trawa

Autor Wątek: punk rock !!!!  (Przeczytany 13418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
punk rock !!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 04, 2003, 02:12:57 pm »
Nie wszyscy punkowcy to pozerzy i wydrwigrosze. Ian Curtis naprawde sie powiesil...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Clayman_

punk rock !!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 04, 2003, 02:37:01 pm »
Cytat: "Rex de Tenebris"
Kret: sorry, ale dla mnie Sex Pistols dużo od POP' u sie nie ruznili. Kapela powstała (jak wszyscy powinni wiedzieć) tylko i wyłącznie dla kasy. I ja wlaśnie wychodząc z tego zalorzenia, uznaje, że cały Punk jest do szpiku kosci fałszywy. Ale to tylko moje zdanie.

ok,a jesli nawet(chociaz uwazam ze glupoty wypisujesz),czy to w jakis sposob wplywa na poziom muzyki?czy z tego powodu ramones ma mi sie mniej podobac?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Kormak

punk rock !!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 04, 2003, 02:50:04 pm »
Cytat: "xionc"
Nie wszyscy punkowcy to pozerzy i wydrwigrosze. Ian Curtis naprawde sie powiesil...

Ale Iana Curtisa trudno nazwać punkowcem (Joy Division oskarżano o profaszystowskie ciągotki  :wink:  ) - a już na pewnoe jego samobójstwo nie było wyrazem jakiegoś etosu :D

Cytat: "Rex de Tenebris"
dla mnie Sex Pistols dużo od POP' u sie nie ruznili. Kapela powstała (jak wszyscy powinni wiedzieć) tylko i wyłącznie dla kasy

Powstali jako wielki rokendrolowy szwindel, a wywołali prawdziwą rewolucję. Dla mnie bomba. :D

Offline Kik

punk rock !!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 04, 2003, 02:51:35 pm »
Cytat: "Clayman_"
ok,a jesli nawet(chociaz uwazam ze glupoty wypisujesz),czy to w jakis sposob wplywa na poziom muzyki?czy z tego powodu ramones ma mi sie mniej podobac?


tu chyba nie chodziło o samą muzykę a przesłanie jakie niosą za sobą kapelę z rodziny punk rockowych...ja raczej nie słucham tej muzyki...w sumie jedyna kapelka której zawsze chętnie słucham to Sedes i podchodząca pod punk Prawda...

[Edit: okee doki...darowałem sobie]

Offline Kormak

punk rock !!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 04, 2003, 02:56:44 pm »
Kik, daj sobie spokój z wypisywaniem kolejnych bzdur o subkulturach, "przesłaniach", "ideologiach" itd. Jeśli już musisz, nie tutaj.
Twoja krytyka odnieść może się tak samo dobrze do większości metalowych zespołów, których pewnie słuchasz. Gadajmy o muzyce.


Mi się najbardziej podoba "przekaz" The Ramones: "Hey, ho, let's go!" ;)

Anonymous

  • Gość
punk rock !!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 04, 2003, 05:21:27 pm »
Cytat: "Kormak"
Kik, daj sobie spokój z wypisywaniem kolejnych bzdur o subkulturach, "przesłaniach", "ideologiach" itd. Jeśli już musisz, nie tutaj.
Twoja krytyka odnieść może się tak samo dobrze do większości metalowych zespołów, których pewnie słuchasz. Gadajmy o muzyce.
Dziekuje, Kormaku, za pilnowanie porzadku.
kik, trzymaj sie topicow!

Offline Kik

punk rock !!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 04, 2003, 06:10:01 pm »
Cytat: "Ad'Ghe'Rheia"
Dziekuje, Kormaku, za pilnowanie porzadku.
kik, trzymaj sie topicow!

hej, hej spokojnie...post był jaknajbardziej na temat...po prostu był tam mały dodatek który usunąłem na prośbę...a z tym przesłaniem miałem na myśli interpretację postu Rexa...ja się nie doszukuje żadnych ideologii w muzyce, bo muzyka jest po to żeby jej słuchać...zresztą Kormak ma rację - w metalu i każdej innej muzyce jest to samo...
<------------------------a ten post to juz byl zupelnie nie na temat. Nie piszcie takich, prosze, bo ja nie lubie kasowac - przyp. AGR

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
punk rock !!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 05, 2003, 09:37:53 am »
Cytat: "Kormak"

Ale Iana Curtisa trudno nazwać punkowcem


Nie, jasne - Joy Division to nie punk, ale Warsaw, albo Stiff Kittens? Zreszta wtedy wszyscy zaczynali od punku.

Zreszta zaden z zespolow o ktorych pisalem nie jest stricte punkowy: Cure i Bauhaus wpadaja troche w rock gotycki (niektorzy powiedzieliby: zimna fala), NMA w jakis folk chyba, Minor Threat to klasyka hard core'u a Therapy? to raczej punk-metal.  :D

Z typowego punku lubie najbardziej Stranglersow.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Kormak

punk rock !!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 05, 2003, 09:48:35 am »
Fakt, prawie każdy od punka zaczynał :D

Polecam jeszcze angielska kapele Crisis i ich płytę "We are all Jews and Germans". Z Crisis wyłonił się mój ulubiony zespół w ogóle - Death In June.

Offline pomyj=:)

punk rock !!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 06, 2003, 11:15:09 pm »
Cytat: "Rex de Tenebris"
sorry, ale dla mnie Sex Pistols dużo od POP' u sie nie ruznili. Kapela powstała (jak wszyscy powinni wiedzieć) tylko i wyłącznie dla kasy.


Jeśli chodzi o pistolsów to z POP'em bym tu tego nie mieszał.

kasa kasą muzyka muzyką a bunt buntem

jakbyś nie znał "ich historii" jak by nie było onich głośno i trafiły by do ciebie ich utwory to patrzył byś tylko na muzę i tekst

Jeśli chodzi o zagranice to głównie klasyki się liczą:
the clash ramones exploited X-Ray Spex i wiele innych...

Z nowych? odkryć polecam austryjackie Guts Pie Earshot

Na polskiej "scenie" jest pełno kapel z tym że jest pełno gadania a mało porządnego grania.

W książce pt "tequila" Vargi znalazłem super text:

"Numer musi ruszać publikę, muzyka to parowóz piosenki a text to węgiel bez węgla parowóz nie pojedzie"(sorry za ewentualne błędy pisałem z pamięci)

całkowicie się z tym zgadzam po coś ten tekst tam jest i jak dla mnie jest to ważna sprawa.
Utwór instrumentalny to Utwór instrumentalny a piosenka to piosenka

Cytat: "Kret"
Dobry punk to taki, ktory sie buntuje przeciwko konkretnym problemom - a takich nie maja nastolatki z dobrych domow...


Problemów jest pełno cała masa tematów na txt piosenek dla mnie jeżeli kapela śpiewa o gandzi albo o jabolach to to już totalny kanał.
(jedną taką piosenkę na kapelę to ścierpię ale więcej to nie da rady)

Jeśli chodzi o teksty "zaangażowane" to włochaty to dobry przykład

Polecam z polskich (nie licząc już wymienionych wyżej u innych żyjątek (czytaj ludź)) la Afera, Alians, Apatia, die last, gangrena, guernica y luno, inkwizycja, post regiment, radical news,  janusz reichel,

najbardziej polecam francuskie la Fraction (po prostu cudo)
ngrata patria, ne ossa quidem habebis - niewdzięczna ojczyzno, nie będziesz miała nawet (moich) kości

Offline Kormak

punk rock !!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 06, 2003, 11:54:11 pm »
Alians i Świat Czarownic - liceum to czas kiedy byłem oczarowany baśniowym klimatem ich kaset "Gavroche" i "Hokka-Hey". Skrzaty i Kloszardzi :D

Ferrus

  • Gość
punk rock !!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 07, 2003, 09:09:08 am »
co do punkowych kapel, ktore śpiewaja o jabolach, to większość szanującyh się kapel napisała jakąś piosenkę o tym, że picie wina nie jest żadnym wyrazem punka i to wszystko nie na tym polega ala KSU "Jabolowe Ofiary" i "Jabol-Punk"

Offline rorkboy

punk rock !!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 07, 2003, 11:38:01 pm »
z punka najbardziej lubie haline kunicka i jej hardcoreowy album ' 12 godzin z zycia kobiety ' z takimi nutami jak ' uplywa szybko zycie '. z drugiej fali ostrego jak brzytwa oi punka doprowadza mnie na mleczna droge w przescieradlo DRUPI
ttp://pocztowki.blox.pl

drmuto

  • Gość
punk rock !!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 11, 2003, 09:26:45 pm »
ROTFL - padło tu kilka rozkosznych stwierdzen - Sex Pistols jako sztandarowy punkrockowy zespol itd itp - Ad Ghe Rheia ktora z racji swego wieku z punkiem sie nie moze kojarzyc i tak dalej; permanentne mieszanie hardcore z punkiem no i wiele jeszcze radosci mi sprawiliscie.
A wlasnie Joy Division jako zespol punkowy - tez bylo ladnie (swoja droga Kormaku ich tez podejrzewano o faszyzm? chyba zmienie front o 180 stopni i tez zaczne podpisywac listy 88)
Punk rock to raczej lata 70 a rok 77 to byl raczej schylek calego nurtu.
Ale fajnie bylo poczytac - a ten Sum 41 Offspring i cos tam jeszcze zapisze sobie w ksiazce klasycznych cytatow

Offline Kormak

punk rock !!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 11, 2003, 09:35:36 pm »
Cytuj
A wlasnie Joy Division jako zespol punkowy - tez bylo ladnie (swoja droga Kormaku ich tez podejrzewano o faszyzm?

Podejrzewano... czego to ludzie nie wymyślą :)
Chodziło zapewne o sposób ubierania, image etc. No a takie kawałki jak "They walked in line"... polecam posłuchanie coveru tego utworu w wykonaniu Blood Axis... te maszerujące buty na początku mówią wszystko :D

O neofaszyzm w Anglii posądza się od dawien dawna np. takiego rozanielonego chłopaka jak Morrissey... ale on to akurat zdaje się nie ukrywa(ł?) swojego poparcia dla British National Party.

 

anything