Autor Wątek: PlayStation 3  (Przeczytany 164479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JAPONfan

PlayStation 3
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 21, 2008, 01:44:53 pm »
Cytat: "spidey"
Cytat: "DARKMAN"
Z abonamentem Live'a -> ok placisz za serwis, ktory to aktualnie IMHO jest warty swojej ceny.


Koloryzujesz :). W czasie tegorocznych świąt też był warty swojej ceny? Podobno ruch na serwerach był tak duży że przez trzy tygodnie nie dało się w nic grać. Microsoft w ramach rekompensaty miał dać każdemu użytkownikow jedną grę z serwisu arcade do ściągnięcia za darmo (dał?), jednak kilka osób nie usatysfakcjonowało się takimi ochłapami i pozwało M$ do sądu. Głośno było nawet o tym w polskich mediach bo jakiś koleś chce od nich milion dolarów.


jep, jep http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=39033

roznica miedzy x a 3 jest taka ze ta druga jest bardziej długofalowa. Wypuszczajac kolejnego boxa M$ prawodpodobnie zarznie 360 w jakis sposob mobilizujac do kupna nastepcy, PS3 natomiast nie dosc ze dluzej utrzyma sie na rynku to i bedzie dluzej zylo (co widac chociazby po grach ktore wychodza na PS2 i na PS3). Problemem moga być  oplaty jakie sony wola (choc im sie chce zrobic polski sklep) i niestety komputeryzacja konsoli. Na razie nikt wirusów czy trojanow nie robi ale kto wie moze nowy sposob wykradania gier, masz orginal a robak go kopiuje.

Offline Krova

PlayStation 3
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 21, 2008, 01:47:49 pm »
Cytat: "DARKMAN"

Z abonamentem Live'a -> ok placisz za serwis, ktory to aktualnie IMHO jest warty swojej ceny.

Zas pada od X'a mozesz tez bezproblemowo podlaczyc i wyprobowac pod PC :)


 To ja poproszę płatną wersję, gdzie mam wizytówki, friends list i te wszystkie bajery, i darmową wersję, gdzie mogę po prostu pograć po necie. I tak właśnie powinno być, abonament za granie online to chamstwo ze strony Microsoftu.

 A podłączanie pada to ogromny plus - wczoraj podpiąłem mojego, działa idealnie (:



 Spidey - MGS akurat mnie 'ni ziębi, ni grzeje'. Dobra skradanka, i tyle. Fabularnie przebija Splinter Cella spokojnie, ale rozgrywkowo...czy ja wiem...

 
 W tym roku liczę na sukces Sony, jak Sony sukces odniesie, to Microsoft będzie musiał pokombinować, żeby przekonać do x0 graczy - mocno zmniejszyć abonament za live, bo imo multi to jeden z tych sensownych argumentów za przewagą Sony.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline DARKMAN

PlayStation 3
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 22, 2008, 12:42:49 am »
Cytat: "spidey"
Cytat: "DARKMAN"
Z abonamentem Live'a -> ok placisz za serwis, ktory to aktualnie IMHO jest warty swojej ceny.

Koloryzujesz :). W czasie tegorocznych świąt też był warty swojej ceny? Podobno ruch na serwerach był tak duży że przez trzy tygodnie nie dało się w nic grać. Microsoft w ramach rekompensaty miał dać każdemu użytkownikow jedną grę z serwisu arcade do ściągnięcia za darmo (dał?), jednak kilka osób nie usatysfakcjonowało się takimi ochłapami i pozwało M$ do sądu. Głośno było nawet o tym w polskich mediach bo jakiś koleś chce od nich milion dolarów.

W tym tygodniu (od srody do niedzieli) do sciagniecia jest Undertow ($10, za gamerankings srednia ocen 82%) dla wszystkich posiadaczy kont (gold i silver) - silver nie mozesz grac online, tak czy siak dostaja. Biorac pod uwage fakt, ze miesieczna subskrypcja GOLD kosztuje $8 (roczna $50) to daja z powrotem kase za ten okres. Przeciazenie na serwerach albo atak denial of service (MS mowi ze te pierwsze, ponoc jednak te drugie) - ja osobiscie moglem sie polaczyc bez wiekszych problemow. Nie kilka osob bo do pozwu podpisalo sie zdaje kilkadziesiat osob i nie milion a zdaje sie kilkanascie -> co z tego wyjdzie pozyjemy zobaczymy.

Cytat: "spidey"
Ogólnie jak czytam Twoje posty to wszędzie przewija się jednorodna śpiewka że Xbox jest najlepszy w tym, tamtym a PS3 we wszystkim mu ustępuje a nawet jeśli już w czymś go przerasta to od razu dziwnym trafem dana rzecz Cię nie interesuje, nie grzeje itp. :lol:. Poza tym nie obraź się, ale masz strasznie zamerykanizowane (czytaj spłycone) gusta o czym świadczy stawianie w jednym rzędzie z FFXIII, MGS4 czy grami Team ICO, które jak napisał Gambit można już podciągnąć pod pojęcie sztuki, gier "tylko" dobrych jak Splinter Cell czy Fable.


Ekhm NIGDZIE nie pisalem o tym jaki to Splinter Cell bedzie niesamowity.  Podobnie nic tez nie napisalem na temat MGS4 (moze poza tym, ze moze byc powodem zakupu PS3). Odnosnie Fable (srednie ocen 85% = kompletna beznadzieja), hmmm aktualnie po ostatnich wydanych grach przez Sakaguchiego (tego malo znanego goscia co stworzyl Final Fantasy - obecnie juz nie w Squaresoft) oraz FFXII, ktore to mi nie podeszlo stawiam projekt wizjenera Molyneux'a na rowni z FFXIII jak tez i grami Team ICO (ktore tak jak juz wczesniej napisalem mi takze zupelnie nie podeszly -> i jak juz cytujemy Gambita [jestes nasza wyrocznia ;P hehhehe] on takze napisal, ze sa bardzo specyficzne). Mimo tego, ze lubie jRPG (w kolejce do zakupu Eternal Sonata i Lost Oddyssey) to wole wlasnie gry w stylu ME, Oblivion'a czy wlasnie Fable (nie mowiac juz o nadchodzacym Fallout 3). Polecam czytac ze zrozumieniem. Odnsnie zas samej gry jako sztuki - byl taki temat zdaje sie na teamspeaku.

Odnosnie zas samych gier -> gralem w nie jedna gierke i mam taki gust a nie inny. Na temat podanych tych super ekstra tytulow przez tego goscia z "z innego forum" odpisalem w takim samym stylu jak on opisal co niektore gry na X'a.

Cytat: "spidey"
Nie zapominajmy też że to blu-ray wygrał wojnę formatów co daje kolejną przewagę kombajnowi multimedialnemu jakim jest PS3. Wiem że zaraz napiszesz że Ciebie to nie grzeje, ale wiedz że mnie tak i setki innych osób zapewne też.

Widac, ze srednio czytasz moje posty -> takze wczesniej pisalem, ze jednym z powodow dla ktorych bym zakupil PS3 to wlasnie Blue Ray a NIE GRY.

Coscik chyba wlasnie ten fanatyzm widac u Ciebie, bo w kazdym poscie probujesz wlasnie napisac jakie to PS3 jest cudowne i lepsze od X'a.

Offline Harun

PlayStation 3
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 22, 2008, 08:10:14 am »
Hmm bardzo ciekawa ta dyskusja ale wydaje mi się że trochę bez argumentów. Po pierwsze żadna z konsol obecnie nie jest lepsza a każda ma swoje plusy i minusy. Grałem na obu maszynkach ale w domu mam tylko ps3. Dokonałem tego zakupu sugerując się pewnymi racjonalnymi przesłankami a nie ze względu na ps2 które posiadam. Za konsolą sony przemawia multimedialność i bebechu tego sprzętu, niska zawodność oraz darmowe granie przez net (wiem wiem XBL jest lepsze bo coś tam i bardziej zadbane bo się płaci ale u nas w Polsce internet adsl jest już i tak dosć drogi żebym płacił jeszcze jakieś abonamenty). Co do pada to niech nikt ciemnoty nie wciska wam ludzie że niby na Xowym gra się lepiej w fpp bo to jest taką samą prawdą jak to że XBL jest lepszy od PSN. Na obu padach gra się identycznie i przesiadając się z jednego na drugiego nie miałem jakiś negatywnych odczuć w stosunku do sixaxisa. Pozatym Soniakowy ma wbudowany czujnik ruchu co bardzo urozmaisca sterowanie w grach i to jest plus dla Sony. Co do wyglądu konsol i gier wole się nie wypowiadać bo wiadomo że gusta są rózne. Minusem dla Sony jest w tym momencie to że na rynku znajduje się model z 40 gb który nie ma kompatybilności wstecznej z PS2 co prawda dla mnie to nie problem bo czarnulkę mam też na stanie w domu.

Offline DARKMAN

PlayStation 3
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 22, 2008, 01:45:29 pm »
Cytat: "Harun"
Dokonałem tego zakupu sugerując się pewnymi racjonalnymi przesłankami a nie ze względu na ps2 które posiadam.

Spoko, tylko, ze wiekszosc osob patrzy na marke a nie na te "racjonalne" przeslanki.
Cytuj
Za konsolą sony przemawia multimedialność i bebechu tego sprzętu, niska zawodność oraz darmowe granie przez net (wiem wiem XBL jest lepsze bo coś tam i bardziej zadbane bo się płaci ale u nas w Polsce internet adsl jest już i tak dosć drogi żebym płacił jeszcze jakieś abonamenty).

Przy multimedialnosci to aktualnie obie konsole maja swoje plusy - PS3 ma Blue Ray'a owszem, ale X oferuje Ci znaczne lepsze mozliwosci podpiecia go pod kompa oraz Video Marketplace.
Odnosnie zawodnosci - masz 3 lata gwarancji na X'ie, IMHO w zupelnosci wystarczajace...
Cytuj
Co do pada to niech nikt ciemnoty nie wciska wam ludzie że niby na Xowym gra się lepiej w fpp bo to jest taką samą prawdą jak to że XBL jest lepszy od PSN. Na obu padach gra się identycznie i przesiadając się z jednego na drugiego nie miałem jakiś negatywnych odczuć w stosunku do sixaxisa. Pozatym Soniakowy ma wbudowany czujnik ruchu co bardzo urozmaisca sterowanie w grach i to jest plus dla Sony.

Ekhm... widac, ze dlugo nie grales na obu padach. Samo rozmieszczenie galek analogowych na padzie od X'a jest ZNACZNIE bardziej ergonomiczne a przez to wygodniejsze. Po dluzszym obcowaniu z padem od X'a jak przesiadasz sie na Sixaxis'a wydaje sie on po prostu bardzo, ale to bardzo "cheapny". Argument o XBL i PSN jest raczej chybiony bo serwisy maja troche inne oferty. Zas sam czujnik ruchu w Sixaxis'ie/Dual Shock'u 3 -> mnie on tam zupelnie nie grzeje, jezeli chcesz zobaczyc naprawde urozmaicone sterowanie w grach polecam obczaic Metroid Prime 3 tutaj Wiimote i Nunchak po prostu rzadza...

Offline spidey

PlayStation 3
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 23, 2008, 01:10:27 am »
Cytat: "DARKMAN"
Ekhm... widac, ze dlugo nie grales na obu padach. Samo rozmieszczenie galek analogowych na padzie od X'a jest ZNACZNIE bardziej ergonomiczne a przez to wygodniejsze.


Gałki są po skosie. To W OGÓLE nie jest ergonomiczne ani wygodne.

Offline DARKMAN

PlayStation 3
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 23, 2008, 07:13:05 am »
Hmmm mowisz? Wykorzstujac dwie galki w grach wlasnie takie rozmieszczenie jest wygodniejsze niz krzyzowanie swoich kciukow na galkach rozmieszczonych zbyt blisko siebie. Czemu? Wez pada od PS'a do reki i skieruj obie galki do siebie, potem lapnij pada od X'a i zrob podobny test i zobacz roznice...

Offline Krova

PlayStation 3
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 23, 2008, 11:17:20 am »
Przychylam, na początku sam się zdziwiłem rozmieszczeniem gałek, ale okazało się to być megawygodne.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline bufaloxxx

PlayStation 3
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 24, 2008, 10:23:28 am »
Cytat: "DARKMAN"
Hmmm mowisz? Wykorzstujac dwie galki w grach wlasnie takie rozmieszczenie jest wygodniejsze niz krzyzowanie swoich kciukow na galkach rozmieszczonych zbyt blisko siebie. Czemu? Wez pada od PS'a do reki i skieruj obie galki do siebie, potem lapnij pada od X'a i zrob podobny test i zobacz roznice...


Zrobiłem tak i nie widzę żadnej różnicy. W padzie od ps gałki wcale nie są za blisko. X chyba zrobił te gałki żeby pad nie przypominał za bardzo tego do ps.
zasem, kiedy jesteś smutny, nikt nie widzi twojego strapienia....
Czasem, kiedy płaczesz, nikt nie widzi twoich łez...
Czasem, kiedy jesteś szęśliwy, nikt nie widzi twojego uśmiechu...
Ale weź tylko pierdnij...

Offline DARKMAN

PlayStation 3
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 24, 2008, 04:15:05 pm »
Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie po dluzszych sesjach grania dlonie moga byc spocone. Tak wiec przez te uwypuklone galki na padach od PS mozliwe jest, ze Ci kciuki sie zeslizgna prosto na siebie.... Taka sytuacja jest niemozliwa na padzie od X'a.

Cytat: "bufaloxxx"
X chyba zrobił te gałki żeby pad nie przypominał za bardzo tego do ps.

W skrocie -> pad od X'a jest wzorowany na padzie od Dremcasta. Swoja droga Nintendo przy GCN mialo podobne rozmieszczenie galek jak i MS...

Jezeli chcesz dluzsza historyjke na temat historii tych padow to daj znac....

Offline spidey

PlayStation 3
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 24, 2008, 06:24:17 pm »
Cytat: "DARKMAN"
W skrocie -> pad od X'a jest wzorowany na padzie od Dremcasta.


czyli najgorszego pada ever  :)

Offline fin

PlayStation 3
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 24, 2008, 06:49:59 pm »
Pad od X'a jest lepszy. Od pierwszych sekund użytkowania leży idealnie w dłoniach. Nie żeby pad od ps był jakoś szczególnie zły, ale wole tego x'owego.
Moze jakby Soniaki dali tego banana to by były walki, ale w obecnej sytuacji nawet nie ma co porownywac.

Offline DARKMAN

PlayStation 3
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 24, 2008, 07:50:43 pm »
Cytat: "spidey"
Cytat: "DARKMAN"
W skrocie -> pad od X'a jest wzorowany na padzie od Dremcasta.


czyli najgorszego pada ever  :)


Heh na poczatku tak sie wydaje (pierwsze odczucie -> w morde ale to ogromne... podobnie zreszta ma sie odczucia grajac na pierwszym kontrolerze do X'a), ale aktualnie mozna calkiem wygodnie na nim grac.

Offline Harun

PlayStation 3
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 25, 2008, 12:29:46 pm »
Ponieważ kumpel który ma x360 pojechał na weekend w góry a ja jestem chory porzyczył mi maszynkę celem testów pada i ogólnej grywalności. Ponieważ mam mało gier a chciałem sprawdzić gameplay jednym i drugim padem na tej samej grze pograłem troche w skate. Fakt faktem na maszynce MS gra jest płynniejsza ale ma grosza grafę (nie tak bardzo gorsza ale w pewnych miejscach tekstury na xsie są wyraźnie gorsze niż na ps3) może wynikać to z braku hdmi w xboxie kumpla a ps3 mam podłączone włąśnie przez to wejście do tv. tak więc moge powiedzieć że po około 10 godzinnej sesji w skate na x przesiadłem się na chlebaka i niestety nie widać różnicy poza tym że gra faktycznie ma dropy animacji ale nie są one jakieś naprawdę tragiczne więc gitara. Co do padów to co ciekawe na xboxie miałem problem z robiem grabów ponieważ przyciski z przodu pada są moim zdaniem niewygodnie umiejscowione. Fajna strawka to aczki na x360 szkoda że ps3 czegoś takiego nie ma bo to przedłuża życie każdej gry o następne kilkadzieściąt godzin. Ogólnie narazie dalej stawiam znak równości pomiedzy tymi dwoma konsolami (no oczywiście gry jakie mają wyjść na ps3 bardzie mnie jarają od tych z x360 ale to są tylko moje subiektywne gusta). Jest jeszcze jedno małe ale czyli awarayjność konsoli MS niestety kumpel przez 1,5 roku miał około 8 padów konsoli co jakoś mnie do niej nie przekonuje o prawda serwis gwarancyjny nie ma sobie równych ale pomyslmy że mamy choćby tak jak ja chorobowe chcemy sobie pograć a tu nagle diody mrygają ja bym się bardzo zdenerwował co mogło by zaowocować wywaleniem konsoli przez okno :P

Offline DARKMAN

PlayStation 3
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 25, 2008, 03:46:43 pm »
Mowisz o tych przyciskach z tylu? LB/RB etc? Osobiscie nie mialem nigdy zadnych problemow z tymi gornymi przyciskami, ale z kolei spusty to na padzie od X'a sa znacznie lepsze niz na Sixaxisie.

Cytuj
Jest jeszcze jedno małe ale czyli awarayjność konsoli MS niestety kumpel przez 1,5 roku miał około 8 padów konsoli co jakoś mnie do niej nie przekonuje o prawda serwis gwarancyjny nie ma sobie równych ale pomyslmy że mamy choćby tak jak ja chorobowe chcemy sobie pograć a tu nagle diody mrygają ja bym się bardzo zdenerwował co mogło by zaowocować wywaleniem konsoli przez okno :P

Ja osobiscie mam swoja konsole juz ponad dwa lata i nadal lece na oryginalnych padach od zakupu (ale swoja droga moje wiekowe pady do PS2/Xbox'a tez jeszcze dzialaja bezproblemowo - jedynie gitara do GHII mi wysiada...). Odnosnie zas samej niezawodnosci padow to aktualnie nie mam pojecia co twoj kumpel robil z nimi (wszyscy moi znajomi nadal graja na oryginalnych padach). Ponizej masz linki do testow przeprowadzonych na wytrzymalosc padow i aktualnie pad od X'a wypadl ZNACZNIE lepiej niz Sixaxis...

Six-Axis
X360
Wiimote

Jako, ze od wczoraj mam nowa konsole (stara jeszcze dzialala i jak sie okazalo to moj zewnetrzny wiatrak sie zj***al..., ale stara sprzedalem i lapnalem nowa z HDMI) to musze powiedziec, ze nowsze modele sa ogolnie znacznie cichsze niz te stare, znaczy sie naped jest tak samo glosny, ale odtwarzajac cos z dysku konsoli praktycznie nie slychac...

------------------------------- EDIT -----------------------------
Tak se pomyslalem, ze byc moze twoj kumpel korzystal z padow od jakis innych firm? Bardzo rzadko dorownuja one jakoscia do tych firmowych...