Autor Wątek: Fate/Stay Night  (Przeczytany 152774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #645 dnia: Kwiecień 18, 2012, 05:04:49 am »
FATE/ZERO#02 czy też 15 w ogólnej numeracji. Genialne. Drugi sezon zaczął się naprawdę mocnym uderzeniem. I jeszcze całkiem nowy, świetny kawałek, jako background dla Saberki wymac**jącej Excaliburem.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #646 dnia: Kwiecień 22, 2012, 04:21:09 pm »
#16 - epek wklepał mnie w glebę. Tyle w temacie. Spodziewałem się, że po epickich pierwszych dwóch epkach trzeci przyniesie mocne zwolnienie akcji. Przyniósł, ale nie tylko to. Kiritsugu rośnie na jedną z moich ulubionych postaci, tuż obok Munsu z Shin Angyo Onshi.

Offline Dewot

Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #647 dnia: Kwiecień 23, 2012, 03:04:31 pm »
Wiedziałem że w drugim sezonie akcja bardzo przyspieszy, ale nie przypuszczałem że aż tak.
Spoiler: pokaż
 Myślałem że Lancer zginie z ręki Saber w jakimś epickim pojedynku. To co go spotkało jest naprawdę przykre. Kiritsugu jest jedną z najbardziej podłych postaci w dziejach anime. Bardzo mocną sceną była końcowa rozmowa Saber z Kiritsugu. W porównaniu z niektórymi podobnymi rozmowami, ta wydaje się bardzo autentyczna.Trzeba przyznać że Fate/Zero zdecydowanie przewyższyło swoich poprzedników.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #648 dnia: Kwiecień 23, 2012, 03:08:12 pm »
Nie powiedziałbym, że jest podły. Mnie jego sposób myślenia i argumentacja przekonują. O Saberce to mam zdanie takie jak Rider : )

Offline Hollow

Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #649 dnia: Kwiecień 23, 2012, 06:55:18 pm »
Mi też podoba się sposób myślenia Raidera na temat Saber. Kiritsugu też jest świetny. Jego poglądy są zbliżone do tych, które miał Archer w F/SN.

Offline Hollow

Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #650 dnia: Maj 03, 2012, 10:28:46 am »
Fate/Zero z odcinka na odcinek robi się ciekawszy. Trup ściele się równa, a do tego większość brudnej roboty odwalają mistrzowie a nie słudzy...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #651 dnia: Czerwiec 18, 2012, 05:34:14 am »
O w mordę -  końcówka wgniata w glebę. Został już tylko jeden odcinek. Aż szkoda.

Offline Hollow

Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #652 dnia: Czerwiec 18, 2012, 09:44:13 am »
Oj tak odcinek był świetny. Do tego Gilgamesh pokazał jak NIE powinno się kogoś prosić o to żeby została jego żoną...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #653 dnia: Lipiec 13, 2012, 02:06:49 pm »
“Kara no Kyoukai Mirai Fukuin” - nowy film od TYPE-MOON. Rozpieszczają nas : )

Offline Frey Ikari

Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #654 dnia: Lipiec 22, 2012, 09:06:44 pm »
Najlepsze odcinki przynajmniej graficznie to te z berserkerem gdy walczy... Zaskakuje Gilgamesh w stosunku do Stay Night jest jakiś taki bardziej opanowany/wyważony. Żal mi Karyia bo gość chciał dobrze ale wszyscy byli przeciw niemu, myślałem też że zabił Aoi ale pokazali że żyje..., dziwne... Ogólnie rodzina Tohsaka mnie rozczarowała.

Offline Lord Kupa

Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #655 dnia: Lipiec 23, 2012, 12:10:24 pm »
Obejrzałem drugi sezon Fate/Zero i jestem bardzo zawiedziony, zwłaszcza jak go porównam do poprzedniego.

Przede wszystkim nie było porządnej rozróby. W pierwszym sezonie walki Saber z Lancerem, Kiritsugu z Archibaldem były naprawdę kozackie i zapadały w pamięć. A jak się pojawił Berserk... to dopiera była rzeźnia. Natomiast w drugiej części potyczki między sługami i magami były rozczarowująco słabe. Ba nawet lokacje gdzie dochodziło do rozstrzygających potyczek były nieprzyzwoicie wręcz kiepskie:

Co to kurna jest za pomieszczenie? Kasy na wykończenie zabrakło? Lenistwo? Czy to seryjnie jest oprawa godna jednego z najważniejszych w serii starć?
Saper ostatnią walkę też stoczyła w ciemnym i pustym podziemnym garażu :neutral: .

Po drugie - za dużo WTF? Np.:
- Zmiana wyglądu i właściwości motoru przez Saber.:


Skąd Saber ma taką moc? Takie coś bardziej pasuje do klasy raidera. Czy w taki sam sposób może dokonać upgradu dowolnego pojazdu np.: czołgu, myśliwca, lotniskowca i nadać mu nowy hiper super wygląd, tylko po to by móc wyprodukować nową linię zabawek?
- Zdolność transformacji Berserka jest równie mocno naciągana. W ogóle nie pasuje to do tej klasy i to tego konkretnego jej przedstawiciela.
- itd. itp.

Dodatkowo:
Przeszłość Kiritsugu jest bzdurna i naiwna.
Spoiler: pokaż
Zdecydowanie za łatwo przyszło mu ukatrupienie ojca.

Końcówka jest równie bzdurna.

Jedynym plusem drugiej serii był Lancer i dzięki niemu Fate/Zero sezon 2 dostaje u mnie aż 4/10.

Offline Skrzydlaty

Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #656 dnia: Lipiec 23, 2012, 12:24:57 pm »
Zgadzam się, że wyszło gorzej względem pierwszej serii i zdecydowanie zbyt pośpiesznie, ale to i tak poziom, który chciałbym widzieć w innych animcach z kategorii shounen/seinen/akcja. Chyba, że faktycznie pierwsze Fate Stay/Night oceniasz na -1/10 xD




Offline Hollow

Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #657 dnia: Lipiec 28, 2012, 01:59:56 pm »
Mnie bardziej denerwowały nieścisłości zakończenia Fate/Zero do tego co było powiedziane w F/SN o poprzedniej wojnie i było pokazane w retrospekcjach. W końcu już w pierwszym odcinku było pokazane, że Gilgamesh i Saber walczyli na ulicach miasta, a w Zero walczyli w jakimś teatrze. Do tego sama walka nie była tak dynamiczna. No i sam motyw znalezienia Shiro. On sam mówił, że tułał się przez dłuższy czas po gruzach, a tu okazuje się, że znaleziono go prawie od razu. Jest jesze kilka takich niedociągnięć, ale i tak anime dostaje ode mnie mocne 8/10

Offline Hollow

Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #658 dnia: Sierpień 05, 2012, 08:20:38 pm »
Fate/Zero od 26 września ma być emitowany na Canal+!

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Fate/Stay Night
« Odpowiedź #659 dnia: Sierpień 05, 2012, 08:27:18 pm »
Skąd Saber ma taką moc?

To nie jest "taka moc" tylko jej umiejętność tworzenia zbroi z magii i manipulacji wiatrem rozszerzone na motor.
A to, czy coś pasuje, czy nie pasuje w fantasy względem mocy, to już tylko i wyłącznie kwestia gustu : )
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2012, 08:34:34 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

 

anything