trawa

Autor Wątek: Kto następny?  (Przeczytany 13338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gaston

  • Gość
Kto następny?
« dnia: Czerwiec 04, 2003, 03:57:06 pm »
"Krakers" ulega likwidacji. Podsiedlik zapowiada pauzę, a może i wycofanie się z rynku komiksów. "AQQ" być może przejdzie do internetu. Czy podobny los czeka innych wydawców? Kto następny? Wyraźcie swoje opinie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Kto następny?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2003, 04:19:20 pm »
Ciezko powiedzec, moze Znakomiks, moze KKK. Ile osob kupuje takie magazyny? Gdyby byl na rynku bardzo dobry magazyn komiksowy to bym go kupowal, a tak... Tylko Swiat Komiksu i Produkt mi pozostaje. Wlasnie - zapomniales o smierci PLuxa.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Kurczaczek

Kto następny?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2003, 04:29:32 pm »
Tez mi sie wydaje, ze padna najpierw AQQ i KKK, potem jesli chodzi o wydawnictwa to jesli Posiedlik sie wycofa nastepnymi moga byc Siedmiorog (juz kiedy mysleli chyba, zeby po XIII sie wycofac) i (sorry Gaston) TK.

Reszcie raczej nic nie grozi:
Egmnot i Mandra sa najsilniejsi, a KG i POST i tak nie robia tego dla zysku praktycznie.
...

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Kto następny?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2003, 04:44:19 pm »
A "Arena Komiks" padnie?

Wydawnictwa, ktore nie zyja z komiksu nie padna, tylko zrezygnuja z jego wydawania. Jesli wycofaja sie PRiSka, Siedmiorog i Amber, to zostana raptem trzy wydawnictwa. No i oczywiscie te mniejsze, jak Kultura Gniewu, Post czy Graficon. I one przetrwaja.
"KKK" czy "Znakomiks", dopoki nie beda przynosily zbyt duzych strat albo beda zarabialy na siebie albo beda przynosily nawet jakis zysk, dopoty nie padna. "KKK" z numeru na numer robi sie coraz lepsze, wiec ich przyszlosci nie widze w czarnych barwach. "Produkt" przetrwa, bo ma stala klientele. Bylyby chlopcy nie umoczyli z seriami zeszytowymi. Ale "Osiedle Swoboda" powinno chwycic".

Offline Macias

Kto następny?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2003, 05:19:45 pm »
kto odpadnie? 7rog, aqq, twoj komix, fm (  :wink:  ) .egmont bedzie 3mal coraz lepiej,mandra raczej tez jakos pociagnie ( choc juz maja jakies problemy). jpf tez raczej  nie bedzie mial wiekszych problemow.waneko natomiast moze spowolnic 9zreszta, co oni teraz wydaja? praiwe nic.). a co do produktu,to na razie 3ma sie mocno,ale przeciez juz teraz duzo ludzi na P narzeka. co bedzie za 2-3 lata?ja tam im upadku nie zycze,bo lubie P ,a i serie OS bede kupowal,ale tez widze,ze troszku im sie formas wypala....
bez urazy gaston,ale mnie n.p dziwi,ze tak dlugo sie TK u3muje.bo jakos ciezko mi uwierzyc,ze cos zarabiacie na tych pozycjach.albo ,ze chociaz wychodzicie na zero

Offline Kurczaczek

Kto następny?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2003, 05:52:31 pm »
MANDRAGORA NIE MA ZADNYCH PROBLEMOW!!!

Serio! Ludzie uwazaja, ze skoro nie wydaje komiksow wedlug planow, ktore zapodala nam kiedys i ktore nadal sa na Wraku, tzn, ze ma problemy, albo cos- zauwazcie, ze to byly poloficjalne zapowiedzi, a poza tym dotyczyly glownie zeszytowek- a z nich przeciez Mandra sie wycofala.
Teraz realizuje inny plan wydawniczy i tamte rzeczy pjawia sie w innym terminie!!! Nie sugerujcie sie tamtymi datami!
...

Offline wilk

Re: Kto następny?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2003, 06:27:56 pm »
Cytat: "Gaston"
"Krakers" ulega likwidacji. Podsiedlik zapowiada pauzę, a może i wycofanie się z rynku komiksów. "AQQ" być może przejdzie do internetu. Czy podobny los czeka innych wydawców? Kto następny? Wyraźcie swoje opinie.

Gaston, po co zakladac nowy temat skoro istnieje "Wrozki..." ewentualnie "Magazyny komiksowe"?

Od mojej wypowiedzi w temacie "Wrozki" troche czasu minelo wiec moge zweryfikowac swoje stanowisko. Zasadniczo je podtrzymuje. Zmieniam tylko zdanie ze TK daleko nie zajedzie, a to jedynie dlatego, ze ma zaplecze finansowe. No i nie padnie jesli szef Motopolu bedzie chcial nadal wydawac komiksy.

Wydaje mi sie, ze magazyny beda znikac (o czym juz pisalem). Jakie? No mysle ze potencjalnie zagrozone sa wszystkie oprocz Produktu i Swiata Komiksu.

Offline Inszy

Kto następny?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2003, 11:56:40 pm »
Może gdyby ściągnąć z rynku broszurkę reklamową Egmontu, to coś by się utrzymało? :?
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline jax

Kto następny?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2003, 07:48:41 am »
Cytat: "Kurczaczek"
MANDRAGORA NIE MA ZADNYCH PROBLEMOW!!!

Serio! Ludzie uwazaja, ze skoro nie wydaje komiksow wedlug planow, ktore zapodala nam kiedys i ktore nadal sa na Wraku, tzn, ze ma problemy, albo cos- zauwazcie, ze to byly poloficjalne zapowiedzi, a poza tym dotyczyly glownie zeszytowek- a z nich przeciez Mandra sie wycofala.
Teraz realizuje inny plan wydawniczy i tamte rzeczy pjawia sie w innym terminie!!! Nie sugerujcie sie tamtymi datami!

nie wiem czy Mandra ma problemy czy nie ma - w każdym razie oczekuję poważnego podejścia do klienta i informowania o przesunięciach i ich powodach a nie tak jak teraz: chodzą jakieś plotki, słuchy, domysly, półoficjalne informacje i terminy - do bani z takim marketingiem

Kurczaczek: jak jesteś taki pewien że Mandra nie ma żadnych problemów, i 'tamte rzeczy pojawią się w innym terminie' i że 'realizuje inny plan wydawniczy' to podaj szczegóły i daty (bo chyba masz jakieś źródło skoro głosisz takie tezy)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Maciej

Kto następny?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2003, 09:21:41 am »
Myślę,że KKK się utrzyma. Znakomiks raczej długo nie pociągnie.Poziom jaki reprezentuje to pismo... Kto to wogle kupuje???  Jeśli skupią się na albumikach, to może coś z tego będzie...
 KG-liczę na NICH!!!! (jest coraz lepiej i lepiej, a ciągle niezależnie :wink: )
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Gaston

  • Gość
Kto następny?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2003, 09:37:09 am »
TK raczej nie wycofa się z rynku. Polityka wydawnictwa, założona na starcie, zakłada, że firma zacznie zarabiać na komiksach za 10 lat. Na razie stuknęła druga rocznica. Jeśli idzie o pisma komiksowe, to będą się coraz gorzej sprzedawać, bo nie są konkurencyjne wobec albumów. Co z tego, że pismo będzie podnosić jakość komiksów, jeśli to nic nie da... Tak stało się przecież z "Krakersem". Poziom i urozmaicenie w prezentację komiksów autorów z tzw. "bloku wschodniego" nie spowodowały odwrócenia tendencji spadku sprzedaży, a nawet chyba ją przyspieszyły. Ostatni numer, którego sprzedaż wzrosła, to nr 30 (bo jubileusz i 2 numery w cenie jednego) i nr 33 (bo dołączyłem swoją książkę). A nr 34 to drastyczny spadek... Inni wydawcy muszą się z tym liczyć. Podejrzewam, że padnie "KKK", "Znakomiks" i być może "Arena Komiks". Jeśli zaś padnie "AQQ" to padnie wszystko, oprócz gazetki reklamowej Egmontu (nota bene, mogli by ją rozdawać za darmo).

Offline pookie

Kto następny?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 05, 2003, 09:53:14 am »
Już pewnie wiecie... Postaram się na dniach dowiedzieć, jak w tej sytuacji wyglądają plany Mandragory.
 for Pookie

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Kto następny?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 05, 2003, 10:11:13 am »
Cytat: "pookie"
Już pewnie wiecie... Postaram się na dniach dowiedzieć, jak w tej sytuacji wyglądają plany Mandragory.


Co wiemy? Jakies bad news?  :(

Moim zdaniem pisma komiksowe maja przyszlosc. We Francji, gdzie rynek albumow jest najglebszy wychodzi co najmniej kilka pism, tylko z zastrzezeniem: na wysokim, kurde bele, poziomie. Nie mowie ze Krakers byl zly, czy ze Aqq lub Znakomiks sa zle. Sa ok, ale moim zdaniem czas pism z drugiego obiegu, z komiksami nieznanych autorow sie skonczyl. Nie przetrwa pismo, ktore nie placi za komiksy, bo beda do niego rysowac tylko najslabsi rysownicy. Nie kupi licencji zagranicznych.

To co Egmont wydal w ostatnim SK to wola o pomste do nieba. Rzeczywiscie powinni to chyba rozdawac za darmo.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline pookie

Kto następny?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 05, 2003, 10:18:18 am »
W tym roku nie będzie Marvela z Mandry.

Dopku nie komentuj proszę tych, jakże hiobowych dla Ciebie, wieści.
 for Pookie

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Kto następny?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 05, 2003, 10:40:12 am »
Chwile, chwile.... Czy ten Punisher, ktory mial byc w czerwcu mial byc z Mandragory? Bo jesli tak, to co ja mam kupic w tym miesiacu z nowosci?  :x
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything