Autor Wątek: Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007  (Przeczytany 33728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ludwik

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 04, 2007, 11:18:15 pm »
Cytat: "Motorek"
 ... Czy będę mógł sobie kupić wejściówkę tuż przed konwentem bez niej? ...


 ... mam takie samo pytanie...  ;)

Cytat: "Skavenblight"
A - pytanie do chłopaków z Lublina - Wy chcecie na jeden dzień przyjechać, czy na cały konwent?
 


Osobiście skłaniałbym się do zalicznienia całego konwentu ale nie wiem czy dam radę .  Gonzo skłania się raczej do jedonodniowego wyjazdu. Oczywiście ma to swoje plusy i minusy, choć sądze, że na dziś w tej opcji znajduje więcej plusów niz minusów. jakbysmy jechali na jeden dzień to prawdobodobnie zabralibyśmy ze sobą torbe z makietami (chyba się przyda  :lol: ).

 Co do band to Gonzo przyjedzie pewnie z Marienburgiem a ja pewnie też z Marienburgiem ( jak się w końcu zabiorę do malowania).



Kolejna rzecz scenariusze i regulamin.
Widzę, że spodobał się wam pomysł na który kiedyś wpadł Motor a który był potem w Lublinie kontynuowany czyli turnieje w jakimś tam klimacie.
Scenariusze są fajne ale mam kilka uwag:
zakazanie przedmiotów z rynku Foreign Wares u arabskiego kupca,
"Mucha Estalijska" jak na mój gust jest trochę za droga, 30 + 2k6 by chyba wystarczyło,
w pierwszym scenariuszu jest za dużo kultystów i może być straszna rzeź
( choć pamietając dragonowy turniej z udziałem bandy Misia to jest wymarzony scenariusz dla jego opętanych),
drugi jest fajny choć będzie dużo liczenia,
w trzecim zasada " Założę, że jeszcze nie spotkałeś takiej kobiety jak ja " powinno również dotyczyć tych co zaszarżowali strażniczki ( one też mogą nieźle mordować, [2 ataki z siłą 4 i 4 ws oraz 5I ], szczególnie, że w piątym scenariuszu mogą się bardzo namnożyć).

W Lublinie są jeszcze dodatkowe punkty do końcowej klasyfikacji które można zdobyć w zależności od scenariusza. Zerknijcie na scenariusze  dragonowe .

 ... na razie to tyle, pozdrawiam ...

Cytat: "Nahar"
A co do Omth - jest to zdecydowanie najtańszy turniej Mordheim z możliwością spania! ...


P.S. ... mylisz się  ;), wejściówka na Dragon kosztowała 12 zł ...

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 04, 2007, 11:43:19 pm »
Cytat: "Ludwik"
... mam takie samo pytanie... ;)

Szafa to wie, szafa poradzi, szafa nigdy Was nie zdradzi! ;)

Makiety, cóż... będziemy mieli sporo swoich terenów plus wsparcie, ale nie ukrywam, że każdy domek jest mile widziany ;)

Cytat: "Ludwik"
zakazanie przedmiotów z rynku Foreign Wares u arabskiego kupca,

A nie ma, że nie obowiązują?
Jak nie ma, to rzecz jasna poprawimy!

Cytat: "Ludwik"

"Mucha Estalijska" jak na mój gust jest trochę za droga, 30 + 2k6 by chyba wystarczyło,

Fakt faktem... i tak jest trudno dostępna. Sądzę, że potargować się możemy [już wynająłeś rajfura czy jak? ;) ].

Cytat: "Ludwik"
w pierwszym scenariuszu jest za dużo kultystów i może być straszna rzeź

Nie powiedziałabym. Testowaliśmy ten scenariusz. Kultysta to jeszcze słabsza wersja zombiaka [nie wzbudza strachu i nie zadaje krytyków]. To jest łatwy exp na dzień dobry ;) A jak my graliśmy, to zwykle walczyły z nimi giant raty i nurglingi, z niekorzystnym wynikiem dla kultystów.  

Cytat: "Ludwik"
drugi jest fajny choć będzie dużo liczenia,

Jeśli się okaże, że naprawdę tak przedłuża grę, to zwiększymy limit czasowy w tej bitwie, ale nie podejrzewam. Naprawdę jak już załapiesz to z tym liczeniem, to idzie jak burza ;)

Cytat: "Ludwik"

w trzecim zasada " Założę, że jeszcze nie spotkałeś takiej kobiety jak ja " powinno również dotyczyć tych co zaszarżowali strażniczki ( one też mogą nieźle mordować, [2 ataki z siłą 4 i 4 ws oraz 5I ], szczególnie, że w piątym scenariuszu mogą się bardzo namnożyć).

1) W tej chwili nie mam pliku pod ręką, ale jeśli ze scenariusza nie wynika, że szarżujących też obowiązuje ta zasada, to jutro to poprawimy.
2) Mogą mordować, owszem. Ale też bez przesady - w trzecim scenariuszu są tylko dwie, a w piątym mamy maksymalnie rozwinięte bandy. Poza tym zabicie maga zatrzymuje rytuał przywoływania. Więc to będą jakieś 3 tury. Przypominam, że panienki nie mogą szarżować w pierwszej turze od pojawienia się. Można im dać trepa na pożarcie, a resztę motłochu rzucić do przodu. Zresztą co ja będę Tobie Ludwiku mówić, Ty dobrze grasz ;)

Cytat: "Ludwik"
W Lublinie są jeszcze dodatkowe punkty do końcowej klasyfikacji które można zdobyć w zależności od scenariusza.

U nas też są, szukajcie a znajdziecie ;)

A scenariusze w klimacie czegoś to bardzo dobry pomysł, jeno Wy robicie w klimatach band zazwyczaj [zróbcie kiedyś Karnawał w Mordheim! Proszę!] a my mamy zamysł nieco inny [jaki, to zobaczycie przy okazji kolejnych turniejów! :) ].

Dzięki wielkie dla niezawodnego Lublina :) Nigdy nie zapomnę jak rok temu odwarszawiliście WM2006, przynajmniej można go było ogólnopolskim turniejem nazwać ;)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Mistrz wałków :)

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 04, 2007, 11:43:39 pm »
Przeczytałem scenariusze i musze ku swojemu zaskoczeniu przyznac ze nie było tak naprawde do czego sie przyczepić.

Moje uwagi to tylko:

Wybierwnie zaczynania i rostawiania jest niezbyt fortune. Ogólnie ten który wygra rzut ma olbrzymią przewagę. Wybierajac wystawianie sie jako drugi nie dość że widzimi pozycje przeciwnika (pierwszy przywilej) to jeszcze pierwsi zaczynamy(drugi przywilej.

W scenariuszach typu "ćiwartkowym" moze to spowodować szrże co szybszych band juz w pierwszej turze.

Po dwie demonetki na turę w ostatnim scenariuszu to trochę za dużo. Wielokrotnie grałem w scenariusze typu K3 zombie na ture i mimo rozwinietych band jesli sie nie ubiło źródła to własnie zombie wygrywały :)
A jak wiemy takiemu "marlaczkowi"daleko do demonetki.

Scenariusz przy tym załozeniu jeszcze nie wypada źle dla band do walki. Lecz strzeleckie maja okrótnie podciete skrzydła. Nie ma czasu na strzelanie :) (choć z drugiej strony dla rozwiniętego averlandu rozstzelanie maga to kwestia tury - chyba że sie ma takiego pecha jak ja ostatnio - meczyłem sie z 5 zombimi 3 tury :) )

Napewno nik sie nie przebije. A przecierz to jest cel tego scenariusza.
Kamil. (miszczu)

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 04, 2007, 11:59:39 pm »
Cytat: "Kamil"
]Przeczytałem scenariusze i musze ku swojemu zaskoczeniu przyznac ze nie było tak naprawde do czego sie przyczepić.

Matko boska, Kamilowi się na komplementy zbiera! :D
Dziękuję, te słowa z Twoich ust [palców?] wiele znaczą :)

Cytat: "Kamil"
Wybierwnie zaczynania i rostawiania jest niezbyt fortune. Ogólnie ten który wygra rzut ma olbrzymią przewagę. Wybierajac wystawianie sie jako drugi nie dość że widzimi pozycje przeciwnika (pierwszy przywilej) to jeszcze pierwsi zaczynamy(drugi przywilej.

Ekhu, to samo stoi w dragonowych scenariuszach ;) Fakt - wygląda niezbyt fortunnie.

Cytat: "Kamil"
Po dwie demonetki na turę w ostatnim scenariuszu to trochę za dużo.

Przemyślimy. Rzeczywiście rzeźniczki z nich.
Cytat: "Kamil"

Scenariusz przy tym załozeniu jeszcze nie wypada źle dla band do walki. Lecz strzeleckie maja okrótnie podciete skrzydła. Nie ma czasu na strzelanie :) (choć z drugiej strony dla rozwiniętego averlandu rozstzelanie maga to kwestia tury - chyba że sie ma takiego pecha jak ja ostatnio - meczyłem sie z 5 zombimi 3 tury :) )

Maga rozwalasz tym, co masz do walki. Albo czarem.
Demonetki możesz spokojnie rozstrzelać. Ich tura - pojawiają się i idą. Szarżować nie mogą. Twoja tura - salwa. I kto jest górą?

Cytat: "Kamil"
Napewno nik sie nie przebije. A przecierz to jest cel tego scenariusza.

Jak ubijesz źródło [maga] to pozostają te demonetki, które zdołał przywołać. Szczerze - jestem zbyt daleko od osądzania, czy można się przebić. Moim zdaniem można. My ten scenariusz graliśmy skavenami i undeadami, więc z jednej strony skaveni, ogr i wampir szybko dobiegli do maga, a z drugiej tylko trepy zostały na szarże w sumie 4 demonetek z każdej strony [nic to, że zombiak rzucił 4 szóstki pod rząd na szarży i z demonetki została mokra plama ;) ]. Więc fakt, te bandy były dość uprzywilejowane. Mówię - przemyślimy.

P.S. Nikt się u nas nie przebił - kocham oblewać pierwszego routa :x
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Mistrz wałków :)

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 05, 2007, 11:24:56 am »
Juz tłumacze.

Banda strzelcka z zalozenia powinna jak najszybciej szarpać wroga aby dobiegł do nas jak najbardziej przetrzebiony. W walce wręcz to przeważnie on ma przewagę!
W scenariuszu z magiem prowadząc bande strzelecką jestesmy zmuszeni do poswiecenia z 2 salw na maga. Do tego kolejnej na demonetki. Czyli całe 3. Co powoduje że po tym jak juz poradzimy sobie z scenariuszowym przeciwnikiem jestesmy szarżowaniu przez wroga który wykozystał te 3 tury.
Wszystko oczywiście przy założeniu ze ładnie strzelamy i mamy szczeście przy rzutach. W wypadku pecha najprawdopodobniej przyjdzie nam walczyc z banda i wroga 4-6 demonetkami. A to juz za duzo.

Lecz ja bym nie zmieniał zasad tego scenariusza. Takie sa akurat zasady.. I jak krasnoludy graja w scenariuszu szybkosciowym to nikt nie marudzi :)
Kamil. (miszczu)

Offline G O N Z O

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 05, 2007, 04:41:57 pm »
Właśnie - trzeba się zgłosić internetowo, czy mozna przyjść w dzień turnieju i kupić wejściówkę? Na stronie Polconu nic o tym nie ma...

W jaki dzień jest w końcu turniej? Piątek (jak widnieje na pierwszej stronie tego tematu), czy sobota-niedziela (jak wisi na stronie Polconu)?

Przyjechałbym na jeden dzień, więc jest to dla mnie dość istotna informacja.
pies Ci morde lizał...

MORDHEIM PL -> http://paradoks.net.pl/read/1698

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 05, 2007, 06:28:16 pm »
@Kamil - kurczę, już sama nie wiem... myśleliśmy dziś z Bolsem, żeby zamiast 2 demonetek na każdą krawędź zrobić 2, ale póki co to nie wiem, bo plik w odpowiednim formacie ma na dysku Bols. W każdym razie postaramy się dziś wszystko poprawić.

@Gonzo - Motor będzie jutro wypytywał szafę, jak on Wam nie przekaże, to ja napiszę słówko na SMS czy można zapłacić w dniu konwentu. TURNIEJ JEST W PIĄTEK I W ŻADEN INNY DZIEŃ, TO JEST NA 100% PEWNE. I to sobie dobrze zapamiętajcie :)
Na stronie Polconu jest błąd.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Kapitan_Hak

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 05, 2007, 07:41:37 pm »
Dzięki wszystkim za komentarze!

I o to chodzi - by wspólnymi siłami doszlifować regulamin.

Wprowadzimy jeszcze dziś poprawki i wrzucimy nową, zaktualizowaną wersję.

Offline G O N Z O

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 05, 2007, 10:57:40 pm »
Apropo niezgłoszonego wjazdu na Polcon 2007:
Cytat: "Coroczna polconowa konwentowiczka"
Zawsze można zapłacić przy wejściu. W poprzednich latach informacja ta była bardziej wyszczególniona, bo opłaty "at the door" były droższe. W tym roku nie ma progresji kosztów, więc organizatorzy po prostu napisali "wejściówka normalna".

 :arrow:  http://paradoks.net.pl/forum/viewtopic.php?p=26502#26502
Najwyraźniej więc, wejściówkę kupię sobie przy wejściu  8)
pies Ci morde lizał...

MORDHEIM PL -> http://paradoks.net.pl/read/1698

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 05, 2007, 11:00:36 pm »
Poczekaj na info od szafy, choć sądzę, że byłoby idiotyczne, gdyby nie można było kupić przy drzwiach, więc... :)

EDIT:
AKTUALIZACJA TUTAJ do pobrania - rzecz jasna jeśli nie działa Wam ta w pierwszym poście ;)
Jeśli coś jeszcze zgrzyta, nie zniechęcajcie się, uściślimy po powrocie ;)

Zgłoszenia proszę teraz słać wyłącznie na maila, bo wyjeżdżamy na 12 dni i nie będziemy mieć dostępu do forum. W razie palących spraw jesteśmy pod komórkami, jak zwykle.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline mecenasik

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 06, 2007, 12:05:05 pm »
hmm..turniej w Warszawie...wtedy gdy mam spedzany w stolicy urlop..zyc nie umierac
wszystko prezentuje sie swietnie i profesjonalnie
pewnie sie zglosze (jak mnie nie wyklna za totalna nieobecnosc w swiatku graczy przez cos kolo roku :) )
zycze powodzenia w organizacji i zapewne zawitam chocby tylko po to zeby sie przywitac z dawno nie widzianymi wspanialymi ludzmi

Offline jedengrosz

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 09, 2007, 02:07:46 pm »
Potrzebna pomoc, pare bitzow z pistoletami/handgunami mi potrzebne sa.
Ktos z wawy po 19 moglby dostarczyc/sprzedac + moze pomoc w konwersjach? :)
ULT Member! Old Powergamers Member!

Which FF Character Are You?

Offline Dwalthrim

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 10, 2007, 12:46:55 pm »
Na stronie Polconu jak byk stoji, że Mordheim jest w sobote:

sobota i niedziela - turnieje rangi mistrzowskiej:

   1. Drużynowe Mistrzostwa Polski - Wahammer Fantasy (210 graczy)
   2. Pozostałe, łacznie 90 miejsc:
          * Confrontation
          * Warzone
          * Warmachine & Hordes
      * Mordheim

eee... to w końcu jak? piątek czy sobota?
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline G O N Z O

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 10, 2007, 02:14:28 pm »
Cytat: "Ja 5 dni temu"
W jaki dzień jest w końcu turniej? Piątek (jak widnieje na pierwszej stronie tego tematu), czy sobota-niedziela (jak wisi na stronie Polconu)?

Cytat: "Skavenblight 5 dni temu"
TURNIEJ JEST W PIĄTEK I W ŻADEN INNY DZIEŃ, TO JEST NA 100% PEWNE. I to sobie dobrze zapamiętajcie  
Na stronie Polconu jest błąd.
pies Ci morde lizał...

MORDHEIM PL -> http://paradoks.net.pl/read/1698

Offline Dwalthrim

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 10, 2007, 03:23:23 pm »
Czyli już wszystko jasne. Dzięki Gonzo.
Dopiero co wróciłem z gór i przyznaje sie bez bicia, że nie przewertowałem całego tematu ;)
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


 

anything