trawa

Autor Wątek: Wiedźmini w Mordheim?  (Przeczytany 9167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gondoller

Wiedźmini w Mordheim?
« dnia: Lipiec 10, 2007, 10:51:25 pm »
Witam. Wie ktoś może czy coś takiego egzystuje? Bo jestem od dłuuuugiego czsu pod silnym wpływem Sapkowskiego i jego "Sagi o Wiedźminie", więc może da się takowego nająć?

Bo z tego co myślałem, mógłby za wiedźmina robić albo:
Skonwertowany do odpowiedniego wyglądu herszt jakiejś bandy (ze zbliżonymi umiejętnościami), albo jakiś najemnik (ze zbliżonymi umiejętnościami).

Ewentualnie sklecić nieoficjalną bandę.. tylko, kto wtedy ze mną zagra??

Pozdro, Paweł

Offline nahar

Wiedźmini w Mordheim?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2007, 07:39:51 am »
Po pierwsze to wiedzmini adaptowani do innych universów niż ich rodzimy zawsze mnie śmieszyli. Ale miałem Wiedzmina w Kryształach Czasu, miałem w AD&D i w nawet był w Warhammerze (RPG).

Po drugie żeby zachować balans wiedźmin musi być mocny. W tym systemie największy plew zabija na luzie super wymiatacza.

Po trzecie widzę go tylko jako najemnika, a właściwie to jako Dramatisa.

Po czwarte jest coś podobnego - Aenur Sword of Twilight. Zobacz jego opis w Rule booku sekcja Dramatisi. Bardzo przypomina Wiedźmina skillami i fluffem. A i bez trudu go można zabić.....

Ale jak coś wymyślisz - znaczy tego Dramatisa to dawaj go na Forum - ocenimy.

Bo drużyny wiedźminów to nie widzę (ew możesz zrobić coś na kształt drużyny z 3-5 tomu sagi).
paweł

Offline Gondoller

Wiedźmini w Mordheim?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2007, 12:04:41 pm »
Noo.. własnie o coś takiego mi chodziło, jak pisałem o drużynie.. ale chyba by nie przeszło - iedźmin, wampir, łuczniczka, bard.. hmm.. zobaczy się.

A i gdzieś (chyba nawet na tym forum znalazłem kawałek o wiedźminie, jako postacido turnieju, do scenariusza w WFB:

Wiedźmin:
M: 2D6 WS : 7 BS: 5 S: 4/6 T: 4 W: 3 I: 9 A: 5 LD:10
Nosi Light Armour i Wiedźmiński Miecz (jak Great Weapon z tą różnicą, że uderza bez zasady zawsze ostatni)

Zasady specjalne:
Wiedźmiński los: wiedźmin, płatny zabójca potworów nie boi się niczego i nikogo dlatego też podlega zasadzie Unbreakable.
Mniejsze Zło: wiedźmin, wybierając zawsze mniejsze zło, nigdy nie goni.
Szybszy niż strzała: posiada Ward Save na 3+ przeciwko ostrzałowi.
Talizman wiedźmina: posiada MR równe 3.
Wiedźmiński miecz: ataki wiedźmina są magiczne.
Honor wiedźmina: wiedźmin zawsze przyjmuję challenge, ale nigdy go nie rzuca
Wiedźmińskie mikstury: co turę pije jedną z mikstur. Aby to określić, gracze co turę, przed wykonaniem jego ruchu, rzucają kostką jaką miksturę wypił. Każda działa tylko jedną turę, aż do wypicia następnej.
1-2 Leczy sobie jedną ranę
3-4 Otrzymuje zasadę Always Strike First
5-6 Otrzymuje +1T


Taki wycinek.
Można by na tym bazować? bo oprócz bandy krasi chciałbym jeszcze wiedźmina :)

EDIT:
Drużyna składałaby się z:
Wiedźmina (Geralt)
Wiedźminki (Ciri)
Czarodziejki (Yennefer)
Barda (Jaskier!)
Wampira (RTegis :) )
Rycerza/Wojowniika (Cahir)
Łuczniczki (Milva)
Wojowniczki (Angouleme, czy jakoś tak)
Krasiek (Yarpen Zigrin)
Błędnego rycerza (taki jeden, w 5 tomie był krótko)

Akurat dziesięć postaci, jedyny problem, to taki, ze niekoniecznie występowali równocześnie.. i nie bardzo byłaby możliwość wpakowania np. kraśków.. chociaż, to i tak adaptacja z innego świata, więc może?

Najbardziej, to by to chyba podchowziło pod kolejną bandę najemników..??


A jeżeli jako dramatis to genialnie dla innych band :P wersja robocza jużż się klaruje, i myślę, że najpierw zrobie jako najemnika/dramatisa a potem jeszcze bande

Offline BuXi

Wiedźmini w Mordheim?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2007, 12:53:41 pm »
Bardzo mnie tym zaciekawiłeś... drużyna wiedzmina hmm... Wygląda ciekawie ale on naprawde musiałby być przepak żeby był choć troszku podobny do oryginału

Offline Gondoller

Wiedźmini w Mordheim?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2007, 02:01:26 pm »
Wiesz.. bo wiedźmin z założenia jest "przepakiem" :)

Tak myślę, że lepiej w ten sposób, niż np. wyprawa drużyny z kaer morhen.. bo szanse na wygraną miałyby tylko stricte magiczne armie a i to nie za bardzo :P

Tak kombinuję i myślę, że można by nawet imienną bandę zrobić - znaczy Geralt i takie tam, plus właśnie "wiedźmin" jako najemnik dla innych ekip.

I jedno mnie zastanawia - co by było, gdyby mi w boju padł np. właśnie Geralt.. po zabawie?

Wniosek- banda imienną nie będzie, może dzisiaj zarys zasad dla bandy itd. pokażę.

Offline Wojtek_Krz

Wiedźmini w Mordheim?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2007, 02:07:49 pm »
Yo!

Pomyliłeś systemy.

Yo! pozdrawiam

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Wiedźmini w Mordheim?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2007, 02:34:32 pm »
Cytat: "Gondoller"
I jedno mnie zastanawia - co by było, gdyby mi w boju padł np. właśnie Geralt.. po zabawie?

Należałoby wystosować list do Sapkowskiego o nieoczekiwanym zwrocie akcji w sadze.

Offline Slimak78

Wiedźmini w Mordheim?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2007, 03:29:22 pm »
Szczerze nie chciałbym grac z bandą wiedźmina... To jest mordheim? nie wydaje mi się. Nie podoba mi sie pomysł ani trochę.
rank, Franek, Franko ew. inne odmiany [WZMF]

Offline Khogall

Wiedźmini w Mordheim?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2007, 04:01:26 pm »
Witam. Jestem pod duzym wplywem Lucasa i jego "Gwiezdnych wojen", wiec czy moge grac banda ewoków? Lub chociaz najemnikiem a'la Boba Fett?

No ludzie nie przesadzajmy. Moze wpakujmy tu jeszcze drowy zyjace pod ziemia i Kaprala Marchewe patrolujacego ulice Altdorfu? Swiat ukazany w sadze Sapkowskiego to zupelnie inna bajka niz Stary Swiat.

Cytuj
Yo!

Pomyliłeś systemy.

Yo! pozdrawiam

/signed

K.
img]http://img124.imageshack.us/img124/3803/asianlv9.png[/img]
http://www.krolowamorz.yoyo.pl

Offline Gondoller

Wiedźmini w Mordheim?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2007, 05:25:24 pm »
oj ludzie.. ja się chcę pobawić.. nie będę tworzył nowego bitewaniaka czy skirmisha, żeby pobiegać wiedźminem... tym bardziej, że światy z mordy i ten wiedźmiński wykazują sporo podobieństw, więc porównanie z SW raczej nie jest na miejscu..

No a gdyby zrobić z niego najemnika, dać podobne umiejętności, pokleić do kupy i nazwać "Zabójca <<nazwa dowolnego potworka który moze występować w starym świecie>>" ??


A jeżeli nie, to najwyżej oprę się na legalnej <<darmowej>> mechanice z SGII i zrobię nowy system..

Offline Khogall

Wiedźmini w Mordheim?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 11, 2007, 05:34:58 pm »
A nie mozesz poprostu wziac zasad Aenura (tak jak to mowil Nahar) i zrobic sobie figurki wiedzmina pod niego? Albo jakiegos innego normalnego najemnika?

K.
img]http://img124.imageshack.us/img124/3803/asianlv9.png[/img]
http://www.krolowamorz.yoyo.pl

Offline nahar

Wiedźmini w Mordheim?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 11, 2007, 06:42:06 pm »
Tak naprawdę to możesz sobie robić co Ci się żywnie podoba. Jest banda SM do Mordheim, może być i wiedźminów.

Tylko raczej nikt nie będzie z Tobą grał. Bo ideą jest aby obie bandy na stle miały szansę. A przy wypakowanej bandzie wiedzmina (tak jak ją opisałeś) to nie wiem kto by z Tobą mógł wygrać. Tak samo było w RPG - 1 Poz wiedźmin zbierał wklepy od byle orka. Śmiech. Po prostu taka jest specyfika tej postaci - ciężko ją odwzorować w grze,  bo jest jednym z najlepszych wojowników swego świata. Jeszcze półbiedy RPG, ale bitwniaki - toż po drugiej stronie musi być za to ten paskudny czarodziej bez oka.


Jest wyjście:
Weź zwykłych najemników. Ustal kto będzie kim w Twojej bandzie - dobierz odpowiednio sprzęt i broń. Do tego najemników i Dramatisów.
Potem odpowiednio rozwijaj ich.

Jest też taka banda co być Ci podeszła na wiedźminską drużynę: Poszukiwacze Przygód. Przerób ją - zamiast barbarzyńcy daj wiedźmina i jak Twoi współgracze się zgodzą to nią graj. Ja tymi gośćmi grałem trochę moim zdaniem są oki, tylko kilka drobiazgów jest do poprawienia.

Za wampira weź np Mariannę - tylko zrób model męski.  Co do Aenura najlepiej zrobić odpowiedni scenariusz dla takich mega wojowników. Jest nawet poszukaj na stornie SG.

Ten gość co go podałeś z WFB jest podobny do Aenura tylko go trudniej zabić (Ward na strzelanie). Ale w Mordheim zawsze może Cię załatwić byle plew. Możesz go zmodyfikować i dać jako Dramatisa (bo na pewno jako najemnik bedzie za mocny).

Tak naprawdę to
paweł

Offline Gondoller

Wiedźmini w Mordheim?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 12, 2007, 10:42:02 am »
myślę, że to co napisałeś najbardziej odpowiadałoby środowisku.. no bo to dalej może być barbarzyńca, tyle, że nazwany wiedźminem, prawda? itp. i by było spoko.

Co do wampira - nie wiem, jak by to działało..

Albo wogóle zrobić wiedźmina-dramatisa dla każdej bandy z wyjątkiem tych "bestiowatych" na bazie aenura i git. ew. jako najemnika, ale byłby pierońsko drogi (co zresztą jest uzasadnione nawet w książkach)

Warda musi mieć jeżeli ma trzymać klimat wiedźmina

pozdro

Offline BuXi

Wiedźmini w Mordheim?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 12, 2007, 01:57:50 pm »
Cytat: "Gondoller"
myślę, że to co napisałeś najbardziej odpowiadałoby środowisku.. no bo to dalej może być barbarzyńca, tyle, że nazwany wiedźminem, prawda? itp. i by było spoko.
pozdro


Niech Ci to bóg wybaczy.... gdzie barbarzyńca gdzie wiedzmin .... Albo to albo to....

Offline Gondoller

Wiedźmini w Mordheim?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 12, 2007, 07:32:06 pm »
aj, no mój błąd..
BTW, pokombinuję.. najwyżej oleję sprawę i zajmę się kraśkami :)

 

anything