trawa

Autor Wątek: Kaczor Donald  (Przeczytany 473938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #210 dnia: Wrzesień 01, 2014, 03:44:19 pm »
No to przezabawnie. Okazuje się, że tak naprawdę nawet nie poznałem w pełni jednego z moich najulubieńszych komiksów. :roll: Trzeba będzie to dorwać w oryginale jak wyjdzie w Don Rosa Library.

Offline radef

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #211 dnia: Wrzesień 01, 2014, 03:44:48 pm »
Na Inducks zawsze były oba wydania w tej samej kategorii, teraz nie widzę pierwszego...
http://coa.inducks.org/publication.php?c=pl/KOM
Teraz Sknerus I jest razem z wydaniami specjalnymi... Kto to zmienił, wiesz coś na ten temat?
http://coa.inducks.org/publication.php?c=pl/KDS
Zawsze było w innej kategorii. Taka sama sytuacja jak z "Komiksami Gigant" i "Gigantem Poleca".
W 2000 roku wystartowano z "Kaczor Donald - Wydanie Specjalne" (początkowo kwartalnik) i wydano tam Sknerusa I, ale w 2001 roku wprowadzono VAT na czasopisma, więc kolejne części ukazały się już jako "Komiksy z Kaczogrodu" (czyli formalnie książki).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline maximumcarnage

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #212 dnia: Wrzesień 01, 2014, 03:46:51 pm »
No to przezabawnie. Okazuje się, że tak naprawdę nawet nie poznałem w pełni jednego z moich najulubieńszych komiksów. :roll: Trzeba będzie to dorwać w oryginale jak wyjdzie w Don Rosa Library.

Bierz teraz Carla Barksa (wyszło już 6 tomów). Moim zdaniem komiksy Barksa są półkę wyżej od Rosy.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #213 dnia: Wrzesień 01, 2014, 04:03:35 pm »
Bierz teraz Carla Barksa (wyszło już 6 tomów). Moim zdaniem komiksy Barksa są półkę wyżej od Rosy.
Ja należę do tego drugiego obozu. ;-)

Offline miki2001

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #214 dnia: Wrzesień 01, 2014, 04:07:12 pm »
Co do sztywnego tłumaczenia - miałem na myśli właśnie nowego Mamuta. A co do kolekcji Rosy to w Multiversum dość tanio zestaw dwóch tomów - http://multiversum.pl/p/1018/57527/don-rosa-library-vol-01-02-walt-disney-uncle-scrooge-and-donald-duck-hc--fantagraphics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

Offline maximumcarnage

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #215 dnia: Wrzesień 01, 2014, 04:09:06 pm »
Ja należę do tego drugiego obozu. :wink:

Nie ma drugiego obozu. Są ci, którzy wiedzą że Barks to numer 1 i Ci, którzy dopiero się o tym przekonają :smile:
A tak na poważnie to Rosa wydaje mi się w wielu miejscach wtórny (chociażby "Return to Plain Awful") chociaż nie przeczę, że pięknie rysuje. Od Rosy wyżej cenię także Gottfredsona.
Może warto dać szansę Barksowi i przeczytać w oryginale. W końcu po polsku ukazało się niewiele i obawiam się, że nawet w połowie nie został oddany duch tych historii.

Offline Death

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #216 dnia: Wrzesień 01, 2014, 04:11:52 pm »
Zawsze było w innej kategorii
Twoja wiedza na temat komiksów Disneya jest ogromna. Ja piszę o czymś, co gdzieś czytałem (albo źle pamiętam), a Ty pstrykasz palcem i wiadomo, że jest inaczej.
Gdzie ja mogłem czytać, że Sknerus I to Drewnowski? Bo to jest na 100%, że było napisane Drewnowski (na pewno się nie mylę). Kilka razy wtedy sprawdzałem i nie mogłem się nadziwić, że to ten sam tłumacz. Jest opcja, że to było kiedyś na Inducks?

Ja należę do tego drugiego obozu. :wink:
A ja nawet do trzeciego, który uważa, że komiksy Rosy są 2-3 półki wyżej od komiksów Barksa.

Offline maximumcarnage

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #217 dnia: Wrzesień 01, 2014, 04:20:51 pm »

A ja nawet do trzeciego, który uważa, że komiksy Rosy są 2-3 półki wyżej od komiksów Barksa.

Chyba jak Masz wysoki regał.

Ciekawa sprawa, że kolekcję Rosy można zamówić w slipcase (podobnie jak kolekcję Gottfredsona) a w przypadku Barksa były dostępne pojedyncze tomy (teraz wychodzą w slipcase).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2014, 04:25:22 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline Death

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #218 dnia: Wrzesień 01, 2014, 04:29:09 pm »
Chyba jak Masz wysoki regał.
Już tyle razy kłócono się o to na tym forum (ja też), że naprawdę nie chce mi się.
Napiszę tylko, że gdyby parę osób nie napisało w kilku miejscach, że woli Barksa, to ja nigdy w życiu nie wpadłbym na to, że w ogóle można stawiać Barksa nad Rosę. Dla mnie to jest jakaś abstrakcja. Różnica między Rosą a Barksem jest w mojej opinii tak ogromna, że w ogóle nie ma o czym rozmawiać. A tu zonk, Max, Radef i jeszcze sporo innych osób woli Barksa.

Kto co lubi.
Sztuka to emocje, a nie argumenty.

Offline miki2001

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #219 dnia: Wrzesień 01, 2014, 04:33:59 pm »
Ciekawa sprawa, że kolekcję Rosy można zamówić w slipcase (podobnie jak kolekcję Gottfredsona) a w przypadku Barksa były dostępne pojedyncze tomy (teraz wychodzą w slipcase).
Sądzę, że to z powodu tego, że Gottfredson i Rosa wychodzą chronologicznie, a Barksa wydają od najlepszych tomów. A Barks będzie wychodził jeszcze dobre 12 lat, Death... Masz szansę się nawrócić :P

Offline maximumcarnage

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 01, 2014, 04:36:19 pm »

Sztuka to emocje, a nie argumenty.

Ale bez argumentów nie można rozmawiać.

Tak w ogóle to uważam, że aby podejść obiektywnie do takiej dyskusji, to trzeba przeczytać to co ukaże się w serii "Library" obu autorów, przemyśleć, porównać. Wtedy dopiero taka dyskusja ma sens. Możliwe przecież, że kieruje Tobą sentyment a nie trzeźwe spojrzenie na sprawę.

Miki, a na jakiej podstawie układano listę tych najlepszych historii Barksa? Trochę mnie to na początku zdziwiło, że seria nie jest wydawana chronologicznie.

Offline miki2001

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #221 dnia: Wrzesień 01, 2014, 04:44:26 pm »
Chyba według top 100 inducksa. W każdym z tomów kolekcji Barksa (do tej pory wydanych) znajduje się komiks z top 10 jego historyjek. Jeśli się mylę, niech poprawi mnie radef-duckopedia :P

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #222 dnia: Wrzesień 01, 2014, 04:51:49 pm »
Napiszę tylko, że gdyby parę osób nie napisało w kilku miejscach, że woli Barksa, to ja nigdy w życiu nie wpadłbym na to, że w ogóle można stawiać Barksa nad Rosę. Dla mnie to jest jakaś abstrakcja. Różnica między Rosą a Barksem jest w mojej opinii tak ogromna, że w ogóle nie ma o czym rozmawiać.
Yay, zgadzam się z Death w 100% (co wcale nie jest takie częste :wink: ).
Preferuję rozbudowane, osadzone w pewnych realiach, czerpiące inspiracje z wydarzeń historycznych fabuły Rosy od prostszych, ale dalej bardzo sympatycznych komiksów Barksa. Swój osąd oczywiście opieram tylko na tym wycinku ich twórczości, który poznałem, ale mi to wystarcza. Taka moja osobista preferencja. :razz: Nie chcę się o to spierać, każdemu co jego.

Offline maximumcarnage

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #223 dnia: Wrzesień 01, 2014, 04:57:24 pm »
Moim skromnym zdaniem osąd oparty jedynie na wycinku twórczości nie jest w pełni wiarygodny (tym bardziej jeśli jest to tylko ta "polska" część, która jak to już zostało powiedziane często była zmieniana w porównaniu z oryginałem). Ponadto, skoro Rosa umie tworzyć takie rozbudowane i świetne historie to czemu musi opierać się na pomysłach Barksa?

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #224 dnia: Wrzesień 01, 2014, 05:04:29 pm »
Moim skromnym zdaniem osąd oparty jedynie na wycinku twórczości nie jest w pełni wiarygodny (tym bardziej jeśli jest to tylko ta "polska" część, która jak to już zostało powiedziane często była zmieniana w porównaniu z oryginałem).
Jakby wychodzić z takiego założenia, to musiałbym przeczytać wszystko co zostało wydane. Kiedykolwiek. Na szczęście nie muszę i mogę powiedzieć, że wolę to co przeczytałem autorstwa Rosy od tego co przeczytałem autorstwa Barksa. Ergo w moim przypadku lepiej kupować dalej Rosę niż Barksa.
Ponadto, skoro Rosa umie tworzyć takie rozbudowane i świetne historie to czemu musi opierać się na pomysłach Barksa?
A czemu nie?