Autor Wątek: Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)  (Przeczytany 16386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nakago

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 30, 2007, 08:38:33 am »
To co to jest "Blood+ A"? Ma AFAIK 2 tomy. A "Blood+", z tego, co widzę, ma 5 tomów. Skąd wziąłeś 20?...
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Shirosama

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 30, 2007, 08:45:15 am »
Posłuchaj uważnie. Przestań mi zaśmiecać temat. Nie po to pisałem takie długie posty żeby na takie głupie pytania odpowiadać.
Przejrzyj wpierw mangę i porównaj ją do anime i wtedy się wypowiadaj.
Można ją za darmo w całości przejrzeć na jednej stronie.

Offline Nakago

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 30, 2007, 08:48:27 am »
Jesteś znawcą tematu, tak? Przynajmniej za takiego się uważasz, jak wnoszę z Twoich postów. Rzeczywiście długich. Więc może jednak mi powiesz, co to jest "Blood+ A"? Niewątpliwie jakoś powiązane, bo raczej nie ma takiego tytułu bezpodstawnie. I skąd masz informacje, że "Blood+" ma 20 tomów? Ja widzę 5.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 30, 2007, 09:16:37 am »
Również widzę 5 tomów mangi Blood+; dwa tomy mangi Blood+ Adagio oraz jeden tom mangi Blood+ Yakou Joushi. Więc przestań się nady*ać, anfan, tylko odpowiedz na zadane Ci pytanie.

Offline Shirosama

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 30, 2007, 09:55:38 am »
Oczywiście że jestem znawcą ale nie interesują mnie poboczne rzeczy nic nie wnoszące do fabuły. Zobaczcie sobie tą stronkę. Nie wiem czy to jest 20 tomów czy 20 czegoś innego ale w każdym jest po kilkadziesiąt rozdziałów najczęściej.
I naprawdę mam prośbę jak nie macie nic mądrego czyli na temat do powiedzenia to proszę nie tworzyć niepotrzebnych postów.
http://comic.duowan.com/viewcartoon-cid-57

Offline Nakago

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 30, 2007, 10:26:55 am »
Cytat: "anfan"
Oczywiście że jestem znawcą

...
Przepraszam, ale nie mogłam znaleźć słów na skomentowanie tej niepodważalnej prawdy. Z drugiej strony nie potrafiłam przejść obok niej obojętnie. Jak obok większości podobnych twierdzeń.

Cytat: "anfan"
ale nie interesują mnie poboczne rzeczy nic nie wnoszące do fabuły.

Skąd wiesz, że nic nie wnoszą, skoro ich nie znasz? Ba!, najwyraźniej nie wiedziałeś nawet, że istnieją...

Cytat: "anfan"
Zobaczcie sobie tą stronkę.

Nie wchodzi mi.

Cytat: "anfan"
Nie wiem czy to jest 20 tomów czy 20 czegoś innego ale w każdym jest po kilkadziesiąt rozdziałów najczęściej.

Słowa prawdziwego znawcy. Nie wiem, czego ta manga ma 20, ale na tej stronie ma 20, więc zaufajcie mi, bo wiem, co mówię: ta manga ma 20 tomów. Mimo że ma 5. I wcale nie byłabym taka pewna, że to koniec, bo te tomy wyjątkowo rzadko wychodzą.

Cytat: "anfan"
I naprawdę mam prośbę jak nie macie nic mądrego czyli na temat do powiedzenia to proszę nie tworzyć niepotrzebnych postów.

Prośba przyjęta. Jak będę miała do napisania coś nie na temat "Blood+", to nie napiszę tego w tym temacie.

To dasz jakiś działający link do tej strony - wyroczni w kwestii mangi?...
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Shirosama

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 01, 2007, 03:23:14 pm »
Blood+ to jedno z najlepszych anime o wampirach a widziałem ich sporo. Na pewno lepsze od Trinity Blood lecz i tak jest bardzo słabe w porównaniu z mangą. Podałem link do  strony z mangą tylko chwilami ta strona nie działa.
Jakby by nie wycięli tyle rzeczy z mangi i nie pozmieniali sensu tego co tam się działo to by było dużo lepiej.
Charaktery w mandze różnią się od anime i są o wiele bardziej wyraziste. Niestety to kolejny przykład anime ze zmarnowanym potencjałem lecz to zmienia faktu że to i tak jedno z tych które najbardziej lubię.

Offline Nakago

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 01, 2007, 03:44:58 pm »
Jesteś pewien, że to anime powstało na podstawie mangi, a nie manga na podstawie anime? Z tego, co widzę, to pierwszy tom mangi ukazał się w Japonii przeszło pół roku po wyemitowaniu pierwszego odcinka anime...
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline ivi-cian

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 01, 2007, 04:03:04 pm »
no co jak co anfan troche sie gubi w swojej znajomosci tematu.. no ale coz.. jestesmy tylko ludzmi nie mozemy wiedziec wszystkiego ;)

to tak jak bylo w przypadku anime.. gdzie musialam caly wyklad zapodac zeby w koncu bylo wiadomo o czym mowie.. bo niektorzy dokladnie nie ogladaja serii :D

co do mangi to jak mowilam juz nie raz kompletnie sie na tym nie znam bo nie mialam okazji sie z tym spotkac...
i ten link co jest wyzej podany tez mi nie chodzi (tak czytalam ze czasami nie dziala... jestem tylko ciekawa czy w ogole on kiedys dziala :P)

z wikipedi (gdzie uzupelniam czasami swoja widze) wyczytalam ponowie ze:

There are three different manga based on the Blood+ mythology. These are published by Kadokawa Shoten.

    * Blood+: The official adaptation of the TV series, by Asuka Katsura, serialized in Monthly "Shonen Ace".
    * Blood+ Adagio: A story focused on Saya and Hagi's past in Russia, by Kumiko Suekane, serialized in "Beans Ace". Consists of two volumes.
    * Blood+ Yakou Joushi: A Hagi solo story, prior to the events of the TV series, by Hirotaka Kisaragi, serialized in "Ciel". Consists of one volume.

jak widac nie wspominaja ile tomow ma pierwsza wersja

ale na http://www.mangaupdates.com/series.html?id=2455
znajduje text:
Status in Country of Origin
5 Volumes (Complete)


przy okazji chyba bedzie trzeba sie zainteresowac ta manga.. bo jak nie ma jej az tak duzo to moze bym dala rade przeczytac  :lol:

peace

EDIT:
Cytat: "Nakago"
Jesteś pewien, że to anime powstało na podstawie mangi, a nie manga na podstawie anime?...

hehe no faktycznie :) .. no bo albo ja juz angielskiego nie znam albo pisze czarno na bialym :D
Blood+: The official adaptation of the TV series, by Asuka Katsura, serialized in Monthly "Shonen Ace".
url=http://www.train.pl/eve/wadaiko][/url]

Let us not look back in anger or forward in fear, but around in awareness.

Offline Shirosama

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 01, 2007, 07:10:12 pm »
Ta strona jakby na złość przestała działać. A cały czas wcześniej działała. To chyba jakieś przeciążenie serwera.
To na podstawie czego powstało anime jak nie mangi ?
Bo czytałem wcześniej że na podstawie mangi.
Manga ma 20 tomów po kilkadziesiąt stron w każdym. A skoro to nie tomy to powiedzmy że ma 20 rozdziałów.

Offline Nakago

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 01, 2007, 07:38:58 pm »
Nie każde anime musi na podstawie czegoś powstawać (pomijając, że każde powstaje na podstawie scenariusza :-p). Ot, choćby taki Evangelion...

Gdzie 'czytałeś wcześniej', że to anime jest na podstawie mangi?

Ta Twoja strona jest po chińsku (udało mi się na nią wejść wczoraj), chyba nie do końca doczytałeś, co tam na niej pisze. Tak, rozdziałów może być 20, całkiem śmiało. Tomów jest 5. Znawca powinien chyba takie rzeczy wiedzieć. Niedobrze, kiedy ignoranci wiedzą więcej od eksperta :-(.
"Bo przyjdzie Nakago i Ci odpisze" - Ainaelle

"[...] intelektualista jest to wysoce wykształcony facet, który nie radzi sobie z arytmetyką, jeśli nie zdejmie wpierw butów, i jest z tego upośledzenia dumny." - R.A. Heinlein, "Kot, który przenika ściany"

Offline Shirosama

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 02, 2007, 07:02:35 am »
Wiem że tam jest manga w całości ale nawet jak działa to się wolno otwiera.
A nigdzie indziej nie mogę znaleźć wszystkich rozdziałów, tylko tam są.
Na jakimś forum czytałem że Blood+ jest na podstawie mangi.
A jeśli się z tym nie zgadzasz to powiedz mi od kiedy do kiedy ta manga powstawała. Czyli od I do XX rodziału ?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 02, 2007, 07:26:42 am »
Wikipedia (ta angielska) jest moim zdaniem wiarygodnym źródłem - http://en.wikipedia.org/wiki/Blood+
Stamtąd jest cytat wrzucony przez Ivi
Cytuj
Blood+: The official adaptation of the TV series, by Asuka Katsura, serialized in Monthly "Shonen Ace".


A manga zaczęła powstawać tuż przed ukazaniem się anime w TV - czyli anime już było nakręcone i jako dodatkową promocję (typowe lead up) zaczęto rysować mangę, która ukazywała się w miesięczniku "Shonen Ace". Pewnie stąd było Twoje 20 rozdziałów (a skoro ukazywało się w miesięczniku to mamy teoretycznie 20 miesięcy - start July 26th, dalej licz sam ;) ), bo później jako całość zostało wydane w 5 tomach. Wszystkie trzy tytuły mang powstały w tym samym czasie.

Offline Shirosama

Blood+ anime o wampirach-nie oglądałeś nie wchodź (spoilery)
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 02, 2007, 07:34:30 am »
To nie było moje 20 rozdziałów ale informacje z tamtej strony.
Wiem tyle że jakby anime wyglądało podobnie jak manga to jego ocena by była 9,5/10 a nie jak obecnie 7/10.
Powiem tak że ja bym 100 razy bardziej wolał żeby w Blood+ była taka jatka jak w Elfen Lied niż to co pokazali.

 

anything