Gildia Gier Komputerowych (http://www.gry.gildia.pl) > Konsole

PlayStation 3

(1/98) > >>

spidey:
Jako że PS3 żadnym gwoździem do trumny nie jest, otwieram nowy wątek w którym będzie można pisać różne wieści dotyczące PS3 jak i gier na nią.


Na początek:
Amazon właśnie ogłosił, iż w przeciągu jednego dnia ilość sprzedanych PLAYSTATION3 skoczyła w górę o 2800% (tak, to nie pomyłka - dwa tysiące osiemset procent!).
http://www.n4g.com/ps3/News-50535.aspx


Tak ogromnego skoku nie spodziewał się chyba nikt :), ciekawe jak będzie wyglądała sytuacja po obniżce w Europie.

Gambit:
Niedługo na Gildii powstanie blog PS3. Co prawda będzie tam można poczytać wpisy dwóch użytkowników tej konsoli, ale zawsze.


P.S. Tak, to będą typowi fanboje, którzy będą ją wychwalać pod niebiosa :P

DARKMAN:
Eeee zapomniales wspomniec o "drobnym" szczegoliku jakim to stworem jest Amazon - jezeli dasz obnizke na JAKIKOLWIEK produkt to jego sprzedaz znacznie, ale to znacznie wzrosnie.... I ten tego jak myslisz ILE osob kupuje konsole na Amazon? Znaczy sie porownujac ilosc sprzedanych konsol do wszystkich Walmartow, Circuit City'ow, Best Buy'ow czy Gamestop'ow????

A tak na temat obnizki wypowiadaja sie:
Kazumi Kitaue, szef europejskiego i polnocno-amerykanskiego oddzialu Konami:

--- Cytuj ---I wonder if Sony can win back user support by the price cut of just $100...I don't expect a substantial impact ... With $500, you can buy a personal computer.
--- Koniec cytatu ---

A jako, ze to Konami nalezy takze podac ten cytat:

--- Cytuj ---Since Metal Gear Solid was born for the PlayStation, we would like to keep it a PlayStation game. But we might have to take some steps.
--- Koniec cytatu ---


George Harrison, Senior Nintendo VP

--- Cytuj ---A $100 price drop won't make a difference. Can Sony afford a $200 price drop? I don't think so.
--- Koniec cytatu ---


Microsoft rep

--- Cytuj ---We'll see if it makes a difference. It's interesting to note that they've significantly dropped their price in the first eight months while Xbox 360 has continued to sell well at our launch price for more than a year and a half. We're right where we want to be right now -- it's all about choice and bringing the best games and entertainment to homes around the world.
--- Koniec cytatu ---


A teraz cos ode mnie - z moich doswiadczen wiekszosc osob co kupuje PS3 nie kupuje jej do gier a jedynie jako odtwarzacza BD... Dopoki nie wyjda jakies killer appy obecnie nie ma zadnego powodu (sorry dla samego Resistance nie kupie konsoli) by zawracac sobie glowe PS3...

Tak samo nie rozumiem czemu konsola MS ze swietna biblioteka gier sprzedaje sie marnie na starym kontynencie (poza Wielka Brytania, Japonie pomijam z wiadomych wzgledow)... Ciezko przystosowac sie do zmiany?

P.S. Zadnym fanboyem nie jestem ale zadam rownouprawnienia i odpowiednich blogow dla Wii/X360

fin:
imo to co Konami powiedziało to jest wstęp do tego by ogłosić że MGS4 bedzie też na X360. Pewnie decyzje o tym już dawno podjeli. Za mało osób kupiło PS3 by mogli na nim zarobic.

IMO x360 też nie ma jakiejś zabójczej biblioteki. Oprocz GoW i Lost Planet, nie widze tam nic w co mógłbym sobie z chcecia pograc ( i wydac jeszcze 200 zl lul). Fakt faktem Blue Dragon i Eternal Sonata moga to jakoś zmienić ale i tak za mało tego. A nie bede kupowal konsoli dla samych zapowiedzi gier.

A u Japsow, X ponoc slabo sie sprzedaje przez slaba reklame. Tam mało kto wie co to GoW jest ponoc..  (żeby nie było, sugeruje sie tu wywiadem z Hironobu Sakaguchim na Gamespocie)

spidey:
do konferencji już niecałe 20 godzin...

Cisza przed burzą :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej