trawa

Autor Wątek: Fanfiction  (Przeczytany 6431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zdzichuz

Fanfiction
« dnia: Lipiec 02, 2007, 12:42:57 am »
Co myslicie o tym fanfiku , czy wam sie podobal , czy tez nie , napiszczie tez czemu . Mi osobiscie podoba sie bardzo i musze przyznac ze wciagnal mnie z sila odkurzacza , jesli tak by miala wygladac dalsza czesc Evangeliona to ja to kupuje , ale to sa tylko moje osobiste rozmyslenia.Autor doskonale ujal ta scene z gwaltem na umysle i dzieckiem Asuki i Shinjego, wogule wiele scen w tym fanfiku jest swietnych . Mial tez swietny pomysl z tym powrotem w przeszlosc , ja bym na to nie wpadl.Jeden dzial opisuje jakby sie sie moglo zdawac przeszlosc a nastepny juz przyszlosc , ale jest zupelnie odwrotnie , o tym sie dowiadujemy dopiero po dluzszym czytaniu.Dzialy sie w ten sposob na przemian przeplataja.Zachecam do lektury , tych ktorzy go jeszcze nie przeczytali.  Nie moge sie doczekac dalszej czesci nie wiem jak Wy.
Niech chwila , gdy żyję dla kogoś innego trwa wiecznie "

Offline obik

Fanfiction
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2007, 08:34:56 am »
eee co to jest ten fanfilmik? jak coś to daj linka na pw

Offline Frey Ikari

Fanfiction
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2007, 06:50:55 pm »
Dla mnie zachowanie Asuki i Shinjiego w tym fanfiku wygląda bardziej na Misato i Kajiego... :?

Offline Revan

Fanfiction
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2007, 03:57:03 pm »
Z tego co zrozumiałem mowa o "The Second Try" który napisał Jimmy Wolk, moim zdaniem należałoby napisać o który fick chodzi bo nie wszyscy mogą wiedzieć o co sie rozchodzi i czy temat dotyczy tylko tego jednego ficka czy wszystkich.

Co do samego dzieła, to uważam, że jest świetne, najlepszy jaki czytałem, jest bardzo dopracowany pod względem wydarzeń i charakteru Shinjiego i Asuki, OOC w jak najmniejszych ilościach. Co do sceny gwałtu oraz jej odwrócenie dobrymi wspomnieniami jest genialna, właśnie szczęścia pierwotnie brakowało Asuce w anime co mogło by jej pomóc zmniejszyć ból i łatwiej to znieść. Wspaniałe są też niektóre kwestie jak choćby ta gdy Misato odsłuc**je wiadomość od Kajiego, a Shinji stwierdza, że zapomniał o arbuzach lub w 4 chapterze Asuka "Moje łóżko jest większe niż twoje"

Cytat: "Frey Ikari"
Dla mnie zachowanie Asuki i Shinjiego w tym fanfiku wygląda bardziej na Misato i Kajiego... :?

Możesz rozwinąć swoją myśł, bo ja nigdzie nie moge się tego dopatrzeć

Offline zdzichuz

Fanfiction
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2007, 07:05:04 pm »
No mozna tu o wszytkich fickach z Nge podysktowac. Ale watpie zeby cos przebilo Jimmiego Wolka.
Niech chwila , gdy żyję dla kogoś innego trwa wiecznie "

Offline Revan

Fanfiction
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2007, 09:06:15 pm »
Jeśli chodzi o dopracowanie wydarzeń i postaci to na pewno, ale ja zwykle zwracam uwagę tylko na poprowadzenie postaci, chociaż to jest silnie związane z fabułą, ale są też wyjątki jak np. "The Best Laid Plans" co prawda jest dość nie kanonicznie i nie zgadza się ze Zwojami, ale w sumie w serii nie było ani jednego fragmentu ze Zwojów, a to one wyznaczają przede wszystkim wydarzenia (w ficu mogą opisywać inne rzeczy) a co do kanoniczności to w końcu jest fanfick, (chociaż "Druga Próba" w sumie się z nim nie kłóci, w końcu Eistain nie wykluczył chyba możliwości podróży w czasie o ile pamiętam, pozostaje tylko w jaki sposób to zrobili, zwłaszcza część po impacticie) to Anioły mogły zaprzestać ataków, no i pozostaje już tylko porowaci postaci, aby się zeszły i odbyło to się jak najbardziej zgodnie z charakterem każdej z nich.

Ale jeśli fic jest dobry to można przeboleć OOC (oczywiście w pewnych granicach). Jedyna osoba ktora dorównuje moim zdaniem Jimmiemu to Axel Terizaki (co prawda pojawiają się nowe Anioły, jest więcej OOC, ale pisze bardzo ciekawe opowiadania)
Poza tym z innych dobrych ficów jakie czytałem i które dorównują mniej więcej dziełu Jimmiego
Higher Learnin-http://www.evafics.org/read.php?series_id=103
The Best Laid Plans-http://www.evafics.org/read.php?series_id=44&chapter=1
Phoenix Rising- fick z typu Lemon, więc
Poniższy materiał zawiera treści erotyczne dozwolone od lat 18! Wchodzisz na własną odpowiedzialność itp. itd.
http://www.evafics.org/read.php?id=243
A poza tym:
Truth or Dare-http://www.evafics.org/read.php?series_id=256
Dam później jeszcze edita

Offline Kaileena

Fanfiction
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 07, 2007, 08:03:56 am »
Czy mogę tu zareklamować swoje blogi? Bo piszę o NGE

Offline Frey Ikari

Fanfiction
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2007, 05:44:00 pm »
Jak chcesz to czemu nie...

Offline Kaileena

Fanfiction
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 08, 2007, 07:30:01 am »
A więc okay, jeżeli znajdzie się ktoś chętny to proszę zajrzeć na moje blogi www.shin-seiki-evangelion.blog.onet.pl i www.absolutny-terror.blog.onet.pl Możecie je nawet ostro skrytykować, nie przeszkadza mi to.

Offline źąąąąą

Fanfiction
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2007, 08:33:26 pm »
twój stary!
 8)

Offline @

Fanfiction
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 09, 2007, 08:36:33 pm »
Cytat: "źąąąąą"
twój stary!
 8)

mama nie kazała już iść spać?

Offline źąąąąą

Fanfiction
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 10, 2007, 08:16:53 am »
Cytat: "@"
Cytat: "źąąąąą"
twój stary!
 8)

mama nie kazała już iść spać?


och, jakież to śmieszne!

Offline Frey Ikari

Fanfiction
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 10, 2007, 01:46:08 pm »
Cytuj
och, jakież to śmieszne!

Taa-a, fakt, Twoje zachowanie jak na razie jest żałosne ale poczekamy może jeszcze coś z tego będzie... :?

Offline Amarant

...
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 28, 2007, 10:07:37 pm »
Jak fanfiki, to fanfiki, od razu swojego mogę 'zareklamować'...
A tak w ogóle to, jako nowa na forum, witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników^^
 Dlatego właśnie byłoby dobrze, gdyby wszyscy umarli... "
http://going-nowhere.blog.onet.pl/

Offline Revan

Fanfiction
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 08, 2007, 08:20:17 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Cytuj
och, jakież to śmieszne!

Taa-a, fakt, Twoje zachowanie jak na razie jest żałosne ale poczekamy może jeszcze coś z tego będzie... :?

Też chciałbym, żeby coś z tego było, ale szczerze w to wątpię.

Ósmy rozdział "Drugiej Próby" jest już po polsku na:
L-Voss (strona tłumacza)
fanfiction.net
Jakby ktoś chciał to link do strony autora:
http://jimmywolk.studenten-froendenberg.de/eng/main.php

 

anything