trawa

Autor Wątek: Kaczor Donald  (Przeczytany 474024 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Weil Deshalb

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 10, 2007, 02:31:47 pm »
Warto też wspomnieć, że Życie i czasy Sknerusa McKwacza były w 1995 roku nominowane do Eisnera (nie pamiętam w jakiej kategorii; komiksu dla dzieci bodaj).
Artysta Znany Niegdyś Jako I.Inni.

Curses upon you, Thomas Construction! Humanity will remember you as another Judas, if we aren’t all destroyed!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 26, 2007, 09:18:58 am »
http://disneycomics.free.fr/ <- Znajdziecie tutaj prawie wszystkie komiksy Dona Rosy, z czego naprawdę polecam:
- Letter from Home (Don Rosa at his best)
- Last Lord of Eldorado
- Magnifient Seven (minus four) Cabbaleros
- The Sharpie of the Culebra Cut
- The Once and future Duck (gdzie Rosa pokazuje najbardziej poprawną historycznie wersje Króla Artura)

Pozdrawiam  :!:  ;)

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 26, 2007, 11:07:37 am »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
http://disneycomics.free.fr/ <- Znajdziecie tutaj prawie wszystkie komiksy Dona Rosy, z czego naprawdę polecam:
- Letter from Home (Don Rosa at his best)
- Last Lord of Eldorado
- Magnifient Seven (minus four) Cabbaleros
- The Sharpie of the Culebra Cut
- The Once and future Duck (gdzie Rosa pokazuje najbardziej poprawną historycznie wersje Króla Artura)

Pozdrawiam  :!:  ;)


Ja mogę polecić, coś, co powinien przeczytać każdy:
"The Life and Times of Scrooge McDuck"  - 12 rozdziałów.

Polecam również ustawić sobie opcję sort by date, wtedy wszystkie komiksy ułożą nam się od najstarszego(1987) do najnowszego(2005). Z kolei jak ktoś chce przeczytać historie tylko z Wujkiem Sknerusem niech kliknie na opcję sort by hero itakdalej :) Myślę, że każdy, nawet ten, który nie jest za mocny w angielskim, zrozumie wszystko. Dialogi są napisane prostym i zrozumiałym językiem (w sumie kierowane głównie do dzieci). Poza tym zawsze można sięgnąć po słownik :)

Grzybiarz - nie każdy ma 14 lat. Oszczędź porad ludziom w większości sporo starszym od Ciebie, o ile ktoś o taką poradę nie poprosi.
graves

Offline Peebuls

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 30, 2007, 12:55:03 pm »
Witam,

Jako że jestem nowym użytkownikiem forum chciałbym wszystkich serdecznie przywitać i przechodząc do meritum zadać pytanie.

Czy orientuje się ktoś gdzie można zobaczyć wszystkie okładki komiksu Kaczor Donald ? Wiem że gdzieś kiedyś taka strona była ale nie mogę sobie jej przypomnieć.

Pozdrawiam

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 30, 2007, 03:06:00 pm »
Cytat: "Peebuls"
Witam,

Jako że jestem nowym użytkownikiem forum chciałbym wszystkich serdecznie przywitać i przechodząc do meritum zadać pytanie.

Czy orientuje się ktoś gdzie można zobaczyć wszystkie okładki komiksu Kaczor Donald ? Wiem że gdzieś kiedyś taka strona była ale nie mogę sobie jej przypomnieć.

Pozdrawiam


Bardzo proszę
http://www.komiks.net.pl/wak/index.php?idn=okl_kaczor_donald&kat=okl

Pozdrawiam ;)

Offline MS-WDC

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 12, 2008, 01:03:22 pm »
Znalazłem ten temat i nie wytrzymałem... Tak więc zarejestrowałem się tu, żeby skorygować Wasze posty...

Cytat: Anonimowy Grzybiarz
Nie wiem, co 17 letniego chłopaka może śmieszyć w Donaldzie...
Po pierwsze. Donald wcale nie musi być tylko śmieszny, jakiego znamy z krótkich pasków komiksowych, bądź kreskówek.
Istnieją, jak później napisaliście, historyjki przygodowe, które jednak zawierają sporą ilość oryginalnych gagów.

Cytat: Anonimowy Grzybiarz
Jedynego kaczora jakiego jeszcze uznaję to Sknerus rysowany i wymyślany przez Dona Rosse, jedynego prawdziwego mistrza Kaczogrodu(nie się Barks schowa).

Bo przypomina styl z innych (niedisneyowskich) komiksów? Bo ten, który reprezentują Barks, czy Scarpa jest za prosty?
Gdyby nie było Barksa nie byłoby żadnego Rosy, bo nie byłoby Sknerusa - to logiczne...

Cytuj
Kiedyś nawet mi się to podobało, ale teraz uważam ten komiks za zwykłą bulwarówkę.
I masz rację. Czyja to wina? Disney Company i Egmontu - "Tworzymy dla dzieci  :D".

Cytuj
Są to dwa polskie wydania "życia i czasów Sknerusa McKwacza" Carola Barksa.
Jak napisali inni: Dona Rosy, poza tym Egmont wydał (w okropnym przekładzie) 12 podstawowych rozdziałów oraz prawie wszystkie dodatkowe - większość w pierwszym tomie "Komiksów z Kaczogrodu - $kneru$", rozdział VIII B (dorysowany przez Rosę w 2005, bądź 2006 roku) wydano w KD 51-52/2007, a 10B ma być wydany na Boże Narodzenie tego roku.

Trzeci tom "Komiksów z Kaczogrodu" zawierał przygodówki Rosy, nie było tam żadnej części ŻICZSMK.
Cytuj
Jeżeli coś miałbym polecić z Kaczora Donalda, jeżeli coś z Kaczora Donalda miałoby przetrwać długi czas, to z pewnością jest to komiks Barksa.
Zgodzę się z Twoją opinią, C.H.U.D.Y., lecz poleciłbym dłuższy komiks tego Pana (w Polsce takich mało, wprawdzie możecie przeczytać jeden, jeśli natraficie na KD 35-36 z zeszłego tygodnia).

Dlaczego KD ma wśród społeczeństwa polskiego opinię "elo elo, coś wam powiem coś co się nie mieści w głowie, ja jestem ziomalem odlotowym, bo jestem dla was, dzieci-śmieci"? Ha! To wina Egmontu (w cudzysłowie zacytowałem po części telewizyjną reklamę pisma), który nie dbał o to, jakie komiksy są dobierane (przynajmniej od 2000 roku), byleby było coś śmiesznego dla dzieci i jakiś odjazdowy gadżet Made in China.
Pan Kołodziejczak, jako redaktor pisma zaczął na ten przykład faworyzować od 1999 roku Vicara i zaprzestał drukowania dziesięcioplanszówek Barksa. Później (2004r.) pani Maciocha nie wiedziała jak się zabrać do tej pracy, ale wydała serię wydań specjalnych z komiksami m.in. Williama Van Horna, Carla Barksa i Dona Rosy. KD było zapuszczone do 2007 roku, kiedy to przyszedł pan Grzegorz Rutke i zauważył co jest źle, a jakie historyjki są godne druku i mimo użerania się z duńską centralą zaczął wydawać historyjki Barksa i Rosy. Wychodzi mu to dobrze... Lecz opinia KD pozostaje niezmieniona, ponieważ nikomu nie chce się do tego szmelcu zaglądać.
Kolejna sprawa: Powinniście kojarzyć wydawaną od 2003 roku serię "Kaczogród". Do tej pory wydano 4 tomy: Romano Scarpy, Carla Barksa, Vicara i Dona Rosy. W Norwegii natomiast wydano 22 tomy, oczywiście na większym formacie. A wiecie czemu?
Ponieważ do wydań nie dołączono gadżetu i nikt nie chciał tego kupować ("Kaczogrody" można znaleźć na półkach z książeczkami dla dzieci do lat 3).
Norwegom szczerze zazdroszczę. Tam wiadomo, że Donald jest kimś. Ze Donald ma 74 lata, że razem z Mikim stanowią coś w historii komiksów. Krótkometrażówki i pierwsze komiksy z Mikim nie były rozrywką dla dzieci. Pierwszy disneyowski komiks wydano na początku 1930 roku, a Walt Disney jako osoba napisał tylko półtora komiksowego scenariusza.

Co do gigantów i MegaGiga. Historyjki te uważam za niszowe, zawierające ogromną ilość błędów merytorycznych w scenariuszach i anatomicznych w rysunkach. Oczywiście są wyjątki (Romano Scarpa, Rodolfo Cimino, Luciano Gatto, Giovan Battista Carpi i scenarzysta Guido Martina - wyjątków tych podałem wiele, ale nie dziwcie się, ponieważ artystów tworzących dla Giganta jest okropnie dużo).

Nie wiem, kto założył taki temat w dziale o komiksach amerykańskich. Komiksy wydawane w KD są głównie duńskie, holenderskie, bądź włoskie. Tych z USA nikt nie lubi (oprócz takich wyjątków jak ja).

I nie myślcie, że nie lubię Dona Rosy. Lubię jego prace, lecz jest on przereklamowany, tak jak kolor niebieski  :neutral:. Lubi go każdy fan Disneya i jeśli dobrze wczytać się w posty np. na najbardziej znanym polskim forum o Disneyu (nie chcę podawać adresu...), to historia komiksów Disneya zaczęła się w 1986 roku, kiedy Rosa narysował "Syna Słońca", a skończyła na początku czerwca br., kiedy okazało się, że twórca ten ma problemy z oczami i żona namówiła go do przejścia na emeryturę, co jest kategorycznym błędem.

Niemniej uważam, że amerykańskie komiksy Disneya (czyli te wydawane przez Western Publishing w latach 1940-1968 oraz komiksy Floyda Gottfredsona z lat 1930-1948) są najlepszymi z grona disneyowskich. Aczkolwiek w Polsce są one traktowane na równi z produkowanymi przez Egmont płaskimi, niszowymi gagowcami (vide Myszka Miki Angela Rodrigueza z ostatnich numerów KD).

Cytuj
Warto też wspomnieć, że Życie i czasy Sknerusa McKwacza były w 1995 roku nominowane do Eisnera (nie pamiętam w jakiej kategorii; komiksu dla dzieci bodaj).
Jako najlepszy dłuższy komiks/seria...
Co do nagrody Eisnera, to:
- Laureatem jako najlepszy twórca został Carl Barks (? r.)
- j/w Floyd Gottfredson (2006r.)
- najlepszy twórca humorystyczny - Don Rosa (1998? r.)
- najlepszy tytuł dla młodszych czytelników Uncle Scrooge (wyd. Gemstone Publishing, 2005 bądź 2006r.)
- Najlepszy Dłuższy komiks - Życie i Czasy Sknerusa McKwacza Dona Rosy - 1995r.

Na największym polskim forum Disneymaniaków nie mogłem swobodnie wyrażać swoich opinii, podobnie jak moja przyjaciółka (www.rysownik.deviantart.com), a disneyowskie e-pismo prezentujące klasykę tego rodzaju komiksów, założone przeze mnie i przez nią kilka miesięcy (www.wdcs.cba.pl) temu poszło w wielką niepamięć, ponieważ Egmont (na który narzekali za czasów pani Maciochy i Kuzincow) i Miki rysowany tylko i wyłącznie przy cyrklu, równą (nijaką) kreską są lepsi od czegoś na bazie amerykańskiego Gladstone i Mikiego rysowanego żywą, ludzką kreską.


Nie wymieniłem tutaj zbyt wielu nazwisk, ponieważ w Polsce nie znajdziecie o nich zbyt wiele informacji... Jeśli chcecie to tak w skrócie napiszę nazwiska najbardziej klasycznych disneyowskich komiksiarzy: Carl Barks, Floyd Gottfredson, Al Taliaferro, Paul Murry. Co nieco o Taliaferro i Gottredsonie napisałem na swojej stronie, pracuję nad tekstem o Murrym.

PS Przepraszam za odkopywanie tematu.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 12, 2008, 01:24:39 pm »
Floyd Gottfredson i Carl Barks nie odebrali nagrody Eisnera jako takiej, tylko zostali włączeni do Muzeum Sław (Eisner's Hall of Fame), z tym że Gottfredson dopiero po swojej śmierci.

Offline MS-WDC

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 20, 2008, 11:00:42 pm »
Tak, wiem o tym że Gottfredson dostał Eisnera pośmiertnie, taki głupi to ja nie jestem, natomiast nie wiedziałem że to jest „Eisner’s Hall of Fame”, przepraszam za pomyłkę.

No, szkoda że nikt nie odpisał bardziej na temat. Ale może przeczytacie sobie komiks, który właśnie skończyła moja przyjaciółka i uznacie, że jednak  komiksy Disneya mają prawo być traktowane na równi z innymi. Można go ściągnąć na www.wdcs.cba.pl/magazyn_dost.html lub na www.piersciennordow.yoyo.pl

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 05, 2009, 08:46:16 pm »
Pozwalam sobie odświeżyć temat.
Informacja dla fanów Dona Rosy. W najnowszym numerze (44/2009) Kaczora Donalda jest 26 stron komiksu tegoż człeka.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline radef

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 10, 2009, 01:52:38 pm »
Chciałbym jeszcze dodać, że z informacji pana redaktora Grzegorza Rutke w numerze 51-52 (23 grudzień) będzie pierwszy komiks ze Sknerusem - Christmas on Bear Mountain Carla Barksa! Poza tym tym na forum Disney Polska! Zapowiedzi komiksów, które będą w "Kaczorze Donaldzie"!
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline radef

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 23, 2009, 07:46:27 am »
Właśnie dzisiaj (51-52/2009) w Kaczorze Donaldzie ukazał się pierwszy komiks ze Sknerusem McKwaczem Carla Barksa!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2011, 06:49:10 am wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 23, 2010, 04:21:11 pm »
Plansz z Kaczorem Donaldem nie mamy zbyt często do zaprezentowania więc   fakt, iż właśnie do bazy dodaliśmy cztery z zapowiedzianego na początek   grudnia ósmego tomu serii "Gigant Mamut", noszącego podtytuł Będę legendą!, zasługuje naszym zdaniem na newsika i zaproszenie do ich oglądania...

Legendarny Don Rosa ma sporą grupę zagorzałych fanów i zapewne uszczęśliwi ich wiadomość, że w połowie grudnia ukaże się drugi tom Życia i czasów Sknerusa McKwacza, z których trzy przykładowe plansze znajdziecie tutaj...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline radef

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 01, 2012, 04:49:15 pm »
W obecnym, podwójnym numerze "Kaczora Donalda" ukazał się PO RAZ PIERWSZY W POLSCE jeden z najlepszych komiksów Carla Barksa "Powrót z Klondike"
http://coa.inducks.org/s.php?c=W+OS++456-02 - informacje o komiksie w bazie INDUCKS
Jest to komiks, do którego Rosa wielokrotnie nawiązuje w swoim "Życiu i Czasach Sknerusa McKwacza", w nim pojawiła się po raz pierwszy Złotka O'Gilt oraz została opisana kłótnia ze Złotką.
Komiks ukazał się w wersji oryginalnej, a nie ocenzurowanej z lat 50-tych i 60-tych, z usuniętymi stronami komiks jest jeszcze lepszy i jeszcze ciekawszy. Na dodatek został on dany z oryginalnym amerykańskim kolorowaniem autorstwa Susan Daigle-Leach.
Sam numer ma 80 stron (w tym 32 strony komiks opisany powyżej), kosztuje 10 złotych bez grosza, ponadto w numerze komiksy Roty (znanego włoskiego rysownika) oraz Ferioli'ego (ten, który był w Polsce w 2009 i 2010 roku), serdecznie polecam zakup numeru z taką oto okładką:

Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline pszren

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 10, 2012, 07:05:11 am »
faktycznie, bardzo fajny numer! a te informacje ciekawe, czuło się że to starszy jakiś kawałek (jak to czasem bywa), ale to naświetla sprawę!

Offline radef

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 16, 2012, 06:48:08 pm »
Coraz lepiej wyglądają nowe numery Kaczora Donalda w tym jest komiks Dona Rosy, lecz jeden z tych co był w 3. tomie "Komiksów z Kaczogrodu", a w następnym numerze (pojedynczym) będzie 14-stronicowy komiks Carla Barksa, który nie ma jakieś szczególnie ciekawej historii, lecz warto wspomnieć.

EDIT:
W dzisiejszym numerze "Kaczora Donalda" ukazał się 14-stronicowy komiks Barksa http://coa.inducks.org/s.php?c=W+WDSF++2-06 - "Witajcie w dżungli", komiks nie jest jakiś super, ponieważ Barks nie napisał do niego scenariusza, lecz rysunki Barksa go ratują. Gdyby policzyć komiksy Barksa ponad 10 stron to na 116 ukazało się w Polsce 17, ale z nich, aż 14 ukazało się w ciągu ostatnich 4 lat, a 3 dawniej, w innych rodzajach statystyk, wychodzi tak:
Wydane komiksy Barksa do 2008 roku i stan obecny:
ponad 10 stron: 6 (do 2008 roku), 17 (teraz)
10 stron: 209 (do 2008 roku), 211 (teraz)
2 do 9 stron: 29 (do 2008 roku), 47 (teraz)
1 strona: 44 (do 2008 roku), 50 (teraz)
Oczywiście wiele komiksów było drukowanych kilka razy i były tylko raz tutaj liczone, lecz trzeba powiedzieć, że z komiksami ponad 10 stronicowymi jest fatalnie, ale dobrze, że obecna redakcja (od 2008 roku, lecz z przerwami), próbuję zmienić tą sytuację, lecz centrala duńska przeszkadza, ponieważ wg nich od większej ilości komiksów Barksa sprzedaż spada.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2012, 07:30:10 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything