trawa

Autor Wątek: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol10.  (Przeczytany 139571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hamtaro666

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol10.
« Odpowiedź #1470 dnia: Październik 23, 2007, 06:32:43 am »
Cytat: "Szyszka"
a tak ogólnie to zagram Wam na nosie i powiem, że w rubryce "narodowość" na spisie ludności wpisałam "śląska". tak przy okazji wyborów: a co mnie obchodzi WASZ kraj :P (tak, Polką czuję się dopiero na drugim miejscu narodowościowym).


To czemu gadasz po "polskiemu", a nie po "ślunsku", hę? ;)

Sam mieszkam na Prusach i mam niemieckie nazwisko, ale na pytanie "Kto Ty jesteś?" zawsze udzielę tylko jedynej słusznej odpowiedzi ;)

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol10.
« Odpowiedź #1471 dnia: Październik 23, 2007, 07:16:57 am »
bo jakbych godała, to  byście gorole nie skumali. poza tym powiedziałam, że czuję się również Polką, więc czemu nie mogę mówić w moim jezyku?

a skąd wiem, że byście nie skumali? tak się składa, że tłumaczyłam pierwszy odcinek Love Hiny i puszczałam go na konwentach, a tam Kitsune mówi kansaibenem, który się zwyczajowo tłumaczy na ślaski. w moim rodzinnym miescie ludzie zrywali boki, a gdziekolwiek poza śląskiem trwała cisza. ktoś nawet domagał się podpisów do śląskiego :P

aha - ten "śląski" w mandze woła o pomstę do nieba. nie ma czegoś takiego jak "ombrela". jest "paryzol". łosie...

co do węgla - kopalnie były by całkiem rentowne, gdyby nie lata prania pieniędzy, tak zwanych "spólek" węglowych, kiepskiego zarządzania i nieumiejętności wykorzystania potencjału. zarzady są zazwyczaj wypełnione ludźmi SPOZA ślaska. w moim mieście są całe osiedla dla niesląskiej "elity". i nie, nie rzucam frazesami - tak się akurat składa, że 90% mojej rodziny pracowało na kopalni na różnych stanowiskach, a mój ojciec był nadsztygarem. pewnych rzeczy człowiek się nasłuchał...

Jednak nacjonalistów uspokoję - bycie Ślązakiem w dużej mierze oznacza też bycie Polakiem, a nie, jak przypuszcza warszawka - niemcem. Być może tu, na dolnym śląsku, ale na Górnym  ślązak-niemiec to przedmiot pogardy i symbol sprzedawczyka. Trochę trudno to wytłumaczyć... hm, dowodem patriotyzmu slazaków może być to, zę nasz język, choć ma tak wiele wpływów niemieckich zawsze był spolszczany, a nie odwrotnie - polski jezyk zniemczany. słowa polskie sa polskie, a niemieckie - spolszczone. a powstania śląskie?

przypominam, ze patriotyzm to niekoniecznie pogarda dla tych, którzy myślą trochę o sobie inaczej. mnie też wkurza, kiedy ktoś robi durne żarty o moim kraju*, szczególnie na 4chanie. ale mały przykład:

"nasz rząd to banda chamów, złodziei i nieporadnych partaczy"
"wasz rząd to banda chamów, złodziei i nieporadnych partaczy"

które z powyższych bardziej was wkurza? bo mnie się wydaje, że jakby Bere pisał "nasz" to by nikt na niego tak nie skakał >< tak jakby nie bycie patriotą było grzecham strasznym - wystarczyło, że napisałam coś w podobnym guście, a już z "kochanej szyszuni" stałam się wrogiem i Hamtaro mi wypomina, ze nie robię czegoś, co jest "jedyne i słuszne". (a, zapomniałam, Hamtaro mi ciągle nie darował, że obraziłam NGE).

trochę umiaru i samokrytycyzmu.

*mówię o Polsce. Śląsk jakby chciał, tak krajem nie jest, a separatyści to bardzo mały ruch, prowadzony głównie przez ludzi chcących sie nachapać kasy i przywilejów. mało kto ich traktuje poważnie.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol10.
« Odpowiedź #1472 dnia: Październik 23, 2007, 09:13:02 am »
Cytat: "Bere"
Widzisz Shino, zostałem geniuszem politycznym bez wiedzy o tym czy ci dwaj panowie reprezentują tylko siebie i swoje żony/kochanki czy pół miliona dojcze dojcze. ;)

Taki twardy? Idź na oftop, ale uważaj- tam czerwoni rządzą.

Cytat: "Szyszka"

Jednak nacjonalistów uspokoję - bycie Ślązakiem w dużej mierze oznacza też bycie Polakiem, a nie, jak przypuszcza warszawka - niemcem. Być może tu, na dolnym śląsku, ale na Górnym  ślązak-niemiec to przedmiot pogardy i symbol sprzedawczyka. Trochę trudno to wytłumaczyć... hm, dowodem patriotyzmu slazaków może być to, zę nasz język, choć ma tak wiele wpływów niemieckich zawsze był spolszczany, a nie odwrotnie - polski jezyk zniemczany. słowa polskie sa polskie, a niemieckie - spolszczone. a powstania śląskie?

Ja, Niemcy weg!
A powaźniej- nie mogę tak szpanować jak Szyszka, bo jestem z Torunia. :P A tu kiedyś było po jednej trzeciej Żydów, Niemców i Polaków. I jakoś sobie nie przeszkadzali. :)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

***

  • Gość
Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol10.
« Odpowiedź #1473 dnia: Październik 23, 2007, 10:30:07 am »
Cytat: "Pokpoko"
Cytuj
Wrocław za to... to jest miasto zachodnie

rdzennie niemieckie :badgrin:

A mi wczoraj przysłali grę zamówioną we "wrocławskim" sklepie.
I jest: "Komplett in Deutsch" :|
A jakoś przyjęło się, że w Polsce, jeśli nie ma wersji polskiej, to sprzedaje się wersję angielską... Podejrzane.

Cytuj
tam czerwoni rządzą.

Kto?
A ja myślałem, że to opcja "zdroworozsądkowa" :o
Bo rozumiem, że ten epitet to w kontekście dyskusji jakie tam prowadziłeś.

Offline Hamtaro666

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol10.
« Odpowiedź #1474 dnia: Październik 23, 2007, 11:37:58 am »
Cytat: "Szyszka"
Hamtaro mi wypomina, ze nie robię czegoś, co jest "jedyne i słuszne". (a, zapomniałam, Hamtaro mi ciągle nie darował, że obraziłam NGE).

trochę umiaru i samokrytycyzmu.


Po pierwsze, czy nie dostrzegasz w mej wypowiedzi "cudzysłowiów" i puszczanych oczek? ;)

Po drugie - Wybaczam Ci - idź i nie bluźnij więcej ;) Znaj moją łaskę ;)

Po trzecie - Kochana Szyszuniu - wiesz jaka Ty jesteś urocza gdy się złościsz

Offline @

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol10.
« Odpowiedź #1475 dnia: Październik 23, 2007, 01:37:47 pm »
Ile jeszcze postów?

Shino

  • Gość
Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol10.
« Odpowiedź #1476 dnia: Październik 23, 2007, 01:47:51 pm »
8?

Offline Pokpoko

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol10.
« Odpowiedź #1477 dnia: Październik 23, 2007, 03:08:33 pm »
Cytuj
warszawka
dopóki ty będziesz mnie nazywać warszawką,dopóty ja będe twierdził że ślązacy tylko czekają by wbić Polsce nóż w plecy ;)
Cytuj

co do węgla - kopalnie były by całkiem rentowne, gdyby nie lata prania pieniędzy, tak zwanych "spólek" węglowych, kiepskiego zarządzania i nieumiejętności wykorzystania potencjału
i niechęć związków zawodowych do oddania choćby rąbka swoich przywilejów nie miała tu nic do rzeczy? rozumiem że te dzikie bandy blokujące swego czasu dośc regularnie całe centrum Wawy to były wycieczki krajoznawcze? ;)
wina jest po obu stronach,jak zwykle.

Offline Hang Man

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol10.
« Odpowiedź #1478 dnia: Październik 23, 2007, 03:42:55 pm »
Cytuj
Taki twardy? Idź na oftop, ale uważaj- tam czerwoni rządzą.


 :shock:

Czyli wszyscy z nie-UPR?

Widzę, że dalej kontynułujesz retoryke swojego wąsatego mentora.
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline obik

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol10.
« Odpowiedź #1479 dnia: Październik 23, 2007, 03:48:52 pm »
dobra ja sie jeszcze załapie  ;)  :lol:
Cytuj
Taki twardy? Idź na oftop, ale uważaj- tam czerwoni rządzą.

a czego innego można sie tam spodziewać czyż nie??
Cytuj
a mam zakorzenioną wypitą z mlekiem matki nieufność do farbowanych niemców jak i do niemców

tacy to odrazu zwracają na siebie uwage  ;)

Offline steelie

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol10.
« Odpowiedź #1480 dnia: Październik 23, 2007, 03:49:27 pm »
Cytat: "Bere"
Ciekawym faktem za to jest że ostatnio próbujesz iść w jego ślady
Naprawdę nie mam pojęcia, o co ci chodzi.

Cytat: "Ijon"
Taki twardy? Idź na oftop, ale uważaj- tam czerwoni rządzą.
lolz0r! :shock:

Cytat: "Norse"
Bo rozumiem, że ten epitet to w kontekście dyskusji jakie tam prowadziłeś.
Dyskusja to chyba za wiele powiedziane.

Cytat: "Poko"
dopóki ty będziesz mnie nazywać warszawką,dopóty ja będe twierdził że ślązacy tylko czekają by wbić Polsce nóż w plecy
Ja słyszałem, że porywają moe na macę!

Offline Ribald

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol10.
« Odpowiedź #1481 dnia: Październik 23, 2007, 03:57:07 pm »
Cytuj
tam czerwoni rządzą.


Interesująca opinia w kontekście tego że jakieś 80% OT głosowało na Platformę :)
Wiesz- obniżanie podatków, prywatyzacja, deregulacja - te sprawy.

Pozdrawiam
Czerwonoskóry



@ Szyszka, bardzo ładny post. Gratuluję :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Pokpoko

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol10.
« Odpowiedź #1482 dnia: Październik 23, 2007, 04:03:13 pm »
Cytat: "Ribald"
Cytuj
tam czerwoni rządzą.


Interesująca opinia w kontekście tego że jakieś 80% OT głosowało na Platformę :)
Wiesz- obniżanie podatków, prywatyzacja, deregulacja - te sprawy.

Pozdrawiam
Czerwonoskóry


dla UPR zbyt mało radykalne. rozumiesz, zwolennicy liberalizmu woleliby powstawanie nowych miejsc pracy przez przywiązanie kobiety do gara, żeby podatków nie było wogóle, a sezon polowań na bezdomnych otwarty przez cały rok :lol:

Offline Stormcrow

Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol10.
« Odpowiedź #1483 dnia: Październik 23, 2007, 04:05:20 pm »
Cytat: "Ribald"
Cytuj
tam czerwoni rządzą.


Interesująca opinia w kontekście tego że jakieś 80% OT głosowało na Platformę :)
Wiesz- obniżanie podatków, prywatyzacja, deregulacja - te sprawy.

Pozdrawiam
Czerwonoskóry



@ Szyszka, bardzo ładny post. Gratuluję :)

Ponieważ, na OT przeważają egalitarne wartości i poglądy. Jak widać wystarcza to do bycia przyrónanym do pomiotu Marksa.

Gratuluję wszystki głsującym na PPP z którą zbratali się Zieloni, tęczowe środowiska itp. Niech sierp i młot będzie z wami. Tylko uważajcie na UPRowców.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol10.
« Odpowiedź #1484 dnia: Październik 23, 2007, 04:09:09 pm »
Tym politycznym akcentem kończymy ten dział. Zaraz otworzę nowy i będzie można kontynuować :)