Autor Wątek: Najlepsza bijatyka  (Przeczytany 8262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DARKMAN

Najlepsza bijatyka
« dnia: Czerwiec 14, 2007, 03:55:31 am »
Ok a wiec mala ankieta na najlepsza/ulubiona serie mordobic :)

Moj glos na.... Virtua Fighter. Jest to seria ktora cenie sobie najbardziej, moze nie jest tak przyjazna i efektywna jak Soul Calibur ale stopien zaawansowania systemu walki stworzonego przez AM2 po prostu powala...

Offline Bere

Najlepsza bijatyka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2007, 11:59:57 am »
Zdecydowanie Soul Calibur. Za klimat, postacie i przyjazny [ale nie banalny bo jednak trzeba umieć grać] system walki. Drugie miejsce przyznaję Dead or Alive za fajny system counterów i co po niektóre postacie.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Najlepsza bijatyka
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2007, 12:08:33 pm »
Choć o wiele więcej grałem w VF to SC urzekło mnie od pierwszej gry więc zdobywa mój głos. Za to DoA przy pierwszym spotkaniu mnie odrzuciło.

Shino

  • Gość
Najlepsza bijatyka
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2007, 12:15:02 pm »
tekken oczywiscie ;] stosunkowo najlepsza mimo sredniej 4 :)

dokladnie idzie to tak w moim rankingu tekken -> vf -> sc

czemu nie ma w ankiecie bloody roar :>

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Najlepsza bijatyka
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2007, 12:19:01 pm »
Zapomniałem o MK, w które dość dużo grałem w część 1 i 2, ale nie pałam do tego specjalnym sentymentem. W moim osobistym rankingu zdobyłoby 3 miejsce.

A w Tekkena nie miałem przyjemności grać.

Offline Anonimowy Grzybiarz

Najlepsza bijatyka
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2007, 01:01:04 pm »
1. Soul Calibur
2. Tekken
3. Street Fighter(za sentyment)
w resztę nie grałem (a przynajmniej nie pamiętam)

Offline Bere

Najlepsza bijatyka
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2007, 01:09:49 pm »
Przecież MK było kiedyś tak popularne tylko dlatego że było trochę czerwonych pikseli i wszyscy się wówczas tym podniecali.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Najlepsza bijatyka
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 14, 2007, 01:15:40 pm »
Ano, do tego miało dobrą, jak na tamte czasy, grafikę i mierną konkurencję. Wystarczy, by być hitem. Dlatego też piszę, że nie pałam do tego tytułu sentymentem.

Offline Bere

Najlepsza bijatyka
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 14, 2007, 01:25:10 pm »
Ano, napisałem to głównie dlatego że zauważyłem te dwa oddane głosy, choć uważam że MK przy takim doborze tytułów nie powinno się tam znaleźć. Założę się, że te dwie osoby nie grały w nic innego.

Chociaż grafika rzeczywiście jak na tamte czasy nie była taka zła.

DOA jest trochę specyficzne, nie wszyscy się do tej gry przekonują... Ewentualnie nie dałeś tej grze nawet szansy, bo moje pierwsze wrażenie też było 'so-so' ale jak pograłem w to dłużej to uznałem że to bijatyka z bardzo dobrym systemem walki i ciekawymi postaciami.

Offline Krova

Najlepsza bijatyka
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2007, 03:09:30 pm »
Gdzie Guilty Gear?! :x
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline fin

Najlepsza bijatyka
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2007, 06:34:30 pm »
A o kontynuacji Mortal Kombat na PS2 to się już nie słyszało?

 :roll:

Shino

  • Gość
Najlepsza bijatyka
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2007, 07:42:54 pm »
Cytat: "Beregond"

DOA jest trochę specyficzne, nie wszyscy się do tej gry przekonują... Ewentualnie nie dałeś tej grze nawet szansy, bo moje pierwsze wrażenie też było 'so-so' ale jak pograłem w to dłużej to uznałem że to bijatyka z bardzo dobrym systemem walki i ciekawymi postaciami.
no nie... specyficzne to jest vf... jako gra gdzie maszowac sie w zasadzie nie da (zarowno sc (maxi, mittsu), tekken (steve, eddie/christie) czy nawet doa (prawie wszyscscy xD ) maja takie postacie a juz w vf trzeba sie nauczyc grac;]



@wilq - jak to NIE grales w tekkena 5? co to ma znaczyc? masz nadrobic zaleglosci ale to juz :P ;)

Offline Ribald

Najlepsza bijatyka
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2007, 08:02:43 pm »
Cytat: "Beregond"
Przecież MK było kiedyś tak popularne tylko dlatego że było trochę czerwonych pikseli i wszyscy się wówczas tym podniecali.


Heh, okrutnie spłyciłeś emocje dzieciaków na koloniach, które w każdej wolnej chwili leciały do automatu tłuc Shang Tsunga :)
MK to było COŚ !
A do zbioru pikseli można porównać dowolną starą gierkę.

Bardzo sympatyczną grą jest też Virtua Fighter, zwłaszcza, jeśli dobrze pamiętam, jego druga część. Fajni bohaterowie, fajne ciosy, fajne efekty :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline DARKMAN

Najlepsza bijatyka
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2007, 08:14:39 pm »
MK znalazl sie w ankiecie ze wzgledu na ilosc czesci (jest to przeciez jedna z najdluzszych serii i ostatnia czesc byla jak najbardziej udana + wersja na Wii ma dosc dobre sterowanie :))

Virtua Fighter to bardzo specyficzna seria... Nie jest tak efektowna jak SC, Tekken czy DOA (chociaz graficznie zawsze byly w czolowce, jak nie najlepsze) przez co moze odrzucic "zwyklego zjadacza chleba". Do tego zeby cokolwiek zrobic musimy umiec grac... W produkcjach Namco czy Team Ninja wystarczy mashowac po przyciskach i zarowno ladnie to wyglada jak tez i daleko mozna zajsc.

Wszystkie serie sobie cenie, jak juz jednak napisalem moj glos jest na VF, w dalszej kolejnosci Soul Calibur -> Tekken -> Dead Or Alive -> Street Fighter.

P.S. Krova -> mialem wrzucic Guilty Gear ale seria nigdy tak wielkiej popularnosci nie odniosla jak SF, chociaz nie powiem GGX na X'a bylo swietne (i nowa gre wydano wtedy za polowe ceny!)

Offline Bere

Najlepsza bijatyka
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2007, 12:47:28 pm »
Cytat: "fin"
A o kontynuacji Mortal Kombat na PS2 to się już nie słyszało?

 :roll:


Wymiata, nie powiem. :roll:

Cytat: "Shino"
no nie... specyficzne to jest vf... jako gra gdzie maszowac sie w zasadzie nie da (zarowno sc (maxi, mittsu), tekken (steve, eddie/christie) czy nawet doa (prawie wszyscscy xD ) maja takie postacie a juz w vf trzeba sie nauczyc grac;]


W DOA 2/3/U o tyle o ile się da, w 4 IMHO zdecydowanie nie. Myślę że przeciętny gracz bez problemu rozsmaruje takiego delikwenta.

Cytat: "Shino"
@wilq - jak to NIE grales w tekkena 5? co to ma znaczyc? masz nadrobic zaleglosci ale to juz :P


W sumie to piątka, a zwłaszcza DR, nie jest zła, ale jakoś nie mogę się w to wczuć kompletnie. Nie pasują mi trochę postacie z którymi ciężko się zgrać, a przewaga między top-tierami a resztą jest na tyle spora że wszyscy grają praktycznie tym samym... Może jakbym się nauczył porządnie grać to by mi większą przyjemność sprawiało, nie wiem...


Cytat: "Ribald"
A do zbioru pikseli można porównać dowolną starą gierkę.


Nie do końca, zresztą chodziło mi o to że taki był to hit bo było więcej czerwonych pikseli niż w innych grach. Choć z tymi dzieciakami to trochę prawda. ;)

 

anything