Autor Wątek: PlayStation 3  (Przeczytany 161839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Okurdemol

PlayStation 3
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 11, 2007, 08:40:57 am »
Czarne tło i szare literki nie zawsze i nie w każdym oświetleniu dobrze widać.  A nie będę dodatkowo, specjalnie zaciemniał pomieszczenia aby coś przeczytać. Ponad to dziwny układ strony. Komentarze po lewej, artykuły na samym skraju po prawej stronie. Linki na dole. Możliwe, że to kwestia przyzwyczajenia, ale jak na razie taki układ nie jest dla mnie zbyt wygodny. Odnoszę też wrażenie, być może mylne, że w samych kategoriach panuje lekki bałagan.
img]http://img341.imageshack.us/img341/812/deathtoplasticgwminis2ox9.jpg[/img]

Offline spidey

PlayStation 3
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 18, 2008, 10:16:30 pm »
Garść plotek:

Crysis tylko na PS3?:
http://www.gamesradar.com/us/ps3/game/previews/article.jsp?sectionId=1001&articleId=20080116164640708073&releaseId=20070209104752229059

Burnout Paradise ładniejszy na PS3 (lepsze tekstury i płynność):
http://www.1up.com/do/reviewPage?cId=3165508

DMC4 również ładniejszy na PS3:
http://www.computerandvideogames.com/player.php?mode=article&id=1392

W 79 sekundzie wyraźnie widać że na PS3 są dużo ostrzejsze tekstury:
http://n4g.com/ViewComImages.aspx?CID=757670&BackUrl=%2fNewsCom-101460.aspx

Czyżby punkt zwrotny w temacie multiplatformówek PS3-X0? :)

Offline Krova

PlayStation 3
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 18, 2008, 10:29:51 pm »
W Crysisie "technical reasons" to nie tyle moc, co dysk - Crysis ma dysku wymagać, czego Arcade nie posiada. BTW czytałem tę plotkę na kilku serwisach i na każdym ma ona inny wydźwięk, od "xbox360 jest o wiele za słaby żeby udźwignąć crysisa" po "są maleńkie problemy z konwersją, ale lada chwila zostaną usunięte". Ale mi to tito, Crysis mnie nie pociąga :S


 I trzymam kciuki za Sony - konkurencja między dwoma tytanami nigdy nie wyszła nam na złe ;)
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline fin

PlayStation 3
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 18, 2008, 10:39:53 pm »
Oww jezaz, nie zaczynajmy chociaz tu tego xbox vs ps3 bullshitu.

Offline spidey

PlayStation 3
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 18, 2008, 10:48:08 pm »
loooz... chciałem tylko trochę rozruszać temat bo martwy był już od kilku miesięcy :)


Krova wydaje mi się że z tym dyskiem masz rację i jest to główny powód tych "technical reasons".

Offline DARKMAN

PlayStation 3
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 19, 2008, 02:53:50 am »
Ekhm odnosnie Burnout'a - zobaczymy jak wyjdzie to wtedy sie wypowiem. Z tego co wiadomo to EA rzucilo wszystkich lepszych programistow zeby sobie poradzic z wersja na PS3 (jak wiadomo X360 jest ZNACZNIE przystepniejszy dla developerow + maja znacznie lepszy support od MS), to kto wie moze i tak. JEDNAK zobaczymy jak to sie sprzeda -> jezeli tak samo jak wczesniejsze multiplatformowe (aka Assassin, CoD, GHIII, Rock Band etc) i wersja na X'a sprzeda sie znacznie lepiej (a wszystkie znaki na niebie na to wskazuja) nie zdziwie sie ze ci "zdolniejsi" programisci wroca na X'a...

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
PlayStation 3
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 19, 2008, 03:27:07 pm »
Cytat: "DARKMAN"
(jak wiadomo X360 jest ZNACZNIE przystepniejszy dla developerow + maja znacznie lepszy support od MS


Skąd masz takie informacje ? O_o.. z tego co mi wiadomo developerzy chwałą sobie moc i DEV Kity PS3 pod niebiosa.


Burnout? DEMKO miodzio... będzie killer-app for sure.
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline spidey

PlayStation 3
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 19, 2008, 05:12:57 pm »
Oj Darkman kiedy ty przestaniesz tak ubóstwiać tego Xboxa 360? ;)
Jasne że Burnout sprzeda się lepiej na X0 bo Xboxów jest na rynku po prostu więcej. Zapewne sprzeda się jednak lepiej tylko w Ameryce bo w Europie ostatnio prawie wszystkie tytuły muliplatformowe minimalnie lepiej schodzą na PS3 a o Japonii to chyba nawet nie muszę wspominać ;). Co do Burnouta EA nie miało tu nic do gadania bo Criterion do końca nie został wykupiony przez EA. Tzn. są do nich przynależni ale mają podobną sporą swobodę twórzczą a Alex Ward zawsze w wywiadach podkreśla że dla nich konsola Sony jest priorytetowa bo to dzięki niej (a dokładnie PS2) wypłynęli na szersze wody (vide wywiad w Neo Plus). Wiadomo też że na X0 łatwiej się konwertuje, więc w 2008 roku może wystąpić sytuacja odwrotna do tej którą obserwowaliśmy w 2007. Większość developerów będzie pisać gry najpierw na PS3 i dopiero potem konwertować na X0 (Capcom i Konami już to zapowiedzieli pod koniec tamtego roku, być może stąd lepszy Devil na PS3). Może się to odbić na jakości tych konwersji bo jak wiadomo PS3 ma podobno trochę większego powera niż X0.

Nie chce fanboizować ale to na PS3 w 2008 roku będzie najwięcej najlpeszych exclusive: http://www.psu.com/PSUs-Most-Anticipated-PS3-Exclusives-of-2008-Feature--a0002473-p0.php (pierwsza piątka to totalne killer appy)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Edit:
Tutaj z pewnego względu ciekawe zestawienie najlepiej zapowiadających się gier 2008 roku na podstawie console central: http://giery.eu/Plotki-i-ploteczki/Newsy/Najlepiej-zapowiadajace-sie-gry-2008-roku.html (przy czym gra która jest na pierwszym miejscu na X0 na PS3 załapała się dopiero na siódme ;)

Offline fin

PlayStation 3
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 19, 2008, 06:13:02 pm »
Cytat: "Gabriel"

Skąd masz takie informacje ? O_o.. z tego co mi wiadomo developerzy chwałą sobie moc i DEV Kity PS3 pod niebiosa.

Gabe Newell też?

Offline DARKMAN

PlayStation 3
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 19, 2008, 06:37:40 pm »
Gabriel -> po dziesiatkach wypowiedzi roznych developerow twierdzacych jaki to sie fajnie programuje na X'a i negatywnie wypowiadajacych sie na temat PS3 po prostu takie odnioslem wrazenie.

Developerzy "chwalacy" moc i dev kity PS3 pod niebiosa - wypowiedzi osob glownie 1st party....

spidey -> nie ubostwiam X'a tylko robie przeciwwage dla PS3 na tym forum.

Odnosnie Burnout'a -> pare miesiecy temu goscie z EA/Criterion dali wypowiedz w stylu "we will be shifting our best developers to ensure same release date for PS3". Niestety nie znalazlem oryginalnego news'a, czyli nie moge potwierdzic -> czyli tak jakby tego nie bylo....

Demo Burnout'a nie zrobilo na mnie zbyt duzego wrazenia - owszem ladnie ladnie to wyglada, ale jak szybko to sie znudzi? Recenzje wskazuja, ze nie jest zle (oceny w granicach 8-9/10). Roznice miedzy wersjami - troche lepsze tekstury na PS3 zas X daje mozliwosc grania przy swojej muzyce.

Odnosnie obecnego roku - zgodze sie, ze Sony zrobilo znacznie lepsza robote reklamujac nadchodzace tytuly (o niektorych slyszymy juz od ladnych paru lat vide MGS4). X oczywiscie ma gorsza reklame, JEDNAK nadchodzacy line-up wcale nie jest taki slaby. Pozyjemy zobaczymy co sie bedzie dzialo w tym roku na E3.

Jak podajemy listy -> Gamespy's Most Wanted Games of 2008 Wiekszosc redaktorow jakos nie jest tak napalona na PS3 przy ich listach...

P.S. Neo Plus nie czytam od paru lat i z tego co mi wiadomo dawniej bylo znacznie lepsze...

Offline spidey

PlayStation 3
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 19, 2008, 07:12:49 pm »
Cytat: "DARKMAN"
Odnosnie obecnego roku - zgodze sie, ze Sony zrobilo znacznie lepsza robote reklamujac nadchodzace tytuly (o niektorych slyszymy juz od ladnych paru lat vide MGS4). X oczywiscie ma gorsza reklame, JEDNAK nadchodzacy line-up wcale nie jest taki slaby. Pozyjemy zobaczymy co sie bedzie dzialo w tym roku na E3.


Ja nie widzę żadnych nadchodzących gier na X0 które można postawić w jednym rzędzie z FFXIII, MGS4, Killzone 2, Little Big Planet, Resistance 2, Tekken 5 i mógłbym wymieniać jeszcze tak długo. To są po prostu marki które sprzedają miliony konsol a Microsoft wystrzelał się już z wszystkich takich tytułów w 2007 roku. A na horyzoncie widać już GoW3 czy GT 5.

Cytat: "DARKMAN"
Jak podajemy listy -> Gamespy's Most Wanted Games of 2008 Wiekszosc redaktorow jakos nie jest tak napalona na PS3 przy ich listach...


Mimo wszystko nie licząc multiplaformówek pozycje na PS3 przeważają.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
PlayStation 3
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 19, 2008, 07:24:10 pm »
Cytat: "DARKMAN"
nie ubostwiam X'a tylko robie przeciwwage dla PS3 na tym forum.


Na tym forum więcej ludzi ma chyba X360 niż PS3...tak mi się wydaje.

Cytat: "DARKMAN"
X oczywiscie ma gorsza reklame, JEDNAK nadchodzacy line-up wcale nie jest taki slaby.


Mnie niepokoi jedna rzecz. Gry, które ponoć miały być exclusive na X360 i nigdy nie miały pojawić się na innych platformach, coraz szybciej trafiają na PC. GoW, Mass Effect. Takie przerzucanie mocnych tytułów na PC raczej nie jest zagrywką dającą przewagę X360 w "walce konsol".

Offline spidey

PlayStation 3
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 19, 2008, 07:40:12 pm »
Post Piter_neo z innego forum który zawsze i wszędzie wklejam gdy ktoś mówi mi że w 2008 roku na Xboxa 360 będzie tyle samo świetnych gier co na PS3 (hi Darkman ;)):

Cytuj
Cytuj

Exclusive'ów będzie jeszcze kilka, ale chodzi mi głównie o tytuły, które gwarantują miliony sprzedanych konsol  ;)

Ja bym wymienił:
Final Fantasy Versus
LittleBigPlanet
Gran Turismo 5
Tekken 6
Metal Gear Solid 4
Killzone 2
Final Fantasy XIII
God of War 3


A teraz jakie killery podobnego kalibru będzie miało XO w 2008 roku?

Alan Wake? Nie wiadomo co z tego wyjdzie, raczej napewno nie odniesie gra takiego sukcesu jak God of War 3.

Fable 2? Pierwsza część była tylko dobra, więc dlaczego druga ma być rewelacyjna. Wątpie by się sprzedała chociaż podobnie do FFXIII.

Halo Wars? Czy strategia na konsole może być gigantycznym hitem? Wątpliwe. Czy kiedykolwiek konsolowcy wyczekiwali jakiejś strategii z wywieszonym językiem? Nie

Splinter Cell? Czy kiedykolwiek gra była mega hitem? Może pierwsza część, reszta to tylko bardzo dobre/ świetne pozycje. Czy gra odniesie większy sukces od MGS4? Wątpliwe.

Ninja Gaiden 2? Chyba jedyny tytuł, który może być naprawdę świetny. Tylko czy kiedykolwiek NG był tak kultowy, rozpoznawalny, miał taką samą dobrą sprzedaż jak choćby Gran Turismo czy Tekken. Nie, więc nie wiem czy można porównywać ten tytuł do megahitów z PS3, które wymieniłem.

Jak widać, w 2008 roku na XO nie będzie żadnej tak wielkiej, nahypeowanej, głośnej, rozpoznawalnej gry jak Final Fantasy Versus, LittleBigPlanet, Gran Turismo 5, Tekken 6, Metal Gear Solid 4, Killzone 2, Final Fantasy XIII, God of War 3.


Największe gry które miały wyjść na 360 juz wyszły. Gears of War, Halo 3, FORZA 2, Bioshock, MassEffect. M$ już sie wystrzelał ze wszystkich dział, już pokazał wszystkie karty. Nic nowego, kultowego nie ma do zaprezentowania.

Sony odwrotnie. Dopiero zaczyna się rozkręcać, a 2008 rok będzie rokiem w którym PS3 się strasznie rozwinie. Dojdą wibracje w marcu- czyli juz każda nowa konsola i gra będzie miała wibracje. Dojdzie usługa Home- napewno będzie o tym głośno. Dojdą trofea czyli achievementy tak bardzo wyczekiwane przez fanów XO. No i najważniejsze w 2008 roku wyjdą największe, najgłośniejsze gry takie jak:
Final Fantasy Versus
LittleBigPlanet
The Getaway
Gran Turismo 5
Tekken 6
Metal Gear Solid 4
Killzone 2
Wipeout HD
Haze
Jak & Daxter
WarDevil
Heavy Rain
Final Fantasy XIII
Eight Days
Resistance 2
Star Ocean 4
SOCOM
Motorstorm 2
God of War 3
Yakuza 3
Team ICO game
White Knight Story

Żadnej z tych gier nie znajdzie się na PC, jak to często ma miejsce w przypadku "exclusivów" na X360.




To tyle w temacie ;)

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
PlayStation 3
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 19, 2008, 07:44:14 pm »
Jeśli wierzyć liście z linka podanego przez DARKMANA, to Alan Wake, Halo Wars, czy Splinter Cell Convicted wcale nie będą killerami na X360. Powód - pojawią się też na PC. Przynajmniej według listy podanej przez DARKMANA.

Offline fin

PlayStation 3
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 19, 2008, 07:45:54 pm »
Cytat: "Gambit"

Mnie niepokoi jedna rzecz. Gry, które ponoć miały być exclusive na X360 i nigdy nie miały pojawić się na innych platformach, coraz szybciej trafiają na PC. GoW, Mass Effect. Takie przerzucanie mocnych tytułów na PC raczej nie jest zagrywką dającą przewagę X360 w "walce konsol".

Zazwyczaj ludzie mają jedną platforme na której są w stanie grać w nowki.
A konwersje z x360 wychodzą w serii games for windows wiec tak czy siak mamona ze sprzedazy laduje w kiesie ms.