trawa

Autor Wątek: imperium 2000  (Przeczytany 2337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir Arte

imperium 2000
« dnia: Lipiec 27, 2007, 09:27:04 pm »
Siemka! szykuje mi sie bitewka z khermi, i chcialbym sie was poradzic czy moja rozpiska nie jest za bardzo plewiąca.z racji takiej ze gram na khermi zaopatrzylem sie az(a moze tylko) w 5 dispel scroli.
zrezygnowalem ze steam tanka zeby pograc sobie troszke nowością z imperium.


Unnamed2000 Pts - Empire Army

1 * Arch Lector of Sigmar @ 201 Pts
General; Prayers of Sigmar; Great Weapon
Sword of Sigismund [45]
Armour of Meteoric Iron [25]

1 Battle Wizard @ 150 Pts
Magic Level 2
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

1 Battle Wizard @ 139 Pts
Barding; Magic Level 2; Warhorse
Dispel Scroll [25]

1 Battle Wizard @ 150 Pts
Magic Level 2
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

8 Knightly Orders @ 249 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; FCG, Warhorse
War Banner [25]


10 Handgunners @ 105 Pts
Empire Handgun, marksman HLR



10 Swordsmen @ 115 Pts
Light Armour; Shield; FCG

5 Detachment - Handgunners @ [40] Pts
Empire Handgun

6 Pistoliers @ 132 Pts
Brace of Pistols; Light Armour; Outrider-rep.pistol; Warhorse


20 Greatswords @ 330 Pts
Great Weapon; Full Plate Armor;FCG


5 Detachment - Handgunners @ [40] Pts
Empire Handgun

10 Detachment - Swordsmen @ [60] Pts
Light Armour; Shield

1 Great Cannon @ 100 Pts

1 Great Cannon @ 100 Pts

1 Helstorm Rocket Batter @ 115 Pts

1 Helblaster Volley Gun @ 110 Pts

Casting Pool: 8

Dispel Pool: 7

Models in Army: 94


Total Army Cost: 1999

jak zwykle prosze o ostre komentowanie i opierniczanie mnie !

pozdro!

Offline Rakso_The_Slayer

imperium 2000
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2007, 11:16:02 pm »
hmm... no to tak...

10 swordsman? podejdzie ci cokolwiek i na 50% będziesz musiał zdawać fearON czyli breaka na dwóch laskach... albo to wywal albo to powiększ odpowiednio...

Po drugie... wstawiłeś machin sporo zamiast tanka... i to bład... lepiej tanka na khemri... jako krasnoludzki gracz wiem bardzo dobrze co z obsługa machin robią skorpiony, a uwierz, że krasnoludzcy obsługanci są o niebo lepsi od imperialnych...a tanka tak łatwo nie zdejmą...

Pamiętaj że walcząc z jakimikolwiek martwiakami bardziej niż przed magią trzeba zabezpieczyć się przed fearem... to może zdjąć Ci nawet najlepszy oddział...

Do walki z martwiakami bym kapłana dał i oddział biczowników...

Ale to tylko takie moje wymysły i wcale tego nie słuchaj ;)
hat's the way I like it babe... I don't want to live forever.

http://www.coolminiornot.com/artist/Rakso

www.zankaraz.republika.pl

Offline Luthor Huss

imperium 2000
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2007, 11:21:31 pm »
Lol, na dwa kola 5 scrolli i 7 DD ładnie hehe... Troche uwazam jednak ze przesadziles... Ja sam gram na 2 tys z 2 scrollami i 6 DD i dispeluje to co najgrozniejsze... Na umarlakow ogolnie przydaje sie wszystko co unbreakable, a tu nic, ani flagsow, lektor bez oltarza a nawet brak czolgu, chociaz ten to akurat moglby conieco ucierpiec od katapult... W sumie tez nie wiadomo jak gra Twoj przeciwnik, czy calkowicie deff i czego uzywa, a moze nawet rzadziej spotykany u TK off... Tak czy inaczej lektorowi dac GW HA i na oltarz to wg mnie obowiazek, przekonalem sie do jego potegi bo naprawde za 100 pkt takie cudo to grzechem jest nie wziac... Ucinasz 2 scrolle i magiczne bronie u kaplana w zamian dajac wyzej wspomniane i juz masz go na oltarzu a jak magie wzmocnisz, i to w dodatku ta najlepsza przeciwko nieumarlym... 8 Knightow... w sumie nie widze zadnego sensu tej inwestycji... Wystawiasz ich po 4 bez bonusu za szereg? Chyba ze tak dziwnie 6 i 2 z tylu, zeby chociaz szarza cos zrobili... Jesli juz pakowac kawe to najlepiej 12 albo 6 i dorzucasz cos ciekaweszego za zaoszczedzone pkt... No i zauwaz jaka to bylaby szarza kawaleria + oltarz ;) Z tego co widze to kaplan ma u Ciebie isc do GS, a jesli juz dawac silny kloc kawy to koniecznie z herosem... Nie wiem czy ja dobrze widze ale oddzial 10 swordow z FCG? Nie za bardzo wiem po co... No i jedna snajperka... Wierzysz ze cos zdziala? Od biedy jak sie uprzec to conajmniej dwie musza byc, a najlepiej trzy. No i masz tylko 2 oddzialy do walki, bo ten 10 swordow to nie wiem z kim mialby sie mierzyc... Prosze o wyjasnienia autora bo moze istnieje jakies zastosowanie dla poszczegolnych wariantow ktorych nie widze, ale cos mi sie nie wydaje...

Offline Sir Arte

imperium 2000
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2007, 09:36:20 am »
zamiar jest taki,ze ma to ma byc armia broniąca, z lekkimi najazdami pistoliersow i kontrszarzami detachmentow
 obslugi bede bronic np, detachmentami albo jazdą,
na FearON wziąłem lectora z LD9. tanka nie biore bo juz raz khermi swoją katapultązmiotła mi go w 2 rundy.
wzialem helstorma bo ma duzy template i latwo bedzie sciagnanc i obsluge i machine wroga(tak mi sie wydaje, zawsze trzeba eksperymentowac)
ok masz racje ze kusznicy maja wiekszy zasieg, ale ja moge w pierwszej turze podejsc sobie i potem wystrzelac. a jesli nie to poczkac na wroga(z taką iloscią magow,oddzialow strzelajacych oraz machin wystrzele mu najpierw wszystko co strzela, wtedy bedzie musial dojsc do mnie, a jak będzie szedł, to spodka go duzo oflankowan(przeciwnik ma miec chyba 30 TG, nie jestem pewien,wiec bedzie musial przyjsc)

jescze przemysle to co napisales i poprawie penie!

dzieki!

Offline Rakso_The_Slayer

imperium 2000
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2007, 09:48:39 am »
Cytat: "Sir Arte"

na FearON wziąłem lectora z LD9.


Wiesz... on może mieć nawet Ld 13 ale FearON sprawi, że i tak Ci swordsmeni będą zdawać breaka jedynie na wyniku 2 przy rzucie dwiema kostkami. Jeżeli nie są immune to fear to możesz od razu i zdjąć ze stołu i dać punkty przeciwnikowi...
hat's the way I like it babe... I don't want to live forever.

http://www.coolminiornot.com/artist/Rakso

www.zankaraz.republika.pl

Offline Ten Gobo

imperium 2000
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2007, 10:16:15 am »
rasko ma racje ;) tylko swordmenow albo dac 20-25 ale to niesie koszt ptk, wiec bedizesz musial cos usunac....zgodze sie rowniez luthorem, masz za duzo magow...2 wystarczy i daj 1 hero walczacego wiecej ;) ostatnio doszedlem do wniosku ze hero daje duza przewage oddziałowi :) za to mag bardoz oddział osłabia :(
trzeżcie się gniewu zielonego motłochu! // kupie limitowane modele!! w szczególności:

bsb bretki
bsb lizaków
bsb szczurków ;]