Autor Wątek: Kaczor Donald  (Przeczytany 483187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #780 dnia: Lipiec 21, 2016, 12:20:35 pm »
Przecież te kolory są specjalnie stonowane tak żeby cała forma historyjki przypominała klimatem noir. Spójrz na żółty Caption nad statkiem - ten kolor jest w porządku więc wszystko jest ok.

Offline 8azyliszek

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #781 dnia: Lipiec 21, 2016, 12:40:17 pm »
Nie w tym wypadku. Jak w Gigancie jest noir to jest noir i to wyraźnie widać. Tu jest niechlujne skanowanie. Zobacz se ten egzemplarz w kiosku.

Offline Garf

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #782 dnia: Lipiec 21, 2016, 06:29:23 pm »
Nie w tym wypadku. Jak w Gigancie jest noir to jest noir i to wyraźnie widać. Tu jest niechlujne skanowanie. Zobacz se ten egzemplarz w kiosku.

Eee... chyba nie. Na stronach, które zamieściłeś, akcja dzieje się w nocy. Po lewej bohaterowie siedzą w mieszkaniu z zasuniętymi żaluzjami (kadr 3), a jedyne światło to poświata z ekranów komputerów. Po prawej są w nocy w porcie.

Oto ostatnia strona tego komiksu z mojego egzemplarza: bohaterowie w świetle dziennym. Przy okazji, dla porównania, obok początek innego komiksu. Przynajmniej w moim egzemplarzu wszystko wygląda w porządku.

http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #783 dnia: Lipiec 22, 2016, 12:03:28 am »
Ostatnia strona jest ok (poza lekkim rozmyciem twarzy Kay K). Też taką mam. I noc jest noc i wiem, ze tam jest światło neonów itp/
Ale wyraźnie ja widzę różnicę, między zwykłą nocą na str 173 a późniejszym wyblaknięciem od strony 174.




Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #784 dnia: Lipiec 22, 2016, 06:52:12 am »
Jak dla mnie to złudzenie optyczne spowodowane tym, że kadry na stronie 173 są na czarnym tle a na 174 i 175 część z nich jest na białym tle.


Koniec końców jest taki Bazyliszku, że pozostaje ci dobranie się do materiału źródłowego lub porównanie z jakimś innym wydaniem tego komiksu.

JanT

  • Gość
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #785 dnia: Lipiec 22, 2016, 07:04:19 am »
Jak teksty w dymkach (jeśli nie są drukowane osobno) też są wyblakłe to jest źle.

@DOWN
Za to twój wnosi  :smile: Czyli jak są takie same (a teksty nie drukowane osobno - radef?  :smile: ) to znaczy że ma dobrze i problem rozwiązany.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2016, 07:13:21 am wysłana przez JanT »

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #786 dnia: Lipiec 22, 2016, 07:06:55 am »
Jak testy w dymkach (jeśli nie są drukowane osobno) też są wyblakłe to jest źle.


Są takie same więc twój post niczego nie wnosi  :smile:

Offline kaczogród

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #787 dnia: Sierpień 17, 2016, 08:57:05 pm »
Pismo Kaczor Donald od numeru 2016-09  (tego dzisiejszego) ma nową redaktor naczelną : Anettę Radziszewską. 
tertium non datur

Offline 8azyliszek

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #788 dnia: Sierpień 18, 2016, 07:48:19 am »
Przekartkowałem wczoraj w saloniku prasowym "Blaszaną Pułapkę". Kurczę - dobre rysunki są i to chyba dobry tom jest. A rozmazany lekko był tylko spis treści. No szkoda, że ciągle go nie ma w księgarniach internetowych poza Sklepem Gildii. Mam nadzieję, że do premiery pakietu wrześniowego się już pojawi.

To w zamian nabyłem na Allegro Szybkiego i Wściekłego - tom 114. Droga przesyłka, ale niech tam. Ważne by dziury w kolekcji załatać. Teraz zostały mi do zdobycia tylko ten Skąpy i Skąpszy i Pora na Terminatora.

Offline radef

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #789 dnia: Sierpień 18, 2016, 11:43:26 am »
Kurczę - dobre rysunki są i to chyba dobry tom jest. A rozmazany lekko był tylko spis treści.
U mnie wszystko ok.
A tom, co wielokrotnie na blogu pisałem, wygląda na najlepszy od wielu miesięcy.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #790 dnia: Sierpień 18, 2016, 05:44:11 pm »
Kurczę - szastam kasą jak Kwakerfeller. Dokupiłem 3 starsze, brakujące mi Gigant Poleca - 114, 135 i 136. I zapłaciłem za wszystko 36 zł. DROGO. Ale przynajmniej mam już spokój z dziurkami w kolekcji. Teraz zostaje mi zakup tych 12 tomów co jeszcze nie mam z lat 2015-2016. Ale to już jak w lotka wygram, bo w portfelu na razie bieda.

mgnesium

  • Gość
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #791 dnia: Sierpień 18, 2016, 05:51:55 pm »
Kurczę - szastam kasą jak Kwakerfeller.

i jednocześnie jesteś skąpy jak sknerus, a przy tym biedny jak donald.

Offline 8azyliszek

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #792 dnia: Sierpień 18, 2016, 06:33:52 pm »
Aleś mnie podsumował mgnesium. :) Niestety tak to z boku wygląda. Dobra, koniec z tym gigantowym szaleństwem. Z tą gigantomanią.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2016, 06:43:50 pm wysłana przez 8azyliszek »

mgnesium

  • Gość
Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #793 dnia: Sierpień 18, 2016, 06:38:29 pm »
obie postaci uważam za godne szacunku. najgorszego porównania użyłeś Ty sam  :badgrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Kaczor Donald
« Odpowiedź #794 dnia: Sierpień 22, 2016, 09:17:24 pm »
A czy wam tak bardzo zależy na jedności uniwersum? Czy naprawdę chcecie, żeby historyjka z 2016 roku nawiązywała do originu z 1960 roku. Co chwila pojawiają się nowi czytelnicy, którzy nie koniecznie chcą czytać 50 lat historii superbohaterów. Jeżeli wszelakie originy są dobre, to ja nie widzę przeszkód by je publikować.
Przecież od lat i Marvel, i DC balansują na granicy ciągłości uniwersum. Bo w innym wypadków bohaterowie powinni już mieć po kilkadziesiąt lat.
Dlatego lubię komiksy Disneya. Choć są pewni ludzie co chcieli je dopasować do swojego widzimisię (patrz Don Rosa) to tu może stać się wszystko. Nie ma żadnego kanonu, jedynej prawdziwej wersji historii. Każda historia żyje własnym życiem i choć występują w niej te same postacie, mogą się ze sobą kłócić. Oczywiście, charakter postaci musi być zachowany, ale poza tym pełna samowola. Wielu fanom się nie podobały milionowe komiksy (historyjki o tym jak Sknerus zarabiał kolejne miliony, zupełnie nie zgodne z wizją Rosy), ale mi nic nie przeszkadzało, ponieważ zawsze to inny punkt patrzenia na daną postać [tu mówiłem o kaczych komiksach, z Mikim jest jednak trochę inaczej]

No ale nie mieszajmy universów. Kaczki sobie a superbohaterowie sobie. I w jednych continuity jest fajne, w innych jego brak nie przeszkadza. Choć zgadzam się co do tych komiksów o milionach Sknerusa. Zwłaszcza pierwszy powinien być bardziej osadzony w Rosie. Ale w sumie to były fajne historyjki, tym bardziej, że detale dalszego bogacenia się Sknerusa były pokazane szkicowo.

W GP 135 fajną historię napisał Paul Halas - Głowy nie na Karku. Świetne zakończenie. Niby to brytyjczyk ale użył Forsanta a nie Kwakerfellera. I Fecchi bardzo dobrze to zilustrował. Casty i jego Pieśń w Butelce jak zwykle nudnawy i mało porywający. :)

A Forsant w GP 136 jest tak cudownie niegodziwy. Uwielbiam go. :) To w końcu on grał w Kaczych Opowieściach a nie Kwakerfeller. :) I historia Castego o pechu jest całkiem zabawna. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2016, 10:27:04 pm wysłana przez 8azyliszek »