Autor Wątek: 10 najlepszych gier RPG  (Przeczytany 44739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Carbon

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 12, 2007, 10:17:02 pm »
Cytat: "Louise"
1. Divine Divinity
2. Kult: Heretic Kingdoms
3. Icewind Dale II
4. Baldur's Gate I i II
5. Neverwinter Nights i Hordes of Underdark
6. Gothic I
7. Lionheart
8. Planescape Torment
9. Prince of Qin
10. Pool of Radiance


o, pierwsze i ostatnie miejsce to prawdziwe zapomniane skarby, sadzawka zdecydowanie dla hardkorowcow, ale miala w sobie cos urzekajacego, divine divinity jest swietne i doprawdy nie rozumiem dlaczego nie swieci zasluzonych triumfow
dziwi mnie za to obecnosc lionheart (koszmarnie marna gra, granie w nia to prawdziwa meka) oraz cienkiego jak dupa weza neverwintera - wokol tej gry zrobiono wiecej szumu niz ona jest faktycznie warta, jak na to o czym pieli tworcy przed premiera to neverwinter jest strasznie slaby, mozna raz zagrac i zapomniec
a od icewinda 2 o wiele, wiele lepsza jest jedynka, glownie ze wzgledu na klimat, ale poza tym druga czesc to juz nudne powielanie pomyslow z jedynki
hrists may come and Christs may go but Caesar is forever

Offline Quarion

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 13, 2007, 07:12:16 pm »
A pamiętacie taka stara grę jak Revenant ? Strasznie skopane sterowanie miała i bardziej taki hack&slash. Ale jak miałem 12 lat i zanim odkryłem fallouta to mi sie podobała :)

Offline Pawłow

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 13, 2007, 11:29:05 pm »
Troche offtopicznie bedzie ale nie chce nowego tematu zakładać.

Grałem kiedyś w demo gry, podobnej do Dungeon Siega, gra jest chyba z konca lat 90-tych, rok 1999 prawdopodobnie. Z cech szczególnych to pamiętam ze można było mieć w ekipie 2 osoby, chodziło sie trochę po powierzchni, trochę po podziemiach, było miasteczko w stylu diablo 2, tzn kilka postaci sprzedających różne towary, oprócz tego "zwykli" mieszkańcy od których można było dostać zadania do wykonania. Wiem że trochę mało tych informacji ale może ktoś kojarzy tytuł tej gry?

Edit:gra była w pełnym 3D, pamiętam że na tamte czasy wymiatała graficznie.
shit happens

Offline Deytonus

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 14, 2007, 08:02:15 am »
dunoł.
Quarion - jak sterowanie skopane? Przecież tam był przecudny system walki! Te wszystkie ciosy, etc. - wypasik :) Inna sprawa, że, owszem, było to kwadratowy h n's na ustalonych schematach.
Ale z powodu obecności dużych ilości miodu - olać  :o

Offline Quarion

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 15, 2007, 02:47:45 pm »
Cytuj
jak sterowanie skopane?


Tak mi coś świta w głowie bo grałem w to jak miałem jakieś 12 lat czyli dobre 6 lat temu :P. Możliwe, że po prostu nie potrafiłem tego ogarnąć. Pamiętam, że fascynowała mnie grafika, a najbardziej fakt, że większa cześć ekwipunku która się nosiło było widać na postaci ze wszystkimi szczegółami. Nie to co w Falloucie albo BG :)

Offline absynt

Re: 10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 15, 2007, 07:39:20 pm »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
W swojej kolekcji gier mam tylko kilka RPG:
Baldurs Gate 2

I więcej Ci nie potrzeba (może poza dodatkiem). IMO najlepsza gra cRPG świata. Rewelacyjny klimat, ciekawa fabuła, mnogość konfiguracji drużyn... Dla mnie ideał.

Offline Carbon

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 15, 2007, 10:42:01 pm »
HA

klimatem i fabula Arcanum bije baldura na leb

odkurzylem swoje cedeki po ostatniej liscie najlepszych erpegow jakiegos tam serwisu i musze sie z nimi zgodzic - Arcanum niszczy obiekty, obiektywnie rzecz biorac to najlepsze crpg jakie jest, nieobiektywnie mam niezniszczalny sentyment do might and magic 6, ale to wyzszosci tejze nie mam zamiaru nikogo przekonywac
hrists may come and Christs may go but Caesar is forever

Offline Hang Man

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 15, 2007, 10:46:20 pm »
Cytuj

I więcej Ci nie potrzeba (może poza dodatkiem). IMO najlepsza gra cRPG świata. Rewelacyjny klimat, ciekawa fabuła, mnogość konfiguracji drużyn... Dla mnie ideał.


I tutaj się nie zgodzę.

O ile chodzi o mnogośc questów, postacie itd, to rzeczywiście, baldur wiedzie prym.

Jeśli chodzi o klimat, to fallout wymiata.

Ale to być może tylko moje, subiektywne odczucia, bo Forgotten Realms nigdy mi się nie podobało.
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline Nehan

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 17, 2007, 05:25:37 pm »
Cytat: "Carbon"
HA

klimatem i fabula Arcanum bije baldura na leb

odkurzylem swoje cedeki po ostatniej liscie najlepszych erpegow jakiegos tam serwisu i musze sie z nimi zgodzic - Arcanum niszczy obiekty, obiektywnie rzecz biorac to najlepsze crpg jakie jest, nieobiektywnie mam niezniszczalny sentyment do might and magic 6, ale to wyzszosci tejze nie mam zamiaru nikogo przekonywac

ehe
też mam sentyment do majtendmedżików, choć to bardziej szuter jest

Offline fin

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 17, 2007, 06:24:46 pm »
Cytat: "Carbon"

obiektywnie rzecz biorac to najlepsze crpg jakie jest


Obiektywnie? Litości.

Offline ManiaC

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 17, 2007, 07:00:29 pm »
Nie no z tym się zgodzić nie można.

W ogóle poruszając fakt najlepszej/najgorszej gry rpg itp itd zrobi się tutaj niezła jazda. Kwestia gustu rzecz jasna.
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline Carbon

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 17, 2007, 08:39:16 pm »
Cytat: "fin"
Cytat: "Carbon"

obiektywnie rzecz biorac to najlepsze crpg jakie jest


Obiektywnie? Litości.


obiektywnie
fabula, innowacje, udana adaptacja silniku fallouta, rozwoj postaci, dialogi, juz te elementy sprawiaja ze arcanum nie ma sobie rownych, mozna podniecac sie baldurem, tylko ze tam gentlemanem z wysoka perswazja sobie nie pograsz, a fabula "zly mag chce mnie zabic musze go szukac i zabic wczesniej" do tej z arcanum najwzyczajniej w swiecie nie ma startu
hrists may come and Christs may go but Caesar is forever

Offline fin

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 17, 2007, 11:11:28 pm »
Cytat: "Carbon"

fabula

Subiektywnie.
Cytat: "Carbon"

innowacje

Subiektywnie.
Cytat: "Carbon"

udana adaptacja silniku fallouta

Subiektywnie.
Cytat: "Carbon"

rozwoj postaci

Subiektywnie.
Cytat: "Carbon"

dialogi

Subiektywnie.

Zreszta ja w Arcanum nie grałem, nie znam się  :roll:

Offline Carbon

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 17, 2007, 11:13:41 pm »
lol, udalo ci sie wlasnie napisac jeden z najglupszych postow na forum, gratuluje!
hrists may come and Christs may go but Caesar is forever

Offline fin

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 17, 2007, 11:42:46 pm »
Nie ma sprawy, mam nadzieje że tobie też kiedyś to się uda.