Autor Wątek: Ogólne przegięcia  (Przeczytany 5071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arkhar

Ogólne przegięcia
« dnia: Czerwiec 03, 2003, 08:12:14 pm »
Możliwe, że ten temat już był ale mimo wszystko odważę się ew. kolejny raz go napisać.
Otóż jaka jednostka/magia/przedmiot/armia jest wg was tyczke przegięta i dlaczego?

Moje opinie

Jednostka - Raczej nie ma takiej  w moim zdaniu chociaż rbt moim zdaniem powinno więcej kosztować chociażby ze względu na to, że siła bolta jest porównywalna z boltem krasiów a do tego może puścić salwę

Magia - nic

Przedmiot - Banner nie pamiętam jak się nazywa ale jest u HE, daje on + d6 do cr co moim zdaniem jest przegięte. Załużmy jakby jakaś konnica chaosu chosenów wjechała oddział załużmy 6 Silver helmów i herosem z tym banenrem to załużmy zabije nawet 4 typów a tamci nic to patrzmy:

Choseni
4 za wondy
1 za war banner
1 za przewage liczebna

Silver helmi

1 za sztandar
i załużmy 6 za sztandar u herosa

Choseni przegrywaja o 1....
 

Armia - Chyba nikt nie zaprzeczy mojemu zdaniu, iż High Elfy są zdeka przegiętą armią (no comments)

Offline yanczi

Ogólne przegięcia
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2003, 08:13:56 pm »
takich tematów bylo juz spooooooooooooooooooro...
kreślenie charakteru narodowego:
1 Włoch: patriota, 2 Włochów: demonstracja, 3 Włochów: defetyzm
1 Francuz: dowcip, 2 Francuzów: miłość, 3 Francuzów: rewolucja
1 Niemiec: poeta, 2 Niemców: organizacja, 3 Niemców: wojna

Offline _Wychwethyl_

Ogólne przegięcia
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2003, 08:23:20 pm »
No dobra to jedziemy:
Jednostka: Chyba Chaos Knights, sa drodzy, ale i tak straszliwie tani w porownaniu do ich umiejetnosci.

Bohater: Lord Khorna z Swordem Greater deamona i smokiem. Kosztuje 800pkt ale ma 8 A z S7 + smok.

Magia: brak.

Przedmiot: Sword of Greater Daemon Chaosu.

Armia: Nie ma takowej, ale jesli juz musialbym wybrac to Chaos albo HE.
FB: Wood Elves; Imperium
Konfrontacja: Gryfy, Lwy , Cynwalle,
WH40K: Imperial Guard

Offline Sadow

Ogólne przegięcia
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2003, 09:33:07 pm »
jednostka : Również Knighci Chaosu - możliwoś 3 ataków z S5 i AS1+ to jest lekka przesada jak na jednostke core

Bohater:hmm no cóż BD - ich możliwości zna każdy

Magia: brak

przedmiot: master rune of death ( nie wiem czy zaliczyc to do magii czy do przedmioitów, nie ma go w army booku ale wiem ze jest możliwy do nabycia)

armia: zadna armia nie jest przegięta
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline Finfarin

Ogólne przegięcia
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2003, 09:35:56 pm »
Generalnie jestem przeciwny klasyfikacjom rozprawiającym która jednostka jest bardziej przegięta...Należy patrzeć na całą armię, na jej wszystkie elementy. Sam jeden oddzial nic nie zrobi, jest tylko częścią skladową.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Sadow

Ogólne przegięcia
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2003, 09:53:16 pm »
Sam oddział nic niezrobi??
Knighci chaosu zrobią wszystko sami - zresztą armia moze sie tylko na nich opierać i to jest + dla graczy chaosem, a - dla ich przeciwników
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Jankiel

  • Gość
Ogólne przegięcia
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2003, 10:08:43 pm »
Cytuj
rbt moim zdaniem powinno więcej kosztować chociażby ze względu na to, że siła bolta jest porównywalna z boltem krasiów a do tego może puścić salwę

LOL, i tak już kosztuje ponad dwa razy więcej od krasnoludzkiego i trzy razy więcej od goblińskiego. Jak dla mnie jest za drogi, dlatego go nie wystawiam.
Cytuj
Knighci chaosu zrobią wszystko sami - zresztą armia moze sie tylko na nich opierać i to jest + dla graczy chaosem, a - dla ich przeciwników

Chyba ci się pomyliło. Jest to ogromny plus dla przeciwników, a minus dla Chaosu. Jak ktoś zechce wystawić jakiś 10 osobowy oddział, to będzie musiał wyłożyć z 550 pts + heros. A wystarczy szarża głupiego smoka na flankę (a po co, może być i z przodu) i z jazdy zostają kotlety. Nie wspomnę już o ostrzale z machin...

Offline Finfarin

Ogólne przegięcia
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2003, 10:08:54 pm »
Czy ja wiem? Bez oslony zginą od  ostrzalu, oczywiście że jest trudno przeciw nimi grac, ale dy wiesz że grasz z chaosem wiesz czego się spodziewać, nie to co przy imperium i helfach. Poza tym to raczej uklad armii jest przegięty, nie sam oddzial.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Offline Młodszy Nieduży Brat

Ogólne przegięcia
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2003, 10:27:22 pm »
Cytat: "Sadow"
Sam oddział nic niezrobi??
Knighci chaosu zrobią wszystko sami - zresztą armia moze sie tylko na nich opierać i to jest + dla graczy chaosem, a - dla ich przeciwników


Buhahahaha!

Chaos Knighci sami zostaną przerobieni na żarcie dla psów - choseni sa za drodzy by przeżyć jakikolwiek ostrzał a ich flanka jest zbyt nęcąca by warto było szarżować coś innnego.
Zwykli rycerze, natomiast, są równie doskonali jak wszyscy ini - czyli sami, bez wsparcia do dupy.
lu potrzeba Dumnych Falangistów Orla Bielika aby wkręcić żarówkę?
Trzech.
Jeden trzyma a dwaj pozostali piją aż świat znacznie się kręcić...

Offline Malekith

Ogólne przegięcia
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 04, 2003, 07:19:48 am »
Cytat: "Sadow"
Sam oddział nic niezrobi??
Knighci chaosu zrobią wszystko sami - zresztą armia moze sie tylko na nich opierać i to jest + dla graczy chaosem, a - dla ich przeciwników


ile razy dostałeś od samych knight'ów? :)

a wracając do tematu

pod chaos knightami się podpisuję, trochę za silni, do tego mogą być w core  :?  pod rtb .... nie, przecież i tak jest gorszy niż był w poprzedniej edycji, i jest za drogi! kiedy to wymyśliłeś, że powinien być jeszcze droższy?!  :o

magia- ponad wszystko nie znoszę komety

przedmiot- raczej ten mieczyk chaosu

Offline jachu_ka

Ogólne przegięcia
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 04, 2003, 07:45:21 am »
Cytat: "Sadow"

Knighci chaosu zrobią wszystko sami - zresztą armia moze sie tylko na nich opierać i to jest + dla graczy chaosem


ghehehehehe, widziales kiedys co np. drejk robi z 6 chosenami, nawet szarzujacymi? :death:

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Lawfulone

Ogólne przegięcia
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2003, 09:28:33 am »
spójrzmy prawdzie w oczy choseni chaosu nie sa przegieci-mają tylko standardowego W1...padaja jak muchy-wystarczy nie dacim wpaśc bo jak dasz to masz nieciekawie.co do rbt zestawienie:
elfów: 100ptrs rare choice bs4
dwarfów 65pts special bs3
goblinów 35 bs3 special
chaos dwarves 30! bs3 special
bym się jeszcze 3 razy zastanowił czy to takie przegiete...
co przegięte:1)fanatycy-1 taki to szarża rydwanu z negacją as,nawet jak fanatyk umrze to nie dostajesz zaniego pts(chyba,ze zabiłeś)
2)giagant:205pts a wiecej hitów zadajeniż treeman
3)mamut chaosu: W12 T7 randomizacja trafien miedzy niego i palankin.ZABIJ TO.
4)bow of the seafer z river bow w 1 armii
ttp://www.kingsofchaos.com/recruit.php?uniqid=58cv83cp

Kweethul_the_Terrible

  • Gość
Ogólne przegięcia
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2003, 09:33:37 am »
Chaos Knighci NIE SĄ PRZEGIĘCI (!!!)
Stracili 1 atak! (oj, jak dużo!  :wink: )
Ale na serio:
Chaos Knighci nie są przegięci. Serio. Ile się wystawi takich regimentów na armię? Żeby się opłacało trzeba brać full command i ew. chosen. - a to kosztuje już (liczy... liczy...) 275 pkt. Branie dwóch takich oddziałów (zaraz, przecież choseni są 0-1!!!) to zabójstwo. Lepiej już za te punkty kupić jakieś Screamery, albo Marauder Horsemenów. Wokół Knightów powstaje wiele armii, ale jakoś nikt jeszcze (z tego, co mi wiadomo) nie dał 2 regimentów do armii 2000pkt.
I to pokazuje, że nie są przegięci.

A z Sadowem to sami Knighci wygrywają, bo nie umie grać  :wink: .

A najlepsze są te, no... furie. Fear Outnunmber i pursue 3d6 RULEZ! Tylko cambat trzeba wygrać  :P ...

A przegięcia:

Bow of the seafarer; Bow Elfów, co ma 3 strzały z S5; Helblaster ( :roll: );
Silverzy w core (z kopiami????) i Vampire Lord.

No i HE...

Offline Lawfulone

Ogólne przegięcia
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 04, 2003, 09:39:38 am »
Cytat: "Lawfulone"
spójrzmy prawdzie w oczy choseni chaosu nie sa przegieci-mają tylko standardowego W1...


oczywiscie miałem na mysli knightów nie chosenów
ttp://www.kingsofchaos.com/recruit.php?uniqid=58cv83cp

Offline trojek84

Ogólne przegięcia
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 04, 2003, 09:58:00 am »
Cytat: "Lawfulone"

goblinów 35 bs3 special
chaos dwarves 30! bs3 special
bym się jeszcze 3 razy zastanowił czy to takie przegiete...
co przegięte:1)fanatycy-1 taki to szarża rydwanu z negacją as,nawet jak fanatyk umrze to nie dostajesz zaniego pts(chyba,ze zabiłeś)
2)giagant:205pts a wiecej hitów zadajeniż treeman
3)mamut chaosu: W12 T7 randomizacja trafien miedzy niego i palankin.ZABIJ TO.


To jakies zarty ?? Fanatycy przegieci ? Taki fanatyk nir robi wiecej obrazen niz taki earthshaker trafiajacy w oddzial czy armata, czy katapulta, ale latwie go wzucic, potem juz latwo ginie, le gdyby nie fanole to nightgobosy bylyby wciaz obiektem szarz i by uciekaly, co im daje +5 do CR (przewaga trzy szeregi i sztandar) podczas gdymaja LD5 i wiekszosc chariotow w pojedynke je pogoni, a gigant, czlowieku to jest 205 pkt! I tak nie jest wystarczajaco dobry na swoje punkty bo max moze zadac 2d6 s6 i jeszcze moze sie wywalic, pozatym badz realista, jest stuborn z LD 10 bo to gigant, one nie uciekaja!
A co do bolcow to gobosy i chaos krasnoludy maja te same, bo hobgoblin jest wart tyle co goblin, roznica jest taka ze gobosy maja 3 obslugantow a chaos krasnoludy 2.
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni