trawa

Autor Wątek: Człowiek a komputer  (Przeczytany 11942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MDobak

Re: Człowiek a komputer
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 03, 2007, 01:59:03 pm »
Cytat: "haael"

Chciałbym zaproponować temat: w jakim stopniu procesy myślowe człowieka są powiązane z obliczeniami maszynowymi? Czy człowiek jest komputerem? Czy uda się kiedyś zrobić komputer obdarzony świadomością?


Szczerze, niestety w to wątpie, wiele osób umarza, że taki komputer może powstać nawet za 10 lat, ale zdaje mi się, że te osoby jedyny problem jaki widzą, to zbyt słabe komputery, a problemem jest odpowiednie zaprogramowanie takiego komputera. Obecnie wszystkie jezyki programowania, w wielkim uproszczeniu opierają się na prostych warunkach,a to jest zbyt mało, by stworzyć AI, trzba by było mu zaprogramować wszystko możliwe sytuacje a to nie jest możliwe, mowie się często,  komputerach, które same miały by się uczyć, lecz i tu programista, musi zaprogramować, jak ma się uczyć i czego. Jeśli kiedykolwiek powstanie AI, to na pewno mózgiem nie będzie coś, co przypomina ówczesny komputer, bo komputer trzeba zaprogramować, a jak już mówiłem, moim zdaniem nie da się zaprogramować AI.

Offline @

Człowiek a komputer
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 03, 2007, 10:59:17 pm »
Może AI się nie zaprogramuje , bo powinno to zrobić samo, a samej sztuczniej inteligencji należy dać narzędzia by to wykonać - zbiór podstawowych instrukcji i coś, to by mogło je wykonywać, oraz tworzyć nowe, na podstawie tych starszych ;)

Offline MaDeR

Re: Człowiek a komputer
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2007, 06:04:07 pm »
Cytat: "Neratin"

i) jest to fizyczna realizacja maszyny Turinga (czyli, ujmując rzecz kolokwialnie 'człowiek jest komputerem').
ii) jest to fizyczna realizacja silniejszego formalizmu (pogląd Penrose'a).

Problem z punktem ii) jest taki, że jak już zauważył Haael, nie znamy procesu fizycznego, który umożliwiłby konstrukcję maszyny silniejszej obliczeniowo od maszyny Turinga (a dokładniej, probabilistycznej MT).

Innymi słowy brak "duszy" czy czegoś w tym rodzaju implikuje naturalne powstanie umysłu na bazie mózgu jako nośnika informacji. Z tego wynika, że możliwe jest powtórzenie tego wyczynu, stosując nośnik równoważny (np. w krzemie). Konsekwencje - wiadomo, AI, edycja umysłu, przenoszenie go z ciałą do maszyny i tak dalej...
Sanity is overrated.
Poznaj się z Świadkiem Wszechświata

Offline de6th

Człowiek a komputer
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 16, 2007, 10:26:25 pm »
Mam pytanie bezpośrednio związane z tematem. Otóż szukam organizacji która zajmuje się takimi sprawami. Kontakt z nimi byłby dla mnie ważny. Nigdzie nie mogę znaleźć nic konkretnego.

By nie było pytań typu: "po co" itp to muszę znaleźć kogoś kto pomoże mi ukończyć program ( w sumie tylko zacząłem). Jest to sztuczna inteligencja - program samo uczący się poprzez pośredni i bezpośredni kontakt z otoczeniem lub jednostką oraz bazami danych. W początkowej fazie przewiduję śladowe ilości świadomości lecz w procesie rozwoju będzie się kształtowała (jak u człowieka) tylko nie będzie ograniczona możliwościami rozwojowymi mózgu.

Jeśli byłyby jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Pomoc w tym lub adresy pomocne są dla mnie bardzo ważne.

Z góry dziękuję

 

anything