trawa

Autor Wątek: Oko Moskwy  (Przeczytany 19619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gambler

Oko Moskwy
« dnia: Lipiec 26, 2007, 06:31:58 pm »
Witam przez przypadek trafiłem na ciekawa stonkę http://www.eksel.user.icpnet.pl/opowiadania/4miszmasz/czarnobyl10.php  z tego co mi się udało uzyskać potwierdzenie to faktycznie jest instalacja radarowa. Sęk w tym co sądzicie o tej drugiej części antenie nadawczej na ile to jest realne ?? w sumie z tego co słyszałem to „brain wawe” działa to może i jest możliwość na większą skale nadawania sygnału do mózgu.
'am a God of Hellfire and i bring you fire

Offline Presto

Oko Moskwy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2007, 06:04:11 pm »
Hmmm... to jest strona z opowiadaniami więc to też może być opowiadania ubarwione faktami.
No i... gdyby to było coś tak ważnego, to wojsko pilnowałoby tego do dziś, a widać nie pilnuje, bo zdjęcia strefy jest ideolo. No i nie ma pewnych źródeł  :?
Masz prawo do życia.
Masz obowiązek śmierci.

Offline gambler

Oko Moskwy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2007, 06:08:55 pm »
Fakt faktem że taka instalacja istnieje (zdjęcia na gogle earth :)  )  i jak pisałem uzyskałem potwierdzenie od wojskowego że to instalacja radarowa ogólnie zaciekawił mnie fakt istnienia czegoś takiego. Nigdy wcześniej o tym nie słyszałem a co do wiarygodności może i faktycznie to łączenie faktów z  fikcją
'am a God of Hellfire and i bring you fire

Offline ka-gi

Oko Moskwy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2007, 07:07:19 pm »
widziałam już i czytałam... wojsko nie pilnuje, bo nie musi...
strefa martwa robi swoje :D
ie ma prawa zabierać głosu jako prorok ten, który nie widzi jasno drogi przed sobą. Inaczej mąci tylko zamiast tworzyć siły, po tej czy tamtej stronie.

Offline Moher

Oko Moskwy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2007, 12:47:02 am »
Być może to zwykle rusztowania pod jakąś konstrukcję związaną z elektrownią atomową. Po wybuchu widocznie taniej bylo to zostawić w spokoju niż rozmątowywać.

Offline Idil

Oko Moskwy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2007, 01:41:25 am »
ta rusztowania; p chciałbym zobaczyć taki rusztowania przy budowie XD A z częstotliwością to fakt. Btw. w stalkerze czy to nie mózgozwęglacz?;D
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Stara baśń niewinnej młodości" -J. Kaczmarski

Offline Godril

Oko Moskwy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2007, 09:54:15 am »
Na temat "Oka Moskwy" pisała nie tak dawno Fundacja Nautilus. Dla ułatwienia podaje datę publikacji: 9.4.2007.
Osobiście nie mam pojęcia, do czego mogą służyć te tajemnicze konstrukcje, ale na pewno wojsko ich nie pilnuje (z resztą ciężko pilnować coś, co widać z odległości kilkunastu kilometrów). Jednocześnie myślę, że jeszcze przez dłuższy czas się nie dowiemy, co to jest. Pozostaje jedynie snuć domysły...
zasami ludzie mówią takie głupoty, da których aż trudno znaleźć porównanie.

Offline Presto

Oko Moskwy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2007, 09:57:53 am »
No cóż... zimna wojna zrobiła swoje... Może te radary rzeczywiście służyły tylko do wykrywania pocisków i pojazdów wroga i np. zakłócała sygnał w ich radiach.
Masz prawo do życia.
Masz obowiązek śmierci.

Offline Charlie86x

Oko Moskwy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 28, 2007, 11:45:49 am »
A ja myślę, że było/jest to coś na podobieństwo amerykańskiego systemu HAARP, albo jakiś system do szpiegowania.

Dla porównania zdjęcia systemu HAARP. Może to i nie zbyt wysokie, ale zajmuje dużą powieżchnię.


Offline Rhobaak

Oko Moskwy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 30, 2007, 05:35:27 pm »
Radar jak radar - nie widzę w nim nic nadzwyczajnego. Duży? Może i tak, ale np. "Gabała-2" też ma pokaźne rozmiary. Ten jest starszy i mniejszą czułość być może trzeba było nadrabiać rozmiarami. Cały artykuł mocno naciągany, a podana moc 4 GW jest raczej grubo przesadzona. I jeszcze mieszać w to katastrofę w Czarnobylu?
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Presto

Oko Moskwy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 14, 2007, 07:32:26 am »
Wczoraj ściągnąłem Google Earth, a dziś szukając Czarnobyla, znalazłem ładnie zaznaczone "Oko Moskwy". Tam pisze tak:
"Oko Moswky"

Elektrownia Atomowa, "Moko Moskwy" i miasto Prypeć - 5 Placemarks

maps.google.com/maps/ ms?msa=0&msid=105994127501681689100.000436429182bb305836a&output=kml

Tajna stacja radiolokacyjna niedaleko CZAES (Czarnobylskaja Atomnaja Elektrostancja) - elektrowni atomowej Czarnobyl i miasta Prypeć


To na pewno chodzi o to, bo po zbliżeniu widać rząd wielkich radarów.
Masz prawo do życia.
Masz obowiązek śmierci.

Offline Moher

Oko Moskwy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2007, 09:17:47 pm »
Cytuj
ta rusztowania; p chciałbym zobaczyć taki rusztowania przy budowie XD


Mialem na myśli rusztowania do jakiś obiektów wojskowych...Na pewno nie do domków jednorodzinnych.

Być może to jakiś zaczątek radaru który nigdy nie zostal skończony.

Ciekawe że po tylu latach to się jeszcze nie zawalilo.

Offline Idil

Oko Moskwy
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2007, 12:52:19 am »
Wiem, że nie chodziło o domki, po prostu rusztowania tak nie wyglądają. Nawet gdyby były do obiektu wielkości samej elektrowni to są za duże.
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Stara baśń niewinnej młodości" -J. Kaczmarski

Offline zaba30

Oko Moskwy
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 21, 2007, 01:06:54 am »
Wygląda mi to na jakieś anteny do specjalnego odbioru lub na system szpiegowski . Jest to ciekawa sprawa i to w tak odludnym miejscu.

 

anything