Autor Wątek: thorgal CCG - zasady turniejowe  (Przeczytany 10291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaGik

thorgal CCG - zasady turniejowe
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 16, 2007, 12:48:53 pm »
Cytat: "Serenicus"
Magic no to właśnie trzeba tak zrobić deck aby być przygotowanym na to że ktoś cię odrzuci albo w jakiś inny sposób uprzykrzy życie. Na moje byłaby to głupota gdyby nie korzystać z tych kart, zwłaszcza że twórcy nie zrobili ich dwóch czy 3 wzorów a zdecydowanie więcej, bo tak sie nie gra. To nieestetyczne. Nie rozumiem takiego myślenia.


Tak myślę i myślę i nie bardzo wiem o co ci chodzi. Czy ja napisałem żeby nie korzystać z rzadkich kart ?? Napisałem, że gra jest trudniejsza gdy przeciwnik ma mocne karty a to co innego.
Nie rozumiem też co jest nieestetyczne i jak się nie gra, chyba coś pomyliłeś albo źle zrozumiałeś. Przemyśl to.

P.S. Do końca tygodnia będę miał listę wszystkich swoich kart to podeślę może jakąś wymianę zrobimy.
url=http://s7.gladiatus.pl/game/c.php?uid=21873/]Kliknij by zrozumieć więcej[/url]

Offline Serenicus

thorgal CCG - zasady turniejowe
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 16, 2007, 01:09:10 pm »
Chodziło mi raczej o to że wy ( cała ekipa z Poznania ) od początku jakoś tak nie bardzo lubiliście kart odrzucających. Bo przez nie gra traci na atrakcyjności. Zmniejsza się możliwość taktyk i trudno jest coś ugrać. Tak mówiliście. Dlatego tak napisałem, ale jeżeli inaczej to odebrałeś to sorry, nie to było moim zamiarem.
Ja jestem za tym, aby grać nieważne czym, przecież po to powstało tyle wzorów. Zresztą jestem zwolennikiem elastycznych decków. Trochę odrzucania, trochę pompek, trochę combosów i kombinowania. Każdy deck powinien być przygotowany na wszystko. Dlatego nie rozumiem trochę myślenia, mój deck był zbudowany tylko na odrzucanie albo tylko na pompki, lub multi itd, dlatego wygrałem/przegrałem. Jest 255 wzorów ( +10 promo ) po to, aby każda karta miała swoje zastosowanie i znalazła swoje miejsce w decku. I już samo złożenie decku jest nieprzewidywalne. A do tego przecież dochodzą jakieś nowe zagrania, jakieś secret-techy. Więc gra może być nudna, przewidywalna, tylko w przypadku ciągłej gry z tymi samymi osobami, które nic nie zmieniają w swoich deckach.

PS. Bardzo fajnie, że będzie spis. Z chęcią zobaczyłbym co masz, może coś się trafi czego potrzebuje :)

Offline MaGik

thorgal CCG - zasady turniejowe
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 16, 2007, 01:42:46 pm »
Jeszcze nigdy (oprócz turnieju - bo nie można było zmieniać) nie grałem dwa razy tym samym deckiem. Zawsze wprowadzam coś nowego albo inne karty próbuje. Sam mam karty odrzucające i ja (nie wiem jak inni) nie uważam, że ich stosowanie jest złe. Jeśli chodzi o turniej to miałem deck bardziej pod multi zrobiony co zresztą było widać. Gram dla grania więc jest mi obojętne kto wygrywa, co nie znaczy, że się podkładam.
url=http://s7.gladiatus.pl/game/c.php?uid=21873/]Kliknij by zrozumieć więcej[/url]

Offline [rollerboy] thorgal ;]

thorgal CCG - zasady turniejowe
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 16, 2007, 08:45:13 pm »
Cytat: "sandmanjr"
Podsumowując na razie poza waszym płaczem że multi jest brzydki i powtarzaniem że jest "przewidywalny" to nie znalazłem jakichś konkretnych argumentów potwierdzających to.
Może więc oświecicie nas w tej materii.



zacznijmy od tego, że ja grałem na obu zasadach, a ty nie, wiec jak możesz sie wypowiadać w tej kwestii ? zgadujesz, czy z góry coś zakładasz  ;) czasami rzeczy nie orginalne są lepsze od tych orginalnych ;)  ale w koncu to rzecz gustu ;)  a gusta są różne ;)

ps, gdybyś miał cheć poprubować czegoś nowego;)  to probuj przez wiecej niż jedną sesje  ;)  czasami warto jest nie stać w miejscu i byc otwartym na progres, bo inaczej można przeoczyc cos fajnego, pozdro

----------------

Cytat: "Serenicus"
Chodziło mi raczej o to że wy ( cała ekipa z Poznania ) od początku jakoś tak nie bardzo lubiliście kart odrzucających. Bo przez nie gra traci na atrakcyjności. Zmniejsza się możliwość taktyk i trudno jest coś ugrać. Tak mówiliście. Dlatego tak napisałem, ale jeżeli inaczej to odebrałeś to sorry, nie to było moim zamiarem.


 ;) czasami jak coś palniniesz to naprawde ........ :idea:

ps ogólnie thorgal to zajawa niezależnie od zasad  8)  pozdro thorgalowcy i ciesze sie, że są nowe wypowiedzi, niezależnie na jakich zasadach gramy

Ekipa z Wawy, czy robicie turniej????

Prosze nie pisac posta pod postem. Zibi
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline FLY

thorgal CCG - zasady turniejowe
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 19, 2007, 01:56:55 am »
czy z okazji Polcou w warszawie coś się dzieje ? bo karciaki też tam są!!! wiec do dzieła warszawiacy, sandmanjr i Sigismond może razem coś zrobicie !!!
ww.thorgal.com.pl/forum
http://www.nocandy.org/

Offline [rollerboy] thorgal ;]

thorgal CCG - zasady turniejowe
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 09, 2007, 08:38:34 am »
;) dzieje sie coś w wawie :?: pozdro
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline FLY

relacje
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 18, 2007, 12:16:26 am »
ww.thorgal.com.pl/forum
http://www.nocandy.org/