trawa

Autor Wątek: Kaczor Donald  (Przeczytany 408420 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kaczogród

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 07, 2014, 10:32:41 am »
Przejrzałem własnie cały rocznik 2008 na Inducks i Wam napiszę, że sprawa była kapitalna. Cały czas Rosy, Barksy (często długie), a jak nie, to Roty i inne dobre nazwiska. A przełom 2008/2009 to już musiała być dla ówczesnych dzieciaków bajka: 49/2008: Spryciarz z Panamy Rosy, 52/2008: Opowieść przedświąteczna Barksa. No i od razu 1/2009 z kultowym 10-stronicowcem Barksa pt. Na zakłady nie ma rady, a 2/2009 to Zaklęta klepsydra Barksa. Faktycznie złoty okres. Widać, że naczelny starał się jak mógł.
Wtedy ,,naczelnym'' był pan Grzegorz Rutkę (bardzo dobra osoba na właściwym stanowisku), Kaczor Donald był tygodnikiem i sprzedawał się 2 razy lepiej niż teraz (radef ma pewnie dokładniejsze dane). No i były numery podwójne, a teraz ich nie ma. I mniej więcej od 2010 czy 2011 centrala Egmontu w Danii wprowadziła masę absurdalnych ograniczeń i blokad i przez to wpływ polskiej redakcji na komiksy wydawane w KD znacząco spadł. No i teraz nie można dawać komiksów dłuższych niż 20 stron (był tylko 1 taki komiks a mianowicie ,,Trochę inna myszka'' z kd 2013-12). 1 długi komiks od 2,5 roku chyba. I komiksów Barksa i Rosy jest teraz zdecydowanie mniej (wiem, że rosy wydano już dużo w Polsce , ale można wydać to co jeszcze nie wydano. No i jeszcze Barks jest). I to nie tak, że nie ma skąd brać, bo można brać z carl barks samlede warker.
Lata 2008-2009 rzeczywiście były bardzo dobre w historii Kd . Do roku 2011r. było jeszcze przyzwoicie a od roku 2012 , a zwłaszcza 2013r. nastąpił znaczący spadek w dół jakości KD . Wprowadzono jakieś wątpliwej jakości eksperymenty typu ,,Od czapki''.
Krótka statystyka:

2013r.

Dania
Wydano aż 19 komiksów Barksa w tym 7 tenpagerów, które mogą być bez przeszkód opublikowane w KD.

Polska

Wydano TYLKO 2 komiksy Barksa z tego 1 to reprint (chodzi o ,,Wielką Paradę Wielkanocną'').

Czyli widzimy, że Duńczycy wydają w różnych wydaniach (Anders And i Anders And Extra) komiksy Barksa i zabraniają (lub polska redakcja ich nie daje) wydawania ich w Polsce. O ile długie komiksy rzeczywiście mogą być ,,trochę za długie'' to tenpagery mogłyby w KD być. Trzeba dodać, że 90 % wszystkich tych komiksów wydanych w Danii nigdy nie były wydane w Polsce.
Redakcja próbuje nam wmówić, że niby małe dzieci, które stanowią większość czytelników KD uznają te komiksy za staromodne i nie zrozumieją, że postacie mogą nie mieć kontaktu ze światem , bo przecież są komórki i , że dzieci nie wiedzą co to jest cyrk. Mocno naciągane.

Ale aż tak źle to nie ma . Bo numery KD w tym roku (2014r.) poza numerami 6-7 + parę numerów z poprzedniego roku trzymają też wysoki poziom. Pora czekać aż redakcja (polska i duńska) pójdą po rozum do głowy i zrozumieją, że dawanie komiksów Rosy i Barksa nie spowoduje mniejszej sprzedaży, odchodzenia czytelników od KD, a wręcz przeciwnie. A szansę są i bardzo liczę na jakieś wydanie specjalne w 2015r. i/lub dłuższy numer KD.
tertium non datur

Offline Death

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 07, 2014, 12:01:37 pm »

Ja tak tylko wspomnę nieśmiało, że w tym roku startuje "The Don Rosa Library", więc jak komuś nie przeszkadza język angielski to może sobie śmiało zacząć kompletować.

http://www.amazon.com/Walt-Disneys-Uncle-Scrooge-Donald/dp/1606997815/
Chyba nawet ja to linkowałem w tym temacie kiedyś. Pewnie sobie kupię.


A co, Diodakowy wynalazek jest tak rzadki? ...bo inne wydania specjalne (te z 2005 r.) są relatywnie często na allegro.
Jest hiper rzadki. Ja miałem więcej szczęścia, niż rozumu, że go dopadłem. On niby należy do tej serii "wydanie specjalne", ale jest wydrukowany na super papierze, takim śliskim (a wcześniejsze specjalne wydania mają po 100 s i papier jest gigantowy). I jest cienki, ma chyba tylko 32 strony. Żaden inny komiks Rosy nie ukazał się na takim super papierze. Wcześniejsze specjalne wydania KD były wydane bez dodatków, a ten miał jakiś plastikowy szajs. Ale komiks wydrukowany miodzio. Czerń jest czarna jak węgiel. To taka różnica jak między Sin City w miękkiej, a potem w twardej.

Najgorsze w tym zbieraniu Donaldów jest to, że nawet jak już się znajdzie pojedynczy numer, który nas interesuje, to ciężko o to, żeby był w dobrym stanie. Albo pognieciony, albo porwany... Wiadomo, to pismo dla dzieci (choć akurat ja szanowałem zawsze swoje Kaczory). Kupiłem już parę numerów z komiksami Rosy, gdzie w środku były popisane długopisem. Mnie w ogóle nie interesuje stan okładki danego numeru, ani inne komiksy, chcę tylko, żeby strony z komiksem Rosy były w bardzo dobrym stanie. Jeszcze tylko 4 numery z Rosą i mam wszystko co się jego ukazało w PL.

Czyli widzimy, że Duńczycy wydają w różnych wydaniach (Anders And i Anders And Extra) komiksy Barksa i zabraniają (lub polska redakcja ich nie daje) wydawania ich w Polsce.
I to mnie właśnie najbardziej wk#@$ia. Sami drukują, a naszej redakcji zabraniają.

Choć oczywiście zgadzam się z tym, że w Skandynawii i w Finlandii sporą grupą odbiorców są ludzie dorośli, a u nas raczej dzieci. Tam po prostu żyją tymi disneyowymi komiksami. Argument, że te komiksy są za jakieś tam jest jednak chybiony... Jak miałem 8-12 lat, to już wtedy wiedziałem, że ten komiks na początku numeru KD (po latach się okazało, że to Barks) jest najlepszy ze wszystkich, i że bardziej od nich to mi się podobają tylko Pokręceni i Pierwsza dziesięciocentówka (jak się okazało później, komiksy Dona Rosy). A że już najlepszy ze wszystkich to jest te
n gruby tom "Sknerus" (Czyli Życie i czasy Sknerusa McKwacza Dona Rosy). Dzieci to nie są debile, wiedzą co dobre.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2014, 12:04:56 pm wysłana przez Death »

Offline mack3

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 10, 2014, 06:46:48 pm »
Jest hiper rzadki. Ja miałem więcej szczęścia, niż rozumu, że go dopadłem. On niby należy do tej serii "wydanie specjalne", ale jest wydrukowany na super papierze, takim śliskim (a wcześniejsze specjalne wydania mają po 100 s i papier jest gigantowy). I jest cienki, ma chyba tylko 32 strony. Żaden inny komiks Rosy nie ukazał się na takim super papierze. Wcześniejsze specjalne wydania KD były wydane bez dodatków, a ten miał jakiś plastikowy szajs. Ale komiks wydrukowany miodzio. Czerń jest czarna jak węgiel. To taka różnica jak między Sin City w miękkiej, a potem w twardej.
To ja kupiłem jakiś czas temu na allegro za kilka zł chyba, nawet nie wiedząc, że to taki rarytas (jak napisałem wcześniej inne wydania specjalne z tego roku chodzą relatywnie często na allegreo). Szczęście początkującego (zbieracza Rosy ;) )

Offline radef

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 19, 2014, 02:40:21 pm »
Wielki błąd w nowym "Gigancie", ja (a także kilka innych osób) dostało w prenumeracie nowego "Giganta" z tekstem po islandzku na stronach 129-160. Na razie wygląda to wszystko na błąd w całym nakładzie (lub w dużej partii, np. idącej na prenumeratę). Ciekawe co zrobi w tej sytuacji Egmont?
http://komiksydisneya.pl/wielki-blad-w-nowym-gigancie-poleca/
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline kaczogród

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 21, 2014, 04:05:44 pm »
ROCZNICOWY NUMER JUŻ W SPRZEDAŻY!tertium non datur

Offline Garf

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 21, 2014, 07:31:40 pm »
Rocznicowy numer godny pochwały :smile:

Po pierwsze, niepublikowany wcześniej w Polsce komiks Carla Barksa "Hamulec postępu"  :biggrin: To właśnie jedna z tych historii, w których z wiekiem odnajdujemy dodatkowe przesłanie (w tym wypadku raczej melancholijne). Pisanie komiksów zajmujących zarówno młodszych, jak i starszych czytelników to moim zdaniem jeden z wyróżników najlepszych twórców Disneya.

Do tego komiks Marco Roty z rzadko występującym u nas bohaterem Panchito, konkurs z przyzwoitymi nagrodami i dużo dodatkowych treści udostępnianych po zeskanowaniu kodów z numeru (m. in. pierwszy numer KD z 1994; bardzo ciekawy kierunek rozwoju na przyszłość  :smile: ). A, i atrakcyjna promocja na wszystkie gry Disneya na cdp.pl (-70%!).

A jednym z gratisów jest gra mniej więcej kartonowa, jak za starych dobrych czasów  :smile:

Dawno nie było KD na tak wysokim poziomie. Gorąco polecam!
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Death

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 21, 2014, 11:25:34 pm »
Komiks z Panchito rysowany przez Rotę? Może zakręcę się obok tego numeru.  :smile:
Uwielbiam dwa długie komiks o Trzech Caballeros autorstwa Dona Rosy.
A styl Marco Roty bardzo mi się podoba. Fajne są te jego trzy komiksy o piratach ze specjalnych wydań Kaczora Donalda. U niego są często jakieś marynistyczne klimaty, lubię jak rysuje sztormy, statki, morze itd.

Offline radef

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 27, 2014, 05:53:39 pm »
Na Comixology jest dostępne za darmo wydanie z komiksami Rosy wydane przy okazji tegorocznego "Free Comic Book Day"
https://www.comixology.com/FCBD-2014-Don-Rosas-Uncle-Scrooge-and-Donald-Duck-A-Matter-of-Serious-Gravity/digital-comic/96054
Dwa naprawdę fajne komiksy (choć oba były w Polsce), a na dodatek bardzo ładne kolorowanie i posłowie autorstwa Rosy.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Garf

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 30, 2014, 08:46:20 pm »
Tę wspaniałą wiadomość trzeba rozpropagować! Wstawiłem post do tematu "Wyprzedaże i promocje" w dziale spraw ogólnych  :smile:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline mack3

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 24, 2014, 03:12:11 pm »
Czy w Kaczorze Donaldzie wyszły jakieś dłuższe komiksy Gottfredsona? Które z jego komiksów wydanych w Polsce są najbardziej warte polecenia?

Offline miki2001

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 24, 2014, 04:03:22 pm »
http://bit.ly/1pJnkPL - to wszystko Gottfredsona co wyszlo w Polsce. Te dluzsze.


Najbardziej polecam ci historie z zakresu YM 110-122, czyli... czesc o Ele-Mele. Niestety nic z tego nie wyszlo w Polsce.

Offline kaczogród

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 24, 2014, 04:20:28 pm »
W Polsce wyszło bardzo mało komiksów Gottfredsona, a szkoda bo to bardzo dobry mysi twórca komiksów (czuć w jego komiksach ten klimat no i postać Mikiego inna i ciekawsza niż obecnie). W magazynie ,,Kaczor Donald wyszły te komiksy (mowa oczywiście o komiksach dłuższych niż 1 stronę):
- Nie ma dymu bez miłości (KD 2008/50)
- Dziura bez samolotu (KD 2008- 46-47)
- Przygoda w lesie Sherwood (KD 2010/05)
- Gadający pies (KD 1994-11)

W MegaGiga 34 wydano też bardzo dobry komiks,,Opowieść o siedmiu duchach''.

Oto lista komiksów z KD: http://coa.inducks.org/comp2.php?code=&keyw=&keywt=i&exactpg=&pg1=1&pg2=&bro2=&bro3=&kind=nk&rowsperpage=0&columnsperpage=0&hero=&xapp=&univ=&xa2=&creat=Floyd+Gottfredson&creat2=&plot=&plot2=&writ=&writ2=&art=&art2=&ink=&ink2=&pub1=&pub2=&zpl=on&ser=&xref=&mref=&xrefd=&repabb=kd&repabbc=pl&imgmode=1&vdesc2=on&vdesc=en&vpl=on&sort1=s.firstpublicationdate

Niektórych komiksów nie czytałem ale na pewno polecam genialny komiks ,,Opowieść o siedmiu duchach''. Taki komiks detektywistyczny w dobrym stylu.
Na uwagę zasługuje też ,,Dziura w samolocie'' , gdyż jest ona pełnowymiarową przygodówką, niemniej jednak o fabule mogę mało powiedzieć bo komiks czytałem dość dawno albo wcale.
,,Przygoda w lesie Sherwood'' też jest dobra, chonie wybitna.
Natomiast ,,Nie ma dymu bez miłości'' to typowy komiks humorystyczny na podstawie , którego powstała kreskówka, którą może znasz.
Jeśli miałbyś się zdecydować na 1 komiks to ja bym proponować ,,Opowieść o siedmiu duchach''.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2014, 08:43:46 pm wysłana przez kaczogród »
tertium non datur

Offline mack3

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 24, 2014, 04:40:40 pm »
Wielki dzięki za informację,
Opowieść o 7 duchach zakupiłem juz jakiś czas temu (był juz wcześniej polecany na tym forum ;) ). Zainteresuję się natomiast tymi 4 pozostałymi komiksami i spróbuję - prędzej czy później - je zdobyć ;)

Offline Garf

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 24, 2014, 07:51:35 pm »
To ja jeszcze dodam, że "Dziura w samolocie" (nie "Dziura bez miłości" :wink: - pewnie literówka) to taki fajny komiks z przesłaniem typowo z czasu naszych dziadków: jeśli chcesz coś osiągnąć, to tylko ciężką i wytrwałą pracą (a nie, że sobie ściągniesz coś z Internetu albo rzucisz po 2 dniach, bo za trudne). Miki postanawia zostać pilotem pocztowym i przechodzi wymagające szkolenie, w czasie którego okazuje się, że ma talent do tej roboty. Tymczasem samoloty innych pilotów zaczynają ginąć w tajemniczych okolicznościach... Jedyny ocalały twierdzi, że porywa je ogromny pająk  :shock: . No i jest zagadka do rozwiązania! Dobra opowieść z porządnym morałem i ulubiona przeze mnie postać drugoplanowa - taki ponury, stoicki mechanik (zapomniałem imienia), komentujący wszystko z niewzruszoną twarzą. Do tego złyyyy czarny charakter.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline mack3

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 30, 2014, 06:41:34 pm »
Uzupełniając Rosy i Barksy z Kaczora Donalda natknałem sie na komiksy z całkiem ciekawymi rysunkami Ferioliego ("Dobry zły Mikołaj", "Powożący psami") - ponieważ nie znałem wcześniej jego komiksów miałbym pytanie do bardziej obeznanych - czy są jakieś godne polecenia "klasyki" jego autorstwa, które ukazałyby się w Polsce? Jakies "the best of..." ;)

 

anything