trawa

Autor Wątek: Fate/Stay Night  (Przeczytany 152502 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #630 dnia: Październik 05, 2011, 09:23:24 am »
W końcu wyszedł pierwszy odcinek Fate/Zero. Cały pierwszy odcinek to prezentacja poszczególnych mistrzów biorących udział w Wojnie Graala. Pojawiaja się również Rin i Sakura. Jak dla mnie Emiya Kiritsugu wymiata. Jest całkowitą odwrotnością Shiro. Zamiast idealisty dostajemy kolesia, który specjalizuje się w broni palnej, zamachach bombowych w publicznych miejscach, skrytobójstwie, i truciznach. Podobno aby zabić jedną osobę zniszczył cały samolot...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #631 dnia: Październik 05, 2011, 09:45:03 am »
Shiro to ofiara - strasznie drażnią mnie takie postacie w rolach głównych bohaterów.

Offline Hollow

Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #632 dnia: Październik 05, 2011, 10:02:38 am »
W filmie kinowym fajnie było pokazane, że po prostu ma zjechaną psychikę z powodu tej tragedii, którą przeżył w dzieciństwie i dlatego był jaki był... Kiritsugu za to raczej nie przejmuje się za bardzo innymi.

Offline Dewot

Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #633 dnia: Październik 10, 2011, 10:51:14 am »
Myślałem że Fate/Zero będzie takim odgrzewanym kotletem ( w końcu co to za fate bez Archera i Lancera). No cóż, pozytywnie się na tej serii zawiodłem. To co najbardziej rzuca się w oczy to fakt że twórcy przestali marnować czas widza, nienawidziłem tych scen w domu Shirou. Pierwsza seria zaczeła się rozkręcać dopiero po 10 odcinkach tu od początku cały czas coś się dzieje. Czekam na następne odcinki.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #634 dnia: Październik 10, 2011, 12:27:35 pm »
Jak wspominałem w temacie o nowościach nowy Fate zapowiada się kapitalnie. Świetna oprawa wizualna (szczególnie w porównaniu do zalewu serii klepanych z szablonu), świetna reżyseria i ciekawi bohaterowie (praktycznie wszystkie postacie, nawet drugoplanowe). Wreszcie nie ma Shiro, wreszcie jest Emiya (wprost nie mogę się doczekać jak pokażą go w akcji - sceny z endingu narobiły mi smaku).
Jest co oglądać : )

Offline Hollow

Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #635 dnia: Październik 10, 2011, 12:49:32 pm »
Nie mogę się doczekać żeby zobaczyć bitwy prawdziwych magów i ich sług. W końcu tym razem słudzy zostali przywołani przez prawdziwych magów, a nie bandę nastolatków więc pewnie maja większą moc. W końcu to podczas tej Wojny Graala walka Archera i Saber puściła z dymem pół miasta...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #636 dnia: Październik 10, 2011, 01:22:18 pm »
Stay Night wydaje się podchodami harcerzy w porównaniu do Zero : )

Offline Michaelius

Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #637 dnia: Październik 11, 2011, 11:32:57 am »
Ano bardzo przyjemny pierwszy odcinek ;)
Jeden pewniak w ty sezonie juz jest w takim razie :)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Ganossa

Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #638 dnia: Październik 11, 2011, 12:51:55 pm »
Po pierwszym odcinku czuję się jakby twórcy uważali mnie za kompletnego idiotę.
Przepraszam ale co to za porządna fabuła gdzie każda rozmowa polega na bezczelnym wyjaśnianiu widzowi kto jest kim, jakie ma motywy, jaka jest genealogia i ogólnie o co w tym wszystkim chodzi. Można to było trochę rozbić i serwować tych wszystkich wiadomości na talerzu. Przez to te wszystkie dialogi i monologi wyszły strasznie nienaturalnie (scena numer dwa jest żałosna).
Co do bohaterów to zdecydowanie lepiej i chyba tylko to skłoni mnie do dalszego oglądania, chociaż szczyl od ridera jest jak na razie beznadziejny (choć po jednej czy dwóch scenach jestem skłonny uwierzyć, że to się jednak trochę zmieni na lepsze).
Animacja ładna, szczególnie tła ale za to postacie wyglądają przez to lekko tandetnie i zbyt odróżniają się od otoczenia.
Ogólnie nadaje się do oglądania ale kompletnie nie rozumiem zachwytów nad tą serią.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #639 dnia: Październik 11, 2011, 02:07:02 pm »
Mogli to zrobić inaczej, jakby chcieli inaczej budować fabułę. A że skupią się na samej wojnie to nie rozdrabniali się i wprowadzenie zrobili w sposób łopatologiczny, ale imo bardzo fajny. Mnie to w żadnym wypadku nie przeszkadzało. A że wszyscy tam za wszystkimi szpiegowali i wszystko starali się wiedzieć to i jest to w jakiś sposób uzasadnione.

Szczyl od raidera za to będzie miał fajnego bohatera - pasują do siebie. Za to w caster i jego mistrz mnie zbili z pantałyku : ) Ogólnie drugi epek mnie lekko zaskoczył.

Offline Ganossa

Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #640 dnia: Październik 11, 2011, 08:37:02 pm »
Za to w caster i jego mistrz mnie zbili z pantałyku : ) Ogólnie drugi epek mnie lekko zaskoczył.
To mi się podobało.
Mam nadzieję, że dalej go nie ugrzecznią.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #641 dnia: Październik 12, 2011, 05:36:06 pm »
Drugi odcinek jest świetny. Zwłaszcza Caster i jego pan. A jak Caster powiedział 
Spoiler: pokaż
 Cthulhu Fathagn
i to co potem się normalnie padłem...  :badgrin:

Offline Hollow

Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #642 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:14:37 am »
W sieci pojawiła się krótka animacja o nazwie Fate/Prototype. Jest to kilka scenek przedstawiające pierwsze pomysły na fabułę gry i anime. Tak więc mamy bohaterkę zamiast bohatera - jest ona sierotą, która straciła rodzinę w poprzedniej Wojnie Graala, ma kompleks niższości, a do tego nie chce z nadchodzącą wojną mieć nic wspólnego. Znowu mamy obleśnego księdza-manipulatora (tu żadna nowość), a co najgorsze SEBER JEST FACETEM!!! Wygląd wszelkiego rodzaju sług wywołuje mieszane uczucia. Można znaleźć w tym filmie trochę wspólnych motywów z Fate/Stay Night, ale wygląd postaci kojarzy się bardziej z Fate/Zero, albo Kara no Kyoukai.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #643 dnia: Kwiecień 10, 2012, 08:34:37 am »
Zaczął się nowy sezon. Historia zaczyna się tam, gdzie skończył się pierwszy. Warto było czekać - odcinek był kapitalny.

Offline Hollow

Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #644 dnia: Kwiecień 12, 2012, 09:00:24 am »
Faktycznie nowy odcinek jest świetny. Zwłaszcza walka Archera i Berserkera samolotami. No i w końcu ktoś ginie...