Autor Wątek: EIDOS i wolność słowa  (Przeczytany 2320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grand Admiral Thrawn

EIDOS i wolność słowa
« dnia: Grudzień 03, 2007, 02:53:14 pm »
Cytuj
Jeff Gerstmann, redaktor serwisu GameSpot został zwolniony za przyznanie zbyt niskiej oceny grze Kane & Lynch: Dead Man.
Mediami związanymi z grami wstrząsnęło wydarzenie, które miało miejsce w jednym z największych światowych serwisów - GameSpot. Jeden z redaktorów strony, Jeff Gerstmann, został zwolniony ponieważ recenzując grę Kane & Lynch: Dead Man, przyznał jej zbyt niską ocenę. To zdenerwowało firmę Eidos - wydawcą tej produkcji, a pod naciskiem koncernu, redaktor stracił pracę.

Informacja, początkowo została uznana za plotkę, jednak bardzo szybko została potwierdzona przez samego Gerstmanna. Co ciekawe, recenzja autora, błyskawicznie zniknęła ze strony serwisu growego GameSpot, jest jednak dostępna na youtube.
GameSpot początkowo zaprzeczał informacji o zwolnieniu redaktora, dopiero gdy zainteresowany to potwierdził, serwis wydał odpowiednie oświadczenie.

Cała sprawa rzuca cień na rzetelność zachodnich stron o grach. Skoro redaktor został zwolniony za zbyt niską ocenę gry, może to oznaczać, że wydawcy mają spory wpływ na recenzje, a oceny zależą nie od jakości produktu, lecz od jakichś niejasnych układów.

Pamiętajmy, że nie jest to pierwsza taka kontrowersyjna sprawa. Kilka lat temu Atari kupiło dobre oceny gry Driver 3. Jak widać, od tamtej pory niewiele się zmieniło.


Oto i ona:  
Historia jest w ruchu, kapitanie. Ci, którzy nie nadążają, pozostaną w tyle by oglądać ją z daleka.
A ci, którzy staną nam na drodze nie będą mieli okazji żeby ją obejrzeć."
- Grand Admiral Thrawn

Offline DARKMAN

EIDOS i wolność słowa
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2007, 03:27:53 pm »
Nie bylo to ze dwa tygodnie temu?

Anyway zdaje sie 1up w ramach okazania solidarnosci piketowali przed siedziba gamestop. IMHO pewnie robia z igly widly i cos wiecej sie przyczynilo do utraty posady, ale to moje zdanie...

Offline fin

EIDOS i wolność słowa
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2007, 06:41:09 pm »

Offline Jaskier

EIDOS i wolność słowa
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2007, 03:37:11 pm »
Ale mechanizm znany jak ziemia długa i szeroka. Znam ten problem od kuchni od znajomego redaktora z katedra.nast.pl Np. taka Fabryka Słów systematycznie grozi szabelką i cyklicznie wstrzymuje przysyłanie egzemplarzy recenzenckich wykłócając się o negatywne recenzje książek.

Łatwo to zweryfikowac porównując pojawiącace się w necie recki poszczególnych tytułów.

Niestety trzeba w dzisiajszych czasach trochę posiedzieć przy komputerze zeby wypracować sobie na podstawie recenzji rozsądny pogląd :(

 

anything