Autor Wątek: Najlepszy darmowy MMO  (Przeczytany 8297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Najlepszy darmowy MMO
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 01, 2007, 08:49:22 pm »
Ale nie pvp, a i expienie nudniejsze. Poza tym boterów multum.

Offline Jaskier

Najlepszy darmowy MMO
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 02, 2007, 11:16:07 am »
no w europie y tego co widy ciekawiej ni w chinach. zarówno jeśli chodzi o pvp jak i expienie. podstawa to gra w party no i ciekawsze możliwości postaci. a boty od 20 levelu można kasować ^^

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Najlepszy darmowy MMO
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 02, 2007, 11:39:38 am »
No właśnie tej europy nie znam. Tam wszystko inaczej wygląda. W chinach było solo expienie i pvp na zasadzie: kto ma wyższy lvl ten zamiata przeciwnika. A walka to było stanie i spamowanie skilli, bo zrobili autopotion ><

Boty się wycfaniły. Kiedyś można było załatwić bota waląc go po łbie i uciekając aż zejdzie status. A bot gonił i atakował sam łapiąc status. Wtedy można było go spokojnie zaciukać :) Potem niestety twórcy botów usprawnili je na tyle, że nie oddawały graczom itp.

Offline Jaskier

Najlepszy darmowy MMO
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 02, 2007, 02:40:21 pm »
No jest zdecydowanie ciekawiej :)

Dodano na przykład stwory "Party" (tak jak miałeś już championy i giganty) które kręcą się w wielkich ilościach na pitach (tak mniej więcej jedna trzecia stworów), atakują każdego i są nie do zabicia na solo dla gościa o równym im levelu - mają sporo mniej życia niż giganty, ale mocniej od nich biją i jest ich cała masa. Przeznaczone są właśnie do bicia ich ekipą.
Na przykład ja gram magiem (wizzard) będącym teraz na 20 poziomie, a mój brat wojownikiem na 19 i polowaliśmy sobie ostatnio będąc w party na stwory 19-levelowe. on ma jakieś 1500 zycia, duży miecz i pancerz, ja 350 życia i czary bjące za 1000-1500. Nie współpracując ze sobą musielibyśmy biś stwory co najwyżej 13-14 levelu, żeby nie ginąć. Trzeba przy tym bardzo uważać, współpracować, nie mylić się, albo zgon gwarantowany (ja ginę po 2-3 trafieniach od takiego przyjemniaczka, który ma z 10000 życa i bez wojownika który go na siebie sciąga nie mam co wyskakiwać. Tak samo wojownik bijący po 300-400 jednym strzałem nie ma co się za takiego brać, bo może i jednego połozy, ale jeśli mu jakiś, nawet zwykły dobignie to jest zimny trup. W dodatku ja rozwinąłem sobie jeszcze 10 level barda i kreryka, a mój brat 10 kleryka, żeby się móc nawzajem wskrzeszać i boostować.
Gra sie naprawdę fajnie, tylko ten exp leci jak krew z nosa... :roll:

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Najlepszy darmowy MMO
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 02, 2007, 03:26:51 pm »
Ech, dołączyłbym do Was jako buffer (priest czy też cleric; jak zwał tak zwał). Niestety czasu brak na gry gdzie trzeba expić.

A co do expu. Nie patrzcie na lv mobów ani na to ile za sztukę dostajecie. Zobaczcie ile potraficie nabić expa przez godzinę. Bo zazwyczaj (i w Silku i w KO) szybciej expi się na niżej levelowych mobach. Po prostu szybciej je zabijasz i lepiej to wychodzi w ogólnym rozrachunku.

W chinach jeszcze questy były. W europie pewnie też; na nich nieźle exp idzie a i skill pointsy też.

A w KO to było piękne, że prawie każdy wyżej lvlowy mob zabijał maga na jeden strzał :D Tam dopiero trzeba było uważać.

Offline Jaskier

Najlepszy darmowy MMO
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 02, 2007, 04:33:50 pm »
No to nie byłby taki znowu problem z expem :) Poszlibyśmy w party na jakieś potwory odpowiednie i zanim byś się zorientował miałbyś już sensowny poziom :p Poza tym na starcie dostajesz teraz dwa przedmioty kupowane za kase które odpowiedni zwiększają przez 3 godziny expa o 60 i 100%, a tym, że ten czas liczy się tylko wtedy jak bijesz (odliczanie wyłącza się po 20 sekundach od czasu jak cię ostatnio jakiś stwór atakował. To dość długo, bo na pierwszym (tym 60% dojechałem do jakiegoś 14 levelu, a jak mi się skończył drugi to byłem 10% od 20 levelu więc trochę to jest.

Szybciej się expuje rzeczywście na słabszych stworach które zabija się jednym strzałem, nabiłem tak nawet kilka leveli i to dość szybko, ale problem w tym, że ze stworów wypadają przedmioty o tym mniej-więcej levelu na którym jest dany stwór, a to szybsze robenie leveli niż normalnie sprawia, że ciężko zarówno o kasę, jak i odpowiedni sprzęt (nawet jesli nie bierze się pod uwagę ceny. Problemy zaczynają się zwłaszcza w okolicach 20 poziomu kiedy nie ma już w sklepach podstawowych wersji i trzeba je i tak zdobywać od innych graczy, a popyt jest ogromny i naprawdę ciężko, zwłaszcza o męskie wersje pancerzy.

Poza tym w ten sposób expowanie jest ciekawsze, bardziej wymagające jeśli chodzi o zdolności i wygodniejsze od tyle, że ma się obok kogoś kto może cie wskrzesić i nie musisz po pechowym lagu latać znowu z miasta.

No i bicie stworów z party jest naprawdę opłacalne - wypada z nich zawsze duża kasa no i punkty doświadczenia są ponad 10 razy większe niż na zwykłym.

No questy są, ale nieopatrznie je na początku olałem, a po zrobeniu jednego ma się dostęp do następnego i nie chce mi się teraz zabijać setek 10-levelowych gości za kilka exp sztuka żeby znaleźć 40 sztuk czegoś tam.

Co do magów i twardych mobów to tu jest chyba gorzej - zwłaszcza jesli chce się wymaksować zadawane obrażenia - jest czar który zmniejsza twoje maksymalne życie o połowe ale znacznie przy tym zwiększa zadawane obrażenia (np. z 700-800 na 1300-1400) - w Ko tż grałem magiem i tam przeżycie było łatwiejsze, bo stwory dużo wolniejsze, a zasięg czarów większy (choć obrażenia przez nie zadawane nieporównywalnie mniejsze).


A jeśli chodzi o buffera to bardziej buffujący jest bard. Jesli się robi postać na maksa buffującą to jest to zwykle bard/kleryk, bo robienie 2 na raz zwykle daje radę.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Najlepszy darmowy MMO
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 02, 2007, 04:42:01 pm »
Tak w KO jak i w Silku miałem maksymalny na dany czas lvl (70 w obu grach, ale w KO duuuuużo ciężej się expiło) - nie skusisz mnie na granie, wiem ile na to trzeba czasu poświecić :)

Questy rób, bo naprawdę warto; póki jeszcze nie musisz daleko się cofać.

A ogólnie to fajnie zrobili Europę, z tego co widać. Przypomina dość KO. Wyciągnęli wnioski po Chinach i odwalili kawał dobrej roboty.

Offline Jaskier

Najlepszy darmowy MMO
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 02, 2007, 04:49:22 pm »
No trudno :)

A jak taki oblatany jesteś, to mi pewnie będziesz w stanie powiedzieć, co i jak y tym pvp w Silku. Jak wcześniej grałem to nawet do 20 nie dociągnąłem i uczestniczyłem tylko w bijatykach przed bramą w pelerynkach, albo biłem innych gości w pelerynkach będąc na pitach. Nie bardzo wiem więc o co chodzi z tym statusami i kogo mogę sobie spokojnie lać dla treningu a kogo nie :?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Najlepszy darmowy MMO
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 02, 2007, 06:10:19 pm »
Pelerynki to właśnie dla treningu. Jest ich kilka kolorów i jak jeden założysz, to możesz lać wszystkie inne kolory. Nic przy tym nie tracisz, nic nie zyskujesz.

Jeśli zaatakujesz kogoś tak sobie, to masz status kryminalisty i każdy może na Ciebie zapolować a za przebywanie w mieście dostajesz dmg. Jak giniesz to tracisz losowy przedmiot (oprócz broni; chyba) Ty też możesz polować na takie osoby, ale ja tam tego nie uskuteczniałem. Bo mając taki status można zaszyć się gdzieś daleko od uczęszczanych miejsc i spokojnie tłukąc moby stracić ten status (nie pamiętam jaki, ale jest do tego wskaźnik).

Sam status dostajesz za zabicie kogoś. Za samo bezprawne zaatakowanie dostajesz status tymczasowy - po iluś tam sekundach schodzi, ale w tym czasie można Cię atakować.

A poza tym to wojny między klanami i (w Chinach) pvp przy wykonywaniu zawodu (hunter, thief i trader). Przy zawodzie thief może atakować hunterów i karawany traderów, które wiozą odpowiednią ilość towarów (jak ładujesz towary to jest wskaźnik "gwiazdek"; powyżej jednej i można obrywać po uszach). Hunter może atakować thiefa.

Offline Gluciu

MMORPG
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 24, 2007, 09:13:28 am »
Ja bym ci polecał:
-Tibia
-Silkroad Online
-MU
-Flyff
 :)

Jeszcze zapomniałem dodać Ragnarook :)

Używamy tutaj opcji 'zmień'. D.
c Games Rox :)