Autor Wątek: Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)  (Przeczytany 16384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michaelius

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 19, 2007, 11:51:23 pm »
Cytat: "anfan"

Cytat: "Wilk Stepowy"

dla mnie od początku śmierć Divy była oczywista, a od pokazania dzieciństwa siostrzyczek i kokonów całkiem prawdopodobne było dla mnie pojawienie się nowych na koniec (choć bardziej spodziewałem się normalnej ciąży) jako takiego dobijacza psychicznego dla Sayi

W ogóle te wątki o tym jak to się stało że była w ciąży a potem ja je urodziła zostały pominięte. Znaczy zasugerowano to ale powinni to dokładniej pokazać.I żeby tak całkowicie pominąć to takie dziecinne.
A ta zmiana Divy w chłopaka to jakaś porażka.Nie podobało mi się.


Wiesz chyba trudno oczekiwac, zeby pokazali gwalt na nieletnim dokladnie i ze szczegolami w  anime dla przecietnego widza. A co do anime jako takiego to bylo fajne tak przez pierwsze 25-30 epkow potem nuda i sztampowosc zaczela wychodzic ze wszystkich dziur w fabule. I az zal liczyc ile razy scenarzysci wpedzili cala ekipe pozytywnych bohaterow w tak beznadziejna sytuacje ,ze tylko wejscie zdrajcy Salomona moglo ich uratowac.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Shirosama

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 20, 2007, 07:06:09 am »
Ale jednak anime potrafiło zaskakiwać i to bardziej na końcu nawet niż na początku(nikt by nie zgadł że Salomon umrze w taki sposób na przykład).
Fakt że można mieć ogólne wrażenie że jakby te pierwsze kilkadziesiąt odcinków było ciekawsze ale to tylko wrażenie bo po jakimś czasie oglądania oczekuje się coraz więcej a tego nie było i dlatego mogło być nudno lecz niektóre odcinki odcinki i tak były super szczególnie ten 32 i 49.
Może jakiś dziwny byłem ale naprawdę nie miałem pojęcia po co Diva się przed nim rozebrała i na czym to w ogóle polegało gdyż wszystko wycięli.
Dopiero później można się było domyślać.
Oczekiwałem po tym anime bardzo widowiskowych walk i bardzo się zawiodłem szczególnie po tym co robiła Saya.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 20, 2007, 07:31:46 am »
Cytat: "Michaelius"
I az zal liczyc ile razy scenarzysci wpedzili cala ekipe pozytywnych bohaterow w tak beznadziejna sytuacje ,ze tylko wejscie zdrajcy Salomona moglo ich uratowac.


Standardowa zagrywka, jak i to, że wśród wrogów jest jakaś pozytywna postać, która poświęci się dla bohaterów. Mnie też gdzieś po połowie dopadło zniechęcenie do tego anime, które przełamałem po dobrym miesiącu.

Offline Shirosama

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 20, 2007, 07:38:29 am »
Nie ma czegoś takiego jak zniechęcenie w trakcie oglądania takiego anime gdyż dla mnie to głupota. Ja uwielbiam takie anime,tajemnicze że niewiadomo było kto kim jest ani o co mu chodzi. Dopiero później się zaczęło wyjaśniać.
Ta podróż dookoła świata to było coś. Tyle zwiedzili miejsc więc nie można powiedzieć że to anime było nudne. I czemu się do mojego posta nie odniosłeś :) ?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 20, 2007, 08:24:02 am »
Widać jestem głupi, a zwiedzanie może być nudne (szczególnie, że fabuła mogłaby się bez niego obejść). A jak coś mnie nudzi, to właśnie poświęcanie temu czasu uważam za głupotę.

Dla mnie początkowy klimat tajemnicy szybko zniknął, choć i na początku był niemrawy (przecież znałem pierwszego Blooda). Nic nie poradzę na to, że anime za bardzo mnie nie zaskakiwało. Po 30 epku dziury w fabule (szczególnie dotyczące tej organizacji, która z Divą walczyła - przecież ta organizacja to nieścisłość na kółkach) mnie dobiły, akcja wlokła się niemiłosiernie, a perspektywa kolejnych 20 epków mnie odrzuciła - tyle w kwestii moich subiektywnych powodów. Naprawdę, nie mam aż tyle czasu, by marnować go na coś, co mi się przestało podobać gdy mam wartościowsze rzeczy. Zrozum to w końcu i zaakceptuj.

Offline Shirosama

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 20, 2007, 03:38:38 pm »
50 odcinków to bardzo mało jak dla mnie. Bo na tak świetne anime to i sto za mało.
Wilk bardzo proszę podaj wszystkie wady wg ciebie które są w tym anime, ale oparte na konkretnych przykładach z tego serialu. Czyli co i przy jakiej scenie ci się nie podobało konkretnie. Najlepiej ze szczegółami.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 20, 2007, 03:46:32 pm »
To bym musiał to jeszcze raz oglądać :( Ja to dwa lata temu prawie oglądałem.
Poza tym często anime nie musi mieć wiele wad, by być średnie. Starczy, że ma za mało zalet. I tak było głównie w tym przypadku (choć kilka wad już wymieniłem wcześniej). Skopany potencjał. Po scenach na bank Ci nie wymienię, bo to i nie o sceny się rozchodzi. Odbieram to, i ocenia, całościowo. A całościową ocenę już wyłożyłem wcześniej.

A 50 epków to dla mnie dużo, bo są tylko dwa anime, które w tylu epkach widziałem. A ogólnie preferuję 12-13 epkowe serie. Ale to nie o tym temat.

Offline Shirosama

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 20, 2007, 03:53:59 pm »
Szkoda że masz takie zdanie ale nie jesteś jedyny. Lecz większość osób bardzo lubi to anime. Wystarczy popatrzeć na opinie widzów a nawet na recenzje. Więc dziwi mnie ta zażartość u niektórych do takiego stopnia że piszą takie głupoty że nawet obejrzeć im się nie chciało.
Oglądałem przed tym anime jakiś rok film Blood The Last Vampire i najbardziej nie podobała mi się ta kreska. Lecz sama postać głównej bohaterki była o wiele mroczniejsza i poważniejsza i co najważniejsze nie przywiązana i martwiąca się o ludzi jak ta z serialu.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 20, 2007, 04:17:16 pm »
Ależ ja lubię to anime, ale nie mogę powiedzieć, że lubię je bardzo.

Przypomniałeś mi też kolejny zarzut w stosunku do Blood+. Saye o wiele bardziej wolałem z Blood The Last Vampire (kreskę też). Ta nowa wkurzała mnie od początku.

ps. póki pamiętam - świetny avek :) Z czego on? Jak masz większego rozmiaru art to podrzuć link na pw, proszę.

Offline Shirosama

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 20, 2007, 04:23:31 pm »
Tak to jego oryginalny rozmiar. Z jakiejś strony z avatarami.
A dlaczego ciebie Saya denerwowała od początku  ? Bo mnie bardziej ten jej przybrany brat denerwował a Saya dopiero później mnie zaczęła. Te jej wieczne rozpamiętywanie i przeżywanie że zabiła trochę osób w Wietnamie i typ podobnie to było denerwujące. Co o tym sądzisz.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 20, 2007, 05:06:53 pm »
No właśnie wkurzało mnie to ciągłe rozpamiętywanie przez nią tego i tamtego, niezdecydowanie, zbytnia emocjonalność, ciągłe rozterki... ile można!? Ciągle miałem w pamięci chłodną i opanowaną Sayę z Blood tLV. Więc ta nowa na wstępie miała minusa i musiałem się do niej przyzwyczajać. Dopiero pod koniec się wyrobiła, ale i tak nie bardzo.

Za to jej brat im dalej, tym bardziej go lubiłem. Ładnie było pokazane, jak się zmieniał z wiekiem. Lubię anime, w których jest to przedstawione, w których postacie ewoluują, a nie stoją w miejscu choć lata lecą. Wybijał się dzięki tamu na tle innych sztywnych postaci.

Offline Shirosama

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 20, 2007, 05:43:51 pm »
Niestety nie. Dla mnie takie zachowanie było całkowicie nierealistyczne i sztuczne. Wg mnie wogóle nie powinni tolerować takich dzieciaków i nie pozowlić im się poruszać z nimi.
I teraz najważniejsze czytałeś choć trochę mangę ?
Są 3 rodziały po polsku a reszta po japońsku niestety. Jak zobaczysz mangę to zrozumiesz czemu anime jest takie a nie inne. Wiesz ile tam scen komediowych. Już anime było poważniejsze od mangi.
I niestety w anime poczyniono trochę zmian na niekorzyść.
Choćby już na samym początku mangi ten David miał fajny sposób na przekonanie Sayi że nie jest zwykłym człowiekiem wbijając jej miecz. A w anime tego nie było. I jej brat został wpierw raniony przez demona i dopiero potem Saya go zabiła. A w anime pokazali to idiotycznie że wbiegł do sali jak już było po wszystkim.

Offline Shirosama

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 20, 2007, 07:10:33 pm »
Zobaczcie jak powinien postępować David z Sayą jak jest denerwująca. Zdjęcia z 3 rozdziału mangi czyli prawie sam początek.




Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 20, 2007, 07:17:41 pm »
No, dużo lepiej :) Jakby tak anime wyglądało. ale nie wrzucaj skanów w takiej ilości bo to może kłócić się z prawem autorskim :p

Ale mangi nie mieszajmy do anime, bo nie widziałem i oceny samego anime to nie dotyczy.

Co do braciszka to go lubiłem jako postać, ale rzeczywiście powinni go na butach wykopać z całego interesu, a nie ciągać za sobą. Kolejny schemat na którym anime traci, ale dzięki temu jest wprowadzona fajna, imo, postać.

Offline Shirosama

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 20, 2007, 07:27:54 pm »
No widzisz manga jest po pierwsze o wiele bardziej szczegółowa i niewiadomo czemu jedne z najlepszych scen z anime wyrzucili. Lecz jak patrzę na mangę to naprawdę wątków humorystycznych jest sporo bo więcej niż w anime i już sam nie wiem czy to dobrze czy źle.
Jeśli chodzi o zalety anime to jedne z najlepszych odcinków to były te w Wietnamie i naprawdę żal mi było tej biednej dziewczynki która brała te tabletki i zamieniała się przez to w demona. Nie wiadomo czy ona wiedziała jakie to leki bo nie było znowu o tym ani słowa ?
A co do odcinka 32 to ciekawe w jaki sposób Diva mogła uzyskać jak to powiedziała coś cennego od Riku ? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.