trawa

Autor Wątek: 10 najlepszych gier RPG  (Przeczytany 44814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawłow

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 18, 2007, 12:10:37 am »
Arcanum zalega u mnie na półce od półtora roku, zabierałem sie za nie swego czasu ale nie miałem wtedy weny do grania. Skoro ma być takie dobre to spróbuje drugiego podejścia. Bajdełej, namierzyłem grę o którą pytałem jakiś czas temu, nazywa się Darkstone. Stara ale jara napieprzanka diablopodobna.
shit happens

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 18, 2007, 08:06:28 am »
Cytat: "Carbon"
Cytat: "fin"
Cytat: "Carbon"

obiektywnie rzecz biorac to najlepsze crpg jakie jest


Obiektywnie? Litości.


obiektywnie
fabula, innowacje, udana adaptacja silniku fallouta, rozwoj postaci, dialogi, juz te elementy sprawiaja ze arcanum nie ma sobie rownych, mozna podniecac sie baldurem, tylko ze tam gentlemanem z wysoka perswazja sobie nie pograsz, a fabula "zly mag chce mnie zabic musze go szukac i zabic wczesniej" do tej z arcanum najwzyczajniej w swiecie nie ma startu


Na pewno. A jednak grą idealną bym go nie nazwał.
Ma kilka(naście) takich rozwiązań, które zostały po prostu spartolone.

Np. silnik i tryb walki w Arcanum mają kilka takich urokliwych buraków i kilka poważnych wad.
Są tylko dwa wzory DUŻEGO POTWORA i jeden z nich jest powiększoną formą małego, a drugi to ostatni niemiluch. Niby śmiać się można, ale całą ta chimera mnie rozczarowała.
Gra w żaden sposób nie dorównuje się do poziomu gracza, przez co odpowiednio przeginając postać w miarę szybko, jesteśmy absolutnie niepokonani przez cały czas.
Poza ostatnim wrogiem w całej krainie nie było przeciwnika, którego nie byłbym w stanie położyć w jedną turę walki.
Był jeden przeciwnik, który mógł powiedzieć to samo (opcjonalny, jeden z tych gostków, których musisz zabić dla złego niemilucha, jeśli chcesz zepsuć świat), tylko, że zaraz po tym, ożywił mnie Virgil :roll:
Level cap został założony tak nisko, że chcąc grać uczciwie i solidnie zwiedzić co się da, de facto nudzimy się w ostatniej 1/3 gry


Bawiłem się przy Arcanum bardzo dobrze, a jednak to nie jest chyba erpeg idealny.
Kilka wad, które wymieniłem (które pamiętam po kilku latach od gry) przeszkadzają w znacznym stopniu w rozgrywce.
Daleki zatem byłbym od stwierdzenia, że to najlepszy erpeg. Ma dużo pożądanych cech erpega, być może nawet jako jedyny ma ich aż tyle, ale nie realizuje ich dość dobrze, aby zyskać miano najlepszego :(

No i to absolutnie nie jest gra dla każdego.
Czasem trzeba cierpliwości:
http://gamebanshee.com/arcanum/walkthrough/tarant.php
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline Nehan

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 18, 2007, 10:41:20 am »
dodałbym do tego jeszcze grafikę - choć teoretycznie w miarę nowoczesna, z niezłą rozdzielczością i dużą ilością kolorów, jest wyjątkowo paskudna (szczególnie modele postaci). Mnie osobiście niezwykle wprost ta grafika odrzuca, już bardziej mi się podoba ta w betreyal in krondor :(

co nie zmienia faktu, że
Cytuj

fabula, innowacje, udana adaptacja silniku fallouta, rozwoj postaci, dialogi

zasługują na podziw

Offline Carbon

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 18, 2007, 10:42:05 am »
nie twierdze ze to crpg idealny, tylko najlepszy - z tej prostej przyczyny ze na polach tak istotnych erpegowych elementow jak fabula, rozwoj postaci, dialogi czy oryginalnosc nie ma sobie rownych, a juz na pewno nie ustepuje konkurencji
poza tym jako wady wymieniles tylko lipne wzory potworow i niski poziom trudnosci, jakos nie wydaja mi sie one na tyle istotne zeby byly przekonujace, poza tym widac juz ze grales magiem - pograj sobie technikiem cwaniaku, raz ze w grze nim miesci sie lwia czesc uroku Arcanum, dwa ze nie ma dezintegracji i quench life, trzy ze virgil cie nie wskrzesi, poziom trudnosci sie drastycznie nie zwieksza, ale troche bardziej kombinowac trzeba no i jaka fura zabawy ze schematami
hrists may come and Christs may go but Caesar is forever

Offline Deytonus

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 18, 2007, 10:58:12 am »
Ta, fura zabawy. Zrobiłem grę kraskiem technikiem. Godziny latania i bicia potworków, żeby skonstruować znaleziony ongiś karabin tesli - a trzeba było najwyższych umiejętności w elektryce i wysokich w rusznikarstwie. Po złożeniu okazało się, że ten syf był słabszy od karabinu z lunetą xd
  Własnie - brakowało mi ciężkiego uzbrojenia palnego. Słyszałem, że gdy pomożemy Maximowi w Kaladonie, skonstruuje nam on cekaem z kilku szpejów, a tu ni dudu. Tak samo - widziałem na arcanum world przenośne działo i miotacz ognia, ale nie miałem ich jak znaleźć.
  I o ile statystyki obrony można spokojnie wywindować nawet do 80pkt, o tyle atak nawet u moich wymiataczy nie przekraczał 33.

Offline Carbon

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 18, 2007, 11:17:55 am »
przenosne dzialo to jak po angielsku bedzie? miotacz ognia mam ale jeszcze nie moge zlozyc
i raczysz zartowac ze tesla gun jest slabszy od lunety, toz on ma dmg 10-80, inna sprawa ze zre baterie jak nienormalny, ale w sumie wszystkie mocniejsze zabawki sa drogie w uzyciu, dlatego tez tesle i mechanized guna z obledna 25 speeda trzymam na gorace sytuacje
ale kwestia ktora poruszyles - lipne pukawki jest zaiste niemila, nie rozumiem sensu takiego np repeater rifle, ktory jest slabszy od rewolweru, bo dmg nie ma wiekszego a i zre wiecej pociskow, z tego tez wzgledu technik, przynajmniej na poczatku gry, nie ma startu do maga ktory z glupim harmem przechodzi przez wszystko jak noz przez maslo, ale za to jak wiadomo panem mechanikiem o wiele ciekawiej sie gra, a mocniejszych ale wolnych przeciwnikow kladzie pokotem przy przelaczeniu na real time, mag tak nie potrafi!
jak wspomnialem nie twierdze ze Arcanum nie ma wad, po prostu nie widze dla niego (dla niej?) konkurencji, a sklanianie sie przez tworcow komputerowej zabawy w kierunku innowacji, miast meczenia po raz setny dzielnego rycerza w krainie fantazy zawsze powinno byc solidnie punktowane
hrists may come and Christs may go but Caesar is forever

Offline Deytonus

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 18, 2007, 04:41:31 pm »
I zgoda - luneta zadaje 40 dmg, ale dodatkowo ubywa dzięki niej zmęczenie. No i trudno nią NIE trafić - starczy trzy strzały i każdy półogr mięśniak zalicza matę.
A co do tesli - niby 10-80, ale traf tym w kogokolwiek (żeby nie było - pe 20, broń palna ekspert). Albo taki cudny wynalazek, jak miotacz ostrzy - 15 siły, 6 naboi, a niewiele mocniejsze od strzelby na słonie.
  Czy też granatnik, na którym się zawiodłem - nie strzela granatami, ale żre energię z baterii, przy czym jest słabiutki (atak 22).

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 18, 2007, 05:19:22 pm »
Cytat: "Carbon"
poza tym widac juz ze grales magiem


Nie grałem magiem, tylko siekłem najprostszą kataną.
Pod koniec rozwoju strzeliłem sobie tę magię od czasu, i postać, która nie miała sobie równych, dostała dodatkowego kopa.

Teknikiem też grałem i bawiłem się nieźle, ale fakt - nie przeszedłem.
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline Carbon

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 18, 2007, 10:20:57 pm »
zrobilem sobie przerwe w robocie specjalnie zeby z wami pogadac, cieszycie sie co?

powiem szczerze, ze nie wiem o co teraz chodzi, deytonus narzeka ze karabiny sa kiepawe, iberales ze gra jest za prosta, brzmi to jak czepianie sie byle detali aby chociaz zachwiac tym piedestalem na ktorym dumnie arcanum klate prezy
otoz panowie, karabiny owszem, troche zawodza, widzialem co prawda pare latek w necie zmieniajacych postac rzeczy ale przyznam ze zadnej nie instalowalem bo... jakos nie czuje potrzeby. sam powoli zaczynam sie przekonywac ze nie jest tak zle jak na to wyglada - owszem po zmontowaniu czegos co wyglada wspaniale najczesciej jest jek zawodu ze jakie to cienkie i w ogole nie zabija od razu, ale jakos przyznam sie biorac te pukawy na testowanie prezentuja sie conajmniej ciekawie i bede do konca sil bronil tesli bo aktualnie z tym biegam i sieje zaglade nie tylko posrod patroli kitowcow, szczerze mowiac nie spodziewalem sie zarzutu odnosnie niskiej trafialnosci z tej maszyny - nie zauwazylem u siebie drastycznego spadku tejze przy przejsciu na tesle z hand cannona, mam eksperta w firearms a celnosc nadal oscyluje mi w granicach 60-120% i tesla trafiam bez mniejszych problemow
powiem wam za to co mnie irytuje niemilosiernie - fakt ze dodge dziala na bron palna, to jest tak durne ze mnie krew zalewa jak to widze i to jest wada ktora bije na leb te wszystkie wasze niskie poziomy trudnosci
aha, jesli granatnik mialby strzelac granatami to bylaby to jedna z najmniej uzytecznych broni w grze, na sama mysl o tym na smiech mi sie zbiera
ej i na koniec pytanie - gdzie do cholery w tej grze znalezc mozna ziemniaki i cytryny?
hrists may come and Christs may go but Caesar is forever

Offline Nehan

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 18, 2007, 10:26:18 pm »
nie wiem czy nie ma przypadkiem w general shopach i u zielarzy.

Offline Deytonus

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 19, 2007, 09:08:18 am »
A niby czemu najmniej użyteczna? Nie musisz mieć wysokiej zręczności, ani umiejętności rzucania, żeby puszczać wrogom granaty na duże odległości.
  Ani ziemniaków, ani cytryn chyba nie widziałem  :o  A na co one?

Offline Carbon

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 19, 2007, 09:22:56 am »
Cytat: "Deytonus"
A niby czemu najmniej użyteczna? Nie musisz mieć wysokiej zręczności, ani umiejętności rzucania, żeby puszczać wrogom granaty na duże odległości.
  Ani ziemniaków, ani cytryn chyba nie widziałem  :o  A na co one?

najmniej uzyteczna ze wzgledu na amunicje...
ziemniaki i cytryny potrzebne mi sa do produkcji baterii, niestety nigdzie ich nie mozna znalezc
hrists may come and Christs may go but Caesar is forever

Offline Master Fenix

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 04, 2007, 01:43:25 am »
Przepraszam, że odgrzeję temat, ale ostatnio odkryłem prawdziwy programik RPG: http://regedit.gamedev.pl/produkcje/gry/game_master_2.php5 Polecam wszystkim tym co lubią grać w prawdziwe rpg, tutaj jaka będzie zabawa zależy tylko od umiejętności graczy i GM-a.
iech Moc będzie z tobą, mój padawanie!

Offline Deytonus

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 04, 2007, 06:46:34 pm »
E tam, to jest lipne. Nic nie zastąpi normalnego papierowego rpg.

Offline steelie

10 najlepszych gier RPG
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 04, 2007, 09:26:48 pm »
Jasne, że tak, ale jeśli chce się pograć ze znajomymi z drugiego końca Polski (albo innego kontynentu) to taka rzecz powinna się sprawdzić lepiej niż pbf-y

 

anything