Autor Wątek: Informacje o czasach ostatecznych .  (Przeczytany 32123 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline old spirit

Informacje o czasach ostatecznych .
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 25, 2007, 01:55:50 am »
Cytat: "TomCio"
Normalnie pytania zadawali, chyba pytali się co będzie w tym 2012, a ty ich olałaś. Przynajmniej to tak wyglądało, więc teraz się niedziw...

Tak, ale te same osoby, zaraz wcześniej lub zaraz po takich pytaniach najzwyczajniej w świecie kpiły - czy traktowałbyś kogoś takiego poważnie? Dodatkowo należy brać pod uwagę to, że najprawdopodobniej osoby te, które przedstawiają te informacje w internecie wcześniej nie miały do czynienia z tą formą komunikacji, sa więc po prostu nieobeznane w tej materii - co może nastręczać im trudności. Dodatkowo, jak zdążyłem zaciągnąć informacji i naocznie się przekonać, rozpisują się na wielu forach - stąd też może wynikać ich brak czasu na wszystkie odpowiedzi, myślę jednak, że wcześniej, czy później - na pytania poważne (bez kpiarskiego tonu) - odpowiedzą z pewnością.

Offline balum

Informacje o czasach ostatecznych .
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 25, 2007, 03:18:45 pm »
Jak kpie, to nie znaczy, ze nie zadaje sensownych pytań.
I niby dlaczego mam zachowac powazny ton wobec śmiesznych spraw?

Offline old spirit

Informacje o czasach ostatecznych .
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 25, 2007, 05:48:12 pm »
Cytat: "balum"
Jak kpie, to nie znaczy, ze nie zadaje sensownych pytań.
I niby dlaczego mam zachowac powazny ton wobec śmiesznych spraw?

Ballum - no przecież dobrze wiesz, że gdy kpisz, zadając sensowne pytania nie możesz liczyć na usłużną odpowiedź. Kpiarski ton bowiem z góry zakłada, że Twoje pytania są stawianie nie po to, by uzyskać przekonującą Cię odpowiedź, ale po to, by stały się dodatkową pożywką pod następne kpiny. Jeżeli interpretacja symboliki Rennes le Chateau lub Apokalipsy Jana, czy też teoria powstania Wszechświata - są dla Ciebie śmiesznymi sprawami, to w porządku - wolno Ci śmiać się ze wszystkiego, nawet do sera, ale nie licz przy tym, że inni będa traktowac poważnie Twoje pytania stawiane w kpiarskim tonie. Innymi słowy - jeśli dla Ciebie to kabaret, nie licz na to, że dodatkowo jego scenariusz zmieni się na Twoje żądanie.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Informacje o czasach ostatecznych .
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 25, 2007, 05:56:55 pm »
Ja też zacząłem od kpiącego tonu, a jak pokazałeś, że można z Tobą merytorycznie rozmawiać, to go zarzuciłem. Więcej wiary w ludzką naturę ;)

Offline Radan

Re: odp.
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 26, 2007, 03:43:50 pm »
Cytat: "K12G"
odp. do radan



Może jednak ktoś z was będzie konsekwentny i podejmie logiczny dialog.
Nie taki dialog w rodzaju, widziałem to myślę, że mogę krytykować, tylko taki, który uwzględni, co jest tu napisane i dlaczego?
Sądzisz, że nie rozumiem, co piszę. Wykaż braki wskazujące na niezrozumienie, wykaż brak logiki a najważniejsze wskaż błędy w istocie rzeczy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Logika

Cytuj

Jeżeli już mówisz o niezrozumieniu, to istotnie jest ono, ale obecne wśród was. Lecz nie wynika ono z zawiłości materiału a z zawiłości myślenia człowieka na ziemi w obecnych czasach, gdy iluzja opanowała świadomość.


Tak, masz rację. Duża część osób na tym forum nie rozumie tego, co piszesz (do tych osó należę np. ja). Ale może nie wynika to z naszych możliwości intelektualnych tylko z treści i formy twoich postów? Zastanów się nad tym.

Cytuj
Jesteście uwarunkowani stereotypami; z jednej strony, Bóg niedościgły, z drugiej nauka ścisła. Jeżeli teraz, to boskie jest zbyt ludzkie; nie do przyjęcia, jeżeli rozważania naukowe, plenipotencje wskazuj, jak nie toś głupi a teorii twoich nawet obalać nie warto.


Tutaj na przykład, zawiniła przede wszystkim interpunkcja. Domyślam się jednak, że pogrubiony fragment miał za zadanie "zagrać" mi na ambicji. Przykro mi, ale to Ci się raczej nie uda. W ciągu swego krótkiego życia zdobyłem kilka przydatnych umiejętności. Należy do nich umiejętność lekceważenia ludzi, którzy nazywają mnie głupcem, a nie są w stanie poprawnie sformułować swojej wypowiedzi.

Cytuj
I wy dyskutujecie o prawdzie, nie wiedząc nawet, że tyle jest prawd ile jej stron. Jak mam was nazwać, ignorantami czy ślepcami, bo jak wam mówię, że jesteście zagubieni w iluzji, to jak grochem o ścianę.


Jest tylko jedna prawda. Nie trzeba być geniuszem, żeby zrozumieć, iż prawda nie jest pojęciem względnym. 2+2=4, 6<9, białe jest białe, czarne jest czarne. Prawda jest jedna.

Poza tym, większość ludzi na tym forum, usiłujących wykazać Ci bezsens twoich hipotez, to nie "ludzie zagubieni w iluzji", a ludzie trzeźwo myślący. Ty natomiast usiłujesz zarazić nas światopoglądem powstałym wśród frustratów należących do jakiejś grupy religijnej o dosyć radykalnych poglądach na otaczający nas świat (i wszechświat).


Cytuj
Jeżeli chcecie wykazać logikę i zdrowy rozsądek, zadajcie adekwatne do tematu pytania.


Nie czuję potrzeby popisywania się przed Tobą swoją "logiką" i zdrowym rozsądkiem.

Cytuj
Nie takie jak to; „Czy ty, chociaż rozumiesz to, co piszesz?”, bo w takim pytaniu, zawarta jest odpowiedź wyrokująca. Wyrok bez procesu dowodowego, stawia człowieka ponad prawem. Jednak wykona go w takim przypadku, gdy nie potrafi go przeprowadzić lub, gdy  czuje sie w prawie taki wyrok wydać.  


Po pierwsze, cytując to pytanie, popełniłaś błąd interpunkcyjny.
Po drugie, jest to zupełnie normalne pytanie. Nie zawiera w sobie żadnej odpowiedzi wyrokującej. Zapytałem się, czy rozumiesz swoje hipotezy. Oczekuję odpowiedzi twierdzącej tudzież przeczącej.
Po trzecie, daleki jestem od tego, aby stawiać siebie ponad prawem.
 
Cytuj
Jeżeli już ktoś, takie prawo sobie zawaruje to daje sygnał, że jest ponad człowiekiem. Potrafi wówczas znaleźć taki proces rozumowania, gdzie oceniany jest poniżej wartości przyjętych w obrębie iluzji. Teraz wyrokowanie jest godnością, jest wręcz prawem moralnym.


Pogrubionego zdania nie rozumiem. Z pozostałymi dwoma się zgodzę, chociaż nie są one zbyt odkrywcze.

Offline TomCio

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 139
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Goryl we mgle
Informacje o czasach ostatecznych .
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 26, 2007, 04:04:47 pm »
Cytuj
Jeżeli chcecie wykazać logikę i zdrowy rozsądek, zadajcie adekwatne do tematu pytania.


Dobra to ja zadam pytanie adekwantne do tematu (jeżeli nie pamiętasz to temat brzmi: Informacje o czasach ostatecznych).
Pytanie było już wcześniej zadawane przez chłopaków: Co będzie w 2012? Bo wg mnie wielkie NIC.
Tylko nie mów, że jeszcze przyjdzie na to czas... :roll:
przykucnął z twarzą o kilka cali od tropu, a potem wpatrzył się w półmrok poszycia..

Offline old spirit

Re: odp.
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 27, 2007, 12:55:47 am »
Cytat: "radan"
Cytat: "K12G"
odp. do radan
Może jednak ktoś z was będzie konsekwentny i podejmie logiczny dialog.
Nie taki dialog w rodzaju, widziałem to myślę, że mogę krytykować, tylko taki, który uwzględni, co jest tu napisane i dlaczego?
Sądzisz, że nie rozumiem, co piszę. Wykaż braki wskazujące na niezrozumienie, wykaż brak logiki a najważniejsze wskaż błędy w istocie rzeczy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Logika

Jeśli sugerujesz, że teksty K12G są nielogiczne, to nie podawaj linków do definicji tylko wykaż, w którym miejscu teksty te są  pozbawione logikii. Jesteś gotowy na dyskusję z zachowaniem zasad kultury?

Cytat: "radan"
Cytuj
Jeżeli już mówisz o niezrozumieniu, to istotnie jest ono, ale obecne wśród was. Lecz nie wynika ono z zawiłości materiału a z zawiłości myślenia człowieka na ziemi w obecnych czasach, gdy iluzja opanowała świadomość.

Tak, masz rację. Duża część osób na tym forum nie rozumie tego, co piszesz (do tych osó należę np. ja). Ale może nie wynika to z naszych możliwości intelektualnych tylko z treści i formy twoich postów? Zastanów się nad tym.

Czyli ja mam jakieś nadnaturalne zdolności intelektualne? Treść i forma tych postów jest dla mnie zupełnie zrozumiała. Może byś tak zaznaczył konkrtenie - czego nie rozumiesz?
Cytat: "radan"
Cytuj
Jesteście uwarunkowani stereotypami; z jednej strony, Bóg niedościgły, z drugiej nauka ścisła. Jeżeli teraz, to boskie jest zbyt ludzkie; nie do przyjęcia, jeżeli rozważania naukowe, plenipotencje wskazuj, jak nie toś głupi a teorii twoich nawet obalać nie warto.

Tutaj na przykład, zawiniła przede wszystkim interpunkcja. Domyślam się jednak, że pogrubiony fragment miał za zadanie "zagrać" mi na ambicji. Przykro mi, ale to Ci się raczej nie uda. W ciągu swego krótkiego życia zdobyłem kilka przydatnych umiejętności. Należy do nich umiejętność lekceważenia ludzi, którzy nazywają mnie głupcem, a nie są w stanie poprawnie sformułować swojej wypowiedzi.

Nikt nie nazwał Cię głupcem. Wyraźnie napisane jest "jak nie". Twoja więc mini histeryczna reakcja jest jedynie napuszoną formą pokazania swojej fałszywej dumy. Chcesz popisać się także prawidlowym stosowaniem znaków interpunkcji? Ho, ho - co jeszcze potrafisz?  ;)  Dlaczego fałszywej dumy? Ponieważ ktoś o czystych zamiarach, rzeczywiście chcący się czegoś dowiedzieć, nawet gdy zostanie nazwany głupcem - zastanowi się dlaczego został tak potraktowany. Nie wiem, czy jesteś katolikiem, ale jeśli tak - to być może postać ojca Pio jest Ci znana, a ten właśnie człowiek bardzo często w sposob bardzo szorstki traktował swoich rozmówców. Drugi przykład jaki mi się nsuwa to filmowy Gandlaf z Władcy Pierścieni Jacksona :D gdy na krawędzi otchłani spogląda na resztę drużyny, która stoi jak zamurowana, a tęgie niebezpieczeństwo aż bucha wokół - co do nich mówi? "UCIEKAJCIE GŁUPCY"  :) no i popatrz -  Król Aragorn oraz syn Króla Thranduila Legolas, a także syn namiestnika Gondoru oraz dumny Gimli (także z królewskiego rodu) - nazwani zostali głupcami i co? Unieśli się fałszywą dumą i zaczęli Gandlfa lekceważyć, gdy ten powrócił? Przemyśl to, bo przykład jest adekwatny do sytuacji.  ;)
Cytat: "radan"
Cytuj
I wy dyskutujecie o prawdzie, nie wiedząc nawet, że tyle jest prawd ile jej stron. Jak mam was nazwać, ignorantami czy ślepcami, bo jak wam mówię, że jesteście zagubieni w iluzji, to jak grochem o ścianę.

Jest tylko jedna prawda. Nie trzeba być geniuszem, żeby zrozumieć, iż prawda nie jest pojęciem względnym. 2+2=4, 6<9, białe jest białe, czarne jest czarne. Prawda jest jedna.

Rzeczywiście nie rozumiesz. Oni doskonale wiedzą, że istnieje jedna prawda i w ich odczuciu są jej depozytariuszami, próbując przekazać ją między innymi Tobie. Pisząc, że istnieje wiele stron prawdy, chcą jedynie wskazać, że ta jedyna prawda w całości nie jest znana ludziom, a jedynie różne jej strony. Ludzie mają do czynienia z ułamkami prawdy, jeden ma taki kawałek, drugi inny i kłócą się między sobą, iż są w posiadaniu jednej, jedynej i niepowatrzalnej prawdy. Są też tacy, którzy uważają, że prawdy można wciąż tylko szukać, bo i tak nie ma możliwości poczucia pewności, że jest się w jej posiadaniu, nawet gdyby w rzeczy samej się ją poznało.

Cytuj
Poza tym, większość ludzi na tym forum, usiłujących wykazać Ci bezsens twoich hipotez, to nie "ludzie zagubieni w iluzji", a ludzie trzeźwo myślący.

 :D  :D Proszę wskaż mi tych ludzi  :D  :D W którym niby miejscu ktoś stąd wykazał, że teorie tych ludzi są bezsensowne? To są Ci niby trzeźwo myślący? Musisz chyba zrewidować swoje rozumienie pojęcia "trzewo myślący". Pogrzeb w Wikipedii  ;)

 
Cytuj
Ty natomiast usiłujesz zarazić nas światopoglądem powstałym wśród frustratów należących do jakiejś grupy religijnej o dosyć radykalnych poglądach na otaczający nas świat (i wszechświat).

Znowu ta zmierzła i całkowicie denna retoryka. Czy możesz przestać mdlić takimi tekstami? To jest właśnie wynik trzeźwego myślenia? Tym razem sprawdź w Wikipedii co znaczy termin: "zniesławienie". Chcesz balansować na granicy przestępstwa?

Cytat: "radan"
Cytuj
Jeżeli chcecie wykazać logikę i zdrowy rozsądek, zadajcie adekwatne do tematu pytania.

Nie czuję potrzeby popisywania się przed Tobą swoją "logiką" i zdrowym rozsądkiem.

 :D Aha, więc wszystko to, co powyżej napisałeś było podyktowane głupotą i brakiem rozsądku?

Cytat: "radan"
Cytuj
Nie takie jak to; „Czy ty, chociaż rozumiesz to, co piszesz?”, bo w takim pytaniu, zawarta jest odpowiedź wyrokująca. Wyrok bez procesu dowodowego, stawia człowieka ponad prawem. Jednak wykona go w takim przypadku, gdy nie potrafi go przeprowadzić lub, gdy  czuje sie w prawie taki wyrok wydać.  

Po pierwsze, cytując to pytanie, popełniłaś błąd interpunkcyjny.
Po drugie, jest to zupełnie normalne pytanie. Nie zawiera w sobie żadnej odpowiedzi wyrokującej. Zapytałem się, czy rozumiesz swoje hipotezy. Oczekuję odpowiedzi twierdzącej tudzież przeczącej.
Po trzecie, daleki jestem od tego, aby stawiać siebie ponad prawem.
Powiedział ten, który pomawia inne osoby. Twoje pytanie ma wydźwięk lekceważący. W taki, nieodpowiedni sposób jakże często odzywają się do swych uczniów tzw. "nauczyciele". Odbiorca w takim wypadku może odebrać to pytanie jako wyrok niezrozumienia. Obecnie próbujesz nadać swemu pytaniu zupełnie inny wydźwięk ("Zapytalem czy rozumiesz swoje hipotezy"), który także jest nie na miejscu. Stawiając pytanie w taki sposób zdradzasz, że masz kogoś za idiotę. Sugerujesz bowiem, że ktoś wymyśla teorie, których sam nie rozumie, a  potem się dziwisz, że otrzymujesz szorstką odpowiedź?
 
Cytat: "radan"
Cytuj
Jeżeli już ktoś, takie prawo sobie zawaruje to daje sygnał, że jest ponad człowiekiem. Potrafi wówczas znaleźć taki proces rozumowania, gdzie oceniany jest poniżej wartości przyjętych w obrębie iluzji. Teraz wyrokowanie jest godnością, jest wręcz prawem moralnym.


Pogrubionego zdania nie rozumiem.

Tłumaczę Ci więc tekst, który pogrubiłeś. Autor chciał powiedzieć, że ktoś wywyższający się nad innych potrafi w taki sposób rozumować, by swojego adwersaża (którego oceniasz jako kogoś, kto nie rozumie tego co pisze) sytuować jako bezwartościowego wobec iluzorycznych wartości, które dla Ciebie są prawdziwe. Dla niego więc wartości, przez pryzmat których go oceniasz są iluzją. Dlatego w swojej iluzji uważasz go za bezwartościowego, nie mieszczącego się w kategorii wyznawanych przez Ciebie, iluzorycznych wartości - spychasz go więc na margines, uważając, że słusznie czynisz, czyli godnie, sądząc, iż to moralne prawo, które Ci przysługuje.
Cytuj
Z pozostałymi dwoma się zgodzę, chociaż nie są one zbyt odkrywcze.

No widzisz, nie każdy może być tak odkrywczy jak Ty, kóry powodowany brakiem rozsądku i głupotą trafnie jednak dostrzega, że komuś może zdarzyć się, iż nie zastosuje interpunkcyjnych zasad. Ty ze swoją odkrywczością bowiem, nie potrafisz wtedy zrozumieć sensu czyjejś wypowiedzi  ;)

Pozdrawiam i zdrowego rozsądku życzę.

P.S Nie bierz oczywiście do siebie niektórych zwrotów, wynikają one bowiem z niefortunnego zastosowania przez Ciebie niektórych zasad poprawnej konstrukcji pisanego tekstu. Jeśli chcesz, by Twoja wypowiedź była zupełnie prawidłowa pod względem logicznej konstrukcji, zachowaj konteksty wypowiedzi, szeregując zdania zgodnie z zachowaniem zasad wynikania. Zwróć też uwagę na ciągłość swego rozumowania i przedstawiania poglądów we wszystkich postach.

Offline K12G

Informacje o czasach ostatecznych .
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 27, 2007, 02:06:07 pm »
Radan


wyjaśnienie zwrotu " jak nie toś głupi a teorii twoich obalać niewarto"jest to stare przysłowie i dotyczy tekstów Mesjasza czyli autora{przeczytajcie uwaznie}jak je traktujecie...
12G

Offline Radan

Re: odp.
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 27, 2007, 02:52:16 pm »
Cytat: "old spirit"
Cytat: "radan"
Cytat: "K12G"
odp. do radan
Może jednak ktoś z was będzie konsekwentny i podejmie logiczny dialog.
Nie taki dialog w rodzaju, widziałem to myślę, że mogę krytykować, tylko taki, który uwzględni, co jest tu napisane i dlaczego?
Sądzisz, że nie rozumiem, co piszę. Wykaż braki wskazujące na niezrozumienie, wykaż brak logiki a najważniejsze wskaż błędy w istocie rzeczy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Logika

Jeśli sugerujesz, że teksty K12G są nielogiczne, to nie podawaj linków do definicji tylko wykaż, w którym miejscu teksty te są  pozbawione logikii. Jesteś gotowy na dyskusję z zachowaniem zasad kultury?


Sugeruję, że chwilami odnoszę wrażenie, iż K12G zbyt często używa słów "logika" i "logiczny".

Cytuj
Cytat: "radan"
Cytuj
Jeżeli już mówisz o niezrozumieniu, to istotnie jest ono, ale obecne wśród was. Lecz nie wynika ono z zawiłości materiału a z zawiłości myślenia człowieka na ziemi w obecnych czasach, gdy iluzja opanowała świadomość.

Tak, masz rację. Duża część osób na tym forum nie rozumie tego, co piszesz (do tych osó należę np. ja). Ale może nie wynika to z naszych możliwości intelektualnych tylko z treści i formy twoich postów? Zastanów się nad tym.

Czyli ja mam jakieś nadnaturalne zdolności intelektualne? Treść i forma tych postów jest dla mnie zupełnie zrozumiała. Może byś tak zaznaczył konkrtenie - czego nie rozumiesz?


Nie napisałem, że nikt nie rozumie postów K12G. Napisałem, że duża część osób na tym forum tego nie rozumie. Nie chodzi mi o konkretne fragmenty wypowiedzi K12G, tylko o "całokształt". Nie pojmuję jej poglądów.

Cytuj
Cytat: "radan"
Cytuj
Jesteście uwarunkowani stereotypami; z jednej strony, Bóg niedościgły, z drugiej nauka ścisła. Jeżeli teraz, to boskie jest zbyt ludzkie; nie do przyjęcia, jeżeli rozważania naukowe, plenipotencje wskazuj, jak nie toś głupi a teorii twoich nawet obalać nie warto.

Tutaj na przykład, zawiniła przede wszystkim interpunkcja. Domyślam się jednak, że pogrubiony fragment miał za zadanie "zagrać" mi na ambicji. Przykro mi, ale to Ci się raczej nie uda. W ciągu swego krótkiego życia zdobyłem kilka przydatnych umiejętności. Należy do nich umiejętność lekceważenia ludzi, którzy nazywają mnie głupcem, a nie są w stanie poprawnie sformułować swojej wypowiedzi.

Nikt nie nazwał Cię głupcem. Wyraźnie napisane jest "jak nie". Twoja więc mini histeryczna reakcja jest jedynie napuszoną formą pokazania swojej fałszywej dumy.


Możliwe. Napisałem, że się domyślam, iż K12G chciała zagrać mi na ambicji. Wychodzi na to, że ja nie zrozumiałem jej wypowiedzi, a Ty mojej.

Cytuj
Chcesz popisać się także prawidlowym stosowaniem znaków interpunkcji? Ho, ho - co jeszcze potrafisz?  ;)  Dlaczego fałszywej dumy? Ponieważ ktoś o czystych zamiarach, rzeczywiście chcący się czegoś dowiedzieć, nawet gdy zostanie nazwany głupcem - zastanowi się dlaczego został tak potraktowany.


Nie, nie mam zamiaru chwalić się swoją znajomością interpunkcji. To nie jest mi potrzebne do szczęścia. Stwierdziłem tylko, że sposób, w jaki K12G buduje swoje wypowiedzi utrudnia mi zrozumienie ich. A jeśli chodzi o fałszywą dumę, to już wcześniej wyjaśniłem, w czym rzecz.

Cytuj
Nie wiem, czy jesteś katolikiem, ale jeśli tak - to być może postać ojca Pio jest Ci znana, a ten właśnie człowiek bardzo często w sposob bardzo szorstki traktował swoich rozmówców. Drugi przykład jaki mi się nsuwa to filmowy Gandlaf z Władcy Pierścieni Jacksona :D gdy na krawędzi otchłani spogląda na resztę drużyny, która stoi jak zamurowana, a tęgie niebezpieczeństwo aż bucha wokół - co do nich mówi? "UCIEKAJCIE GŁUPCY"  :) no i popatrz -  Król Aragorn oraz syn Króla Thranduila Legolas, a także syn namiestnika Gondoru oraz dumny Gimli (także z królewskiego rodu) - nazwani zostali głupcami i co? Unieśli się fałszywą dumą i zaczęli Gandlfa lekceważyć, gdy ten powrócił? Przemyśl to, bo przykład jest adekwatny do sytuacji.  ;)


Ojciec Pio i Gandalf byli swojego rodzaju autorytetami. Gdyby ktoś taki nazwał mnie głupcem, raczej bym się nie obraził. A K12G autorytetem niestety nie jest. Podam Ci inny przykład: wyobraź sobie orka nazywającego Aragorna "głupcem".

Cytuj
Cytat: "radan"
Cytuj
I wy dyskutujecie o prawdzie, nie wiedząc nawet, że tyle jest prawd ile jej stron. Jak mam was nazwać, ignorantami czy ślepcami, bo jak wam mówię, że jesteście zagubieni w iluzji, to jak grochem o ścianę.

Jest tylko jedna prawda. Nie trzeba być geniuszem, żeby zrozumieć, iż prawda nie jest pojęciem względnym. 2+2=4, 6<9, białe jest białe, czarne jest czarne. Prawda jest jedna.

Rzeczywiście nie rozumiesz. Oni doskonale wiedzą, że istnieje jedna prawda i w ich odczuciu są jej depozytariuszami, próbując przekazać ją między innymi Tobie. Pisząc, że istnieje wiele stron prawdy, chcą jedynie wskazać, że ta jedyna prawda w całości nie jest znana ludziom, a jedynie różne jej strony. Ludzie mają do czynienia z ułamkami prawdy, jeden ma taki kawałek, drugi inny i kłócą się między sobą, iż są w posiadaniu jednej, jedynej i niepowatrzalnej prawdy. Są też tacy, którzy uważają, że prawdy można wciąż tylko szukać, bo i tak nie ma możliwości poczucia pewności, że jest się w jej posiadaniu, nawet gdyby w rzeczy samej się ją poznało.


Ale ja nie o tym :roll: ... Przeczytaj uważnie pogrubiony fragment wypowiedzi K12G, a zrozumiesz, o co mi chodziło.

Cytuj
Cytuj
Poza tym, większość ludzi na tym forum, usiłujących wykazać Ci bezsens twoich hipotez, to nie "ludzie zagubieni w iluzji", a ludzie trzeźwo myślący.

 :D  :D Proszę wskaż mi tych ludzi  :D  :D W którym niby miejscu ktoś stąd wykazał, że teorie tych ludzi są bezsensowne? To są Ci niby trzeźwo myślący? Musisz chyba zrewidować swoje rozumienie pojęcia "trzewo myślący". Pogrzeb w Wikipedii  ;)


(X jest trzeźwo myślący-> X próbuje wykazać K12G bezsens jej hipotez)≠( X próbuje wykazać K12G bezsens jej hipotez-> X jest trzeźwo myślący)

Usiłują wykazać, nie wykazali. I nie chodzi tu o to, aby napisać "Twoje hipotezy są bezsensowne, ty jesteś głupi/a, a ja mądry/a".

Cytuj
Cytuj
Ty natomiast usiłujesz zarazić nas światopoglądem powstałym wśród frustratów należących do jakiejś grupy religijnej o dosyć radykalnych poglądach na otaczający nas świat (i wszechświat).

Znowu ta zmierzła i całkowicie denna retoryka. Czy możesz przestać mdlić takimi tekstami? To jest właśnie wynik trzeźwego myślenia? Tym razem sprawdź w Wikipedii co znaczy termin: "zniesławienie". Chcesz balansować na granicy przestępstwa?


Nie wydaje mi się, abym balansował na granicy przestępstwa. A uwagi o dennej retoryce i mdłych tekstach zachowaj dla siebie, bo nic nie wnoszą do dyskusji.

Cytuj
Cytat: "radan"
Cytuj
Jeżeli chcecie wykazać logikę i zdrowy rozsądek, zadajcie adekwatne do tematu pytania.

Nie czuję potrzeby popisywania się przed Tobą swoją "logiką" i zdrowym rozsądkiem.

 :D Aha, więc wszystko to, co powyżej napisałeś było podyktowane głupotą i brakiem rozsądku?


Napisałem tylko, że nie czuję potrzeby, aby chwalić się przed K12G (a właściwie przed kimkolwiek) swoją "logiką" i zdrowym rozsądkiem.

Cytuj
Cytat: "radan"
Cytuj
Nie takie jak to; „Czy ty, chociaż rozumiesz to, co piszesz?”, bo w takim pytaniu, zawarta jest odpowiedź wyrokująca. Wyrok bez procesu dowodowego, stawia człowieka ponad prawem. Jednak wykona go w takim przypadku, gdy nie potrafi go przeprowadzić lub, gdy  czuje sie w prawie taki wyrok wydać.  

Po pierwsze, cytując to pytanie, popełniłaś błąd interpunkcyjny.
Po drugie, jest to zupełnie normalne pytanie. Nie zawiera w sobie żadnej odpowiedzi wyrokującej. Zapytałem się, czy rozumiesz swoje hipotezy. Oczekuję odpowiedzi twierdzącej tudzież przeczącej.
Po trzecie, daleki jestem od tego, aby stawiać siebie ponad prawem.
Powiedział ten, który pomawia inne osoby. Twoje pytanie ma wydźwięk lekceważący. W taki, nieodpowiedni sposób jakże często odzywają się do swych uczniów tzw. "nauczyciele". Odbiorca w takim wypadku może odebrać to pytanie jako wyrok niezrozumienia. Obecnie próbujesz nadać swemu pytaniu zupełnie inny wydźwięk ("Zapytalem czy rozumiesz swoje hipotezy"), który także jest nie na miejscu. Stawiając pytanie w taki sposób zdradzasz, że masz kogoś za idiotę. Sugerujesz bowiem, że ktoś wymyśla teorie, których sam nie rozumie, a  potem się dziwisz, że otrzymujesz szorstką odpowiedź?


Ja kogoś pomawiam?
Ok. Możliwe, że moje pytanie ma wydźwięk lekceważący. Możliwe, że mam kogoś za idiotę. Ale to pytanie nie jest retoryczne. Oczekuję odpowiedzi "tak" lub "nie".

Cytuj
Cytat: "radan"
Cytuj
Jeżeli już ktoś, takie prawo sobie zawaruje to daje sygnał, że jest ponad człowiekiem. Potrafi wówczas znaleźć taki proces rozumowania, gdzie oceniany jest poniżej wartości przyjętych w obrębie iluzji. Teraz wyrokowanie jest godnością, jest wręcz prawem moralnym.


Pogrubionego zdania nie rozumiem.

Tłumaczę Ci więc tekst, który pogrubiłeś. Autor chciał powiedzieć, że ktoś wywyższający się nad innych potrafi w taki sposób rozumować, by swojego adwersaża (którego oceniasz jako kogoś, kto nie rozumie tego co pisze) sytuować jako bezwartościowego wobec iluzorycznych wartości, które dla Ciebie są prawdziwe. Dla niego więc wartości, przez pryzmat których go oceniasz są iluzją. Dlatego w swojej iluzji uważasz go za bezwartościowego, nie mieszczącego się w kategorii wyznawanych przez Ciebie, iluzorycznych wartości - spychasz go więc na margines, uważając, że słusznie czynisz, czyli godnie, sądząc, iż to moralne prawo, które Ci przysługuje.


Dziękuję.

Cytuj
Cytuj
Z pozostałymi dwoma się zgodzę, chociaż nie są one zbyt odkrywcze.

No widzisz, nie każdy może być tak odkrywczy jak Ty, kóry powodowany brakiem rozsądku i głupotą trafnie jednak dostrzega, że komuś może zdarzyć się, iż nie zastosuje interpunkcyjnych zasad. Ty ze swoją odkrywczością bowiem, nie potrafisz wtedy zrozumieć sensu czyjejś wypowiedzi  ;)


To było trochę ad personam, więc nie będę tego komentował.

Cytuj
Pozdrawiam i zdrowego rozsądku życzę.


Dziękuję.

Cytuj
P.S Nie bierz oczywiście do siebie niektórych zwrotów,


Nie ma sprawy  ;) .

Cytuj
wynikają one bowiem z niefortunnego zastosowania przez Ciebie niektórych zasad poprawnej konstrukcji pisanego tekstu. Jeśli chcesz, by Twoja wypowiedź była zupełnie prawidłowa pod względem logicznej konstrukcji, zachowaj konteksty wypowiedzi, szeregując zdania zgodnie z zachowaniem zasad wynikania. Zwróć też uwagę na ciągłość swego rozumowania i przedstawiania poglądów we wszystkich postach.


Dziękuję za radę.

Offline Radan

Informacje o czasach ostatecznych .
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 27, 2007, 02:53:57 pm »
Cytat: "K12G"
Radan


wyjaśnienie zwrotu " jak nie toś głupi a teorii twoich obalać niewarto"jest to stare przysłowie i dotyczy tekstów Mesjasza czyli autora{przeczytajcie uwaznie}jak je traktujecie...


Tak, wiem. Już zauważyłem. Zresztą, o tym pisałem w swojej poprzedniej wypowiedzi.

Offline old spirit

Re: odp.
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 27, 2007, 03:58:11 pm »
Cytat: "radan"
Cytat: "old spirit"
Cytat: "radan"
Cytat: "K12G"
odp. do radan
Może jednak ktoś z was będzie konsekwentny i podejmie logiczny dialog.
Nie taki dialog w rodzaju, widziałem to myślę, że mogę krytykować, tylko taki, który uwzględni, co jest tu napisane i dlaczego?
Sądzisz, że nie rozumiem, co piszę. Wykaż braki wskazujące na niezrozumienie, wykaż brak logiki a najważniejsze wskaż błędy w istocie rzeczy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Logika

Jeśli sugerujesz, że teksty K12G są nielogiczne, to nie podawaj linków do definicji tylko wykaż, w którym miejscu teksty te są  pozbawione logikii. Jesteś gotowy na dyskusję z zachowaniem zasad kultury?


Sugeruję, że chwilami odnoszę wrażenie, iż K12G zbyt często używa słów "logika" i "logiczny".

Wtedy przecież wystarczy napisać o tym wprost, a nie podawać odnośnik do definicji logikii, bo taki "ruch" może być odebrany w sposób o którym pisałem powyżej.

Cytat: "radan"
Cytuj
Cytat: "radan"
Cytuj
Jeżeli już mówisz o niezrozumieniu, to istotnie jest ono, ale obecne wśród was. Lecz nie wynika ono z zawiłości materiału a z zawiłości myślenia człowieka na ziemi w obecnych czasach, gdy iluzja opanowała świadomość.

Tak, masz rację. Duża część osób na tym forum nie rozumie tego, co piszesz (do tych osó należę np. ja). Ale może nie wynika to z naszych możliwości intelektualnych tylko z treści i formy twoich postów? Zastanów się nad tym.

Czyli ja mam jakieś nadnaturalne zdolności intelektualne? Treść i forma tych postów jest dla mnie zupełnie zrozumiała. Może byś tak zaznaczył konkrtenie - czego nie rozumiesz?


Nie napisałem, że nikt nie rozumie postów K12G. Napisałem, że duża część osób na tym forum tego nie rozumie. Nie chodzi mi o konkretne fragmenty wypowiedzi K12G, tylko o "całokształt". Nie pojmuję jej poglądów.

Ok. A możesz konkretnie napisać - których elementów jej poglądu (a zatem i osoby która przez nią się kontaktuje) nie pojmujesz?

Cytat: "radan"
Cytuj
Cytat: "radan"
Cytuj
Jesteście uwarunkowani stereotypami; z jednej strony, Bóg niedościgły, z drugiej nauka ścisła. Jeżeli teraz, to boskie jest zbyt ludzkie; nie do przyjęcia, jeżeli rozważania naukowe, plenipotencje wskazuj, jak nie toś głupi a teorii twoich nawet obalać nie warto.

Tutaj na przykład, zawiniła przede wszystkim interpunkcja. Domyślam się jednak, że pogrubiony fragment miał za zadanie "zagrać" mi na ambicji. Przykro mi, ale to Ci się raczej nie uda. W ciągu swego krótkiego życia zdobyłem kilka przydatnych umiejętności. Należy do nich umiejętność lekceważenia ludzi, którzy nazywają mnie głupcem, a nie są w stanie poprawnie sformułować swojej wypowiedzi.

Nikt nie nazwał Cię głupcem. Wyraźnie napisane jest "jak nie". Twoja więc mini histeryczna reakcja jest jedynie napuszoną formą pokazania swojej fałszywej dumy.

Możliwe. Napisałem, że się domyślam, iż K12G chciała zagrać mi na ambicji. Wychodzi na to, że ja nie zrozumiałem jej wypowiedzi, a Ty mojej.

Radan - ale wyraźnie napisałeś, że wziął Cię za głupca (bo w tym wypadku chodziło o niego), więc niby jak Ciebie nie zrozumiałem? Mniejsza o to - grunt, że ta kwestia została wyjaśniona.
Cytat: "Radan"
Cytuj
Chcesz popisać się także prawidlowym stosowaniem znaków interpunkcji? Ho, ho - co jeszcze potrafisz?  ;)  Dlaczego fałszywej dumy? Ponieważ ktoś o czystych zamiarach, rzeczywiście chcący się czegoś dowiedzieć, nawet gdy zostanie nazwany głupcem - zastanowi się dlaczego został tak potraktowany.


Nie, nie mam zamiaru chwalić się swoją znajomością interpunkcji. To nie jest mi potrzebne do szczęścia. Stwierdziłem tylko, że sposób, w jaki K12G buduje swoje wypowiedzi utrudnia mi zrozumienie ich. A jeśli chodzi o fałszywą dumę, to już wcześniej wyjaśniłem, w czym rzecz.

Widzisz, a ja śmiem podejrzewać, że w ciemię bity nie jesteś i gdy miejscami K12G nie stosuje zasad interpunkcji - nie przeszkadza Ci to w zrozumieniu przesłania.  ;) Co do interpunkcji to oczywiście zgodzę się, że tekst, pisany zgodnie z wszystkimi jej zasadami jest przejrzysty i czyta się go łatwiej.

Cytat: "radan"
Cytuj
Nie wiem, czy jesteś katolikiem, ale jeśli tak - to być może postać ojca Pio jest Ci znana, a ten właśnie człowiek bardzo często w sposob bardzo szorstki traktował swoich rozmówców. Drugi przykład jaki mi się nsuwa to filmowy Gandlaf z Władcy Pierścieni Jacksona :D gdy na krawędzi otchłani spogląda na resztę drużyny, która stoi jak zamurowana, a tęgie niebezpieczeństwo aż bucha wokół - co do nich mówi? "UCIEKAJCIE GŁUPCY"  :) no i popatrz -  Król Aragorn oraz syn Króla Thranduila Legolas, a także syn namiestnika Gondoru oraz dumny Gimli (także z królewskiego rodu) - nazwani zostali głupcami i co? Unieśli się fałszywą dumą i zaczęli Gandlfa lekceważyć, gdy ten powrócił? Przemyśl to, bo przykład jest adekwatny do sytuacji.  ;)


Ojciec Pio i Gandalf byli swojego rodzaju autorytetami. Gdyby ktoś taki nazwał mnie głupcem, raczej bym się nie obraził. A K12G autorytetem niestety nie jest. Podam Ci inny przykład: wyobraź sobie orka nazywającego Aragorna "głupcem".

No tak, wszystko więc jasne - uważasz osobę, podającą się za Mesjasza i K12G za pokraki. Czego ta potworność ma dotyczyć wg Ciebie - moralności, czy interpunkcji, a może tylko tego, że nie pojmujesz poglądów tych monstrów? Jeśli ich nie pojmujesz, ludzie Ci nie mogą stanowić dla Ciebie jakiegokolwiek autorytetu.
Cytat: "radan"
Cytuj
Cytat: "radan"
Cytuj
I wy dyskutujecie o prawdzie, nie wiedząc nawet, że tyle jest prawd ile jej stron. Jak mam was nazwać, ignorantami czy ślepcami, bo jak wam mówię, że jesteście zagubieni w iluzji, to jak grochem o ścianę.

Jest tylko jedna prawda. Nie trzeba być geniuszem, żeby zrozumieć, iż prawda nie jest pojęciem względnym. 2+2=4, 6<9, białe jest białe, czarne jest czarne. Prawda jest jedna.

Rzeczywiście nie rozumiesz. Oni doskonale wiedzą, że istnieje jedna prawda i w ich odczuciu są jej depozytariuszami, próbując przekazać ją między innymi Tobie. Pisząc, że istnieje wiele stron prawdy, chcą jedynie wskazać, że ta jedyna prawda w całości nie jest znana ludziom, a jedynie różne jej strony. Ludzie mają do czynienia z ułamkami prawdy, jeden ma taki kawałek, drugi inny i kłócą się między sobą, iż są w posiadaniu jednej, jedynej i niepowatrzalnej prawdy. Są też tacy, którzy uważają, że prawdy można wciąż tylko szukać, bo i tak nie ma możliwości poczucia pewności, że jest się w jej posiadaniu, nawet gdyby w rzeczy samej się ją poznało.


Ale ja nie o tym :roll: ... Przeczytaj uważnie pogrubiony fragment wypowiedzi K12G, a zrozumiesz, o co mi chodziło.

Radan - właśnie o tym pisałem. "Istnieje tyle prawd ile jej stron" - nie szkodzi, że zwrot ten to oksymoron. Wyjaśniłem Ci o co w nim chodziło, a jeśli K12G, nie prostuje tego co napisałem, znaczy, że właśnie to chciał ten człowiek (podający się za Mesjasza) przekazać za jej pomocą. Chodziło tylko o to, że wiele osób odbierając subiektywnie rzeczywistość i adaptując do swej osobowej rzeczywistości przeróżne informacje tworzy wobec świata przeróżne sądy, uważając je za prawdziwe. Wiele ludzi - wiele prawd. Jedna prawda - wiele jej stron, bo wielu rozumuje ją opatrznie.
Cytat: "radan"
Cytuj
Cytuj
Poza tym, większość ludzi na tym forum, usiłujących wykazać Ci bezsens twoich hipotez, to nie "ludzie zagubieni w iluzji", a ludzie trzeźwo myślący.

 :D  :D Proszę wskaż mi tych ludzi  :D  :D W którym niby miejscu ktoś stąd wykazał, że teorie tych ludzi są bezsensowne? To są Ci niby trzeźwo myślący? Musisz chyba zrewidować swoje rozumienie pojęcia "trzewo myślący". Pogrzeb w Wikipedii  ;)


(X jest trzeźwo myślący-> X próbuje wykazać K12G bezsens jej hipotez)≠( X próbuje wykazać K12G bezsens jej hipotez-> X jest trzeźwo myślący)

Usiłują wykazać, nie wykazali. I nie chodzi tu o to, aby napisać "Twoje hipotezy są bezsensowne, ty jesteś głupi/a, a ja mądry/a".

Pewnie spodziewałeś się, że zapytam o te usiłowania? Wskaż mi więc, proszę - kto i w którym miejscu usiłował wykazać bezsens tych hipotez. Od razu zaznaczyć należy, że te próby sytuują tych ludzi jako trzeźwo myślących, w myśl Twoich konotacji oczywiście - prosze więc o wskazanie, bo im więcej ludzi trzeźwo myślących człowiek pozna - tym lepiej  ;)

Cytat: "radan"
Cytuj
Cytuj
Ty natomiast usiłujesz zarazić nas światopoglądem powstałym wśród frustratów należących do jakiejś grupy religijnej o dosyć radykalnych poglądach na otaczający nas świat (i wszechświat).

Znowu ta zmierzła i całkowicie denna retoryka. Czy możesz przestać mdlić takimi tekstami? To jest właśnie wynik trzeźwego myślenia? Tym razem sprawdź w Wikipedii co znaczy termin: "zniesławienie". Chcesz balansować na granicy przestępstwa?


Nie wydaje mi się, abym balansował na granicy przestępstwa. A uwagi o dennej retoryce i mdłych tekstach zachowaj dla siebie, bo nic nie wnoszą do dyskusji.

Zauważasz chyba, że moja nic nie wnosząca do dyskusji uwaga powodowana jest właśnie Twoimi nic nie wnoszacymi do dyskusji uwagami. Z doświadczenia wiem, że gdy nie gani się tego typu zapędów - rozprzestrzenia się to jak wirus. Napisałem o zniesławieniu, ponieważ w Twoim wtręcie figuruje sugestia odnosząca się do tych ludzi, ze są sekciarskimi frustratami. Taka sugestia pojawiała się już na tym forum, a ja zwykle nazywam rzeczy po imieniu. Oczywiście w Twoim przypadku nie piszesz tego wprost, jednak chyba nie wiele Ci brakuje?  ;)
Cytat: "radan"
Cytuj
Cytat: "radan"
Cytuj
Jeżeli chcecie wykazać logikę i zdrowy rozsądek, zadajcie adekwatne do tematu pytania.

Nie czuję potrzeby popisywania się przed Tobą swoją "logiką" i zdrowym rozsądkiem.

 :D Aha, więc wszystko to, co powyżej napisałeś było podyktowane głupotą i brakiem rozsądku?


Napisałem tylko, że nie czuję potrzeby, aby chwalić się przed K12G (a właściwie przed kimkolwiek) swoją "logiką" i zdrowym rozsądkiem.

Napisał ten, kto oburza się wobec uwag nie wnoszących niczego do dyskusji. Do jakiej dyskusji? W którym miejscu zapoczątkowałeś dyskusję w związku z tą sprawą? Jak niby możesz ją rozpocząć skoro jak sam mówisz - nie pojmujesz poglądów tych ludzi/? Po cholerę wpisujesz tu jakieś pierdoły dotyczące chwalenia się?? Czy ktoś tutaj sugeruje, że masz się chwalić? A może po prostu dziwisz się, że K12G w taki sposob stawia sprawę? Naprawdę się dziwisz? Jeśli kpina ma być punktem o jaki należy oprzeć dyskusję - to ten, kto się dziwi tego typu uwagom, nie tyle, że nie rozumie zasad, które są przynależne kulturalnym polemikom, co w ogóle zdradza niedojrzałość do jakiejkowliek dyskusji.
Cytat: "radan"
Cytuj
Cytat: "radan"
Cytuj
Nie takie jak to; „Czy ty, chociaż rozumiesz to, co piszesz?”, bo w takim pytaniu, zawarta jest odpowiedź wyrokująca. Wyrok bez procesu dowodowego, stawia człowieka ponad prawem. Jednak wykona go w takim przypadku, gdy nie potrafi go przeprowadzić lub, gdy  czuje sie w prawie taki wyrok wydać.  

Po pierwsze, cytując to pytanie, popełniłaś błąd interpunkcyjny.
Po drugie, jest to zupełnie normalne pytanie. Nie zawiera w sobie żadnej odpowiedzi wyrokującej. Zapytałem się, czy rozumiesz swoje hipotezy. Oczekuję odpowiedzi twierdzącej tudzież przeczącej.
Po trzecie, daleki jestem od tego, aby stawiać siebie ponad prawem.
Powiedział ten, który pomawia inne osoby. Twoje pytanie ma wydźwięk lekceważący. W taki, nieodpowiedni sposób jakże często odzywają się do swych uczniów tzw. "nauczyciele". Odbiorca w takim wypadku może odebrać to pytanie jako wyrok niezrozumienia. Obecnie próbujesz nadać swemu pytaniu zupełnie inny wydźwięk ("Zapytalem czy rozumiesz swoje hipotezy"), który także jest nie na miejscu. Stawiając pytanie w taki sposób zdradzasz, że masz kogoś za idiotę. Sugerujesz bowiem, że ktoś wymyśla teorie, których sam nie rozumie, a  potem się dziwisz, że otrzymujesz szorstką odpowiedź?


Ja kogoś pomawiam?
Ok. Możliwe, że moje pytanie ma wydźwięk lekceważący. Możliwe, że mam kogoś za idiotę. Ale to pytanie nie jest retoryczne. Oczekuję odpowiedzi "tak" lub "nie".

Sugerowałem, że pomawiasz w związku z poprzednim cytatem (frustraci z sekty, a wg Ciebie w sposób bardziej delikatny - frustraci z grupy religijnej). Dalej rżniesz przysłowiowego głupa odnośnie tego pytania. Wiadomo, że Ci ludzie rozumieją co piszą, a Ty wciąż sugerujesz, że może być inaczej. Bądź facetem i powiedz wprost: "K12G uważam, że nie rozumiesz co w ogóle piszesz i ten, kto się podaje za Mesjasza również.  Z tego powodu biorę Was za idiotów, choć ni w ząb nie pojmuję Waszych poglądów." Bo jak na razie tak to wygląda, z tym, że z jakichś powodów nie może Ci się to "wypsnąć' spod opuszków palców. Ale chyba nie jesteś tchórzem?  ;)
Cytat: "radan"
Cytuj
Cytat: "radan"
Cytuj
Jeżeli już ktoś, takie prawo sobie zawaruje to daje sygnał, że jest ponad człowiekiem. Potrafi wówczas znaleźć taki proces rozumowania, gdzie oceniany jest poniżej wartości przyjętych w obrębie iluzji. Teraz wyrokowanie jest godnością, jest wręcz prawem moralnym.


Pogrubionego zdania nie rozumiem.

Tłumaczę Ci więc tekst, który pogrubiłeś. Autor chciał powiedzieć, że ktoś wywyższający się nad innych potrafi w taki sposób rozumować, by swojego adwersaża (którego oceniasz jako kogoś, kto nie rozumie tego co pisze) sytuować jako bezwartościowego wobec iluzorycznych wartości, które dla Ciebie są prawdziwe. Dla niego więc wartości, przez pryzmat których go oceniasz są iluzją. Dlatego w swojej iluzji uważasz go za bezwartościowego, nie mieszczącego się w kategorii wyznawanych przez Ciebie, iluzorycznych wartości - spychasz go więc na margines, uważając, że słusznie czynisz, czyli godnie, sądząc, iż to moralne prawo, które Ci przysługuje.


Dziękuję.

Proszę bardzo.

Cytat: "radan"
Cytuj
Cytuj
Z pozostałymi dwoma się zgodzę, chociaż nie są one zbyt odkrywcze.

No widzisz, nie każdy może być tak odkrywczy jak Ty, kóry powodowany brakiem rozsądku i głupotą trafnie jednak dostrzega, że komuś może zdarzyć się, iż nie zastosuje interpunkcyjnych zasad. Ty ze swoją odkrywczością bowiem, nie potrafisz wtedy zrozumieć sensu czyjejś wypowiedzi  ;)


To było trochę ad personam, więc nie będę tego komentował.

Ten mój wtręt ma swoją przyczynę w Twoim celowym zaniżaniu wartości tego co pisze K12G. To nie przydaje Ci argumentów, to wciąż jedynie puste opinie i dkrywczość nie ma tutaj nic na rzeczy.

Pozdrawiam

Offline ka-gi

Informacje o czasach ostatecznych .
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 27, 2007, 04:27:08 pm »
ok... w którymś temacie było o tym, że Apokalipsa już trwa... i że finałem będzie zamiana biegunów...
czy można dostać wytłumaczenie... dlaczego to czysto fizyczne zjawisko łączy się z przemianą duchową ludzi?
ie ma prawa zabierać głosu jako prorok ten, który nie widzi jasno drogi przed sobą. Inaczej mąci tylko zamiast tworzyć siły, po tej czy tamtej stronie.

Offline old spirit

Informacje o czasach ostatecznych .
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 27, 2007, 07:14:59 pm »
Cytat: "ka-gi"
ok... w którymś temacie było o tym, że Apokalipsa już trwa... i że finałem będzie zamiana biegunów...
czy można dostać wytłumaczenie... dlaczego to czysto fizyczne zjawisko łączy się z przemianą duchową ludzi?

A ktoś tu pisał o przemianie duchowej w związku z przebiegunowaniem?

Offline ka-gi

Informacje o czasach ostatecznych .
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 27, 2007, 07:19:38 pm »
"Wydarzenia końcowe Apokalipsy to naturalnie powtarzjący się cykl zmiany położenia biegunów ......"

to z tematu o Mesjaszu :D
ie ma prawa zabierać głosu jako prorok ten, który nie widzi jasno drogi przed sobą. Inaczej mąci tylko zamiast tworzyć siły, po tej czy tamtej stronie.

Offline old spirit

Informacje o czasach ostatecznych .
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 27, 2007, 07:25:21 pm »
Cytat: "ka-gi"
"Wydarzenia końcowe Apokalipsy to naturalnie powtarzjący się cykl zmiany położenia biegunów ......"

to z tematu o Mesjaszu :D

Ale wciąz nie widzę niczego o przemianie duchowej...

 

anything