Autor Wątek: Teoria wyjaśniająca budowę wszechświata  (Przeczytany 61343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nehan

Teoria wyjaśniająca budowę wszechświata
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 24, 2007, 03:41:35 pm »
Cytuj

A może chcecie żebym zgłosiła to Administracji ?

Wal!

Offline TomCio

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 139
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Goryl we mgle
Teoria wyjaśniająca budowę wszechświata
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 24, 2007, 06:37:13 pm »
Cytat: "K12G"

A  może chcecie żebym zgłosiła to Administracji ?


Dawaj!
przykucnął z twarzą o kilka cali od tropu, a potem wpatrzył się w półmrok poszycia..

Offline Kormak

Teoria wyjaśniająca budowę wszechświata
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 24, 2007, 07:22:59 pm »
Blokuję temat na jeden dzień. Niech sobie wszyscy odsapną od siebie i pomyślą o kulturze, dobrym wychowaniu i szanowaniu rozmówcy. Jeśli dalej będziecie się po prostu wygłupiać i drwić zamiast normalnie rozmawiać (nie podoba wam się teoria K12G, to nie musicie tu zaglądać i pisać bzdury), to polecą po prostu Ostrzeżenia i tyle.

Więcej nie będę się powtarzać.

Offline old spirit

Teoria wyjaśniająca budowę wszechświata
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 26, 2007, 11:44:36 pm »
Moher - takich ludzi jak Ty ciężko mi jest zrozumieć. Jeśli cała ta sprawa Cię nie interesuje, to nie wiem po co tracisz czas i energie na wypisywanie tutaj swoich paszkiwili. Jeśli chcesz ciąć teksty K12G i osoby podającej się za Mesjasza niemiłosiernym ostrzem lotnej krytyki - zrób to, bo jak na razie z Twoich tekstów nie przebija się nawet cień podjęcia próby merytorycznej dyskusji. Stać Cię na taką próbę? Stać Cię na kulturalną polemikę w obliczu rzetelnej argumentacji?

Offline Moher

Teoria wyjaśniająca budowę wszechświata
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 27, 2007, 10:33:37 am »
Podejmę merytoryczną krytykę ,jeżeli będę mial taką możliwość. Jednak w obliczu zatwardzialej wiary we wlasne aksjomaty z Waszej strony ,dyskusja oparta na logicznych argumentach jest niemożliwa.

Jeśli chodzi o mój tekst jest równie wiarygodny co teksty K12G.

Offline old spirit

Teoria wyjaśniająca budowę wszechświata
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 27, 2007, 11:50:40 am »
Katolicy wyrażają zatwardziałą wiarę w dogmaty i jak najbardziej da się z nimi dyskutować merytorycznie, oczywiscie z tymi, którzy taką chęć zadeklarują. Przeglądnij różne fora katolickie, a przekonasz się. Dyskutowałem z teologami, księżmi - zapewniam Cię - da się. Jeśli z takimi ludźmi się da - tym bardziej można dyskutować ze mną. Nie wiem dlaczego zaliczasz mnie do ludzi, którzy wierzą w to wszystko co K12G tutaj przedstawia. Tak trudno zrozumieć, że nie potrafię przejść obojętnie obok bezpodstawnych zarzutów, które dotyczą tematu, który akurat mnie zainteresował?

 Jestem przeciętnym człowiekiem, którego zaintersował ten temat, ponieważ frapująca dla mnie jest próba odpowiedzenia sobie na pytania - czy Apokalipsa to nie brednie? Czy jest możliwe, że zapowiadany Mesjasz właśnie teraz moze być wśród nas? Czy żyjemy w czasach ostatecznych? Doświadczenie życiowe oraz wiedza, którą zdązyłem zdobyć - nauczyły mnie, że bardzo często nie jest tak, ja mogłoby się nam wydawać. Często rzeczywistość jest bardziej zaskakująca od  fikcji.

Offline Idil

Teoria wyjaśniająca budowę wszechświata
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 27, 2007, 04:03:05 pm »
A może właśnie spytamy teologa, albo filozofa? (Znacie jakiegoś profesora z tej dziedziny? Ja niestety nie;<) Co o tym sądzą, bo tak naprawdę co możemy powiedzieć? Jesteśmy w sumie dzieciakami.  W porównaniu do ludzi którzy po prostu poświecili życie tym zagadnieniom. To u nich powinniśmy znaleźć zaczątki naszych poszukiwań.

________________

K12G
Kim lub czym są ci "budowniczy" wszechświata?Mówisz o technologiach. Czy istniały technologie przed powstaniem wszechświata? Jeżeli tak to wszechświat nie jest wszystkim lecz tworem jakiejś cywilizacji. O jakiej cywilizacji mówisz? Czy jest To cywilizacja powołana przez Boga do stworzenia naszej rzeczywistości? A może pojmujesz Boga jako inna cywilizację, mogąca zmieniać rzeczywistość.  Kto stworzył czarną materię? I czym jest jego ewolucja, czy nie chodzi o ciągłe rozrastanie sie go? Czy może o wszelkie zmiany jakie w nim zachodzą, ogólnie to co dzieje się wszędzie w każdej chwili.
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Stara baśń niewinnej młodości" -J. Kaczmarski

Offline ka-gi

Teoria wyjaśniająca budowę wszechświata
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 27, 2007, 04:30:45 pm »
jeeej... strasznie się kłócicie...
może trzeba się lekko zdystansować...

a tutaj prosiłabym o jakieś schemaciki... rysunki lub takie tam...
bo trochę ciężko jest pojąć coś z czarnej materii, gdy niewiele o niej wiemy (w sumie to tylko tyle że jest)... czarne perełki i "uśpiona moc"... mi to nic nie mówi  :?
ie ma prawa zabierać głosu jako prorok ten, który nie widzi jasno drogi przed sobą. Inaczej mąci tylko zamiast tworzyć siły, po tej czy tamtej stronie.

Offline old spirit

Teoria wyjaśniająca budowę wszechświata
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 27, 2007, 07:27:19 pm »
Cytat: "ka-gi"
jakieś schemaciki... rysunki lub takie tam...

 8)  ;)  :D

Offline TomCio

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 139
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Goryl we mgle
Teoria wyjaśniająca budowę wszechświata
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 27, 2007, 08:03:02 pm »
Dawno, dawno temu w odległej galatyce...

Żył sobie Bóg, który stworzył świat...
przykucnął z twarzą o kilka cali od tropu, a potem wpatrzył się w półmrok poszycia..

Offline Radan

Teoria wyjaśniająca budowę wszechświata
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 27, 2007, 09:46:25 pm »
Cytat: "TomCio"
Dawno, dawno temu w odległej galatyce...

Żył sobie Bóg, który stworzył świat...


"Nocne Schizy" piętro wyżej.
 :shock:

Offline old spirit

Teoria wyjaśniająca budowę wszechświata
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 30, 2007, 03:39:55 am »
Cytat: "radan"
Cytat: "old spirit"

Cytat: "balum"
]No to old spirit. Konkretnie. Wierzysz w banialuki K12G czy nie. Odpowiedz jasno, bez uciekania w teoretyzowanie. tak czy nie?

Konstruujesz pytanie w sposób, który wymusza negatywną odpowiedź, ponieważ nikt nie chce uchodzić za idiotę (no, chyba tylko idiota). W swoim pytaniu zawrłeś swoje przekonanie dotyczące wartości informacji, które K12G przekazuje w internecie, nazywając je banialukami. Więc jeśli są to banialuki - oczywiście moja odpowiedź będzie brzmiała nie. Ale żeby się na nią zdecydować, muszę przekonać się, iż rzeczywiście są to banialuki, jak na razie bowiem informacje te nie przedstawiają takiej negatywnej wartości. Nie mogę odpowiedzieć ani twierdząco, ani przecząco - jak już nadmieniałem - prezentowany materiał zawiera w sobie zbyt małą ilość danych, by naprędce konstruować jakieś w miarę obiektywne wnioski. Wciąż zachowuję dystans i ostrożność. Jestem człowiekiem, który nie jest za bardzo skłonny pokładać wiarę w cokolwiek, dlatego nadmieniłem, iż uważam ateizm za najbardziej zdrowe podejście, a sam mam skłonności agnostyczne z naleciałościami ateistycznymi  ;)

Nie cierpię myślenia ad hoc, apriorycznych założeń i argumentacji w stylu - nie i amen, bo tak, bo nie chce mi się w to wierzyć, itd.



No, no, jak sprytnie się z tego wywinął :roll: ...
Przypomniała mi się rozmowa dwóch moich kolegów w szkole podstawowej:
- Ile to jest: 2+2?
- Eeeee...
- Jesteś głupi, czy tylko udajesz?
- Eeee... Ummm.... A wiesz, jakiego mam ładnego kota?
Mam nadzieję, że old spirit wie, co mam na myśli.

Jeżeli nie podobał Ci się sposób, w jaki balum sformułował pytanie, to może odpowiesz na to:

Czy twierdzisz, że informacje zawarte w postach K12G noszą znamiona prawdopodobieństwa i mogą dostarczać nam wiedzy na temat Boga, Wszechświata i ludzi? Uzasadnij.

Zamieszczone w internecie posty - nie. Przecież pisałem już, że to za mała ilość danych. Jednak to, co zdążyli zamieścić - wnosi część wiedzy na temat Wszechświata i Boga, a także ludzi.

Uzasadnienie:
1. Nie da się udowodnić, że przedstawiane przez nich informacje to bujdy.
2. Teksty te, pisane są z zachowaniem wszelkich prawideł wedle których można zaliczyć je do teorii.
3. W postach nie widać znamion patetyzmu, ani też pisania w stylu wywołującym groźby.
4. Autorzy odżegnują się od jakichkolwiek religii, co jedynie wzmaga ich wiarygodność odnośnie możliwości dostarczania wiedzy w deklarowanych tematach.

Jako ciekawostkę dodam, że na Forum Żydów Polskich niejaki "optymist" przyznał, że "Mesjasz" jako jedyny z wielu czytelników odkrył jego istotową Prawdę. Ta anegdotka może pozwalać na przypuszczenie, że wiedzę na temat człowieka "Mesjasz" dostarczyć nam może. Zna się gość na ludziach  :)

Offline Moher

Teoria wyjaśniająca budowę wszechświata
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 30, 2007, 04:35:01 pm »
Cytuj
Uzasadnienie:
1. Nie da się udowodnić, że przedstawiane przez nich informacje to bujdy.


Możesz udowodnić że informacje zawarte w moim "pastirzu" też nie są bujdami?

Cytuj
2. Teksty te, pisane są z zachowaniem wszelkich prawideł wedle których można zaliczyć je do teorii.


j/w

Cytuj
3. W postach nie widać znamion patetyzmu, ani też pisania w stylu wywołującym groźby.


Dla mnie to jest z lekka patetyczne. Choćby terminologia "święta geometria" ,"boskie potrzeby" itd.

Cytuj
4. Autorzy odżegnują się od jakichkolwiek religii, co jedynie wzmaga ich wiarygodność odnośnie możliwości dostarczania wiedzy w deklarowanych tematach.


Autorzy? Myślalem że autorką tych postów jest jedna osoba. Widzę ,że wiesz o K12G niż się deklarujesz.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Teoria wyjaśniająca budowę wszechświata
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 30, 2007, 04:47:12 pm »
Cytuj
4. Autorzy odżegnują się od jakichkolwiek religii, co jedynie wzmaga ich wiarygodność odnośnie możliwości dostarczania wiedzy w deklarowanych tematach.


Nie rozumiem dlaczego niby ma to wzmagać ich wiarygodność? Czysta retoryka, bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Przecież naukowo tego nie dowiedli.

Offline Moher

Teoria wyjaśniająca budowę wszechświata
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 30, 2007, 04:57:18 pm »
Poza tym autorzy tworzą wlasną religię. Nie w sensie rytualnym ,ale wyznaniowym.[/code]