Autor Wątek: "OCALENI" Tomasza Bereźnickiego  (Przeczytany 16559 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vertigus

"OCALENI" Tomasza Bereźnickiego
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 06, 2007, 06:16:34 pm »
Cytat: "G_S"
lepiej nie umieraj http://www.tomasz.bereznicki.net/komiks.html


Dzięki  :)
Nie jest tak źle, jak się obawiałem. Mało komiksowe to, co prawda, a bardziej  w stylu zesztyów o władcach Polski (tylko tam było więcej dialogów), ale trochę przesadziliście chyba. W każdym razie to fajnie, że wydali zwycięzcy konkursu komiks. Nawet jeśli za darmo (hmm), jako reklamówkę.
Poza tym, to pewnie nie miał nieograniczonej ilości stron, żeby rozbuchać fabułę.
Niemniej, to fakt, że większość komiksów o Powstaniu, to takie dziwne dokumentalne wyliczanie bohaterstwa. A wydawałoby się, że komiks jest akurat bardziej wolną od nacisków formą wyrazu i mniej tu ograniczeń. Chyba autorzy sami je sobie nakładają, bo "nie wypada szargać pamięci", albo "zostanie źle przyjęte-bo na konkurs" (czy gdzieś tam).
Tylko, fakt, można jej nie szargać w mniej apelowy sposób.

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
"OCALENI" Tomasza Bereźnickiego
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 06, 2007, 07:59:28 pm »
Cytat: "G_S"
lepiej nie umieraj http://www.tomasz.bereznicki.net/komiks.html


Nie jest to takie złe

zwłaszcza w porównaniu do prac nagrodzonych w tym roku w konkursie Muzeum.

Offline gunman

"OCALENI" Tomasza Bereźnickiego
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 07, 2007, 01:38:14 am »
Cytat: "JAPONfan"
na stronie pw44.pl jest link do relacji. Takie suche wspomnienia " podeszlismy do leśniczówki i wyrzucilismy stamtąd niemców" a brakuje tego że przez 2 godziny pocski latały im koło głowy a granaty odbijali kolbami.



o, to, to. mam egzemplarz "ocalonych" i co mnie zmęczyło to brak jakiegoś ludzkiego wymiaru: w końcówce w piwnicy siedzi kilkanaście osób,  z których po kilku tygodniach przy zyciu pozostaja tylko trzy- i nikt nikogo nie trzyma za rękę do ostatniej chwili próbując dodac otuchy wśród sterty gnijacych zwłok. zamiast tego mowa o tym, ze zdesperowani zaczęli pisać swoje nazwiska, żeby rodziny mogły zidfentyfikowac ich ciała (przy tym, jak w starym Żbiku, tekst w ramce powtarza treść obrazka). ale tego, ze ktokolwiek umiera czy cierpi- nie widać.

ponadto widziałem dziś antologię pokonkursową, ale nie będę się wyrażał.
No news in the truth and no truth in the news.

Offline JAPONfan

"OCALENI" Tomasza Bereźnickiego
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 07, 2007, 08:35:23 am »
Cytat: "gunman"
Cytat: "JAPONfan"
na stronie pw44.pl jest link do relacji. Takie suche wspomnienia " podeszlismy do leśniczówki i wyrzucilismy stamtąd niemców" a brakuje tego że przez 2 godziny pocski latały im koło głowy a granaty odbijali kolbami.



o, to, to. mam egzemplarz "ocalonych" i co mnie zmęczyło to brak jakiegoś ludzkiego wymiaru: w końcówce w piwnicy siedzi kilkanaście osób,  z których po kilku tygodniach przy zyciu pozostaja tylko trzy- i nikt nikogo nie trzyma za rękę do ostatniej chwili próbując dodac otuchy wśród sterty gnijacych zwłok. zamiast tego mowa o tym, ze zdesperowani zaczęli pisać swoje nazwiska, żeby rodziny mogły zidfentyfikowac ich ciała (przy tym, jak w starym Żbiku, tekst w ramce powtarza treść obrazka). ale tego, ze ktokolwiek umiera czy cierpi- nie widać.

ponadto widziałem dziś antologię pokonkursową, ale nie będę się wyrażał.


Tylko wydaje mi sie ze to by troche wiecej pracy wymagało od autorów, jakis konkretniejszy rys psychologiczny postaci jakies motywy (bo nie wszyscy siedzieli w piwnicach za "wolnosc wasza i nasza"). Rysownicy musieli by rysowac uczucia, obrzydzenie pomieszane ze strachem jak patrza na gnijace ciala bliskich. Choć oczywiscie nie wiedze powodów zeby taki komiks nie był w ani jednym calu pompatyczny a nadal wierny i ciekawy.

Offline Julek_

"OCALENI" Tomasza Bereźnickiego
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 07, 2007, 11:28:34 am »
Wie ktoś może kiedy premierę będzie miała antologia konkursu GW, o ile taka w ogóle powstanie? Zychu, masz jakiś egzemplarz w ręce? Ile ma kosztować, jakie wydanie itd.

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
"OCALENI" Tomasza Bereźnickiego
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 07, 2007, 12:03:14 pm »
A Zychu nie miał przypadkiem na myśli niekonkursowej antologii Kultury Gniewu a nie Muzeum Powstania?

"Epizody" - antologia Print Partnera już jest, antologia Muzeum Powstania Warszawskiego ma powstać.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
"OCALENI" Tomasza Bereźnickiego
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 09, 2007, 11:15:05 pm »
Zapraszam do odwiedzenia naszej galerii, w której tym razem mamy przyjemność zaprezentować pełną wersję komiksu Tomasza Bereźnickiego "Ocaleni". Komiks pierwotnie został wydany w ramach promocji III edycji ogólnopolskiego konkursu na komiks "Epizody Powstania Warszawskiego" i był dystrybuowany jako wydawnictwo bezpłatne. Całość znajdziecie na tej stronie.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline tom papioh

"OCALENI" Tomasza Bereźnickiego
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 16, 2007, 03:32:25 pm »
A mnie się wydaje że "Ocaleni" to jest książka z obrazkami z powodów oszczędnościowych umieszczonymi po kilka na jednej stronie :)
Jak będę duży to kupię sobie motor,
a dzieci, które urodzi Marysia będziemy karmić mlekiem."
(Franio)

 

anything