Autor Wątek: Megatokyo PL powraca!  (Przeczytany 8971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pokpoko

Megatokyo PL powraca!
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 10, 2007, 01:50:11 pm »
Cytat: "Beregond"

Error. Ja stwierdziłem 'po co czytać przekład' ? A wtedy właśnie Poko stwierdził że jest to atak na jego ojczyznę choć nawet nie miałem tego nawet na myśli.

Możemy skończyć ?

ja powiedziałem że znowu próbujesz robić prowokację. nie było ani słowa o narodzie,obrażaniu wartości,języka i czci naszych Matek. ty to tak odebrałeś.
więc który z nas ma obsesję? :badgrin:

*EDIT*
Wilk był szybszy. na pewno jest Wilkiem z certyfikatem "Teraz Polska"! :roll:

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Megatokyo PL powraca!
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 10, 2007, 01:56:55 pm »
nie, jest agentem młodzieży wszechpolskiej.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Megatokyo PL powraca!
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 10, 2007, 02:07:16 pm »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Pytanie:
Czy komiksy zawarte w 2 tomach wydanych w PL można również przeczytać na stronie?

Jak na razie polskie tłumaczenie leci od początku, czyli... póki co tylko i wyłącznie.

Cytat: "Szyszka"
bo tak naprawdę amerykanie ciągle się boją, a z tym supermocarstwem to bujda na kółkach. nie wygrali ani jednej wojny poza domową :P

He? :shock:

A tak poza tym gorącym flejmem - tłumaczenie polskie naprawdę jest... takie sobie (ekhm). Najbardziej rzuca się w oczy kalka z angielskiego :/
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Anonimowy Grzybiarz

Megatokyo PL powraca!
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 10, 2007, 05:41:02 pm »
Cytat: "richie"
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Pytanie:
Czy komiksy zawarte w 2 tomach wydanych w PL można również przeczytać na stronie?

Jak na razie polskie tłumaczenie leci od początku, czyli... póki co tylko i wyłącznie.



Dzięki.

Pozdrawiam

Offline Bere

Megatokyo PL powraca!
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 10, 2007, 05:54:21 pm »
Cytat: "Poko"
ja powiedziałem że znowu próbujesz robić prowokację. nie było ani słowa o narodzie,obrażaniu wartości,języka i czci naszych Matek. ty to tak odebrałeś.
więc który z nas ma obsesję?


Ach tak ? Równie dobrze mogę teraz powiedzieć że 'ja nie mówiłem nic o Polsce. to Ty tak odebrałeś'. Fajnie i elokwentnie, co ? To może Polish Fanboys teraz zluzują sobie pośladki i pójdą wypić meliskę, kay ? Bo co ja mówię że już dobrze, jesteście zajebiści to Wy dalej toczycie pianę z ust. Ile można. Poza tym śmiesznie się pogrążacie traktując paplaninę o faunie i florze w Czarnobylu [podobna relacja] jako osobistą obrazę. Czy ktokolwiek z Was jest prezydentem/premierem/politykiem ? To co Was moje zdanie na ten temat obchodzi ?

Od razu mówię że mi szkoda mi nadgarstków na kolejny post z tym związany.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Megatokyo PL powraca!
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 10, 2007, 05:58:34 pm »
Cytat: "Beregond"
To może Polish Fanboys teraz zluzują sobie pośladki i pójdą wypić meliskę, kay ?


Bere, jeszcze jeden tekst w takim stylu a ja zluzuję Ciebie i na bank Ci nadgarstki od pisania odpoczną. Dość już mam szydzenia z Twojej strony.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Megatokyo PL powraca!
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 10, 2007, 06:03:41 pm »
Bere, przeginasz. jak Cię kocham, jestem zła. oficjalnie to mówię. jako polish fangirl a właściwie fangirlka. bo tłumaczyć nie wolno z angielskiego, więc sopbie spolszczę. jestem zła ><
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Pokpoko

Megatokyo PL powraca!
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 10, 2007, 06:29:59 pm »
Cytuj
Równie dobrze mogę teraz powiedzieć że 'ja nie mówiłem nic o Polsce. to Ty tak odebrałeś'
ależ ja nigdy nie zakładałem że mówisz o jakimkolwiek konkretnym kraju, taki kosmopolita jest nad to.

podsumujmy:
żadnego podsumowywania. Temat jest o Megatokyo grrrr wrrrrr

Offline Bere

Megatokyo PL powraca!
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 10, 2007, 06:59:42 pm »
Ależ w tym podsumowaniu było sporo racji. To co, mogę sobie iść ?

Tak żeby było już na temat, skąd ten entuzjazm odnośnie tłumaczenia ? Jak wspominałem kiedyś że 'czytam n-ty odcinek MT' to było że 'eee marne Shojo'. A teraz 'hurra wyszło tłumaczenie marnego shojo' ? Czegoś tu nie rozumiem.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Megatokyo PL powraca!
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 10, 2007, 07:29:29 pm »
te "marne shojo" to byłam ja. identyczną opinię umieściłam w tym temacie. czytaj, Bere.

poczatek mt jest zabójczy, chomik Boo i kombosy wystukiwane językiem... a teraz co? od bodaj 10 odcinków ktoś próbuje z kimś porozmawiać. albo się patrzą na siebie. nie, nie dla szyszek ><
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Frey Ikari

Megatokyo PL powraca!
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 10, 2007, 07:35:38 pm »
Cytuj
poczatek mt jest zabójczy, chomik Boo i kombosy wystukiwane językiem... a teraz co? od bodaj 10 odcinków ktoś próbuje z kimś porozmawiać. albo się patrzą na siebie. nie, nie dla szyszek ><

Szyszka wymięka a ja nie. ;)

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Megatokyo PL powraca!
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 10, 2007, 08:34:13 pm »
bo nie mam duszy romantyka, Frey :)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Ramires

Megatokyo PL powraca!
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 10, 2007, 10:54:36 pm »
Well...  chciałem podziękować tylko za linka.

Wielkie dzięki :!:

 Wczoraj zacząłem czytać polską wersje no a jak zauważyłem, że na angielskiej jest już 1010 no to.... przed chwilą skończyłem :p
 No a jeśli chodzi o polskie tłumaczenie... jedyne, co mi się nie podoba to fakt, że jest dopiero 74... mam nadzieje, że tłumaczowi się nie znudzi, jeśli chodzi o mój angielski to nie jest perfect, dlatego jak będzie przetłumaczona reszta to sobie jeszcze raz przeczytam, bo co, jak co ale mnie się podobało. :D
in of the Stars... The Abh.

Offline b4k4squared

Megatokyo PL powraca!
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 12, 2007, 04:20:09 pm »
Dzięki za słowa krytyki - nie znudzi mi się, oj nie...
Mogłem odpowiedzieć dopiero teraz - przez burze internetu nie miałem.

Jeżeli chodzi o kwestie praw autorskich, to nie można się przyczepić - Piro wyraźnie powiedział, że "fansuby" są OK, a wręcz zachęca do robienia tego.

Wystąpiło pytanie: Czy można przeczytać odcinki z tomów 1 i 2?
- Tak, można, ale nie są one tłumaczone przez tą samą osobę (a nawet można więcej przeczytać - część SGD i wszystkie odcinki gościnne zostały wycięte)