • Gość
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 04, 2014, 10:24:32 pm »
Dzięki... może spróbuję, ale już nie dzisiaj  :lol:

Offline Death

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 04, 2014, 10:55:39 pm »
Dzięki... może spróbuję, ale już nie dzisiaj  :lol:
Tutaj jest napisane, że 889 numerów, ale pewnie są tam też automatycznie policzone te dodatki książeczkowe mające w spisie znaczniki X-coś tam. Wystarczy odjąć iksy od 889 i dostaje się liczbę numerów. No chyba, że faktycznie jest 889 i system nie liczy tych X-ów. Ale pewnie liczy.

Offline radef

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 05, 2014, 06:20:00 am »
Numerów jest 910, w stopce jest podane, że ostatni numer był 909., ale to błąd spowodowany pomyłką na początku roku.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline kaczogród

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 05, 2014, 09:49:44 am »
Co do stopki to w Kaczorze Donaldzie już od jakiegoś czasu znajduje się ona na ostatniej stronie ostatniego komiksu w numerze (w tym numerze jest to strona 41). Ogólnie nie ma tam błędów po za tym, że czasem jest podana zła liczba wszystkich numerów KD (to o czym pisał radef). Ale tłumacz tam zawsze jest. A i tak się można domyślić , bo całe KD ,Gigant Poleca tłumaczy pan Jacek Drewnowski (tłumaczy też MegaGigi i Mamuty, ale wspólnie z panią Aleksandrą Bałucką Grimaldi). Polecam oczywiście też INDUCKS , choć akurat nie do szukania , który to numer KD w historii :biggrin: .

tertium non datur

Offline Death

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 05, 2014, 12:12:09 pm »
Numerów jest 910, w stopce jest podane, że ostatni numer był 909., ale to błąd spowodowany pomyłką na początku roku.
To co Panowie, kolejny komiks Rosy za kolejne kilka lat jak będzie tysięczny numer?  :biggrin:

Zostało do wydania siedem: Skarb dziesięciu avatarów, Czarny Rycerz, Uniwersalny rozpuszczalnik, dwa komiksy o trzech Caballeros, urodzinowy komiks ze Sknerusem i siódmy, ten o przenoszeniu się w czasie (wrzuciłem wczoraj całą siódemkę na szczuruj pl).
Wszystkie są - jak dobrze wiemy - przetłumaczone na polski i można przeczytać głupie skany, ale ja chcę na papierze. Egmont nie chce moich pieniędzy.  :doubt:

Offline radef

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 05, 2014, 04:33:06 pm »
[
Egmont nie chce moich pieniędzy.
Ja bym to prosto załatwił. Trzy wydania specjalne.
1 - CABALLEROS, czyli The Three Caballeros Ride Again i The Magnificent Seven (Minus Four) Caballeros!, czyli 62 strony
2 - CZARNY RYCERZ, czyli The Universal Solvent, The Black Knight i (wydany w Polsce) The Black Knight Glorps Again, czyli 74 strony
3 - PRZYGODY WUJKA SKNERUSA, czyli  The Treasure Of The Ten Avatars, A Little Something Special i dodatkowo The Once And Future Duck, czyli 81 stron.
Opcjonalnie dodać do pierwszego numerów jaki trudno dostępny komiks (jak "Praca na wysokości") i wydać jako trzy numery specjalne mające po 80/88 stron, dać jakąś ilustrację Rosy na okładkę, zrobić reklamę w KD i będzie dobrze. Ale się nie da.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Deg

  • Gość
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 05, 2014, 05:58:17 pm »
Co do stopki to w Kaczorze Donaldzie już od jakiegoś czasu znajduje się ona na ostatniej stronie ostatniego komiksu w numerze (w tym numerze jest to strona 41). Ogólnie nie ma tam błędów po za tym, że czasem jest podana zła liczba wszystkich numerów KD (to o czym pisał radef). Ale tłumacz tam zawsze jest. A i tak się można domyślić , bo całe KD ,Gigant Poleca tłumaczy pan Jacek Drewnowski (tłumaczy też MegaGigi i Mamuty, ale wspólnie z panią Aleksandrą Bałucką Grimaldi). Polecam oczywiście też INDUCKS , choć akurat nie do szukania , który to numer KD w historii :biggrin: .


No fakt, jest stopka, choć w niezbyt typowym miejscu, dzięki. Co do tłumaczenia, zatrzymałem się na epoce Michała Wojnarowskiego :wink:

Offline kaczogród

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 05, 2014, 07:13:44 pm »
Odpowiedzi redakcji na alei komiksów są trochę bardziej optymistyczne niż poprzednie. Redakcja ,,myśli'' o wydaniu specjalnego numeru z komiksami rosy i barksa , ale dopiero w 2015r. Szkoda, choć może patrząc na dość dobrą sprzedaż tego numeru z Rosą (nie mam żadnych danych, ale myślę, że sprzedał się dobrze skoro kupiły go osoby, które kupują kaczora donalda okazjonalnie) , że publikowanie komiksów Barksa i Rosy ma sens, że to nie obniża sprzedaży i nie będą pisać bzdur , że dzieci mogłyby je nie zrozumieć. Takie wydanie specjalne, dość tanie ok.60 -80 stron sprzedałoby się dość dobrze.
Tylko cena nie może być za duża (niech to będzie 15 zł). Da się reklamę do telewizji, kd , facebooka i się to sprzeda. W Polsce fanów komiksów Disneya w różnym wieku nie jest dużo, ale są i Egmont mógłby wreszcie zacząć coś dla nich robić. Musimy się tego dopominać na każdym kroku (sam wysłałem kilka e-maili do redakcji w tej sprawie na które nie było żadnej odezwy). A więc jak macie czas to piszcie do Egmontu w tej sprawie. Niech zobaczą , że jest nas dużo i że mogą na nas zarobić.
tertium non datur

Offline Death

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 05, 2014, 07:26:06 pm »
Odpowiedzi redakcji na alei komiksów są trochę bardziej optymistyczne niż poprzednie. Redakcja ,,myśli'' o wydaniu specjalnego numeru z komiksami rosy i barksa , ale dopiero w 2015r.
O kurde.  :shock:  Tom ja nie wiedział. Czekam na ten specjalny numer jak świnia na wiadro obierek.

Offline radef

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 05, 2014, 08:19:03 pm »
O kurde.  :shock:  Tom ja nie wiedział. Czekam na ten specjalny numer jak świnia na wiadro obierek.
Tylko, że tak jest od dwóch lat. W 2012 mówiono o 2013, w 2013 o 2014, to teraz się mówi o 2015.
Gdyby udało się znaleźć jakiś inny Egmont, z którym wspólnie by wydano komiksy Rosy to dawno ukazałoby się takie wydanie, ale to wygląda tak - Szwecja i Norwegia stawiają na super ekskluzywne komiksy, w Danii oprócz głównego tygodnika i miesięcznika (oraz wszelakich Gigantów) od kilku lat nic nie wyszło, państwa bałtyckie - za małe rynki, państwa poniżej Polski - nie zainteresowane, a w Niemczech lubią mieć specjalne wydania z kolorowymi onomatopejami. Dlaczego "Życie i czasy" zostało wydane akurat w 2010 roku? Ponieważ udało się dogadać z... islandzkim Egmontem.
Jestem zazwyczaj optymistą, ale patrząc jak Egmont postępuje od lat, ciemno widzę wszelakie wydania specjalne.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Death

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 05, 2014, 08:28:44 pm »
Jak dla mnie może to wyjść w Kaczorze Donaldzie, może też wyjść na takim papierze na jakim wyszedł List z domu, ja kupię cokolwiek.  :smile:
Udało mi się nawet dopaść Diodakowy wynalazek na Allegro kiedyś, jestem wytrwały w bojach, czyli w wyszukiwaniu komiksów Rosy. Brakuje mi już tylko czterech, które zostały wydane w PL i siedmiu, których nie wydali.
Wierzę, że kiedyś skompletuję wszystko.

Przejrzałem własnie cały rocznik 2008 na Inducks i Wam napiszę, że sprawa była kapitalna. Cały czas Rosy, Barksy (często długie), a jak nie, to Roty i inne dobre nazwiska. A przełom 2008/2009 to już musiała być dla ówczesnych dzieciaków bajka: 49/2008: Spryciarz z Panamy Rosy, 52/2008: Opowieść przedświąteczna Barksa. No i od razu 1/2009 z kultowym 10-stronicowcem Barksa pt. Na zakłady nie ma rady, a 2/2009 to Zaklęta klepsydra Barksa. Faktycznie złoty okres. Widać, że naczelny starał się jak mógł.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2014, 01:58:50 am wysłana przez Death »

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 07, 2014, 08:44:40 am »
ja kupię cokolwiek.  :smile:
Ja tak tylko wspomnę nieśmiało, że w tym roku startuje "The Don Rosa Library", więc jak komuś nie przeszkadza język angielski to może sobie śmiało zacząć kompletować.

http://www.amazon.com/Walt-Disneys-Uncle-Scrooge-Donald/dp/1606997815/

Offline mack3

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 07, 2014, 09:03:44 am »
Udało mi się nawet dopaść Diodakowy wynalazek na Allegro kiedyś, jestem wytrwały w bojach, czyli w wyszukiwaniu komiksów Rosy. Brakuje mi już tylko czterech, które zostały wydane w PL i siedmiu, których nie wydali.
Wierzę, że kiedyś skompletuję wszystko.

Przejrzałem własnie cały rocznik 2008 na Inducks i Wam napiszę, że sprawa była kapitalna. Cały czas Rosy, Barksy (często długie), a jak nie, to Roty i inne dobre nazwiska. A przełom 2008/2009 to już musiała być dla ówczesnych dzieciaków bajka: 49/2008: Spryciarz z Panamy Rosy, 52/2008: Opowieść przedświąteczna Barksa. No i od razu 1/2009 z kultowym 10-stronicowcem Barksa pt. Na zakłady nie ma rady, a 2/2009 to Zaklęta klepsydra Barksa. Faktycznie złoty okres. Widać, że naczelny starał się jak mógł.
A co, Diodakowy wynalazek jest tak rzadki? ...bo inne wydania specjalne (te z 2005 r.) są relatywnie często na allegro.
2008 był niezły... ale z tego co popatrzyłem na moją listę to 2009 był jeszcze lepszy. W 2008 r. mam 6 komiksów - Rosa + długi Barks - które sobie zapisałem do kupienia (z czego 4 już mam :) ), a w 2009 aż 12  (włączając w to świeżo dodany "na zakłady nie ma rady", który polecasz ;) ) (z czego mam dopiero 3 :/)

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 07, 2014, 09:06:45 am »
Ja tak tylko wspomnę nieśmiało, że w tym roku startuje "The Don Rosa Library", więc jak komuś nie przeszkadza język angielski to może sobie śmiało zacząć kompletować.
http://www.amazon.com/Walt-Disneys-Uncle-Scrooge-Donald/dp/1606997815/

Mam w planach od jakiegoś czasu.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....