Autor Wątek: thorgal CCG - zasady turniejowe  (Przeczytany 10268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline [rollerboy] thorgal ;]

thorgal CCG - zasady turniejowe
« dnia: Lipiec 10, 2007, 07:04:05 pm »
Poznań zasady turniejowe

witam serdecznie wszytskich graczy karcianki Thorgal, będziemy w tym temacie opisywać turniejowe zasady gry, zarówno dla opcji 1:1 jak i multi.
Chciałbym żeby w tym temacie wypowiadały się tylko osoby, które brały już udział w turniejach lub ewentualnie miały bezpośredni kontakt przy tworzeniu nowyc zasad, a ewentualne pytania najlepiej kierować do tematu Thorgal CCG, czy on jeszcze żyje. Chodzi o to, żeby wszystko było czytelne i by nie było problemu w przeszukiwaniu całych stosów niepotrzebnych postów.

klasyfikacje deckow:

Obecnie na turnieju grano deckiem typu B
Deck może zawierać do 20 kart rzadkich, minimalna ilosc 55 kart, maksymalna 80


pierwsza karta                  nastepna taka sama karta
(bardzo czesta). 1 punkt               1 punkt
(czesta).. 2 punkty                       3 punkty
(rzadka)... 4 punkty                     6 punkty
(premiowana)._ 1 punkt               4 punkt
(gwarantowana)_ 1 punkt             3 punkty


Deck klasy B ma sie zmiescic w 130 punktach

zasada kempego Podstępy i czary zagrywamy tylko w obrębie misji, w których mamy swojego bohatera. Wyjątkiem są podstępy zagrywane na talię, gracza lub wykładające karty z ręki.

 wygrana. Gra się do 7 pkt, lecz jeśli koś po ostatniej turze będzie miał 8 lub 9 pkt, to on wygrywa (daje to szanse graczom z dalszych miejsc i zmusza gracza z inicjatywą do aktywnej gry). Dopiero w przypadku równej ilości pkt decyduje kolejość graczy.

ZASADA - KARTA STÓŁ w momencie kiedy gracz położy kartę (nie trzyma jej już ręką nie może zmienić zagrania, tak samo nie może zmienić na kogo się zagrywa.

zasada "niewiedza nie usprawiedliwia" tzn. jeśli ktoś nie wiedział (zapomniał), że ma jakieś minusy lub nie może rzucać bonusów itp. to niestety jego strata - trzeba było uważać.

Generalnie podawane przez nas (Poznań) zasady, lub ich interpretacje powstały w toku intensywnej wielomiesięcznej gry jako efekt zażartych dyskusji, bądź też indywidualnych pomysłów poszczególnych graczy. Sprawdzają się także w grze 1:1, co sprawdziliśmy  . Nic nie jest doskonałe i nie twierdzimy, że nasze zasady są najlepsze na świecie, ale wy także nie powinniście się ślepo trzymać zasad opisanych w instrukcji, bo one też nie są idealne. Uważamy, że nasze modyfikacje wprowadzają potrzebę MYŚLENIA i PRZEWIDYWANIA w grze (umożliwiają granie taktyczne, a nie tylko zniszcz i nie daj się zniszczyć).
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline FLY

Thorgal CCG zasady turniejowe
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2007, 07:05:26 pm »
Poznań zasady turniejowe

witam serdecznie wszytskich graczy karcianki Thorgal, będziemy w tym temacie opisywać turniejowe zasady gry, zarówno dla opcji 1:1 jak i multi.
Chciałbym żeby w tym temacie wypowiadały się tylko osoby, które brały już udział w turniejach lub ewentualnie miały bezpośredni kontakt przy tworzeniu nowyc zasad, a ewentualne pytania najlepiej kierować do tematu Thorgal CCG, czy on jeszcze żyje. Chodzi o to, żeby wszystko było czytelne i by nie było problemu w przeszukiwaniu całych stosów niepotrzebnych postów.

klasyfikacje deckow:

Obecnie na turnieju grano deckiem typu B
Deck może zawierać do 20 kart rzadkich, minimalna ilosc 55 kart, maksymalna 80

pierwsza karta nastepna taka sama karta
(bardzo czesta). 1 punkt 1 punkt
(czesta).. 2 punkty 3 punkty
(rzadka)... 4 punkty 6 punkty
(premiowana)._ 1 punkt 4 punkt
(gwarantowana)_ 1 punkt 3 punkty


Deck klasy B ma sie zmiescic w 130 punktach

Zasada kempego Podstępy i czary zagrywamy tylko w obrębie misji, w których mamy swojego bohatera. Wyjątkiem są podstępy zagrywane na talię, gracza lub wykładające karty z ręki.

wygrana Gra się do 7 pkt, lecz jeśli koś po ostatniej turze będzie miał 8 lub 9 pkt, to on wygrywa (daje to szanse graczom z dalszych miejsc i zmusza gracza z inicjatywą do aktywnej gry). Dopiero w przypadku równej ilości pkt decyduje kolejość graczy.

ZASADA - KARTA STÓŁ w momencie kiedy gracz położy kartę (nie trzyma jej już ręką nie może zmienić zagrania, tak samo nie może zmienić na kogo się zagrywa.

zasada "niewiedza nie usprawiedliwia" tzn. jeśli ktoś nie wiedział (zapomniał), że ma jakieś minusy lub nie może rzucać bonusów itp. to niestety jego strata - trzeba było uważać.

Generalnie podawane przez nas (Poznań) zasady, lub ich interpretacje powstały w toku intensywnej wielomiesięcznej gry jako efekt zażartych dyskusji, bądź też indywidualnych pomysłów poszczególnych graczy. Sprawdzają się także w grze 1:1, co sprawdziliśmy . Nic nie jest doskonałe i nie twierdzimy, że nasze zasady są najlepsze na świecie, ale wy także nie powinniście się ślepo trzymać zasad opisanych w instrukcji, bo one też nie są idealne. Uważamy, że nasze modyfikacje wprowadzają potrzebę MYŚLENIA i PRZEWIDYWANIA w grze (umożliwiają granie taktyczne, a nie tylko zniszcz i nie daj się zniszczyć).

pozdrawiam kempego dzieki  :lol:
ww.thorgal.com.pl/forum
http://www.nocandy.org/

Offline Shaigan

Zasady
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2007, 08:38:17 pm »
Misje:
1. W trybie multi dostępne są także pojedynki. Po prostu wystawia się tam tylko jednego przeszkadzającego (kto pierwszy ten lepszy :D ).
2. Gra się do 7 pkt, lecz jeśli koś po ostatniej turze będzie miał 8 lub 9 pkt, to on wygrywa (daje to szanse graczom z dalszych miejsc i zmusza gracza z inicjatywą do aktywnej gry). Dopiero w przypadku równej ilości pkt decyduje kolejość graczy.
tałem się fioletowym kawałkiem jej czapki :D

Offline Serenicus

thorgal CCG - zasady turniejowe
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2007, 09:19:22 pm »
Wystawianie podstępów tylko w obrębie misji w której ma sie swojego bohatera jest dobre tylko dla multi. W pojedynczych grach, ewentualnie grach 3-osobowych, powinni obowiązywać normalne zasady. Bo tylko przy liczbie osób większej niż 4 robi się chaos i praktycznie każda gra kończy się porażką w wykonywaniu misji. I tylko w multi bym tę zasadę stosował.
Co do pojedynków to ta zasada jest akurat dobrze dobrana. Jak sama nazwa wskazuje pojedynek to starcie tylko dwóch przeciwników. W taki razie jak można zagrać pojedynek w grze multi ? Ta zasada jest moim zdaniem nie trafiona. Co do drugiej propozycji Shaigana nie bardzo rozumiem o co Ci w niej chodziło. Raz że w multi liczba punktów maleje do 5 to nie ma tam jakiś tur które trzeba skończyć. A istnieje już zasada, że jeżeli więcej niż jeden gracz ma szanse wygrać grę, to rozpatruje się wszystkie misje do końca, ale tylko w obrębie tej jednej tury. Chyba, że Tobie chodziło o coś innego, nie wiem.

Offline tjahzi

klasyfikacja
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2007, 10:59:18 pm »
Poznań zasady turniejowe

witam serdecznie wszytskich graczy karcianki Thorgal, będziemy w tym temacie opisywać turniejowe zasady gry, zarówno dla opcji 1:1 jak i multi.
Chciałbym żeby w tym temacie wypowiadały się tylko osoby, które brały już udział w turniejach lub ewentualnie miały bezpośredni kontakt przy tworzeniu nowyc zasad, a ewentualne pytania najlepiej kierować do tematu Thorgal CCG, czy on jeszcze żyje. Chodzi o to, żeby wszystko było czytelne i by nie było problemu w przeszukiwaniu całych stosów niepotrzebnych postów.

klasyfikacje deckow:

Obecnie na turnieju grano deckiem typu B
Deck może zawierać do 20 kart rzadkich, minimalna ilosc 55 kart, maksymalna 80

pierwsza karta nastepna taka sama karta
(bardzo czesta). 1 punkt 1 punkt
(czesta).. 2 punkty 3 punkty
(rzadka)... 4 punkty 6 punkty
(premiowana)._ 1 punkt 4 punkt
(gwarantowana)_ 1 punkt 3 punkty


Deck klasy B ma sie zmiescic w 130 punktach

Zasada kempego Podstępy i czary zagrywamy tylko w obrębie misji, w których mamy swojego bohatera. Wyjątkiem są podstępy zagrywane na talię, gracza lub wykładające karty z ręki.

Misje:
1. W trybie multi dostępne są także pojedynki. Po prostu wystawia się tam tylko jednego przeszkadzającego (kto pierwszy ten lepszy ).
2. Gra się do 7 pkt, lecz jeśli koś po ostatniej turze będzie miał 8 lub 9 pkt, to on wygrywa (daje to szanse graczom z dalszych miejsc i zmusza gracza z inicjatywą do aktywnej gry). Dopiero w przypadku równej ilości pkt decyduje kolejość graczy.

ZASADA - KARTA STÓŁ w momencie kiedy gracz położy kartę (nie trzyma jej już ręką nie może zmienić zagrania, tak samo nie może zmienić na kogo się zagrywa.

zasada "niewiedza nie usprawiedliwia" tzn. jeśli ktoś nie wiedział (zapomniał), że ma jakieś minusy lub nie może rzucać bonusów itp. to niestety jego strata - trzeba było uważać.

Generalnie podawane przez nas (Poznań) zasady, lub ich interpretacje powstały w toku intensywnej wielomiesięcznej gry jako efekt zażartych dyskusji, bądź też indywidualnych pomysłów poszczególnych graczy. Sprawdzają się także w grze 1:1, co sprawdziliśmy . Nic nie jest doskonałe i nie twierdzimy, że nasze zasady są najlepsze na świecie, ale wy także nie powinniście się ślepo trzymać zasad opisanych w instrukcji, bo one też nie są idealne. Uważamy, że nasze modyfikacje wprowadzają potrzebę MYŚLENIA i PRZEWIDYWANIA w grze (umożliwiają granie taktyczne, a nie tylko zniszcz i nie daj się zniszczyć).

Ewentualnie inne decki po wcześniejszym ustaleniu
 
A 170pkt 30 rzadkich

B 130pkt 20 rzadkich

C 110 pkt 12 rzadkich

........pierwsza karta ...................nastepna taka sama karta
(bardzo czesta). 1 punkt....................... 1 punkt
(czesta).. 2 punkty ...............................3 punkty
(rzadka)... 4 punkty............................. 6 punkty
(premiowana)._ 1 punkt .......................4 punkt
(gwarantowana)_ 1 punkt..................... 3 punkty

Offline MaGik

thorgal CCG - zasady turniejowe
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2007, 06:56:43 am »
Co z podstępami tj. Puszcza duchów albo magiczny ogród - w sumie powinna być możliwość zagrania ich bez bohatera w misji.

I bardzo ważna zasada w grach karcianych tradycyjnych - KARTA STÓŁ w momencie kiedy gracz położy kartę (nie trzyma jej już ręką nie może zmienić zagrania, tak samo nie może zmienić na kogo się zagrywa.

Sugeruje też by wprowadzić zasadę "niewiedza nie usprawiedliwia" tzn. jeśli ktoś nie wiedział (zapomniał), że ma jakieś minusy lub nie może rzucać bonusów itp. to niestety jego strata - trzeba było uważać.
url=http://s7.gladiatus.pl/game/c.php?uid=21873/]Kliknij by zrozumieć więcej[/url]

Offline iscariot

Re: zagrywanie podstępów
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2007, 07:48:24 am »
Cytat: "FLY"
Podstępy i czary zagrywamy tylko w obrębie misji, w których mamy swojego bohatera. Wyjątkiem są podstępy zagrywane na talię, gracza lub wykładające karty z ręki.


Intencją twórców było to aby czary były potężniejsze, dlatego wprowadzili zasadę obecności czarodzieja przy ich rzucaniu. Taki podstęp GŁĘBOKA RANA sama w sobie nie jest aż tak przegięta, jak np. czar JA ZAWSZE POWRACAM. Dlatego uważam, że podstępy z ręki można rzucać nawet bez przeszkadzającego bohatera w danej misji. W multi może i trzeba by się nad tym zastanowić, ale w 1x1 nie podpba mi się to i będę głosował przeciw.

Teraz pojedynki: ŻADNYCH pojedynków w multi. Dlaczego ja będąc np. 3 z kolei po graczu z inicjatywą nie mogę wystawić mojego bohatera w POJEDYNKU, zaraz po tym jak zrobił to pierwszy gracz po graczu z inicjatywą?? Jawna niesprawiedliwość. Tłumaczenie "kto pierwszy ten lepszy" jest troszkę dziwne. Mam na ręku JEDNEGO bohatera i 7 podstępów. Nie mogę go wystawić w pojedynku więc "kiszę" sobie rękę kolejną turę, tylko dlatego, że miałem pechowe dociągnięcie.

Zasada "KARTA - STÓŁ" Genialna!!! Ja w sumie zawsze tak gram, co było widać w grach turniejowych, zrobiłeś błąd, trudno, ponieś jego konsekwencje. Przykład? Wystawiłem bohatera w misji, w której mogą przeszkadzać tylko stwory. Trudno, bohater spadł. Trzeba mieć oczy otwarte, ślepy w karty nie gra, a nieznajomość zasad nie zwalnia nas od ich przestrzegania.

Offline kempy

thorgal CCG - zasady turniejowe
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2007, 08:45:07 pm »
Nie mam wyrobionego zdania, bo raz w życiu grałem w Thorgala w 3 osoby. Pozostanę chyba jednak przy zasadach oryginalnych bo przynajmniej mam nadzieję, że ktoś je testował. :)

Jedyne co moge sugerowac, to w grze turniejowej wprowadzenie limitu czasu, np. maksymalnie do 45 minut.
----------------- --- -- -
N  /\  M  E  T  /\  K  E  R
----------------- --- -- -


Offline Shaigan

Zasady
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2007, 07:58:09 pm »
Generalnie podawane przez nas (Poznań) zasady, lub ich interpretacje powstały w toku intensywnej wielomiesięcznej gry jako efekt zażartych dyskusji, bądź też indywidualnych pomysłów poszczególnych graczy. Sprawdzają się także w grze 1:1, co sprawdziliśmy :) . Nic nie jest doskonałe i nie twierdzimy, że nasze zasady są najlepsze na świecie, ale wy także nie powinniście się ślepo trzymać zasad opisanych w instrukcji, bo one też nie są idealne. Uważamy, że nasze modyfikacje wprowadzają potrzebę MYŚLENIA i PRZEWIDYWANIA w grze (umożliwiają granie taktyczne, a nie tylko zniszcz i nie daj się zniszczyć). Grając waszymi przepisami zbuduję deck, który pozwoli mi przez nawet 5 czy 10 godzin grać z wami nie pozwalając wam nic ugrać (wystarczy mi 7 misji, 5-6 bardzo silnych bochaterów i reszta podtępy odrzucające i osłabiajace - taki deck może niekoniecznie da mi zwycięstwo, ale na pewno nie pozwoli wam zawyciężyć). Może popróbujcie pograć trochę zgodnie z naszymi zasadami :?: . Nie wiem czy próbowaliście, bo my (jako Poznań) spróbowaliśmy grać waszymi ( u was :) ) i nasi gracze dość jednogłośnie stwierdzili, że spłycają grę do tak prostych regół, że nie dziwota, iż tak szybko odeszła w lekkie zapomnienie.
tałem się fioletowym kawałkiem jej czapki :D

Offline Serenicus

thorgal CCG - zasady turniejowe
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2007, 08:37:43 pm »
A ty byłeś " u nas" ? Nie kojarzę Ciebie. Co do tego decku to w zasadzie nie zrobisz samej odrzucanki i typowej przeszkadzajki bo niwelują to ograniczenia punktowe decku. Zasady może nie są idealne ale w grze pojedynczej zasada z bohaterami w misji jest nie trafiona. Ktoś cię odrzuci i see ya misja już jest jego bo ty nic nie możesz zrobić. Poza tym taka gra traci na dynamiczności. Na książeczkowych zasadach gra leciała szybko. Kładziesz misje, bohaterów. Kilka podstępów i już nowa tura. Każdy ma swoje zdanie i macie prawo grać na "waszych" zasadach i nikt z nas nie twierdzi że którekolwiek są lepsze czy gorsze. Każdy gra na takie, jakie uważa za słuszne i tego się trzymajmy.

Offline iscariot

Re: Zasady
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 12, 2007, 08:52:22 pm »
Cytat: "Shaigan"
Generalnie podawane przez nas (Poznań) zasady, lub ich interpretacje powstały w toku intensywnej wielomiesięcznej gry jako efekt zażartych dyskusji, bądź też indywidualnych pomysłów poszczególnych graczy. Sprawdzają się także w grze 1:1, co sprawdziliśmy :) . Nic nie jest doskonałe i nie twierdzimy, że nasze zasady są najlepsze na świecie, ale wy także nie powinniście się ślepo trzymać zasad opisanych w instrukcji, bo one też nie są idealne. Uważamy, że nasze modyfikacje wprowadzają potrzebę MYŚLENIA i PRZEWIDYWANIA w grze (umożliwiają granie taktyczne, a nie tylko zniszcz i nie daj się zniszczyć). Grając waszymi przepisami zbuduję deck, który pozwoli mi przez nawet 5 czy 10 godzin grać z wami nie pozwalając wam nic ugrać (wystarczy mi 7 misji, 5-6 bardzo silnych bochaterów i reszta podtępy odrzucające i osłabiajace - taki deck może niekoniecznie da mi zwycięstwo, ale na pewno nie pozwoli wam zawyciężyć). Może popróbujcie pograć trochę zgodnie z naszymi zasadami :?: . Nie wiem czy próbowaliście, bo my (jako Poznań) spróbowaliśmy grać waszymi ( u was :) ) i nasi gracze dość jednogłośnie stwierdzili, że spłycają grę do tak prostych reguł, że nie dziwota, iż tak szybko odeszła w lekkie zapomnienie.


Serenicus ma świętą rację. Popatrzmy: mam inicjatywę i kompletnie nic nie robiącego bohatera, największy jego atut to duże S. Jako pierwszy podstęp zagrywam PUŁAPKĘ i dziękuję, misja wykonana, nie masz bohatera, nie masz szans na obronę.
W zasadach multi, pomysł nawet coraz bardziej do mnie trafia :P więc czuj e się przekonany, ale nie do 1vs1.

Roller, prześlij proszę resztę szablonów i spodziewaj się.... spodziewanego :P:P

Offline MaGik

thorgal CCG - zasady turniejowe
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2007, 07:57:11 am »
Ja też jestem za 1vs1 - podstępy z ręki ale w przypadku multi powinno być tak, że podstępy zagrywane na talię, misję lub gracza można z ręki posłać tylko do zgrania podstępów na bohatera potrzebna jest postać przeszkadzająca, co wy na to??
url=http://s7.gladiatus.pl/game/c.php?uid=21873/]Kliknij by zrozumieć więcej[/url]

Offline Sigismond

thorgal CCG - zasady turniejowe
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 13, 2007, 08:50:09 am »
Wydaje mi się, że robi się chaos, a zawsze będą kontrowersję, czy można dany podstęp rzucić bez bohatera w misji, czy nie.
Ja bym się trzymał instrukcji jednak. Widziałem różne instrukcje i poza zamieszaniem związanym z dwuznacznością terminologiczną podstep/zagrywanie podstępu; jest bardzo dobra.
Proponowałbym traktowanie takich kart jak JEJ STAN SIĘ POGORSZYŁ, TYLKO TY I JA jako BR, czyli ***, we wszelkich obliczeniach. Są zbyt silne na jak na *. Może to by sprościło sprawę niż mieszać z podstępami.
Dlaczego nie miałbym rzucić pożaru na cudzą misję. Nawet jak jeden bohater jest w misji i nikt nie przeszkadza, to nie powinien czuć się pewnie, a zawsze powinien przewidywać.

Co do POJEDYNKÓW, to argument Iscariota wydaje mi się nieuzasadniony. Niesprawiedliwość? Na tym polega inicjatywa. Masz inicjatywę jako pierwszy możesz wystawić Thorgala, a inni płaczą. Takie są reguły.
Czyli:
-jestem za pojedynkami w multi
-zasady zagrywania podstępów bym zostawił, ew. niektóre karty liczyć jak ***
eśli serce Twe czyste...

Offline FLY

thorgal CCG - zasady turniejowe
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 13, 2007, 09:51:24 am »
Poznań zasady turniejowe

witam serdecznie wszytskich graczy karcianki Thorgal, będziemy w tym temacie opisywać turniejowe zasady gry, zarówno dla opcji 1:1 jak i multi.
Chciałbym żeby w tym temacie wypowiadały się tylko osoby, które brały już udział w turniejach lub ewentualnie miały bezpośredni kontakt przy tworzeniu nowyc zasad, a ewentualne pytania najlepiej kierować do tematu Thorgal CCG, czy on jeszcze żyje. Chodzi o to, żeby wszystko było czytelne i by nie było problemu w przeszukiwaniu całych stosów niepotrzebnych postów.

klasyfikacje deckow:

Obecnie na turnieju grano deckiem typu B
Deck może zawierać do 20 kart rzadkich, minimalna ilosc 55 kart, maksymalna 80

pierwsza karta nastepna taka sama karta
(bardzo czesta). 1 punkt 1 punkt
(czesta).. 2 punkty 3 punkty
(rzadka)... 4 punkty 6 punkty
(premiowana)._ 1 punkt 4 punkt
(gwarantowana)_ 1 punkt 3 punkty


Deck klasy B ma sie zmiescic w 130 punktach

Zasada kempego Podstępy i czary zagrywamy tylko w obrębie misji, w których mamy swojego bohatera. Wyjątkiem są podstępy zagrywane na talię, gracza lub wykładające karty z ręki.

Misje:
1. W trybie multi dostępne są także pojedynki. Po prostu wystawia się tam tylko jednego przeszkadzającego (kto pierwszy ten lepszy ).
2. Gra się do 7 pkt, lecz jeśli koś po ostatniej turze będzie miał 8 lub 9 pkt, to on wygrywa (daje to szanse graczom z dalszych miejsc i zmusza gracza z inicjatywą do aktywnej gry). Dopiero w przypadku równej ilości pkt decyduje kolejość graczy.

ZASADA - KARTA STÓŁ w momencie kiedy gracz położy kartę (nie trzyma jej już ręką nie może zmienić zagrania, tak samo nie może zmienić na kogo się zagrywa.

zasada "niewiedza nie usprawiedliwia" tzn. jeśli ktoś nie wiedział (zapomniał), że ma jakieś minusy lub nie może rzucać bonusów itp. to niestety jego strata - trzeba było uważać.

Generalnie podawane przez nas (Poznań) zasady, lub ich interpretacje powstały w toku intensywnej wielomiesięcznej gry jako efekt zażartych dyskusji, bądź też indywidualnych pomysłów poszczególnych graczy. Sprawdzają się także w grze 1:1, co sprawdziliśmy . Nic nie jest doskonałe i nie twierdzimy, że nasze zasady są najlepsze na świecie, ale wy także nie powinniście się ślepo trzymać zasad opisanych w instrukcji, bo one też nie są idealne. Uważamy, że nasze modyfikacje wprowadzają potrzebę MYŚLENIA i PRZEWIDYWANIA w grze (umożliwiają granie taktyczne, a nie tylko zniszcz i nie daj się zniszczyć).
ww.thorgal.com.pl/forum
http://www.nocandy.org/

Offline MaGik

thorgal CCG - zasady turniejowe
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 13, 2007, 10:31:01 am »
Cytuj
Proponowałbym traktowanie takich kart jak JEJ STAN SIĘ POGORSZYŁ, TYLKO TY I JA jako BR, czyli ***, we wszelkich obliczeniach. Są zbyt silne na jak na *. Może to by sprościło sprawę niż mieszać z podstępami.


I właśnie dlatego trzeba mieć w misji bohatera żeby móc zagrywać "jej stan..", nie możesz sobie rzucić z  ręki na byle kogo. Łatwiej jest wprowadzić zasadę zagrywania podstępów na bohaterów tylko jak ma sie własnego nić liczyć karty b.częste jako rzadkie.
url=http://s7.gladiatus.pl/game/c.php?uid=21873/]Kliknij by zrozumieć więcej[/url]