Autor Wątek: Co ostatnio czytaliście II  (Przeczytany 255324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #450 dnia: Luty 02, 2013, 05:55:27 pm »
Rury Etgara Kereta


Książka nieoczywista w odbiorze, dopiero po pewnym czasie człowiek zaczyna się trochę przyzwyczajać do króciutkich opowiadań/nowelek, często na granicy szaleństwa. Żydzi, Arabowie, krasnoludki - literacka mieszanka wybuchowa.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline gbur10

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #451 dnia: Luty 05, 2013, 11:30:22 am »
podręcznik do ekonomii Kwatkowskiego :D

co mogę napisać o tej książce... ogólnie nudna, mało ciekawa, ale dobrze i w jasny sposób napisana :D

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #452 dnia: Luty 12, 2013, 09:08:44 am »

Sprawa honoru Lynne Olson i Stanleya Clouda

Dobra rzecz. Z jednej strony panorama "sprawy polskiej" w czasie II WŚ, z naciskiem na postawę Roosvelta i Churchilla, więc w czytelniku, po lekturze kolejnych stron wyzwala się coraz większa wściekłość (obowiązkowa lektura dla wszystkich którzy wierzą, że państwa mają sojuszników, a nie interesy). Ale w tej beczce dziegciu jest też potężna łyżka miodu w postaci galerii fantastycznych bohaterów, zwłaszcza lotników z dywizjonu 303. Toteż oprócz gniewu, trudno też nie poczuć dumy.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline szarosen

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #453 dnia: Luty 13, 2013, 08:39:18 pm »
Niehalo, Karpowicz.
Książka bardzo wciągająca, pochłonęłam od razu całość. Dzień z życia zwykłego studenta. Wszystko potoczyłoby się normalnie - studia, praca, zwykły dzień - ale głównemu bohaterowi jedna rzecz nie daje spokoju. Otóż, co tak naprawdę skrywa ta cała sztuczna otoczka świata? Gdzie jest prawda w tym całym kłamstwie? Ludzie tkwią w absurdalnej rzeczywistości, tkwią tak na stałe. Starzy uczą kłamać młodych, młodzi dają się wciągnąć w ten cały system.
Polecam fanom Dnia świra. Równie lekkie i zabawne, równie ukazujące krzywizny rzeczywistości.

Offline CROMOS

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #454 dnia: Luty 14, 2013, 04:25:16 pm »
Sprawa honoru Lynne Olson i Stanleya Clouda

Dobra rzecz. Z jednej strony panorama "sprawy polskiej" w czasie II WŚ, z naciskiem na postawę Roosvelta i Churchilla, więc w czytelniku, po lekturze kolejnych stron wyzwala się coraz większa wściekłość (obowiązkowa lektura dla wszystkich którzy wierzą, że państwa mają sojuszników, a nie interesy). Ale w tej beczce dziegciu jest też potężna łyżka miodu w postaci galerii fantastycznych bohaterów, zwłaszcza lotników z dywizjonu 303. Toteż oprócz gniewu, trudno też nie poczuć dumy.
Zgadzam się całkowicie - pozycja obowiązkowa dla wszystkich Polaków a zwłaszcza dla anglofilów :)

Zajrzałem do "Incydentu na Rigil Prime" - ale chyba wolę sci fi bardziej oderwane od rzeczywistości - tu jakoś tak bardzo hard sci fi ( aczkolwiek dobre ). Teraz czytam "Ostatnią walkę" Jana Zumbacha - w nawiązaniu do "Sprawy polskiej" :) Niezły był z naszego asa ananas :) Jak tylko skończę, opiszę dokładnie wrażenia

Offline Chronos5205

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #455 dnia: Luty 19, 2013, 03:11:57 pm »
E no nie żartuj - "Incydent..." wydaje mi się właśnie takim "technicznym" sci-fi,  mi słabiej trafił np. "Uroburos" E.Filaka, właśnie ze względu na oderwanie od rzeczywistości ( aczkolwiek warsztat jest jak najbardziej w porządku :)
Teraz zacząłem "Bastion" - ponoć niezły

Offline polonez35

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #456 dnia: Luty 25, 2013, 03:44:59 pm »
Czytałem sprawę honoru i zaczynam się zastanawiać, dlaczego w Polsce nie ma Obrony Terytorialnej. Książka po prostu odsłania kulisy bardzo niewygodne dla Anglosasów i dające nam głęboko do myślenia. Oddajemy najlepszą krew w obronie obcych i w nagrodę dostajemy solidnego kopa w d...pę. Chyba najwyższa pora to zmienić

Offline blanka91

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #457 dnia: Luty 27, 2013, 10:39:04 am »
Ostatnio wybrałam kryminał dla kobiet- "Kości niezgody" Charlaine Harris, świetna kreacja głównej bohaterki Aurory, bibliotekarki z Lawerecenton, która specjalizuje się w sprawach kryminalnych. Tym razem Aurora odziedziczyła dom, po swojej zmarłej przyjaciółce, dostała w spadku także jej tajemnicę, ukrytą pod wykładziną czaszkę... Cała powieść pokazuje drogę Aurory do prawdy - Harris urozmaica jednak mroczne sceny, dawką dobrego humoru i miłością, która przychodzi do Aurory w postaci miejscowego pastora

Offline Chronos5205

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #458 dnia: Marzec 06, 2013, 03:15:13 pm »
Ostatnio wybrałam kryminał dla kobiet- "Kości niezgody" Charlaine Harris, świetna kreacja głównej bohaterki Aurory, bibliotekarki z Lawerecenton, która specjalizuje się w sprawach kryminalnych. Tym razem Aurora odziedziczyła dom, po swojej zmarłej przyjaciółce, dostała w spadku także jej tajemnicę, ukrytą pod wykładziną czaszkę... Cała powieść pokazuje drogę Aurory do prawdy - Harris urozmaica jednak mroczne sceny, dawką dobrego humoru i miłością, która przychodzi do Aurory w postaci miejscowego pastora
Zaraz tylko dla kobiet - lekka lektura i dla faceta ( aczkolwiek przeczytałem po perswazji kobiety - ona w zamian przeczytała "Krąg Śmierci" :) ) i wszyscy zadowoleni.

Deg

  • Gość
Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #459 dnia: Marzec 07, 2013, 05:46:44 pm »
Antologia "W hołdzie królowi" - zbiór opowiadań poświęconych Tolkienowi. Wielu uznanych autorów, min. Beagle, Silverberg, Resnick, a poziom w większości przypadków bardzo wysoki, choć prawdę mówiąc nie wszystkie faktycznie można skojarzyć z twórczością autora "Władcy pierścieni". Są smoki, trolle, czarodzieje, nawet trochę klimatów postapokaliptycznych, a kilka tekstów wprost mnie urzekło.

Offline Izabela

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #460 dnia: Marzec 09, 2013, 07:40:39 pm »
Jestem w trakcie lektury drugiego tomu trylogii arturiańskiej Bernarda Cornwella "Nieprzyjaciel Boga" - coś rewelacyjnego. Najlepsza wariacja na temat słynnej legendy jaką do tej pory czytałam i z pewnością najbardziej złożona. Serdecznie polecam!
Zapraszam na swojego filmowego bloga:
http://przeminelozfilmem.blogspot.com

Offline Ribald

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #461 dnia: Marzec 11, 2013, 09:53:28 pm »
Jestem w trakcie lektury drugiego tomu trylogii arturiańskiej Bernarda Cornwella "Nieprzyjaciel Boga" - coś rewelacyjnego. Najlepsza wariacja na temat słynnej legendy jaką do tej pory czytałam i z pewnością najbardziej złożona. Serdecznie polecam!

Pełna zgoda :)
Cenię też książki Cromwella osadzone w czasach Alfreda Wielkiego czy wojny stuletniej, ale czegoś tak znakomitego już nie napisał. Wziął piękną legendę i dopełnił ją własnym talentem od kreowania fascynujących bohaterów i koncertowego prowadzenia narracji.
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Chronos5205

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #462 dnia: Marzec 12, 2013, 06:18:57 pm »
Pełna zgoda :smile:
Cenię też książki Cromwella osadzone w czasach Alfreda Wielkiego czy wojny stuletniej, ale czegoś tak znakomitego już nie napisał. Wziął piękną legendę i dopełnił ją własnym talentem od kreowania fascynujących bohaterów i koncertowego prowadzenia narracji.

Potwierdzam - naprawdę kawałek dobrej literatury :)

Offline CROMOS

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #463 dnia: Marzec 13, 2013, 03:38:40 pm »
Ja za to zagłębiam się w wątki sensacyjne i "Trójkę" Folletta

Offline polonez35

Odp: Co ostatnio czytaliście II
« Odpowiedź #464 dnia: Marzec 26, 2013, 02:32:58 pm »
Wygrzebałem ostatnio na czytnik "Krąg Śmierci" Biedrzyckiego - polecał kolega i rzeczywiście niezła. Wartka, szybka akcja i wciąga - zobaczymy co będzie dalej
( A Folleta to chyba mam wszystko co wydali w elektronicznej formie. "Trójka" jest jedną z najlepszych jego powieści :)

 

anything