Autor Wątek: Jakie podstawki?  (Przeczytany 13506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kapitan_Hak

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 01, 2007, 09:17:13 pm »
Zdecydowanie polecam poxipol. Nie ma co oszczędzać, bo odbije się to na jakości i trwałości (chociażby z tego względu, że klej polimerowy nałożony w większej ilości wolno schnie i ma tendencję do zmiany kształtu -  w przypadku poxipolu nie ma tego problemu, a twardość uzyskujesz po 10 min.).

Zresztą poxipol i tak przyda Ci się nieraz - nie tylko przy robieniu podstawek.

Offline snajk

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 18, 2007, 07:49:07 pm »
Mam taki mały dylemat... jakie podstawki dać moim skavenom?

- błoto które mi nie wychodzi i nie jestem za bardzo zadowolony z efektow (moooże jakbym dłużej popracował by coś lepiej wyszło)

- deseczki na podłodze... do tego mam materiały i to jest dość prosta metoda (jak dla mnie)...

No sam nie wiem :? niby błoto bardziej pasuje brudem do skavenow ale może macie jakieś pomysły jak "usyfić" deseczki?....

Pozdrawiam....

Offline Motorek

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 18, 2007, 08:29:12 pm »
Śladowe ilości wikolu i piachu, a później pomaluj je na kolor, który sobie zażyczysz i masz błoto jak ta lala.

Offline MK

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 18, 2007, 08:50:26 pm »
Ja polecam bruk - rzeźbisz w GSie. Deseczki też są ok.
ww.najmita.net - serwis społeczności Mordheim

Offline snajk

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 19, 2007, 02:01:16 pm »
GS.. dość drogi materiał... szczególnie że nim się jeszcze nie bawiłem...

Dzisiaj spróbuje do wikolu dodać piasek i zobaczę co mi wyjdzie...

Offline MK

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 19, 2007, 02:04:35 pm »
GS niby drogi, ale jedna paczka wystarczyła mi na podstawki do 3 band i jeszcze zostało.

Jeżeli chodzi o błoto to ja bym wolał zrobić taką błotnistą maź z samego wikolu z farbą. Do tego wrzucasz jakieś czaszki i inne śmieci.
ww.najmita.net - serwis społeczności Mordheim

Offline Lunn

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 19, 2007, 03:38:08 pm »
Możesz spróbować zrobić błoto/kałużę tak:
- Pomalować miejsce, gdzie ma być błoto na kolor, w jakim ma być błoto :) (sypiesz piasek/gruz/co tam jeszcze tam gdzie ma być, a tam gdzie błoto zostawiasz goły plastik)
- pokryć wikolem (po wyschnięciu będzie przezroczysty)
- ew. potraktować gloss varnishem albo inkiem, jeśli będzie za jasne (żeby się świeciło i sprawiało wrażenie oślizgłości)
Z czegoś takiego wychodzi w sumie bardziej kałuża niż błoto, coś jak tutaj (praca brata)
Tyle że całkiem prawdopodobne jest, że kolor sciemnieje pod wikolem po pewnym czasie, najlepiej najpierw przetestować z różnymi kolorami).

Offline Tzeentch89

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 19, 2007, 05:55:40 pm »
Popieram pomysł Lunn'a. Efekt bardzo pasuje do skavenów. Ja bym jeszcze do tego dołożył jakąś oderwaną rękę wystającą z tej kałuży albo coś zgniłego :D

A ta figurka też niczego sobie :)


Offline gumol

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 19, 2007, 08:40:10 pm »
Ja polecam tzw. pigmenty (do nabycia w sklepach modelarskich). Wybiera się spośród wielu odcieni błocka, piachu itp, a po rozrobieniu rewelacyjnie imituje suchą bądź wilgotną ziemie (można zrobić na kilka sposobów).

Pozdrawiam
uba (WKW)

Turniej jest jak bombonierka - nigdy nie wiesz na co trafisz.

Big -> Bigger -> Big'un

Offline snajk

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 20, 2007, 07:27:13 pm »
Po kilku nieudanych próbach osiągnięcia zadowalającego mnie błotka.... postanowiłem robić deseczki... na razie skończyłem całe 6 i jestem zadowolony  :p .... i tu sie pojawił mały problemik...

Otóż... metalowe figurki często mają te szynki żeby je umieszczać w podstawce... jednak nie dość że deseczki podwyższająca trochę figurkę to jeszcze nie chce umieszczać danej figurki pod kontem 90 lub 45 stopni w stosunku do podstawki (bo z takim tylko rowkami się spotkałem)... więc polecacie:
- zrobić samemu rowki w deseczkach i ciut przyciąć te szynki
- odpiłować zupełnie te szynki (wolałbym nie bo wole zostawiać figurki takimi jakie są.. szczególnie te cenniejsze)...
- inne pomysły waszej inwencji...

Pozdrawiam...

Offline Lunn

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 20, 2007, 07:46:58 pm »
urwij/utnij/spiluj te 'szynki'?
modelu nie zniszczysz raczej, przynajmniej mi się nie zdarzyło

Offline BuXi

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 20, 2007, 07:49:43 pm »
Ja zawsze odpiłowuje te szynki, pozwala to na dogodniejsze ustawienie figurki na podstawce a jak kupuje jakieś ładne, stare wzory to i tak zapamiętuję z którego są roku :)

Offline Tzeentch89

Jakie podstawki?
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 20, 2007, 08:39:50 pm »
Ja zwykle usuwam te szyny prawie w całości. Rzeźbię tylko dwa takie bolce które zostawiam, a następnie wkładam w wywiercone w gotowej podstawce dziurki. Później te bolce zaklejam super glutem. figurka trzyma się lepiej niż bez szyn a i nie widać tych dziurek i efekt jest dobry.