Autor Wątek: Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007  (Przeczytany 33754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nahar

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 01, 2007, 03:24:26 am »
Kurczę jest turniej a tu taki słaby odzew.

Rozumiem chłopaków - 100-150 pln jeszcze ujdzie za konwent, ale wiecej - coż ciężko jest i tyle.

Co z tym cholernymi salami zbiorowymi - są podobno z
a 5 pln? Wtedy by wyszło za jakieś 180 pln. Tez dużo.

Bo ten hotel to jakieś nieporozumienie - kto będzie płacił tyle kasy - już mogli dac linka do jakiegoś hostelu (a to niestety min 50 pln).

Ale luzik - mnie ile wyniósłby wypadzik na Polcon!

Sprawdziłem sobie nawet bilety - w 150 E w obie strony powinienem się zmieścić, przy takich cenach to już te 250E na hotel wydam. A wejściówka to .... jej to nawet nie zauważę w tym kosztorysie ;-)

Na poważnie to nawet mnie przez chwilę korciło szczególnie ze nocleg w Wawie mam za free raczej bez problemu.
Ale nie zwariowałem zupełnie - za 150E to sobie moge kupić armię do Warmachine, taką na maksa wypasioną.

Pozdrawiam!

A chłopaki orientujcie się z terminem oMTH bo mam zamiar przylecieć tylko bilety musze kupić tak  z 2-3 miesiące wcześniej! Więc zebrać się  mi i ustalić termin!
paweł

Offline Kapitan_Hak

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 01, 2007, 07:56:26 am »
Cytat: "nahar"
Kurczę jest turniej a tu taki słaby odzew.


Nie powiedziałbym... Do turnieju pozostał miesiąc; mamy 7 zgłoszeń i wiemy o kilku osobach, które na pewno przyjdą, ale wahają się jeszcze z wyborem bandy/rozpiski i dlatego nie wysłały na razie zgłoszenia. Pamiętam wiele turniejów, na których lawina zgłoszeń poszła dopiero w ostatnim tygodniu - tutaj może być podobnie w sytuacji, gdy np. co poniektórzy uczestnicy DMP zdecydują się na udział. No i sporo świeżej krwi ze Stolicy.

Cytuj
Rozumiem chłopaków - 100-150 pln jeszcze ujdzie za konwent, ale wiecej - coż ciężko jest i tyle.


Rozumiem Twoją sytuację Naharze, ale czy nikt z Krakowa i okolic nie urwie łba temu wężowi w kieszeni, by trochę zaszaleć na Polconie? Nie my wymyślaliśmy ceny - zresztą działają one też w drugą stronę. Nas też, na ten przykład, przyjazd na OMTH kosztowałby, lekką ręką, min. 150 zł, a znając życie, pewnie dobiłby do 200 zł. Rozważając przyjazd, patrzyłbym jednak raczej na czekające mnie tam potencjalne atrakcje, a dopiero w drugim rzucie na koszty.

P.S. Poczekajcie jeszcze na scenariusze ;).

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 01, 2007, 09:10:24 am »
Cytat: "nahar"
Kurczę jest turniej a tu taki słaby odzew.

Miesiąc przed turniejem jest 7 zgłoszeń - mało było takich turniejów, powiedziałabym, i to w znaczeniu pozytywnym. Na np. Dragon my pierwsi wysyłaliśmy z Bolsem zgłoszenie, i to było jakoś 2 tygodnie przed turniejem. A turniej się odbył.

Poza tym jest wiele osób, które mają już opłacony wstęp na Polcon, tylko jeszcze nie wysłały zgłoszeń na sam turniej.

Cytat: "nahar"
Rozumiem chłopaków - 100-150 pln jeszcze ujdzie za konwent, ale wiecej - coż ciężko jest i tyle.

Ja też rozumiem. Też mogę zrobić szczegółowe rozliczenie z wyjazdu do Lublina, bo za tę kasę mogłabym sobie kupić sporo potrzebnych rzeczy, niekoniecznie figurek. Ale jakoś nie żałowałam kasy przed i po tym bardziej nie żałuję. To jedno z moich najlepszych wspomnień w życiu :)

Cytat: "nahar"
A chłopaki orientujcie się z terminem oMTH bo mam zamiar przylecieć tylko bilety musze kupić tak  z 2-3 miesiące wcześniej! Więc zebrać się  mi i ustalić termin!

Nie no, troszkę przegiąłeś, tak jakby :( Na wszystko jest miejsce i czas...

Zapraszamy mimo wszystko serdecznie, każdego powitamy chlebem, piwem [poza terenem konwentu ;) ] i solą.
I jestem przekonana, że turniej będzie bardzo udany :D
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline MK

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 01, 2007, 09:19:30 am »
Do kiedy można się zgłaszać?
ww.najmita.net - serwis społeczności Mordheim

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 01, 2007, 09:27:00 am »
Cytat: "MK"
Do kiedy można się zgłaszać?

Rejestracja internetowa na Polcon była do wczoraj, teraz nadal można się zarejestrować, szczegóły na stronie Polconu. Zniżki grupowe są do 10 sierpnia, są też wejściówki jednodniowe.

A co do turnieju - widzisz, ile jest osób na razie. Jest też sporo niezgłoszonych, które będą. My z Bolsem wyjeżdżamy w poniedziałek, maile będziemy odbierać, ale z forum krucho będzie, więc nie skontroluję, ile osób przybędzie w tym czasie. Limit jest do 20, jest spora szansa, że uda nam się go zwiększyć. Jeśli nie znasz jeszcze ratingu czy nawet bandy, ale jesteś pewien, że będziesz na turnieju - mogę Cię wpisać na listę. Z Tobą mam kontakt, bo jesteś z Warszawy, więc jakby co, to na pewno Cię jakoś złapię :)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline MK

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 01, 2007, 09:56:06 am »
Czy będę na pewno to nie wiem, bo teraz wyjeżdżam na prawie miesiąc i nie wiem jak będą stały sprawy po powrocie. Dlatego pytam.
ww.najmita.net - serwis społeczności Mordheim

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 01, 2007, 10:00:05 am »
Cytat: "MK"
Czy będę na pewno to nie wiem, bo teraz wyjeżdżam na prawie miesiąc i nie wiem jak będą stały sprawy po powrocie. Dlatego pytam.

Mam nadzieję, że jednak Ci się uda.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline nahar

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 01, 2007, 05:13:06 pm »
Cytat: "Skavenblicht"


Cytat: "nahar"
A chłopaki orientujcie się z terminem oMTH bo mam zamiar przylecieć tylko bilety musze kupić tak  z 2-3 miesiące wcześniej! Więc zebrać się  mi i ustalić termin!

Nie no, troszkę przegiąłeś, tak jakby :( Na wszystko jest miejsce i czas...

Zapraszamy mimo wszystko serdecznie, każdego powitamy chlebem, piwem [poza terenem konwentu ;) ] i solą.
I jestem przekonana, że turniej będzie bardzo udany :D


Nie rozumiem?

Wiesz ja mam trochę daleko. A nie uśmiecha mi się płacić za bilety 200e (około 800 pln). Im wcześniej tym taniej!

Mhm tak się przyjrzałem cenom nie jest źle, w sumie 50 pln za wjazd, dojazd - niedrogo jak się zbierze z Krakowa 3-4 osoby z ekonomicznym autem (pozdrowienia dla MAZDY Sebastiana!!!), powiedzmy ze 35 pln od łba, spanie 15 pln, no i żarcie itp. W 150 na luziku się można zmieścić w wariancie oszczędnym w mniej oszczędnym ok 200 pln.
Chyba Ci z Krakowa to jakieś centusie!!!


A co do Omth - jest to zdecydowanie najtańszy turniej Mordheim z możliwością spania! Za 15 pln miałaś sale do gry, materac gimnastyczny i nawet spoko toaletę. Plus nagrody - całkiem bogate.

Jakbym dalej siedział w Polsce to na 100 byłbym w Lublinie, a i pewnie teraz w Warszawie - dla mnie 50 pln za 4 dni konwentu to nie tak dużo.

NA marginesie - wszystko jest jasne - w Polsce konwenty fantastyki powoli się zmieniają. Na zachodzie standartem jest bed&breakfast a nie spanie na podłodze i grzanie zupki chinskiej w czajniku bezprzewodowym.

Odchodzi się od tego typu imprez ze względów choćby bezpieczeństwa i czystości itp. Choć dla mnie to wielka szkoda, bo nie ma to jak nocne granie do rana w cokolwiek, a to cięzko sobie zapewnić w hotelu.
paweł

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 01, 2007, 05:27:24 pm »
Ej, ej, spokojnie - nie o to chodziło. Na pewno nie o licytację, kto da więcej za wyjazd na Polcon czy oMTH. Zresztą Bols napisał, ile nas kosztowałby wyjazd do Krakowa. Porównywalnie, niestety. Ale nie to jest ważne.

Chodziło tylko i wyłącznie o to, że "organizowanie" oMTH w temacie o warszawskim turnieju wydało mi się co najmniej... niewłaściwe? Chyba tak to ujmę.

Powtarzam raz jeszcze - nie my wymyśliliśmy cenę i nie mamy pretensji, że ktoś nie może przyjechać. Nie oceniajcie jednak turnieju po liście zgłoszonych, zamieszczonej na miesiąc przed nim, bo wtedy można by przypuszczać, że żaden turniej nie ma szans się odbyć.

P.S. Wiem, że masz daleko, też bym nie przyjeżdżała na turniej, gdybym mieszkała za morzem. :)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline nahar

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 01, 2007, 06:05:19 pm »
A spoko. Tak się wydarłem na leni z Krakowa o ten omth - zresztą i tak będę musiał ich przycisnąc osobiście.

Co do zarzutu - dobrze to ostatni post o omth w TWOIM temacie. Już nie będę tylko nie bij.  :oops:  :oops:

Co do mieszkania za morzem - na NAPRAWDĘ sprawdzałem ceny biletów lotniczych na 31 sierpnia!

I postaram się stanąć na głowie żeby przyjechać na Omth.
Mam nadzieję że Wy też.....
paweł

Offline Wercyngetoryks

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 01, 2007, 09:43:20 pm »
Hehe, do końca sierpnia jeszcze troche czasu;)
Narazie musze wbić w moją maździne sporo gotówki, aby poprawić nieco komfort jazdy i hamulce hehe;) Później ubezpeczenie i kto wie, moze Warszawe odwiedzi, jak praca będzie sprzyjała złotem:P

Ciekawe ile kosztuje wynajęcie busa...zbierzemy z 16-21 osób na Polcon i miodzio hehe:D Najpierw musze odespać prace, mam dwa dni wolnego, net wreszcie działa jak trzeba, to napisze coś więcej;)

Co do tego drugiego, o czym nie moge tutaj mówić, to postaram się za tydzień podzwonić tu i tam, i odwiedzić kilka miejsc, to i termin tego czegoś się naświetli;)

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 01, 2007, 09:50:13 pm »
Mam nadzieję, że jednak ktoś z Krakowa się pojawi. Nie bójcie się youngbloodów z Warszawy ;)

Skończyłam dziś wklepywać scenariusze i wysłałam do Bolsa. On je zedytuje, wrzuci wraz z ostateczną wersją regulaminu w elegencki i klimatyczny PDF i wrzucimy na forum - dziś lub jutro.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Mistrz wałków :)

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 01, 2007, 10:14:03 pm »
Z moje strony nawet nie chodzi o koszta.
Chodzi o pewną formalną "kulturę" organizacji konwentu.

Może zostałem rozleniwiony dotychczasowym konwentowym doświadczeniem, ale TYLKO w Warszawie za spanie w swoim śpiworku należy dodatkowo płacić (ad 1). I TYLKO w Warszawie organizatorzy są wstanie wpaść na pomysł: że konwent jest zamykany o 22 i zegnają cię słowami „włucz się człowieku sam" (ad 2)

Są to tak samo irracjonalne pomysły jak: nakaz płacenia za stanie na przystanku autobusowym (ad 1) albo przymus wychodzenia podczas przerwy z stadionu piłkarskiego(ad 2).

Lecz w czasach gdy byłem prawdziwym zapaleńcem Mordheimowym mój młody umysł i to mógł przeżyć.
Obecnie jednak po wysłużeniu 6 lat, zwyczajnie konwenty mnie nudzą a gra nie jest juz tą samą przyjemnością.

Śmiałaś się Skavenblight, że niech nie przesadzam.. przyjdzie czas na rodzinę to wtedy sobie odpuszczę.
Przyznam szczerze, że obecnie właśnie tego typu „sprawy” mnie absorbuje. Wolę ten czas który bym "zmarnował" na konwencie poświęcić swojemu Kochanie i wyjechać na "przysłowiowa łąkę" w ramach odpoczynku od pracy.

I nie mam do was pretensji jako organizatorów.. Po prostu przyszedł na mnie juz czas. I choć odwlekałem to nieco to jednak jak 3 raz patrzyłem z utęsknieniem na zegarek, zastanawiając się kiedy ten konwent się juz skończy, zrozumiałem że: cos co dotychczas było moja prawdziwa pasją, obecnie powoli staje się udręką.

Obecnie jedyna gra, która mnie jeszcze na tyle absorbuje aby zagrać krótka partyjkę to Necromunda (coś w miarę podobnego do mordki).

Niemniej jednak jak tylko odwiedzę Warszawę z duża przyjemnością zagram za równo Tobą (Skavenblight) jak i Bolsem .
Tak samo możecie liczyć zawsze na moja pomoc. Czy to w kwestji zasad czy wyszukiwania kruczków w scenariuszach.

Wasz druch Miszczu
Kamil. (miszczu)

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 01, 2007, 10:24:14 pm »
Cytat: "Mistrz wałków :)"
Śmiałaś się Skavenblight, że niech nie przesadzam.. przyjdzie czas na rodzinę to wtedy sobie odpuszczę.
Przyznam szczerze, że obecnie właśnie tego typu „sprawy” mnie absorbuje. Wolę ten czas który bym "zmarnował" na konwencie poświęcić swojemu Kochanie i wyjechać na "przysłowiowa łąkę" w ramach odpoczynku od pracy.

Ja się śmiałam? Ja to doskonale rozumiem! I właśnie dlatego miło by było, gdybyście w tym roku przyjechali... bo turnieje w tym roku będą, a za rok, któż to wie...

A do Necromundy składam właśnie gang :)

I trzymamy za słowo z grą i tą pomocą w scenariuszach. Sami nie wszystko wyłapiemy, choć testowałam już je niby z Michałem...

Powodzenia na nowej drodze życia! Wiesz, że życzymy Ci jak najlepiej, Kamilu...
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Skavenblight

Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 02, 2007, 02:02:06 pm »
Wybaczcie posta pod postem:
Dodałam scenariusze. Wszystko pod linkiem w pierwszym poście.
Zapraszamy do komentowania i konstruktywnego krytykowania :)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

 

anything