trawa

Autor Wątek: Kaczor Donald  (Przeczytany 398434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczogród

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #405 dnia: Styczeń 19, 2015, 07:02:04 pm »
Bardzo ładna okładka. Postarali się.
tertium non datur

Offline radef

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #406 dnia: Styczeń 19, 2015, 07:37:39 pm »
Jakby ktoś nie wiedział, w najnowszym (dostępnym od 5 dni "Kaczorze Donaldzie"), 2. w tym roku ukazał się dość dobry 24-stronicowy komiks Co to nie był za ślub, a także 8-stronicowy komiks Murry'ego, Skryte marzenie. Naprawdę dobry numer, tak jak sporo w ostatnim czasie. Widać, że redakcja się stara i tylko szkoda, że ze względu na objętość i druk z innymi krajami nie ma szansy na 32-stronicowe komiksy Barksa.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline mack3

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #407 dnia: Luty 11, 2015, 09:32:35 pm »
Czy zna może ktoś jakiś antykwariat (czy też inne miejsce) w Warszawie, gdzie można nabyć stare/używane numery Kaczora Donalda..?

Offline radef

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #408 dnia: Luty 11, 2015, 10:11:36 pm »
Dostałem dzisiaj "Darkwing Duck Definitely Edition", które szczęśliwie zamówiłem zanim dolar podrożał i zanim komiks podrożał (z 20 dolarów na 30). Więc kosztował mnie 57 złotych. A wydanie dla mnie doskonałe, 420 stron zbiera praktycznie wszystkie komiksy z Darkwngiem wydane przez Boom, czyli 16. numerów głównej serii, a także annual. Komiks mimo innych zapowiedzi jest w B5, naprawdę dobry kredowy papier, jakość druku bardzo dobra, lakierowana okładka, są zamieszczone wszystkie ilustracje, spora część jako osobne ilustracje całostronnicowe, część jako miniaturki (1/4 strony). Są też dodatki m.in. słowa Aaraona Sprarowa oraz krótki komiks zrobiony dla Egmontu.
Jak dla mnie - zakup obowiązkowy. Obecna cena: 104 złote na Atomie, 98 na Book Depository (82 z groszami jak kupicie przez duńskie IP). Pamiętajcie, że oryginalnie 4 tomy z komiksami zawartymi w tym tomie kosztowały 15 dolarów każdy, więc takie wydanie za 80-100 złotych to jest okazja. Gorąco polecam.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline kaczogród

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #409 dnia: Luty 27, 2015, 02:56:24 pm »
Już za 2 tygodnie w Kaczorze Donaldzie MEGA DŁUGI I JEDEN Z LEPSZYCH KOMIKS MURREGO ,,THE PIRATES OF TABASCO BAY'' (24 str) http://coa.inducks.org/s.php?c=W+WDC+191-11P
3 tak długi i pierwszy z Walt Disney Comics and Stories komiks Murrego w Polsce. Jak ktoś kupuje okazjonalnie to bardzo polecam kupno kd za dwa tygodnie. W ogóle w tym roku mamy sporo komiksów ponad 20 stronicowych w KD (ten będzie drugim takim komiksem a będzie to dopiero szósty numer) oraz sporo komiksów Murrego (też drugi komiks w tym roku, ale tu trzeba wziąć pod uwagę fakt, że komiksów murrego wydano w Polsce tylko niewielki ułamek).
tertium non datur

Offline Garf

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #410 dnia: Marzec 02, 2015, 04:57:24 pm »
Ciekawostka: pomysł na komiks "Szachowe szaleństwo" z najnowszego numeru KD pochodzi od Magnusa Carlsena, norweskiego arcymistrza szachowego, który występuje w historyjce jako Ross Roschada. Choć ta dyscyplina sportu nie kojarzy się z ogromnym zainteresowaniem tłumów, Carlsen ma w swoim kraju status celebryty i osobowości medialnej (występował w reklamach z Liv Tyler, J.J Abrams chciał go do "Star Treka", "Cosmopolitan" zaliczył go do grona najseksowniejszych mężczyzn roku 2013).

Urzekły mnie pierwsze kadry, gdzie ludzie wyrzucają do kosza smartfony, bo "kto ma czas na media społecznościowe, kiedy można grać w szachy...", a mały chłopczyk krzyczy "Nie chcę grać na PlayBoksie 3000! Chcę szachownicę!". Piękna wizja, nawet jeśli nierealna...  :smile:

Jedyny problem jest taki, że na miejscu tłumacza przełożyłbym zapis szachowy obecny w paru miejscach komiksu z angielskiej odmiany na polską, ponieważ o ile się orientuję nie jest on zbiorem losowo skleconych znaków, lecz opisuje prawdziwe otwarcia i elementy partii. A tak, mamy K = król (king), Q = hetman (queen), R= wieża (rook), B = goniec (bishop) i N = skoczek (knight).
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline radef

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #411 dnia: Marzec 02, 2015, 07:11:32 pm »
Ciekawostka: pomysł na komiks "Szachowe szaleństwo" z najnowszego numeru KD
I jeszcze jedna ciekawostka, pokazująca jak ten komiks jest dobry (zasługa scenarzysty Naeruma i rysownika Midthuna), czyli że 5. kadr z 3. strony (czyli 11. w polskim wydaniu) to czysta aluzja do jednego z najśmieszniejszych komiksów wszech czasów, czyli "Odpowiedzi na każde pytanie" Carla Barksa. Ogólnie, większość komiksów Midthuna jest dobrych, ponieważ świetnie on rysuje, ale jeżeli scenariusz napiszą Solstrand lub Naerum to czasami tworzone są naprawdę dobre historyjki. Od razu w nich widać, że tworzą je fani, a nie podejrzany element hiszpański. Poza tym w numerze nie najgorszy komiks Murry'ego, przeciętny komiks Miguela i ciut lepszy Martina (scenariusz: Erickson).
A co do komiksu w następnym numerze. Polecam spróbować, ponieważ rzadko zdarza się tak długi komiks Mikiego w KD (ostatnim razem to był to "Trochę inna myszka" Ericksona i Ferioli'ego, też bardzo dobry komiks), na dodatek jest to jeden z najlepszych komiksów Murry'ego, twórcy który jako jedyny z tworzących historyjki z Mikim dla Westernu tak przebił się do świadomości fanów. Jego 3-częściowe komiksy tworzone wraz z Fallbergiem, były stałym punktem każdego WDC przez długi okres. Więc dobrze, że pierwszy taki komiks, który pojawi się w Polsce, jest naprawdę dobry i pochodzi z okresu kiedy Murry rysował najlepiej. Tak więc wszystkich fanów klasycznych komiksów Disneya zachęcam do kupna przyszłotygodniowego KD. Komiks pojawi się w nowym, dość ładnym kolorowaniu.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #412 dnia: Marzec 10, 2015, 09:25:23 pm »
Potrzebuję pomocy z namierzeniem jednej konkretnej historii opublikowanej daaawno temu w Gigancie, ale niestety pamiętam mało istotne szczegóły:


- Bohaterowie są przeniesieni do jakiejś alternatywnej rzeczywistości - przeszłości. Pamiętam dobrze tylko jedną scenę zatykają sobie uszy gumą do żucia żeby nie ulec wpływowi jakieś magicznej piosenki w lesie. Cholera, wiem, że to mało tłumaczy  :badgrin:  ale ostatnio mi przypomniał się ten fragment i drugi dzień próbuję sobie przypomnieć gdzie to było (a nie mam dostępu już do swoich starych Gigantów).
perły przed wieprze

Offline Marius Magnus

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #413 dnia: Marzec 11, 2015, 12:26:04 am »
gigant 6/93 i kultowe Berło czasu. Cthulhu fthang!
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline kaczogród

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #414 dnia: Marzec 11, 2015, 04:42:10 pm »
Dzisiaj w kd 24 stronicowy komiks Murrego: http://coa.inducks.org/s.php?c=W+WDC+191-11P
Jest to jeden z trzech ponad 20 stronicowych komiksów Murrego w Polsce W OGÓLE i pierwszy z magazynu ,,Walt Disney Comics and Stories'' i do tego dość wysoko notowany w Inducks (sam jeszcze nie czytałem więc nie wiem). Kolejny raz taki dobór komiksów może się długo nie powtórzyć.
Bardzo polecam wam kupno dzisiejszego numeru (2015/06), bo nawet jeśli Murry to nie jest wasz ulubiony twórca to jednak warto wyrobić sobie o nim opinię, a jego długie komiksy są uważane za lepsze od tych krótkich które czasem bywają w kd i do tego długie komiksy są zwykle ciekawe.
Tylko 7,99 zł :)
tertium non datur

Offline radef

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #415 dnia: Marzec 17, 2015, 08:04:03 am »
Najnowszego "Kaczora Donalda" polecam, ponieważ komiks Murry'ego to klasyka w naprawdę dobrym wydaniu (poziom słabszych dłuższych komiksów Barksa, ale nadal to wysoki poziom), ale tuż przed chwilą dostałem okładkę kwietniowego "Giganta" i trochę ostatnio narzekałem, że dobór komiksów jest słaby, że większość najlepszych komiksów z Mikim pojawia się w niemieckim "Maus-Edition", ale w kwietniu, bo długiej przerwie, wreszcie pojawi się naprawdę porządny komiks. Już sama okładka zachęca!
http://1.bp.blogspot.com/-0sLALCsTI9s/VQfb8hf7ugI/AAAAAAAAA54/9ekOYYsREG0/s1600/COVER_giant_052015.jpg height=320
Krótka notka o okładce i o samym komiksie na Kaczej Agencji Informacyjnej.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline radef

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #416 dnia: Kwiecień 01, 2015, 01:01:57 pm »
Dziś mogę to oficjalnie napisać, wraz z Kolekcja Hachette pracowałem nad 4 testowymi tomami Wielkiej kolekcji komiksów Disneya. Co w nich? Dlaczego te właśnie tomy wybrałem? Więcej przeczytacie na stronie Kaczej Agencji Informacyjnej. W pierwszych tomach pojawią się komiksy Barksa, Rosy, Scarpy, Casty'ego i wielu innych twórców.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Itachi

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #417 dnia: Kwiecień 01, 2015, 01:04:13 pm »
1 kwietnia?

fragsel

  • Gość
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #418 dnia: Kwiecień 01, 2015, 02:27:14 pm »

Offline Itachi

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #419 dnia: Kwiecień 01, 2015, 02:31:25 pm »
Z Hachette to nigdy nic nie wiadomo, swoją drogą dobry pomysł na kolekcję.

 

anything