trawa

Autor Wątek: Tyranids (2)  (Przeczytany 55560 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karlvant

Tyranids (2)
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 22, 2007, 11:42:11 am »
Jest jeszcze jeden argument: kto się boi grubasów, gdy idą na niego genosy (może z wyjątkiem latającego tyranta, ale tylko jeśli ma mutacje do walki).


Kamil

Sancho

  • Gość
Tyranids (2)
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 22, 2007, 12:04:18 pm »
A na co to jest argument? :/

Offline karlvant

Tyranids (2)
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 22, 2007, 03:15:48 pm »
To było odnośnie wypowiedzi kecaja, którą adebrałem tak, że warto inwestować w mutacje dla genków. Moim zdaniem nie warto.


Kamil

Offline Vinek

Tyranids (2)
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 26, 2007, 07:03:58 pm »
Co do mutacji u genków ja używam tylko w obstawie u Broodlorda, talonów. Chociaż FH czasem mogłby je zastąpić ze względu na szarże w trudny teren, a czasem mi się to zdaża...

Co do Tyranta do HtH używam go, ale w tej edycji jakoś dużo rzeczy jest go wstanie z łatwością posiekać... Dlatego raczej staram się nim jakoś sprytnie manewrować żeby nie wpaść np: na wściekłego kapelana, albo niedaj bóg Architke :P
Rzeczy nie są takie, jakimi zdają się być, nie są też inne" - XII Dalaj Lama

Offline voltar

Kill-Team
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 08, 2007, 08:44:40 am »
Mam pytanie z nieco innej beczki. Czy graliście kiedykolwiek KillTeam z Tyranidami w charakterze brutes?
Jeżeli tak, to może ktoś mi wyjaśni, co GW miało na myśli na stronie 223 podręcznika, gdzie podani są brute-bossowie do poszczególnych ras, a Tyranidzi powinni mieć, cytuję: "Mutant Gaunt (Wepaon-beast)"  :?:
Wydaje mi się, że znam codex T. całkiem nieźle i nie przypominam sobie takiej jednostki. Czyżby pozostałość z 3-cio-edycyjnego kodeksu? Jeżeli tak, to co mogę sobie wziąć jako bossa - Hive Tyrant raczej odpada  :p Pozdrawiam.
\_/)
(0.0)
(><) This is Bunny. Copy Bunny and this message into your signature to help him on his way to World Domination!

Offline DraconFire

Tyranids (2)
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 08, 2007, 10:59:37 pm »
Witam!
Chciałbym się spytać czy ktokolwiek kto używa/używał Broodlorda może mi podpowiedzieć czy jest w ogóle opłacalny a jeśli tak to w jakim zestawieniu i taktyce?

Pozdrawiam

Offline Vinek

Tyranids (2)
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 09, 2007, 04:15:55 am »
Ja używam broodlorda w małej obstawie bo 6 genków. Czy jest opłacalny? To zależy czasem się spłaca z nawiązką, czasem potrafi nic nie zrobić. Jak się nim gra- zaelży przeciw komu.
Ja osobiście albo go ustawiam za jakimś coverem i jak mam okazje kiedy maluchy przyblokują wyłaże nim i wcinam co się da. Albo Jak przeciwnik popełni błąd i znajdzie się od niego o 12" (nie wiem co za imperjalny robi takie błędy :P). No cóż generalnie raczej trzeba się nim nastawić na ogólną partyzantke, jeśli niechcesz zaszybko go stracić... Dobrze się nadaje na obstawe do strzelających karków :P
Rzeczy nie są takie, jakimi zdają się być, nie są też inne" - XII Dalaj Lama

Offline MiRage*

Tyranids (2)
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 09, 2007, 07:56:49 am »
nie jest zly ale nie ma Fleeta wiec jego obstawa genkow sluzy raczej jako tarcza strzelnicza :)
* - a ja wygrałem z Vladim :>

Offline kecaj

Tyranids (2)
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 09, 2007, 09:14:47 am »
Ja go stawiam w lasach lub za jakimiś skałkami i też czekam. W sumie dobrze że ma chociaż infiltrację z której naprawdę warto korzystać no ale szkoda że nie ma tego fleeta.

Offline Ketchup

Tyranids (2)
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 18, 2007, 09:44:26 pm »
Oto moja rozpiska na 1k, powiedzcie co o niej sądzicie (nie zbesztajcie mnie za mocno:P):
- Broodlord (+1In, +1St, +1AS, Flesh Hooks, Implant Attack), obstawa 6 genków (scything talons)
- Warriors (Barbed Strangler, Venom Cannon, Rending Claws, Scythnig Talons, 2xDeathspitter, +1BS)
- 2x6 Geenestealers
- 2x Ravener
- 2x Biovore (bio-acid mines)
- Carnifex (+1T, +1BS, +1Wo, +1AS, Regenerate, Barbed Strangler, Venom Cannon)
To dopiero moja 2 rozpiska więc proszę o porady, a broodlorda wziałem zamiast tyranta bo go lubię :).
ANWIL MISTRZ!!! In the grim darkness of the future, there is only ... Ketchup.

Offline Vinek

Tyranids (2)
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 18, 2007, 11:06:49 pm »
Cytuj
Warriors (Barbed Strangler, Venom Cannon, Rending Claws, Scythnig Talons, 2xDeathspitter, +1BS)


Hmmm nie wiem jak to Ci wogóle wychodzi ale mi na żaden sposón 1000 pts nie.... A pozatm wk ońcu ile tych warriorów jest w dodziale? I jak skonfigurowani bo jniejaże zabardzo...
Rzeczy nie są takie, jakimi zdają się być, nie są też inne" - XII Dalaj Lama

Offline tyrtaurus

Tyranids (2)
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 19, 2007, 08:25:29 am »
chcialem zadac pytanko monster creatur np.tyrant do rozbicia armi liczy sie jako jeden czy dziesiec czy ta dziesiatka jest tylko do testów :?:

Offline Ketchup

Tyranids (2)
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 19, 2007, 09:20:51 am »
1 warrior trzyma barbare i venoma, a 2 ma resztę przedmiotów.
ANWIL MISTRZ!!! In the grim darkness of the future, there is only ... Ketchup.

Sancho

  • Gość
Tyranids (2)
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 19, 2007, 09:30:59 am »
Cytat: "tyrtaurus"
chcialem zadac pytanko monster creatur np.tyrant do rozbicia armi liczy sie jako jeden czy dziesiec czy ta dziesiatka jest tylko do testów :?:


liczy sie jako 1 model. 10 jest tylko do combat resolution...

Offline kecaj

Tyranids (2)
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 19, 2007, 07:24:27 pm »
Cytat: "Jarog87"
1 warrior trzyma barbare i venoma, a 2 ma resztę przedmiotów.

Raczej nie możesz załadować tych dwóch broni na jednego Warriora. Poza tym może mieć tylko jedną z tych wymienionych i tylko jeden w oddziale. Minimum to 3 Warriorów na oddział. Kolejna sprawa to taka, że choćbyś nawet mógł załadować obie te bronie na jednego Warriora to i tak możesz strzelać tylko z jednej. Warrior to nie Monster.

 

anything