trawa

Autor Wątek: Sunn O))) "Oracle"  (Przeczytany 2809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lieut. Col. Bill Killgore

Sunn O))) "Oracle"
« dnia: Lipiec 01, 2007, 03:29:25 pm »
krolowie (a moze powinienem napisac - bogowie) dronowego pierdzenia powrocili z jakze pieknie zatytulowanym, nowym albumem. bardzo dlugo zbieralem sie do przesluchania tego epickiego tworu, robilem kilka nieudanych podejsc, w koncu hopla! udalo sie - z dzisiejszym, moge powiedziec, ze dokonalem arcy-trudnej sztuki obcowania z najnowszym dzielem sunn i to az 3 razy! to nie byle co, bo o'malley i anderson serwuja  ponad 80 minut swojej "muzyki" rozbitej na 2 cd. pierwszy to dwa utwory - odpowiednio "belulrol pusztit" (16min) i "orakulum" (18:30...), na ktorych swoich niezwyklych umiejetnosci wokalnych uzyczyl prawdopodobnie znany tu kilku osobom Attila Csihar (ten typ co drze morde na wiekopomnym dziele mayhem). drugi bonus cd to utwory z trasy koncertowej polaczone w jedna dluga sciezke dzwiekowa (albo raczej maraton zdrowia) pt "helliO)))sophist" (46min :)). to tyle jesli chodzi o formalnosci. co do osobistych odczuc - zarowno o'malley jak i anderson chyba upadli na pysk i oc**jali serwujac tego rodzaju gowno i gloszac, ze to sztuka kulinarna. zeby nie bylo, lubie poprzednie dokonania zespolu, zwlaszcza "black1" i kooperacje z boris, tam faktycznie mimo powszechnie panujacej monotonii daje wyczuc sie jakis ogolny koncept artystyczny, jakas gleboko ukryta mysl. niestety "oracle" (srakel) to zwykle dno, pseudoartystyczne szambo stworzone przez ludzi, ktorzy chyba za duzo nasluchali sie o swojej genialnosci i wydaje im sie, ze cokolwiek by nie nagrali zostanie przelkniete ze smakiem i zachwytem biernych sluchaczy. bo niestety sunn stworzylo sobie calkiem spore zaplecze fanowskie, nowy rodzaj betonu zbrojonego stala hartowana, ktore broni ich dokonan niczym zdziczale fanki new kids on the block. po przeczytaniu recenzji tej plyty oczekiwalem tzw. eksperymentow, ktorymi zachwycali sie recenzenci. jedyny eksperyment jaki sie ty pojawia to mlot udarowy w bodajze 6 minucie 1 utworu. serio, k**wa o co tu chodzi? pomijajac juz fakt, ze narzedzia budowlane sa obecne nie od dzisiaj we wszelkiego rodzaju anty-muzyce, wiec gdzie tu eksperymentowanie? dokladniejsze opisywanie zawartosci dzwiekowej tego albumu sobie podaruje - po pierwsze dronowe smuty bez polotu, po drugie beznadziejne szepto-pianie attili, po trzecie dronowe smuty bez polotu. totalnie dyskredytuje ten album jako obraz regresji muzycznej, sprzedazy gowna w cukierkowym opakowaniu i onanizowania sie swoja naprawde beznadziejna strona alternatywna. jesli ktos lubi sranie na klate, to jest to album dla niego, jesli ktos chce posluchac ciekawego oblicza sunn, niech siegnie po "altar", ktore stworzyli wspolnie z japonskim boris. jesli ktos lubi drony, niech smialo szuka wydawnictw earth, a jesli komus odpowiada strona noise'owa lepiej zapuscic sobie bdn, merzbow, masonne albo mz.412. zapraszam do dyskusji na temat najnowszego sunn jak i ogolnie dokonan zespolu.
ćpać i ruchać

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Sunn O))) "Oracle"
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2007, 03:52:04 pm »
Nie zachęciłeś mnie do sięgnięcia po ten album. Ale to i dobrze, bo "Black1", który mi kiedyś pożyczyłeś prześmigałem jeno raz. Słuchając go miałem wrażenie, że znajduję się gdzieś głęboko w paszczy Szatana (może nawet w dwunastnicy). Bez wątpienia Sunn O))) jest diabłu miły, a ten, gdyby miał ochotę prezentować swoją potęgę osobiście, najpewniej złożyłby CV w firmie produkującej piece dla tych panów. Mnie jednak nie przekonały te klaustrofobiczne dźwięki. Szczerze powiedziawszy, mało co się nie zesrałem przy "Cursed Realms (Of The Winterdemons)", bo, jak sam powiedziałeś - zakończenie albumu porównywalne jest z wrażeniem, jakby ktoś zszedł Ci z klaty. Jeśli chodzi o dronowe piardy, wolę Nadję - o wiele bardziej przestrzenna jest ta ich muzyka.

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
Re: Sunn O))) "Oracle"
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2007, 04:56:42 pm »
Cytat: "Lieut. Col. Bill Killgore"
krolowie (a moze powinienem napisac - bogowie) dronowego pierdzenia powrocili

Cytat: "Musley"
Mnie jednak nie przekonały te klaustrofobiczne dźwięki

Cóż by tu dodać - jeśli chodzi o twórczość Sunn O))) również miałem okazję poznać tylko album Black One. Drone to ciekawy temat, o któym można by sobie podyskutować, ale cholerną prawdą jest to, że jest to muzyka "klaustrofobiczna", jak dla mnie, jeśli nawet nie po prostu "męcząca". Swoją drogą, jakoś nie wyobrażam sobie wizji koncertów panów z Sun (a wiadomo, że koncertują). Tym samym ciekawostki z wikipedii jak to, że "Podobno basy wytwarzane przez grupę na koncertach są tak intensywne, że powodują u słuchaczy bóle głowy oraz inne dolegliwości" czy odnośnie samego Black1 - "na potrzeby nagrania wokalu do utworu Báthory Erzsébet Malefic [z niejakiego Xasthur] został zamknięty w trumnie"... Łał. Wciąż nie kminię tego gatunku.  :shock:
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline Lieut. Col. Bill Killgore

Sunn O))) "Oracle"
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2007, 10:17:57 pm »
Cytuj
Swoją drogą, jakoś nie wyobrażam sobie wizji koncertów panów z Sun (a wiadomo, że koncertują).

to wlasnie koncerty sa podobno tym, co stanowi o sile sunn. ale niestety jeszcze nie bylo mi dane zobaczyc ich na zywo.
ćpać i ruchać

Offline Maciej

Sunn O))) "Oracle"
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2007, 10:55:28 pm »
:? Z samego założenia zrobiłeś strasznie hermetyczny topic. Jakbyś opisał to coś w superlatywach, to mógłbym sięgnąć i wtedy polemizować. Tak to mi się nawet nie chce biegać za tym cudem do sklepu  :(
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Lieut. Col. Bill Killgore

Sunn O))) "Oracle"
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2007, 11:16:36 pm »
moge ci jutro podrzucic moje oryginaly "black1" (bo to imo esencja tworczosci sunn, album surowy, brzydki i przerazajacy) i "altar" (z boris, jako ta lagodna, "ambientowa" strone sunn). jak sie osluchasz to zdecydujesz czy chcesz powalczyc z "oracle".
Cytuj
Jeśli chodzi o dronowe piardy, wolę Nadję - o wiele bardziej przestrzenna jest ta ich muzyka.

zgadza sie. orpocz tego niesmiertelny earth czy teeth of lions rule the divine, z mniej znanych birchville cat motel albo tenhornedbeast. natomiast jak bardzo zawodzi nowe sunn latwo sprawdzic porownujac chocby do nowego tworu plotkina - khlyst, na ktorym wokalnie udziela sie byla wokalistka sunn i thor's hammer - Runhild Gammelsaeter btw calkiem przyjemna z wygladu pani. sluchajac tego mozna sie doprowadzic do turpistycznej ekstazy. nie mozna tego niestety powiedziec o nowym sunn.
ćpać i ruchać

Offline Maciej

Sunn O))) "Oracle"
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2007, 11:22:51 pm »
O, spoko. Wpadnij do mnie jutro z płytami  :) Chętnie obadam co lepszych nutek.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Sunn O))) "Oracle"
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2007, 10:27:23 am »
Jak się już Maciej osłucha, to pożyczyłbym tę kooperację z Borisem, bo stwierdzam, że sam Boris po przesłuchaniu płyty "Pink" jest tak arcyzajebistym zespołem, że... wszystko!

Offline Kormak

Sunn O))) "Oracle"
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2007, 12:09:25 pm »
Piosenka "Sinking Belle" z płyty Borisa & Sunn o))) to jeden z kawałków roku!!!

Offline Lieut. Col. Bill Killgore

Sunn O))) "Oracle"
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2007, 06:29:05 pm »
Cytuj
Piosenka "Sinking Belle" z płyty Borisa & Sunn o))) to jeden z kawałków roku!!!
 
 

przychylam. kawalek, ktory imo moglby zastapic czolowke "twin peaks" i od razu mi sie skojarzyl z tym sennym, dziwacznym klimatem.
ćpać i ruchać

Offline Kormak

Sunn O))) "Oracle"
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2007, 07:04:52 pm »
Mi przez błąd (myślałem, że jest "bell" zamiast "belle") kojarzy się z idącym powoli na dno oceanu wielkim dzwonem z wieży kościelnej.

Offline 612

Sunn O))) "Oracle"
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2007, 12:22:22 am »
lubie bardziej melodyjne granko :)

Offline Clayman_

Sunn O))) "Oracle"
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2007, 09:48:17 am »
udalo mi sie zmeczyc tego altara
nie liczac trzeciej piosenki to reszta byla niezla meczarnia
ciekaw jestem opinii moich kolegow i kolezanek z pracy ktorzy musieli sluchac tej plyty razem ze mna
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Lieut. Col. Bill Killgore

Sunn O))) "Oracle"
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 03, 2007, 09:50:11 am »
Cytuj
ciekaw jestem opinii moich kolegow i kolezanek z pracy ktorzy musieli sluchac tej plyty razem ze mna

a to jest calkiem calkiem ciekawe. koniecznie zdaj relacje.
ćpać i ruchać

Offline twardochleb

Sunn O))) "Oracle"
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 04, 2007, 01:42:58 pm »
altar bardzo fajny sluchalem i mi sie podobal  8)
this is awesome, it is made of win and god"

 

anything