Autor Wątek: 10 najlepszych gier RPG  (Przeczytany 44740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 27, 2007, 07:29:38 pm »
Sterowanie w Gothicu jakoś nie sprawiło mi problemu a nawet okazało się dośc poręczne po paru przerobkach. ;)

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 27, 2007, 09:14:51 pm »
Może trochę jednak zniechęcić na początku gry, kiedy człowiek męcząc się z otwieraniem skrzynki zastanawia się "dlaczego twórcy nie załatwili tego po prostu klawiszem akcji?"

Mój ranking ceerpegów pełny nie będzie, ale co do pierwszych pozycji nie mam wątpliwości:

1. Baldur's Gate II Shadow's of Amn - warstwa fabularna, do tego ta ręcznie rysowana architektura...
2. Fallout 2 - za poczucie humoru, interaktywność i niepowtarzalny klimat. No i w końcu można czynić role playing bez ratowania świata. : ]
3. Gothic 2 -
4. Neverwinter Nights -
5. Elder Scrolls III Morrowind - świat, w którym można się zgubić
6. Dungeon Siege - typowy h&s ale pod względem grywalności fenomen
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Carbon

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 28, 2007, 12:10:37 am »
czy wy tez bardziej cenicie sobie morrowinda od obliviona?
hrists may come and Christs may go but Caesar is forever

Offline Dziex

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 28, 2007, 12:40:52 am »
Cytuj

Fallout 2 - za poczucie humoru, interaktywność i niepowtarzalny klimat. No i w końcu można czynić role playing bez ratowania świata. : ]

Można się w tą grę bawić na różne sposoby, ale ostatecznie i tak przyjdzie nam uratować świat przed faszystami z Enklawy. W jedynce można było przynajmniej przyłączyć się do Mastera :)
Cytuj

czy wy tez bardziej cenicie sobie morrowinda od obliviona?

Przez level scaling wszystkie pozytywne nowinki Obliviona idą psu w pupę. Morrowind bardziej mi się podobał, chociaż i tak nigdy nie mogłem się przekonać do tej serii.

Offline Carbon

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 28, 2007, 02:40:55 am »
taa, zamotanie z levelami to najwiekszy minus obliviona, no masakruje przyjemnosc z gry, a szkoda, gdyby zostali przy starych rozwiazaniach mogla by byc kompletnie inna gra
druga rzecza ktora mnie nieslychanie irytuje jest ten cholerny kompas, lapie sie na tym ze idac przez otwarte tereny nie patrze sie na otoczenie tylko na kompas, szukajac jaskini, fortu itp, cholera nacieszyc sie widokiem nie moge, chcialem to ustrojostwo wylaczyc ale sie cholera nie da, a szukanie miejsc po wskazowkach danych przez npc w morrowindzie, pomimo czestych problemow z odnajdywaniem wlasciwej lokacji, urzekaly prostota rozwiazania i zarazem byly jednym z tych elementow, ktory wsysal do wygenerowanego swiata. oblivion przy tym jawi sie bardziej jako interfejs eksploracyjny, niz "symulator" wedrowca
hrists may come and Christs may go but Caesar is forever

Offline DARKMAN

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 28, 2007, 04:17:36 am »
Mi tam sie Oblivion podobal bardziej niz Morrowind.... glownie wlasnie ze wzgedu na ten kompas - w morde ile to razy sie czlowiek zgubil w Morrowindzie to czasami ochota juz przechodzila...

Glowny minus Oblivion'a tak jak przedmowca -> te wyrownywanie poziomow potworow do gracza... jaki jest sens podbijac sobie lvl'e skoro gre mozna spokojnie przejsc na jakimkolwiek poziomie? Malo tego, mozna gdziekolwiek pojsc na jakimkolwiek poziomie...

Offline PanCiacho

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 28, 2007, 06:48:07 am »
Ten kompas... dużo sie znalazło jego przeciwników, na stronie phx dotyczącej serii TES był jakiś mod który likwidował kompas. Mi kompas też czasem przeszkadzał, chciałem poszukać poszperać, ale odruchowo zerkałem na kompas, chodź gdy sie nie miało zbyt dużo czasu to przydawał się. Z tym szukaniem w Morku, dla mnie bomba, przecież mamy duży świat, nie ma na każdej mapie zaznaczonej gdzie jakiś wyrzutek założył obóz, gdzie znalazł jaskinie. Albo gdzie tajemne bractwo o którym nikt nic nie wie, ma siedzibę.

Morrowind mi się naprawdę podobał, gdy po raz pierwszy włączyłem grę byłem zauroczony, tą różnorodnością, tą pogardą dla mnie, tyle się działo od pierwszej drogi ze Scydaa Neen do Balmory, że przez mostem do tej ostatniej myślałem że to pułapka. Grałem tak dla całkowitego wczucia się, niegdy nie ubierałem jakiś super zenchatowanych zbroi tylko takie które by pasowały do mnie i pasowały jako całość, gdy szedłem np. wziąść questa do wujka Cassiusa ( :badgrin: ), to zawsze przebierałem sie ze zbroi na strój reprezentacyjny, gra mimo że stara, trwa dzięki modom podobnie będzie z Oblivionem.

PS: Teraz czekam aż zupgraduje sobie kompa, kupie Obliviona + 2 dodatki, mjodzio, będe grał aż umre

PS2: Jak się rozpisze to....

PS3: <<< Tak, tak, chcę to!

Offline Raven

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 28, 2007, 07:25:03 pm »
Cytat: "DARKMAN"

Glowny minus Oblivion'a tak jak przedmowca -> te wyrownywanie poziomow potworow do gracza... jaki jest sens podbijac sobie lvl'e skoro gre mozna spokojnie przejsc na jakimkolwiek poziomie? Malo tego, mozna gdziekolwiek pojsc na jakimkolwiek poziomie...

Ale dzięki temu unikamy nudnego przechodzenia po setki razy tych samych miejsc, kiedy zaczynamy grać inną postacią. Ja to cenię i uważam, że do Obliviona pasuje w sam raz.
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Frey Ikari

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 28, 2007, 08:36:07 pm »
Cytuj
Mi tam sie Oblivion podobal bardziej niz Morrowind.... glownie wlasnie ze wzgedu na ten kompas - w morde ile to razy sie czlowiek zgubil w Morrowindzie to czasami ochota juz przechodzila...

Oj prawda, mnie skutecznie przechodziła gdy czytałem tekst w stylu: no tam jest taki ciekawy kamyk parę wzgórz i krzaczków tak z 150 m od takiego fajnego rozdroża z prawej strony jest jaskinia.
Od razu mina mi rzedła i ręce opadały. :?

Offline Carbon

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 29, 2007, 01:07:44 pm »
i bardzo dobrze, panu dziekujemy, zostaja hardkorowcy 8)
mogli pojsc jeszcze dalej i zlikwidowac automape, a zostawic tylko szkic w inwentarzu typu ten z obliviona, ale bez autozaznaczania aktualnej pozycji i miejsc - z recznym nanoszeniem ich na mape, miooood
hrists may come and Christs may go but Caesar is forever

Offline PanCiacho

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 29, 2007, 02:03:06 pm »
Jedynym słusznym rozwiązaniem byłoby włączanie i wyłączenie w opcjach kompasu. Hardcorowcy mieli by coś z masochistycznego szukania miejsc (chodź sam to lubie ^^) A ci którzy grają dla funu, i nie mają dużo czasu używali by go.

A co do Gothica, to on nie jest taki typowy RPG, nazwałbym to jednak grą akcji z bardzo dobrze rozbudowanym elementem rpg, co oczywiście nie umniejsza jego wielkości.

Teraz jest gratka dla tych którzy zawsze chcieli pograć w klasyczne rpg, na stronie www.gram.pl weszła w życie nowa seria, klasyka gold w której na razie są 2 wielkie hity: saga BG (1dvd) i sagę Icewind Dale (1dvd), nie jest tajemnicą że następne wydania będą również wspaniałe (Planscape Torment, Fallout etc)

Moja wizja to;

 :arrow: Neverwinter Nights + Hordes of Underdark (Shadow of Undertite jakoś tak średnio)
 :arrow: Icewind Dale II
 :arrow: The Elders Scrolls III: Morrowind + dodatki
 :arrow: Gothic 1 / 2
 :arrow: The Elders Scrolls IV: Oblivion
 :arrow: nie takie rpg, ale trochę HoMM 4

Offline fin

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 29, 2007, 06:25:09 pm »
Cytat: "PanCiacho"

 nie jest tajemnicą że następne wydania będą również wspaniałe (Planscape Torment, Fallout etc)


Raczej jest tajemnicą, bo z Tormentem mają spore problemy.

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 29, 2007, 06:47:12 pm »
Cytat: "PanCiacho"
Teraz jest gratka dla tych którzy zawsze chcieli pograć w klasyczne rpg, na stronie www.gram.pl weszła w życie nowa seria, klasyka gold w której na razie są 2 wielkie hity: saga BG (1dvd) i sagę Icewind Dale (1dvd), nie jest tajemnicą że następne wydania będą również wspaniałe (Planscape Torment, Fallout etc)


Tam gratka, nie gratka. Baldura to każdy (:p) ma.
Full Throttle wydali!

Za cztery dychy :(
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline PanCiacho

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 29, 2007, 09:01:32 pm »
Z tym Tormentem to rzeczywiście, Mea Culpa, Ale Baldura (oryginalnego) nie każdy ma, dowodem na to może być chociażby fakt że na top20 kupowanych gier w jakimś tam okresie, BG jest już na pierwszym miejscu, i przez jakiś tam okres czasu był poniżej 10 sztuk. Może, choć  wątpię żeby była to jakaś zagrywka.

Mimo wszystko cena 18,90 za takie wspaniałe gry, jest bardzo mała. Choć od premiery wody upłynęło tyle że ohohoho, to i tak przewyższają one najnowsze pr0 graficzne i denno fabularne produkty.

***

  • Gość
10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 01, 2007, 05:00:49 pm »
Jeśli chodzi o Obliviona: fakt skalowanie bardzo psuło grę, ale na szczęście powstał mod, który je usuwa :) Pierwszy raz grałem bez niego, za drugim już zainstalowałem- przyjemność z gry znacznie większa.

Poszukajcie na FileFront- warto.