Autor Wątek: Universal War  (Przeczytany 34071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rzezbiarz.wg

Universal War One
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 21, 2003, 02:15:57 pm »
Podobnie te serie oceniam i ja. Nic nadzwyczajnego, ale kupić i przeczytac można.

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Universal War One
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 23, 2003, 12:40:48 pm »
Cytat: "xionc"

Moze czas sprobowac z Apokalipsomania?...


moge sprzedac dwa 1e tomy tego rewelacyjnego komiksu ....arhiwum x się nie umywa
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Mav82

  • Gość
Universal War One
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 24, 2003, 10:42:58 am »
niegdy nie czytalem "uwo" i jakos mi sie specjalnie nie spieszy zeby przeczytac

Offline adam and arluk

Odp: Universal War One
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 16, 2012, 04:26:37 pm »
Witam Forumowiczów

Mój pierwszy post, więc w ramach przedstawienia krótko o sobie. Lat dobrze ponad 30, wychowany na Chriście, Chmielewskim, Baranowskim, Rosińskim (kolejność dowolna). W późniejszym czasie komiks "odtrąciłem" czego bardzo żałuję  :smile: [size=78%], by ponownie od pary lat się nim fascynować.[/size]
Wczoraj przeczytałem UW1 i jestem mile zaskoczony - odgrzewany kotlet, ale warto się z tą pozycją zaznajomić. Niebanalne sci-fi z wciągającym scenariuszem, ciekawie przedstawiony "problem pętli czasu" tak wychwalany choćby z Władcy gór. Świetnie zarysowany charakter postaci, ludzie z krwi i kości, nie wyidealizowani, ułomni, ale za to prawdziwi. Dobrze, że wydane przez Egmont trzy pierwsze części to zamknięty podcykl UW1. Szczerze polecam, bo dużo korzystniej wypada na tle ostatnio wydanego Orbitala, infantylnego niestety.
Pozdrawiam

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Universal War One
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 16, 2012, 07:02:39 pm »
Właśnie mi uświadomiłeś, że Taurus mógłby pociągnąć także tych kilka serii s-f zarzuconych przez Egmont. Ponoć te licencje są teraz takie tanie... Fajny pomysł, nie? :)

Offline chlopak-z-M

Odp: Universal War One
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 16, 2012, 07:06:38 pm »
Kontynuacja ukazała się po angielsku.
bierz co chcesz i płać za to"

Offline Julek_

Odp: Universal War One
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 12, 2013, 10:41:13 pm »
Właśnie mi uświadomiłeś, że Taurus mógłby pociągnąć także tych kilka serii s-f zarzuconych przez Egmont. Ponoć te licencje są teraz takie tanie... Fajny pomysł, nie? :)

Byłoby fajnie!

Offline peta18

Odp: Universal War One
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 13, 2013, 10:51:48 am »
Rowniez chetnie przeczytalbym UWO, wyszlo chyba 6 czesci we Francji, niestety nie mialem stycznosci z tomami wydanymi po polsku. Apokalipsomanie tez chetnie cala bym wciagnal, dawno temu czytalem chyba pierwsze 3 czesci, ale niestety nie posiadam tego tytulu w swojej kolekcji. Po cichu licze ze ktos (w domysle Taurus) zainteresuje sie tym tematem i zaserwuje nam jakiegos integrala :)
...pomarzyc sobie mozna.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline wilk

Odp: Universal War One
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 02, 2013, 11:23:18 am »
Według informacji zamieszczonej na FB przez sklep Gildii jakieś polskie wydawnictwo wykupiło z wydawnictwa Casterman prawa do wydania Universal War 2 w Polsce. Jakie? Nie wiadomo. Warto zwrócić uwagę, że pierwotną serię (Universal War 1) wydawało we Francji wydawnictwo Soleil. Być może więc te tajemnicze wydawnictwo przejęło też prawa do kontynuacji UW1?

Offline misiokles

Odp: Universal War One
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 18, 2015, 08:20:12 am »
Odkopuję wątek, ale chyba warto.
Ostatnio przeczytałem tą niedokończoną przez Egmont serię i chyba w Polsce za mało było o niej 'halo'. Bardzo rzadko zdarzają się serie komiksowe, w których autor przystępując do rysowania pierwszego kadru, wie jak będzie wyglądał ostatni, zamykający całość. W UW1 wszystko jest domknięte na guzik, intryga cały czas jest w głowie autora, dzięki temu nie ma rozwiązań deux ex machina (ok, może poza jednym, końcowym). A poza tym tym to czyste, rasowe, rozrywkowe hard sc-fi. I jak w przypadku serialowej Battlestar Galactica, okazuje się że jak się chce to da się napisać kosmiczne przygody
Spoiler: pokaż
bez kosmitów
. Gdyż co mamy? Zabawę paradoksami czasowymi, wynikającymi z zabawami... grawitacją. Fajnie, że autor podchodzi ciut inaczej do paradoksu dziadka niż oklepało się to w kanonie fantastycznym, trochę mocniej wchodzi w fizykę (zdaje sobie sprawę, że bieg czasu zmienia się z odległością od środka masy) i rozumie jakie konsekwencje mogą z tego wyniknąć, co bardzo udanie włącza do fabuły. Co sprawia, że po końcowych cliffach aż chce się od razu zacząć nowy tom.

Tak sobie pomyślałem - nie wiem kto ma do tego prawa, ale po sukcesie Ekspedycji, taki kosmiczny integral dość dobrze przyjąłby się na polskim rynku komiksowym AD 2015. Gdyż ten jest zupełnie inny niż w roku 2003, gdyż zabierał się na niego Egmont.

Offline Thomas29Needles

Odp: Universal War One
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 02, 2015, 09:42:59 pm »
Wspaniały komiks. Dziwię się, że w głosowaniu najwięcej osób optowało za opcją 'przeciętne'. Eh, zresztą jak widzę jakie kaszany cieszą się największym zainteresowaniem w tematach na Forum to mam dosyć ;)


UW1 jest rewelacyjny graficznie i bardzo dobry fabularnie. Chętnie przeczytałbym kontynuację serii w wersji polskiej. Temat nabrał ponownej świeżości po ostatnim triumfie filmu "Interstellar" :) Chyba sobie odświeżę lekturę.

ramirez82

  • Gość
Odp: Universal War One
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 02, 2015, 09:56:26 pm »
Dziwię się, że w głosowaniu najwięcej osób optowało za opcją 'przeciętne'.

Oj tam, w głosowaniu brało udział raptem 15 osób, z czego 8 wskazało na "przeciętne". Ja nie czytałem, ale gdyby ktoś to wydał (najlepiej od początku), to na pewno kupię.

Eh, zresztą jak widzę jakie kaszany cieszą się największym zainteresowaniem w tematach na Forum to mam dosyć ;)

Jakie kaszany?

Offline nexus6

Odp: Universal War One
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 03, 2015, 04:03:29 pm »
Ja też bym to kupił jakby ktoś wydał całą serię. SF nigdy za dużo.

Offline adro

Odp: Universal War One
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 04, 2015, 10:41:54 am »
no uwo to jest naprawde pereleczka sf. Mialem w rekach uwo 2 i seria dalej trzyma poziom. Integrale z uwo bralbym jak cieple buleczki z piekarni :razz:
Ciekawe czy polski wydawca jeszcze mysli o tej bdb serii.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Thomas29Needles

Odp: Universal War One
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 07, 2015, 08:47:32 am »
Jakie kaszany?
Np Thorgal. Kiedyś wielki komiks, teraz zwyczajne dno. Aż przykro, że Rosinski maluje panoramę racławicką do tak fatalnego scenariusza, jakim jest "Kah-Aniel".

 

anything